Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage novopecene mame :rolleyes: da li se neka od vas porodila u DM?

Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo vec dva dana muku mucim sa hodanjem :( sve me dole preseca i boli, to me toliko iscrpi da mi se sve vrti u glavi. Sve to povezujem sa namestanjem bebe, jer sam evo 36 nedelja i vec je vreme, ali ipak je lakse kad mi neka od vas to i potvrdi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo da se i ja javim nakon skoro mesec dana (ono sto je trebalo da bude obicno krecenje pretvorilo se u renoviranje kompletne kuce...).

Jos uvek smo bebiron i ja u paketu. Ucestale su nam kontrole (UZ i CTG), a doktor je danas rekao da ocekuje da cu se poroditi do kraja nedelje. :) Sto se mene tice - spremna sam. ;)

Iskoristicu priliku da od srca cestitam svim novopecenim majkama, a prinovama zelim dobrodoslicu!!!

Toliko od mene za sada. Javljam se prvom prilikom.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo vec dva dana muku mucim sa hodanjem :( sve me dole preseca i boli, to me toliko iscrpi da mi se sve vrti u glavi. Sve to povezujem sa namestanjem bebe, jer sam evo 36 nedelja i vec je vreme, ali ipak je lakse kad mi neka od vas to i potvrdi :)

Ja sam isto danas usla u 36tu nedelju .Cim hodam duze od pola sata ,isti problem.Osetim dole pritisak,tesko mi da hodam,pa kao neko presecanje.Jedva se kuci dovucem,samo mi da sednem ili da legnem.Meni se beba vec namestila karlicno,tako su mi rekli,ali ne znam zasto mi je tesko da hodam,predpostavljam zbog tezine,to je sve normalno.

Da li ima mozda neka zenska sa treceg trimestra koja ce da se poradja u narodnom frontu?

Mela super ! Uskoro ces da se druzis sa tvojom bebicom :wub: Ja sam isto zavrsila sto se tice briseva,i potrebnih rezultata za porodiliste,samo jos da ih podignem,i spremam se polako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam novim mama a vamo koje se polako pripremate drzim fige i mislim na vas iako nemam vremena da se javim cesce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage novopecene mame :rolleyes: da li se neka od vas porodila u DM?

Veliki pozdrav!

ja sam, pitaj sta te zanima na DM temi ili ovde ako dozvole. Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!Evo stigla nam je kisica,sada cemo lakse da disemo.

Marija cekam izvestaj od Vlade,mislim na tebe i znam da ce sve biti u redu sa Lenom i tobom.Saljem vam puno cmokica!

Mela drago mi je da si se javila i da si dobro!

Svim mamicama saljem puuuno pozdrava i poljubaca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam, pitaj sta te zanima na DM temi ili ovde ako dozvole. Poz!

Stavila sam poruku na temu Porodiliste Dragise Misovic. Hvala ti puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenske, nista nije tako jednostavno, pa ni poroditi se... U subotu uvece su me primili sa kontrakcijama na 3 i 5 minuta, otvorena 2,5 cm... Do nedelje uvece su trajale te kontrakcije ali od daljeg otvaranja nista. Kazu, to je posledica duzeg uzimanja tokolitika. Da me indukuju nema sanse jer grlic bi mogao da pukne. Sve se primirilo i sada cekamo da krene dalje samo. Iskreno se nadam da ce skoro. Sluzni cep ispada polako, krvari mi grlic, ali ni da makne. Upoznala sam i Star u bolnici, ona je ostala na ispitivanjima i sve vas je pozdravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada, ti se bas namuci... Samo hrabro, jos malo i bice sve gotovo. Veliki pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenske, nista nije tako jednostavno, pa ni poroditi se... U subotu uvece su me primili sa kontrakcijama na 3 i 5 minuta, otvorena 2,5 cm... Do nedelje uvece su trajale te kontrakcije ali od daljeg otvaranja nista. Kazu, to je posledica duzeg uzimanja tokolitika. Da me indukuju nema sanse jer grlic bi mogao da pukne. Sve se primirilo i sada cekamo da krene dalje samo. Iskreno se nadam da ce skoro. Sluzni cep ispada polako, krvari mi grlic, ali ni da makne. Upoznala sam i Star u bolnici, ona je ostala na ispitivanjima i sve vas je pozdravila.

Srecno! Ipak bebi znaci da jos malko bude kod mamice... Uplasila se pa kaze ne daj me jos mamiceeee!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenske, nista nije tako jednostavno, pa ni poroditi se... U subotu uvece su me primili sa kontrakcijama na 3 i 5 minuta, otvorena 2,5 cm... Do nedelje uvece su trajale te kontrakcije ali od daljeg otvaranja nista. Kazu, to je posledica duzeg uzimanja tokolitika. Da me indukuju nema sanse jer grlic bi mogao da pukne. Sve se primirilo i sada cekamo da krene dalje samo. Iskreno se nadam da ce skoro. Sluzni cep ispada polako, krvari mi grlic, ali ni da makne. Upoznala sam i Star u bolnici, ona je ostala na ispitivanjima i sve vas je pozdravila.

