Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

e mene su danas posteno isprepadali i smorili...otisla u Zvezdaru na UZ u cik zore...dr me odmah s vrata spopade kaze nesto si natekla kakav ti je pritisak, 5 min gledala uz kaze beba je dobro al je plodova voda smanjena..pa me onda pregledala kaze imas mnogo sekreta al ne pomenu jesam li otvorena...kaze sutra dodji da budes u bolnici par dana da vidimo jel sve ok....smorila me za medalju nit znam sta sad sem da se spakujem i sutra da odem...celu trudnocu nisam imala pritisak veci od 110 sa 70 a ona me salje u bolnicu a ni jednom mi nije izmerila pritisak...jel ima neko iskustva s dr Jankovic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja inace imam pritisak 90 sa 50...natekla sam malkice jer sam slabo spavala ustala sam u 3 jutros da muza posaljem na posao spavala od 5 do 6 i otisla kod lekara...a inace mi je lice ma koliko bila mrsava uvek onako bucmasto...pregledala me je vaginalno kaze ne vidi da ista curi...i to mi sad nije jasno prvo je rekla onom mucenom stazisti da me salje odmah na ctg a onda mu rekla da baci taj uput...wtf...osecam ja da se polako blizi jer se stomak spusta svaki dan sve vise ali da za 5 min na uzu vidi sve sto treba mi je malo nelogicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja inace imam pritisak 90 sa 50...natekla sam malkice jer sam slabo spavala ustala sam u 3 jutros da muza posaljem na posao spavala od 5 do 6 i otisla kod lekara...a inace mi je lice ma koliko bila mrsava uvek onako bucmasto...pregledala me je vaginalno kaze ne vidi da ista curi...i to mi sad nije jasno prvo je rekla onom mucenom stazisti da me salje odmah na ctg a onda mu rekla da baci taj uput...wtf...osecam ja da se polako blizi jer se stomak spusta svaki dan sve vise ali da za 5 min na uzu vidi sve sto treba mi je malo nelogicno...

Dobro jutro drugarice!

Wido nemoj da brines,kako je Milica rekla ako ti je smanjena plodova vodica,moguce je da ti se porodjaj blizi.Bez panike,mozda te i sutra pregledaju i ako je danas pogresio taj doca,mozda te i vrate kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro cestitam na devojcici,nek ti je ziva i zdrava.... :rolleyes:

A vidim imacemo jos novosti ovih dana...samo ja nikako,bas bezveze... :angry:

Hoce li neko da mi objasni kako izgledaju kontrakcije? Mene je prosle nedelje dva puta zaboleo stomak kao da cu da dobijem i to je trajalo nekih 10 sekundi i to je to,nista mi nije jasno,a sada ni to.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas vise vrsta kontrakcija a te sto lice na menstruaciju su najcesce....osetis kao da ti se napne stomak,malo ti je teze da dises,traje par sekundi...kako vreme prolazi budu sve jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, evo i mene konacno :) Pre svega da cestitam svima koje su postale mame, da su im deca ziva i zdrava, lepsa i pametnija od roditelja :) Ja sam konacno na sigurnom, dogurala do punih 36 pa sada kad hoce nek izvoli... Pozdrav svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, evo i mene konacno :) Pre svega da cestitam svima koje su postale mame, da su im deca ziva i zdrava, lepsa i pametnija od roditelja :) Ja sam konacno na sigurnom, dogurala do punih 36 pa sada kad hoce nek izvoli... Pozdrav svima....

t2027.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mene su danas posteno isprepadali i smorili...otisla u Zvezdaru na UZ u cik zore...dr me odmah s vrata spopade kaze nesto si natekla kakav ti je pritisak, 5 min gledala uz kaze beba je dobro al je plodova voda smanjena..pa me onda pregledala kaze imas mnogo sekreta al ne pomenu jesam li otvorena...kaze sutra dodji da budes u bolnici par dana da vidimo jel sve ok....smorila me za medalju nit znam sta sad sem da se spakujem i sutra da odem...celu trudnocu nisam imala pritisak veci od 110 sa 70 a ona me salje u bolnicu a ni jednom mi nije izmerila pritisak...jel ima neko iskustva s dr Jankovic?

