Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Odlepicu, definitivno! Bila sam u DM pre neki dan i zakazali su mi prvi pregled za 10-ak dana. Rekli mi da donesem svu dokumentaciju koju imam do sad, licnu kartu, zdr. knjizicu i UPUT od moje dr iz dz. E, sad. Moja dr mi je vec na proslom pregledu rekla kako oni NE daju uput za DM, tj. zeleni uput :blink: I sad, ja je zovem malo pre da je pitam koji dan mogu da dodjem da mi samo da uput za pregled u DM, posto su mi oni tamo bez pogovora zakazali pregled, kaze meni sestra, aaaaaa, pa ne moze to tako... ne mozete vi sami da odredite da li vama treba dodatni pregled tamo, to odredjuje dr ako ima potrebe, a ako nema ne moze da vam da uput!!! I ja krenem da joj crtam da ja zelim tamo da se porodim i da su mi oni tamo rekli da nije problem, ali je bolje da tamo imam karton i odradjene neke preglede pred termin... Ona sve to onako ironicno prenosi doktorki, cujem ona nesto zbunjena... I na kraju mi kaze pa dodjite u cetvrtak, znate mi smo prebukirani, ali dodjite pa sacekajte... I samo cekam dr koja ce u cetvrtak da mi popuje kako to ne moze, kako ja izmisljam vec nesto... :angry:

E svasta... Recicu samo - zemlja Srbija.... Da te je strah lepo kasd krenes da sakupljas papirologiji za bilo sta... Samo izmisljaju i komplikuju nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neverovatno! Sad treba do cetvrtka da me boli glava da li ce da mi da uput ili nece. Moj sledeci korak je, ako mi ne da uput, da se zalim sluzbi u dz za prava pacijenata. Nema mi druge. Nego cu ja da se iznerviram kao budala :angry: Ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@wida - Zaista je tako, meni za tezinu svi drugacije kazu, kad sam na 4D bila rekli su mi bice onako ne mnogo krupna beba- do 3.200g, ovaj dr. kod kog sam bila kaze bice prosecne tezine oko 3.400, a moja dr. mi kaze bice krupan do 3.700, svi drugacije. Ali najvise mi se svidja ovo sto moja dr. kaze, tako da cu to uzeti za tacno :D

Devojke ja sam danas u fazi da me hvata frka panika jer imam osecaj kao da nista necu znati oko bebe, sta obuci, kako, kad gde, e svasta od mene :D A mm mi malo pre kaze- mozes li da verujes da cemo sledece nedelje cuvati bebu??? E vala ne mogu! :wub:

Od porodjaja jos uvek nemam tremu, ali zato mislim da cu noc pre ostanka u bolnici nadoknaditi paniku za sve sto ovo vreme sto je nisam imala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neverovatno! Sad treba do cetvrtka da me boli glava da li ce da mi da uput ili nece. Moj sledeci korak je, ako mi ne da uput, da se zalim sluzbi u dz za prava pacijenata. Nema mi druge. Nego cu ja da se iznerviram kao budala :angry: Ma...

Ma zali se, naravno! Kod nas ti je recimo slucaj da su ginekolozi u DZ jako losi, jedan vecito pijan, a jedna stvarno i ne zna bas znanje, a jako tesko daju upute inace za preglede kod nekog ginekologa u bolnici, kao sto ides tamo, pa neeeee moze, mozes ovde, tako mooora. Ali zato cim kaze ok, odoh ja direktora ili nacelnika da pitam za to, dali bi ti iz mesta i 5 uputa ako treba! Ma bezobrazni su bre svi, a trebas da budes svaki dan kod lekara da bi znao sta ti sve treba za bilo sta, jer su sto djavola izmislili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@natawy to mi je doktorka rekla...poslednji put su mi rekli da je beba glavata a ona mi je lepo objasnila da to sve zavisi iz kojeg ugla aparat meri i da se ne sekiram...e a vidis meni obrnuto...svi vicu jao bice ti potrebna pomoc za ovo za ono, a ja sam u fazonu a sto ne bi umela sama pa nije dete nuklearni reaktor...pokazu mi jednom,drugi put treci put sam vec ekspert...