Joj Marija,ocigledno da tvoja mala ceka bas kada ti je sudjeno da se porodis,a ne kada ti hoces :lol: Ti upozna sve forumasice,svaka cast.Veliki pozdrav za Star i tebi puuuunoooo poljubaca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zene!!!Evo mene iz porodilista juce smo stigle....Prvo da vam se svima zahvalim na podrsci i lepim zeljama i da vam pozelim da se ne poradjate ko ja 3 dana...jedva se oprasih covece, nisu me pregledalui jedino oni doktori koji su bili na godisnjem ali sve u svemu super smo prosli....Iva je bila bezobrazna ko i uvek, malo se zaglavila kad je krenula da izlazi ali je sve super s njom, sisa kao pumpica, lepo i spava , pu pu da ne ureknem place samo kad je gladna...za one koji idu u gradsku bolnici par saveta OBAVEZNOOOOOOOO ponesite svoju posteljinu da ne biste lezale u sopstvenoj krvi posle porodjaja lipti na sve strane, spremite se psihicki jer sam se ja poradjala pored jedne divljakuse zbog koje sam mogla tako da se istraumiram * o tome cu vise na temi o porodjaju* i ne opterecujte se ko ce vas od doktora poroditi jer oni u sustini nista ne rade...babica je najbitnija, ja sam imala divnu babicu a od doktora mi je bio alen Marijanovic od koga svi beze a meni je puno pomogao jer mi je drzao jastuk i kvasio me....ako ikako mogu da pomognem odgovorima na pitanja vi samo kazite....u medjuvremenu imate veliki poljubac od mene i Ive

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija drz se...znam kako ti je...verovatno te pregledaju po 100 put i trpis kontrakcije ..ali sve se to izdrzi :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...jedva se oprasih covece

:lol::lol::lol:

jedva cekam detalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve u svemu super smo prosli....

Super je kad ovako nesto procitamo. Hvala ti puno! Bas mi je drago da je sve proslo kako treba. Veliki poljubac za tebe i Ivu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija drz se...znam kako ti je...verovatno te pregledaju po 100 put i trpis kontrakcije ..ali sve se to izdrzi :*****

Kontrakcije su sve redje, ja se ne otvaram, samo krvarim po malo... bas kao i Vuka... Po savetu lekara sam dosla kuci da ne bi neko dosao u iskusenje da me indukuje kad on nije u smeni pa da napravi belaj. E mislila sam da poznajem sve lekare u gb, ali za tog Alena prvi put cujem. Kako taj izgleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zene!!!Evo mene iz porodilista juce smo stigle....Prvo da vam se svima zahvalim na podrsci i lepim zeljama i da vam pozelim da se ne poradjate ko ja 3 dana...jedva se oprasih covece, nisu me pregledalui jedino oni doktori koji su bili na godisnjem ali sve u svemu super smo prosli....Iva je bila bezobrazna ko i uvek, malo se zaglavila kad je krenula da izlazi ali je sve super s njom, sisa kao pumpica, lepo i spava , pu pu da ne ureknem place samo kad je gladna...za one koji idu u gradsku bolnici par saveta OBAVEZNOOOOOOOO ponesite svoju posteljinu da ne biste lezale u sopstvenoj krvi posle porodjaja lipti na sve strane, spremite se psihicki jer sam se ja poradjala pored jedne divljakuse zbog koje sam mogla tako da se istraumiram * o tome cu vise na temi o porodjaju* i ne opterecujte se ko ce vas od doktora poroditi jer oni u sustini nista ne rade...babica je najbitnija, ja sam imala divnu babicu a od doktora mi je bio alen Marijanovic od koga svi beze a meni je puno pomogao jer mi je drzao jastuk i kvasio me....ako ikako mogu da pomognem odgovorima na pitanja vi samo kazite....u medjuvremenu imate veliki poljubac od mene i Ive

EEE gde ste vi lepotice?!Dobro da si lepo prosla i da ste obe dobro.Uzivkajte sada i javi se kada god mozes.Molim te napisi sta treba sve da se ponese za nas i za bebicu.Ponecu posteljinu,hvala ti.Ljubim tebe i Ivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wido cestitam vam obema.

Idem odmah da procitam utiske iz porodilista s'obzirom da sam i ja resila u gradskoj da se porodim..

MarijaVlada imas kontrakcije,ne otvaras.Zasto ti ne rade carski?Ja sam laik sto se toga tice(prva mi je trudnoca),ali bi mi nekako to bilo logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta dobro dosla u treci trimestar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ženske, jel ima negde neka tema koji svi pregledi i kada treba da se odrade u trećem trimestru...

e da... ja već pregurala 30. nedelju, prekosutra već 31. ajooooj ala se bliži :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta dobro dosla u treci trimestar!

Hvala macka mazo :):):)

Jel wida napisala negde utiske iz porodilista?Ja ne mogu da ih nadjem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ženske, jel ima negde neka tema koji svi pregledi i kada treba da se odrade u trećem trimestru...

e da... ja već pregurala 30. nedelju, prekosutra već 31. ajooooj ala se bliži :D

Imas temu pregledi tokom trudnoce.Sve sto je bilo obavezno,verujem da si odradila do sada,zadnji pregled je trebao da ti bude ekspertni do 24.nedelje.Ako je sve ok,ides samo na uz kada ti doktor kaze i radis krvnu sliku i urin.Barem sam tako ja.

Violeta mislim da nije postavila,trazila sam i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas temu pregledi tokom trudnoce.Sve sto je bilo obavezno,verujem da si odradila do sada,zadnji pregled je trebao da ti bude ekspertni do 24.nedelje.Ako je sve ok,ides samo na uz kada ti doktor kaze i radis krvnu sliku i urin.Barem sam tako ja.

Violeta mislim da nije postavila,trazila sam i ja.

super onda... onda sam sve odradila... samo jos da nabavim doktora na zvezdari i spremna sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu za dve nedelje da krenem na vezbice na zvezdari,tj. necu raditi vezbice vec cu slusati samo teoriju.Taman ce mi biti prilika da upoznam bar babice s' obzirom da nemam nikog u porodilistu.

Jel isao neko tamo na vezbice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.