Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Krupna beba,moj bebac je u 35 ned. imao 2830gr,vazno je da je sve u redu.

Како није крупна, размишљам кад се роди да је одмах упишем у 4 разред, да се дете не мучи :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenkice, pa zdravo! :)

Htela sam Nenu da pitam kako to ovde u Svici ide, ali nesto mi se brzo porodila pa nisam stigla :P Jos uvek nemam ni sve sto mi je potrebno kad beba dodje kuci... :( Grozna sam majka :angry: I tako... Kad bi to sve moglo da mi padne s neba...

Luna ne brini za torbu. I da nesto zaboravis donece ti muz jer su posete od 13-20h, bar ovde. Ne treba ti mnogo. Ja sam nosila:

-Sampon i gel za tusiranje

- cetkica, pasta, cetka za kosu

-majice i pantalone ili sta vec nosis, pizame

-grudnjak za dojenje

-papuce

- Svoje kremice

- lekove ako pijes

-odelce da izneses bebu ( ili ostavi muzu da donese)

- tvoja dokumenta i vencani list (ja imam ch dokumenta pa je to Familienbuechlein) Pasos, Bewilligung b ili c, krvnu grupu

- od bolnice ti stigne kuci list za prijavu imena i dokumenti za opstinu. To ti popunis a bolnica ti sve sredi pa ne moras da ides na sto saltera. Mozda ti posalju i spisak sta treba da poneses.

Poljubac svima pa se pisemo kad imam vise vremena

Sve ostalo, od jednokratnih gaca :rolleyes: , uloska, pampersa, kremica, odelca za bebu...... ima u bolnici. Obicno cak i ni za kupanje za tebe ne trebas da secas ali to malo zavisi od bolnice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženske :D

a da vas pitam, kako računate to sa mesecima, od poslednje menstruacije ili? ja nikako to da skapiram, znam koja sam nedelja, a za mesec lupam odprilike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna ne brini za torbu. I da nesto zaboravis donece ti muz jer su posete od 13-20h, bar ovde. Ne treba ti mnogo. Ja sam nosila:

-Sampon i gel za tusiranje

- cetkica, pasta, cetka za kosu

-majice i pantalone ili sta vec nosis, pizame

-grudnjak za dojenje

-papuce

- Svoje kremice

- lekove ako pijes

-odelce da izneses bebu ( ili ostavi muzu da donese)

- tvoja dokumenta i vencani list (ja imam ch dokumenta pa je to Familienbuechlein) Pasos, Bewilligung b ili c, krvnu grupu

- od bolnice ti stigne kuci list za prijavu imena i dokumenti za opstinu. To ti popunis a bolnica ti sve sredi pa ne moras da ides na sto saltera. Mozda ti posalju i spisak sta treba da poneses.

Poljubac svima pa se pisemo kad imam vise vremena

Sve ostalo, od jednokratnih gaca :rolleyes: , uloska, pampersa, kremica, odelca za bebu...... ima u bolnici. Obicno cak i ni za kupanje za tebe ne trebas da secas ali to malo zavisi od bolnice..

Neno, ostavila si me bez teksta, ti si stvarno jedna divna zena!! Porodila se pre par dana, non-stop je kod klinaca, izmlaza se, za sebe uhvati zrnce vremena i onda ga iskoristi tako sto meni odgovori, pa to je....stvarno nemam reci. Odusevila si me. Puno te ljubim, i hvala ti! Inace meni je dr dao gomilu nekih papira, ali ja sam mu rekla da nista ne razumem jer je sve na nemackom, pa mi je on onda rekao da donesem sta hocu, sad pretpostavljam da je medju tim papirima i spisak svega sto treba da se ponese...