Branislava Jankovic... kad je ona dezurna svi izbegavamo preglede, jer, nesto ce faliti... e sad, ko ne zna, gadno se istripuje, ko zna iskulira... Mada... spakuj se ti i idi sutra, ali sto ranije, da se smestis pre 8. Tada ce te gore pregledati dr Luzajic i sto ti on kaze to ti je to... Da imas manje plodove vode to je sada normalno i ocekivano... da si otecena i to je ok, ako ti je pritisak u redu... Znaci ujutru ako odes, pregleda te Luzajic ili Brakus, prekosutra ti rade dijarezu (sakupljas urin 24h u jednu flasu), i u petak ides kuci... Mogu ti reci i u kojoj ces sobi biti, ko ce ti biti cimerke, gde sam sakrila kuvalo za kafu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf sad si me malo smirila jer ceo dan mozgam zasto me tera zena u bolnicu kad se ja super osecam...idem da vidim sta ce mi reci pa sad ako ostanem ostanem ako ne dzabe smo se setali...kazi mi samo jel smem nesto od klope da ponesem? ps hvala ne pijem kafu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf sad si me malo smirila jer ceo dan mozgam zasto me tera zena u bolnicu kad se ja super osecam...idem da vidim sta ce mi reci pa sad ako ostanem ostanem ako ne dzabe smo se setali...kazi mi samo jel smem nesto od klope da ponesem? ps hvala ne pijem kafu :P

Mozes da poneses klopu, imas i frizider... Opusteno je, moze pidzama, ili bermude i majica, nije obavezna spavacica. Ponesi i vodu, a ako ti nije cimanje ponesi i posteljinu da ne cekas popodne da ti je iskopaju... toga tamo nema... carsav za ispod i jedan da se pokrijes... ako imas jos neko pitanje, pisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas vise vrsta kontrakcija a te sto lice na menstruaciju su najcesce....osetis kao da ti se napne stomak,malo ti je teze da dises,traje par sekundi...kako vreme prolazi budu sve jace

Hwala Wido na informaciji :rolleyes: Nadam se da cu prepoznati sve to...Mada vidim po ranijim postovima tebi se to desavalo jos ranije,a meni nista.Pa me je strah da samo odjednom me to zadesi i kraj,ovako bar znas kako je pa se pripremas za porodjaj... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, zene! Ja samo na kratko.... Bili danas do Nemacke, kupovali stvarcice za bebu, ali se opet bas i nismo mnogo ovajdili, sto je ispalo dobro jer su nas na granici zaustavili i sve nam izvadili iz kola :o Tako da, da smo nesto vise kupili, morali bismo jos i carinu da platimo... Sad sam bas umorna i odoh da spavam :)

Wido, neka oni samo tebe prate, to ne moze da skodi... I da se javis sto pre sa lepim vestima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, cestitam od srca! Uzivajte ti i tvoja curica mrvica... Sve najlepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, tacno znam kako se osecas! Eto i ja sam provela 6 dana u bolnici cini se bez ikakvog razloga.. Ali mi je savest mirna! Ostavili su me zbog pritiska koji je sve vreme boravka tamo bio 120/70 a na prijemu 150/80 :blink: To je siguran znak da mi pri ulasku u DZ ili bolnicu isti skoci :rolleyes: Tako da ipak idi do njih, vidi sta ce ti reci i ko zna, mozda se kuci vratis sa bebom :wub: :wub: :wub:

Cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ljudi hvala na podrsci odoh pa sta bude...ljubim vas :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!

Wido sta se desava/

Marija molim te reci mi jel imas spisak sta treba nositi u porodiliste iz Gradske?

Pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice! I ja malo da zvirnem sta radite. MarijaVlada samo napred, uspela si..Wido, drz se bice to ok, i Naravno Maro cestitam evo pozdrav od imenjakinje male Nevene za Nevenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos saaaaaaaaam tuuuuuuuuuuuuuuuuuu 40+1 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos saaaaaaaaam tuuuuuuuuuuuuuuuuuu 40+1 :lol:

heheee.... što bi vojnici rekli, sitno :D :D :D drž se, sad će.... samo easy..

drage dame, ja ovih dana nisam nikako... stalno sam umorna i pospana... juče sam imala poprilično aktivan dan, ceo dan na adi, roštiljala :D pa onda neki rođendan uveče, kad sam legla da spavam živa sam se pojela.... u donjem delu stomaka sam osećala užasan pritisak, a onda je počeo i ceo stomak da me boli... i to ne baš malo... pa sam onda merila u kom intervalu se javljaju bolovi, ali nisam mogla da im uđem u trag.... pa sam se onda i nervirala što sam tako glupava pa ni ne znam šta su i kako se osećaju te čuvene kontrakcije... pa sam se prepala, šta ako jesu, a ja tek 29. nedelja... ma haos... nekako sam pred zoru uspela da zaspim, sad sam ok, samo to me opet ponekad dole, u predelu prepona i malo i znad zaboli... više žigne nego što zaboli... i tako... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene,od kako sam usla u deveti te lazne kontrakcije su bas ceste,pogotovo nocu jer je telo opusteno.Skoro svako jutro me probude,ali to samo znaci da se telo priprema a i ja sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene,od kako sam usla u deveti te lazne kontrakcije su bas ceste,pogotovo nocu jer je telo opusteno.Skoro svako jutro me probude,ali to samo znaci da se telo priprema a i ja sa njim.