@vichy ako imas tel sa kamerom okaci ga oko vrata i okreni kameru i snimaj...moj muz je usavrsio tu tehniku jer nas vecito za nesto zajebavaju ili kod doktora ili za moju papirologiju...a on lepo uzme tel i snima, a oni nikad nisu nacisto dal ih stvarno snimas ili ne pa se za svaki slucaj preobraze u najljubaznija stvorenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra fora sa kamerom, ne bi mi palo na pamet :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ti ne pricam koliko su me maltretirali dok sam skupila papire za drzavljanstvo ko da sam rodjena u Mongoliji i koliko je bila nadrkana salterusa...i onda je moj muz dosao na brilijantnu ideju da joj to uradi i ne mozes da zamislis kakva je razlika bila...posle smo umri os smeha gledajuci snimak, malo malo pa gleda u kameru...kad su mi u Dzu izgubili knjizicu i nisu hteli da me prime posle 7 h cekanja na pregled moj muz opet istu foru i opet je sve bilo reseno...ne moze da ne uspe, a ako ne uspe imas corpus delicti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@wida - Zaista je tako, meni za tezinu svi drugacije kazu, kad sam na 4D bila rekli su mi bice onako ne mnogo krupna beba- do 3.200g, ovaj dr. kod kog sam bila kaze bice prosecne tezine oko 3.400, a moja dr. mi kaze bice krupan do 3.700, svi drugacije. Ali najvise mi se svidja ovo sto moja dr. kaze, tako da cu to uzeti za tacno :D

Devojke ja sam danas u fazi da me hvata frka panika jer imam osecaj kao da nista necu znati oko bebe, sta obuci, kako, kad gde, e svasta od mene :D A mm mi malo pre kaze- mozes li da verujes da cemo sledece nedelje cuvati bebu??? E vala ne mogu! :wub:

Od porodjaja jos uvek nemam tremu, ali zato mislim da cu noc pre ostanka u bolnici nadoknaditi paniku za sve sto ovo vreme sto je nisam imala!!!

Da li postoji odredjena tezina,za koju se smatra da je beba krupna,ili se gleda svaka beba razlicito,mislim proporcionalno na majcino telo ?Mozda je za neku majku ta beba krupna,za drugu ne...Ja sam isto u frci da necu znati sa bebom.Drugarica mi kaze da nista ne brinem...kaze da cu se iznenaditi kada vidim da sve ustvari znam ,jednostavno ti se nametne tako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim frkise se oko odgoja dece.... Puno panike oko stvari koje su prirodne, samo polako B). Kad se osvrnes unazad prelepo iskustvo u kome se svako lepo snadje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, nadam se da ce se sve srediti do petka, pa da malo i ti uzivas u bebanama, a ne samo da brines... :wub:

Inace ja ovde dolazim samo da se zalim :( Danas mi se, kako to slikovito kaze mm, pocepala mackica :mellow: Bili smo u radnji i mm je samo na 5 minuta ostavio cerku samu sa mnom, sto je naravno bilo i vise nego dovoljno da napravimo sra**e onako coporativno... Mala se igrala i samo je u jednom trenutku poletela prema pokretnim stepenicama, ja se sjurila za njom, kad odjednom nesto kvrcnu tamo dole :o Ne mogu da vam opisem kakav je to bol! I sta se to desilo, nemam pojma, da li sam istegla neki misic, ligament, da li se pomerila neka kost :huh: Uglavnom, jedva sam hodala posle, ali jos sam se nekako i gegala pridrzavajuci se za kolica. Posle kad sam sela u kola, tu je bio kraj... Jedva sam izasla iz kola kad smo stigli kuci, a posle sam morala da se popnem uza stepenice!! Prvo sam se pridrzavala za mm-a, a posle sam isla cetvoronoske, jer nisam mogla da hodam od bola! Sad hodam jako smesno, sve postrance, prvo prsti, onda peta (go*no seta :lol: ), kao neki rak :P Ne mogu da podignem jednu nogu, jer bih morala celu tezinu da prebacim na drugu, a to me uzasno boli! MM kaze da idemo sutra kod dr-a, a ja se plasim da necu moci da se popnem na onaj sto da me pregleda :unsure: Beba se rita i dalje, sto je najbitnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to si istegla neki ligament presao je preko koske zato je krcnulo...ja sam nesto slicno uradila sa ligamentima donjeg stomaka...kako nemam pojma al kad probam da nesto dohvatim il se u snu naglo okrenem s leve strane me urnise bol...vidim sve zvezdice... evo sad sam ustala muza da posaljem na posao i ne mogu da zaspimm ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su znaci 1830 i 1730g a obim trbe je 120cm :blink:.

Kako obim stomaka 120?Meni je taj obim bio u 17 nedelji.Jesi sigurna?Obim stomaka je AC

eIy6D7y.jpgeIy6p2.png

yeZP0MA.jpgyeZPp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su znaci 1830 i 1730g a obim trbe je 120cm :blink:.