Eto, jos jednom ti hvala i saljem tebi i bebicama puno poljubaca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženske :D

a da vas pitam, kako računate to sa mesecima, od poslednje menstruacije ili? ja nikako to da skapiram, znam koja sam nedelja, a za mesec lupam odprilike :D

Ja tako kao i ti ;) Ima neka tema o tome, procitala sam je, bilo mi jasno, i onda sam opet sve zaboravila :P Samo sam rascistila ovde da se u 9. mesec ulazi sa 36 punih nedelja, tj. kad udjes u 37.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko trazi,taj i dobije...Bilo mi zao sto nemam gorusicu,bice mi beba celava,e neka mi je sad,celo popodne glavu ne mogu da dignem od iste! :o:lol: Da nije smesno bilo bi tuzno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaaaoooo pa ti si jos trudna,kaze mi komsinica! Ja je gledala,pa odvalih,ma nisam,nego drzim jastuk ispod majice lepo mi....Bozeeee,pa kakva pitanjaaaa...E ako me jos neko pita kad cu da se porodim,odgiscu mu nos,majke mi... :blink:

Mara baby voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas vala junacki izdrzala...napokon sam isla kod kineza da kupim torbu za porodiliste...yey tri bambija za mene, usput sam nasla ladno bodice extra markirane 3 kom za 200 dindzi...nikako da skapiram na koga sam tolikooo ekonomicna ljubi me majka...a sto sam se navozala 45com da sam znala da toliko kruzi isla bih peske...nadisala sam se kojekakvih smradova i preznojila se jedno 45 puta...elem taman sam bila na pola kupovine zove muz dosla svekrva a nikog nema kuci onda zuri nazad a danas trebalo zaova i zet da dodju na klopu...taman sam onako izmrcvarena dosla kuci i razmisljam kako bih se rado tusnula i pravac horizontala ali cvrc...oni pokupili iz radnje kolica i ostale sitnice , vukli ih kroz bus svaka im cast...onda sam se jedno pola sata divila kolicima...e tek smo onda spremali klopu...kao vrhunac svega komsinica me obradovala kako sutra skoro ceo dan nece biti struje a moguce i vode...i tako sam ispratila goste i razjurila se po kuci da sve sto treba operem i ocistim jer sutra mogu samo da brojim lajsne na plafonu.....al sam se raspisala...sad me toliko bole ledja da me strah da ustanem sa stolice...hehe...ljubimo vas sve odoh da spavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro !

Zenske,ja sam se razbolela malo :( .Boli me grlo,zapusen nos ...kijam....uplasila sam se bas da mozda ne naskodi ovo mojoj bebi .Pijem cajeve,inhaliram se zalfijom i sta vise mogu? Tek za 3 dana idem kod ginekologa ...da li neko zna moze li ovo da mi izazove neki problem? Nadam se da nece bebcu naskoditi

:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wido, treba izdrzati danas bez struje... Mene to ceka sledece nedelje, u drugoj sam grupi za iskljucenje :lol:

Da li je neko radio OGTT test u DM, tj. da li znate da li se zakazuje iako imam uput od njihovog lekara jer mi to tamo nisu rekli, a na netu neko kaze da se zakazuje...

I hajde vise neka se neko porodi, nismo imali nove bebe vec dva dana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenica77, mislim da bebi nece skoditi mala prehlada. Nemas temperaturu ili neke vece probleme. Samo odmaraj, popi neki caj i jedi voce. Bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav dan,ja sam isplanirala da odem sa mm u prirodu,da izbegnem ovu vrucinu,a i kuca me smori.Nedelja je,svi slobodni pa pitaju da li mogu da dodju da vide trudnicu,od tih poseta vise se umorim,zato sam resila posle podne-nema me.

Dobro jutro !

Zenske,ja sam se razbolela malo :( .Boli me grlo,zapusen nos ...kijam....uplasila sam se bas da mozda ne naskodi ovo mojoj bebi .Pijem cajeve,inhaliram se zalfijom i sta vise mogu? Tek za 3 dana idem kod ginekologa ...da li neko zna moze li ovo da mi izazove neki problem? Nadam se da nece bebcu naskoditi

:o

Ne brini,utopli se sto vise,pij cajeve.Mene je prehlada sastavila u osmom mesecu,dva dana sam lezala pod cebetom,preznojavala se,pila cajeve,supice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamice i bebice!Kako ste danas?Opet ova grozna vrucina?!

Wido kako li ces ti danas izdrzati ako su ti iskljucili struju i vodu?

Drami samo ti pici danas u setnju,kakva kuca i posete na 35 stepeni :unsure:

Poljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, gospodje i gospodjice ;)

Ja se nocas bome bas naspavah... Ovo moje starije dete naucilo lepo samo da ustane iz svog kreveta i da predje kod nas kad joj dosadi da bude u svojoj sobi :lol: Tako da sad ne moramo da se budimo da je prenosimo, sto je superrrr!!! Eto, bar da uhvatimo koji dan odmora pre nego sto se rodi ova druga.