Jaooo... supeeeer... bebac se sprema za napolje :D :D :D

a jel bole lažne kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecam bol u donjem delu ledja najcesce a i u dnu stomaka.Takav mi je bio bol pre nego sto cu da dobijm menst.Kad me probudi,omah odem do wc da vidi da li nesto curi pa se vratim u krevet.Samo cekam da me jednom probude bolovi pa umesto u krevet da krenem u porodiliste :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheee.... što bi vojnici rekli, sitno :D :D :D drž se, sad će.... samo easy..

drage dame, ja ovih dana nisam nikako... stalno sam umorna i pospana... juče sam imala poprilično aktivan dan, ceo dan na adi, roštiljala :D pa onda neki rođendan uveče, kad sam legla da spavam živa sam se pojela.... u donjem delu stomaka sam osećala užasan pritisak, a onda je počeo i ceo stomak da me boli... i to ne baš malo... pa sam onda merila u kom intervalu se javljaju bolovi, ali nisam mogla da im uđem u trag.... pa sam se onda i nervirala što sam tako glupava pa ni ne znam šta su i kako se osećaju te čuvene kontrakcije... pa sam se prepala, šta ako jesu, a ja tek 29. nedelja... ma haos... nekako sam pred zoru uspela da zaspim, sad sam ok, samo to me opet ponekad dole, u predelu prepona i malo i znad zaboli... više žigne nego što zaboli... i tako... :D

Izgleda da su taj umor i pospanost karakteristika za 29. i 30.nedelju jer ja cim prosetam 100m kao da sam ceo dan trcala.A inace preko dana spavam i po dva do tri sata :lol: Nego htedoh da ti posavetujem da malo vise odmaras posto ti bolovi u donjem delu stomaka nisu bas preporucljivi u ovom periodu.Mozda da se posavetujes sa dr?A kad ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da su taj umor i pospanost karakteristika za 29. i 30.nedelju jer ja cim prosetam 100m kao da sam ceo dan trcala.A inace preko dana spavam i po dva do tri sata :lol: Nego htedoh da ti posavetujem da malo vise odmaras posto ti bolovi u donjem delu stomaka nisu bas preporucljivi u ovom periodu.Mozda da se posavetujes sa dr?A kad ti je termin?

termin mi je 01.12.

Pa kod dr. bi trebalo da odem sutra, danas sam vadila krv... ma i oni me izluđuju što moram da idem sedam puta zbog jedne stvari, čekam po sat-dva da dođem na red... a uz to mi je DZ i doktor na drugom kraju grada, jer sam se preselila kod supruga, a ne bih da menjam doktora zbog bolovanja, bar dok ne otvorim porodiljsko...

pa mi je to baš cimanje... nego sutra idem u Gradsku, pa ću videti kako to kod njih funkcioniše, da ne moram u DZ stalno...

a da sam umorna, umorna sam.... i beba je živahna baš, i negde sam već napisala, da sad to njeno micanje i bude neprijatno... neprijatna čarolija :D

a tebi kad je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin mi je 01.12.

Pa kod dr. bi trebalo da odem sutra, danas sam vadila krv... ma i oni me izluđuju što moram da idem sedam puta zbog jedne stvari, čekam po sat-dva da dođem na red... a uz to mi je DZ i doktor na drugom kraju grada, jer sam se preselila kod supruga, a ne bih da menjam doktora zbog bolovanja, bar dok ne otvorim porodiljsko...

pa mi je to baš cimanje... nego sutra idem u Gradsku, pa ću videti kako to kod njih funkcioniše, da ne moram u DZ stalno...

a da sam umorna, umorna sam.... i beba je živahna baš, i negde sam već napisala, da sad to njeno micanje i bude neprijatno... neprijatna čarolija :D

a tebi kad je termin?

Meni je 26.11. tu smo blizu :D

Da tako se i meni bebac mrda ko lud :lol: ali slatko mi to sve...Ja cu ili sutra ili u petak kod dr.,nista ti javi kako je bilo....Pozz od bebe i mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.