Kako obim stomaka 120?Meni je taj obim bio u 17 nedelji.Jesi sigurna?Obim stomaka je AC

eIy6D7y.jpgeIy6p2.png

yeZP0MA.jpgyeZPp2.png

To je bre moj obim i to u cm :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, nadam se da ce se sve srediti do petka, pa da malo i ti uzivas u bebanama, a ne samo da brines... :wub:

Inace ja ovde dolazim samo da se zalim :( Danas mi se, kako to slikovito kaze mm, pocepala mackica :mellow: Bili smo u radnji i mm je samo na 5 minuta ostavio cerku samu sa mnom, sto je naravno bilo i vise nego dovoljno da napravimo sra**e onako coporativno... Mala se igrala i samo je u jednom trenutku poletela prema pokretnim stepenicama, ja se sjurila za njom, kad odjednom nesto kvrcnu tamo dole :o Ne mogu da vam opisem kakav je to bol! I sta se to desilo, nemam pojma, da li sam istegla neki misic, ligament, da li se pomerila neka kost :huh: Uglavnom, jedva sam hodala posle, ali jos sam se nekako i gegala pridrzavajuci se za kolica. Posle kad sam sela u kola, tu je bio kraj... Jedva sam izasla iz kola kad smo stigli kuci, a posle sam morala da se popnem uza stepenice!! Prvo sam se pridrzavala za mm-a, a posle sam isla cetvoronoske, jer nisam mogla da hodam od bola! Sad hodam jako smesno, sve postrance, prvo prsti, onda peta (go*no seta :lol: ), kao neki rak :P Ne mogu da podignem jednu nogu, jer bih morala celu tezinu da prebacim na drugu, a to me uzasno boli! MM kaze da idemo sutra kod dr-a, a ja se plasim da necu moci da se popnem na onaj sto da me pregleda :unsure: Beba se rita i dalje, sto je najbitnije...

Ako te bas boli idi vidi, da se ne brines. A mozda ti i daju nesto protiv bolova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bre moj obim i to u cm :blink:

Sad ste se razumele :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ste se razumele :lol:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i nas...oka nisam sklopila cele noci,neke maloletnice se uspalile,pa se drale celu noc ko nenormalne,a joj...mm spava ko top,a ja samo levi bok-desni bok,a dok se okrenem,sve zvezde vidim,boli stomak,ledja,sacuvaj Boze,kakva noc!Koliko sam prala i peglala ko sumanuta,sad me mrzi da spakujem torbu strasno!!Kao da cu to da radim ceo dan....Ima vreme,jos neki dan :lol:

Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno smo sve u treningu sto se tice ne spavanja. Ja vec tri meseca nisam spojila celu noc da spavam :blink: Ili mi se ide u wc ili se okrecem kao na raznju jer me kukovi bole... Ma... A nekad sam mogla da spavam po 10-12 sati bez prekida... Nekad... I verovatno dugooo, dugooooo to necu moci... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno smo sve u treningu sto se tice ne spavanja. Ja vec tri meseca nisam spojila celu noc da spavam :blink: Ili mi se ide u wc ili se okrecem kao na raznju jer me kukovi bole... Ma... A nekad sam mogla da spavam po 10-12 sati bez prekida... Nekad... I verovatno dugooo, dugooooo to necu moci... :rolleyes:

Verovatno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja pridruzim nespavacima,legnem oko 12 a budna sam vec oko 5-6,prevrtanje po krevetu do 8 i onda ustajem.Kad nadjem dobar polozaj uspem da odremam preko dana,ali retko.Ako mi ovakva bude i beba,nadrljala sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja pridruzim nespavacima,legnem oko 12 a budna sam vec oko 5-6,prevrtanje po krevetu do 8 i onda ustajem.Kad nadjem dobar polozaj uspem da odremam preko dana,ali retko.Ako mi ovakva bude i beba,nadrljala sam.

Ti si jos i super, ne secam se kad sam 5 sati spavala...... U medjuvremenu mi podocnjaci do poda :blink:

Svakog dana mi otoci sve veci, danas opet kg vise. Ali mi pritisak danas bolje. Proteini opet pozitivni, grrrr... Lepo bi bilo da izbegnem lezanje u bolnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da rezimiram : hvale nam mmoj, miva i MarijaVlada. Prve dve se nadam se lwpo porodile a Marije odrzava trudnocu u bolnici. Hvali jos neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

macak maza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bre moj obim i to u cm :blink:

:lol::lol: Izvini . Ja sam mislila na bebicu. Meni je u 23 nedelji obim stomaka 97 cm..Vjerovatno poslije naglo raste.Jedva čekam :rolleyes:

 [/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.