Milenice, tesko da se neko za 9 meseci bas nijednom ne prehladi, a kad bi to skodilo bebani, sve bi se vec radjale bolesnice, tako da ne verujem da ce bebi ista faliti, samo malo uspori, leci se i bice to sve okej.

Pozdrav od mene i ove male sto mi se samo coski po stomaku :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natawyyy, stigli ste kuci? Pisi kad budes mogla kako proticu prvi dani kod kuce sa bebironom. Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas nikako.... vruce mi je, sva sam nešto malaksala, gorušica i dalje ubija... nikako nisam spavala, što od gorušice, što od male Sarice pto me grebala po stomaku celu noć... prvi out mi se desilo da mi zaista bude bolno i neprijatno njeno ritanje u stomaku... onda čujem sa svih strana kako je to divno, larolija prava, pa se bojim i da ne zapadnem u neku opasnu trudničku depresiju....

ma bezveze dan... valjda će sutra biti bolje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, takav ti je dan... I vruce je bilo i sutra ce biti jos toplije... :angry: Od utorka normalnije vreme, tako bar kazu :P I meni je nocas beba bila nemirna. U jednom trenutku mi se cinilo da je ugurala nogicu izmedju rebara i kako god da se namestim, boooliiiiii... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenice, da vas ja preventivno pozdravim :lol: Sutra idemo da skidamo serklaz, pa ko zna da li cemo se vratiti kuci... Ako se ne javim, znate sta je u pitanju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenice, da vas ja preventivno pozdravim :lol: Sutra idemo da skidamo serklaz, pa ko zna da li cemo se vratiti kuci... Ako se ne javim, znate sta je u pitanju ;)

Aj nek je sa srecom i da nam uskoro donese bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zenice, da vas ja preventivno pozdravim :lol: Sutra idemo da skidamo serklaz, pa ko zna da li cemo se vratiti kuci... Ako se ne javim, znate sta je u pitanju ;)

Ma,Luna,mozda i neces,meni su serklaz skinuli u 37.nedelji,a ja se porodila 3 dana posle termina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske sta se radi?Vidim beba koliko hoces ovih dana!NEKA SU ZIVI I ZDRAVI 1000 GODINA!Kako podnosite ove promene vremena....ja se taman obradovala onoj kisici a sada opet joooooooooooooooooooooj vruce............. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima !

Ja se jos lecim od prehlade ,a nos mi curi ko slavina,ne mogu da spavam od njega :angry: .Rolnu toalet papira potrosim za noc za brisanje nosa.

Ja danas bih do doktora.Pozalila sam mu se kako se plasim porodjaja jer je bebac krupan, a ja sitna i uska dole.On mi je na to rekao da manje jedem.Ja i inace jedem malo,silim se zbog deteta.Posle sam isplakala,valjda treba da jedem vise,da imam snage,jer sam sva bleda ,a ne manje.Kontam da mi je rekao malo da jedem da beba ne bude jos krupnija,pa jos tezi porodjaj.A opet kad poredim tezinu svoje bebe sa bebcevim statistikama,moja beba i nije krupna ,nego verovatno za mene jeste.Ne znam,al ja cu da jedem normalno kao i svaki dan,nista od smanjivanja hrane.Nego da Vas pitam.Kada se uradi vaginalni pregled,da li onda doktor sa vecom sigurnoscu zna kada ce biti porodjaj? Ja jos nisam imala nijedan pregled,jedva cekam kada ce to,da znam malo vise.Pozdravljam Vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima !

Ja se jos lecim od prehlade ,a nos mi curi ko slavina,ne mogu da spavam od njega :angry: .Rolnu toalet papira potrosim za noc za brisanje nosa.

Ja danas bih do doktora.Pozalila sam mu se kako se plasim porodjaja jer je bebac krupan, a ja sitna i uska dole.On mi je na to rekao da manje jedem.Ja i inace jedem malo,silim se zbog deteta.Posle sam isplakala,valjda treba da jedem vise,da imam snage,jer sam sva bleda ,a ne manje.Kontam da mi je rekao malo da jedem da beba ne bude jos krupnija,pa jos tezi porodjaj.A opet kad poredim tezinu svoje bebe sa bebcevim statistikama,moja beba i nije krupna ,nego verovatno za mene jeste.Ne znam,al ja cu da jedem normalno kao i svaki dan,nista od smanjivanja hrane.Nego da Vas pitam.Kada se uradi vaginalni pregled,da li onda doktor sa vecom sigurnoscu zna kada ce biti porodjaj? Ja jos nisam imala nijedan pregled,jedva cekam kada ce to,da znam malo vise.Pozdravljam Vas :)

Previse se brines :) Moja svekrva je mala i sitna, rodila je bebu od 4-5kg i nije joj nista bilo...tako da, udri brigu na veselje.

I ja sam sitna, sa 49kg sam ostala u drugom stanju, a visoka sam 170cm. I moja beba je po svoj prilici krupna i plus imam tu dioptriju, al sta da radim??? Samo kazem sebi, kako su druge tako cu i ja. Nemoj da se opterecujes time da l ces imati snage ili ne, sve se to uradi, a u tim krajnjim situacijama ljudi dobijaju takvu snagu koje do tada, sigurno, nisu bili ni svesni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Previse se brines :) Moja svekrva je mala i sitna, rodila je bebu od 4-5kg i nije joj nista bilo...tako da, udri brigu na veselje.

I ja sam sitna, sa 49kg sam ostala u drugom stanju, a visoka sam 170cm. I moja beba je po svoj prilici krupna i plus imam tu dioptriju, al sta da radim??? Samo kazem sebi, kako su druge tako cu i ja. Nemoj da se opterecujes time da l ces imati snage ili ne, sve se to uradi, a u tim krajnjim situacijama ljudi dobijaju takvu snagu koje do tada, sigurno, nisu bili ni svesni.

Ne mogu da verujem...pa ti si isto mrsa .Samo 49 kg si imala na 170 visinu? Ja sam ostala u drugom stanju sa 44 kg na visinu od 164.Pa razumes me odlicno .Secam se u ranijim postovima da si i ti pisala o dioptriji i o krupnoci bebe ,da ce i kod tebe mozda razmisljati o carskom(nadam se da nisam pogresila).U pravu si ne treba se opterecivati.Ja uvek mislim pozitivno,al kad me doktori na brzinu otkace i nemaju vremena da odgovore na moja pitanja,jos mi bupnu nesto bezveze,uplasim se...ja posle jos i prebledim i samo cekam da prodje dan.Nadam se da ce sve bito dobro :) ...ovih dana cu i torbu za porodiliste da spakujem ,i to je to ....samo kontrole i cekanje bebca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem...pa ti si isto mrsa .Samo 49 kg si imala na 170 visinu? Ja sam ostala u drugom stanju sa 44 kg na visinu od 164.Pa razumes me odlicno .Secam se u ranijim postovima da si i ti pisala o dioptriji i o krupnoci bebe ,da ce i kod tebe mozda razmisljati o carskom(nadam se da nisam pogresila).U pravu si ne treba se opterecivati.Ja uvek mislim pozitivno,al kad me doktori na brzinu otkace i nemaju vremena da odgovore na moja pitanja,jos mi bupnu nesto bezveze,uplasim se...ja posle jos i prebledim i samo cekam da prodje dan.Nadam se da ce sve bito dobro :) ...ovih dana cu i torbu za porodiliste da spakujem ,i to je to ....samo kontrole i cekanje bebca :wub:

Ma pusti doktore, previse su vazni :) Da vidis samo ovog mog. Kazu da je strucnjak i da se nista ne brinem, samo da mu verujem. E cvrc!

Shvatila sam da nijedan doktor nece da preuzme odgovornost, e pa ako nece, necu ni ja da se obazirem na te njihove opaske.

I ja cu iduce nedelje da pocnem da pakujem torbu i da se pripremam za porodjaj. On mi kaze gde zurim, a pre mesec i vise dana prema njegovim recima samo sto se ne porodim, posteljica u jako losem stanju, izgrdi me, a covek me maltene prvi put video u zivotu. Nije mi dao ni rezultate da izvadim nijednom, niti me je pitao nesto po tom pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.