Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Danas nesto bolucka stomak, videcemo sutra na kontroli sta je.

Inace mi malo pritisak visok, malog ujela kuca na igralistu ja popizdela sto mu dozvolili da mazi nepoznato kuce. I to ga vodili na uzici bracni par sa detetom u kolicima. Kako li se to kuce ponasa prema njihovom detetu ako ne voli da ga diraju?! Komsijin sin po opisu kuceta provali koji su ti i ja pozovem telefonom a zena me pita od kud meni njihov broj :angry: . Ne pita za dete niti izvini, muz doduse bio fin i izvinio se i rekao koje vakcine kuce imalo a ona rospija! Kakvih budala ima... Onda sam zvala decije oni mi rekli ako je povrsinska povreda i dete vakcinisano samo da ga dezinfikujem i gledam da ne zagnoji... Ali sam se malo izvikala i na zenicu koja mi cuva sina pa se ona nasikirala...

Sad muski skitaju a ja lezim, polako gubim strpljenje sa ovim lezanjem. Doduse smugnem ja ponekad i u soping ali retko....

Da ne zvucim morbidno,ta bi snajka trebalo da bude MNOGO fina,jer moz` da ih oderes...nego neka je decak dobro ostalo nije vazno.Boze kakvih ljudi ima,jos naprave sranje,pa ti se jos breca :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaaa :lol: I ja isto,sve sam pricala,ma samo da udjem u 9. pa cu da se napijem... :P E nema te danas nesto? <_< I ja isto,malo-malo pa otvaram ormaric i sve nesto kao pakujem,premestam,a u stvari srce mi se topi da gledam garderobicu i da zamisljam....Ma cudo!!!! :wub:

Evo mene! Sad cu ja da nadoknadim sve sto me danas nije bilo, hehe :D Skitali smo malo danas, bili do manastira Ravanica, tamo je danas kao neki vasar, litije ili sta vec, pa je stvarno prelepo, a i inace mi se islo, bas nismo odavno bili... Ja mirovala, mirovala, e sad sam resila da skitam malo, jer se setih da posle ni prvih 40 dana ne mozemo nigde, postacu klaustofobicna jos malo :D Ma i prija mi setnjica, sto da ne, covece kondicija mi je na nuli od ovog mirovanja, kako cu se poroditi ja ne znam, bas razmisljam o tome, umorim se do kupatila da odem cini mi se. Mi danas napravili novi raspored u sobi, krevetac je bas blizu mene.. Legnem u krevet, gledam u krevetac, pa zamisljam da je vec tu... Dal' ima neceg lepseg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nesto bolucka stomak, videcemo sutra na kontroli sta je.

Inace mi malo pritisak visok, malog ujela kuca na igralistu ja popizdela sto mu dozvolili da mazi nepoznato kuce. I to ga vodili na uzici bracni par sa detetom u kolicima. Kako li se to kuce ponasa prema njihovom detetu ako ne voli da ga diraju?! Komsijin sin po opisu kuceta provali koji su ti i ja pozovem telefonom a zena me pita od kud meni njihov broj :angry:. Ne pita za dete niti izvini, muz doduse bio fin i izvinio se i rekao koje vakcine kuce imalo a ona rospija! Kakvih budala ima... Onda sam zvala decije oni mi rekli ako je povrsinska povreda i dete vakcinisano samo da ga dezinfikujem i gledam da ne zagnoji... Ali sam se malo izvikala i na zenicu koja mi cuva sina pa se ona nasikirala...

Sad muski skitaju a ja lezim, polako gubim strpljenje sa ovim lezanjem. Doduse smugnem ja ponekad i u soping ali retko....

E stvarno katastrofa! Nemam reci! Kod nas ima mnoooogo i lutalica, ali me uzasno nerviraju i takve neodgovorne gazde, kojih je takodje na svaki korak! Ja se jako plasim kucica, malih velikih, nebitno, i uzasava me kad vidim da ih setaju bez korpe, njuska slobodna, pa navali i sve to sa komentarom- nece ono! Ma otkud ja znam da li hoce ili nece i briga me uostalom, sto da razmisljam, svakog mu casa nesto moze kvrcnuti u glavi! Bitno samo da je mali dobro, nemoj da se sikiras i nerviras, a po sebi znam da bih haos napravila, posebno sto su tako neprijatni. Nadam se samo da se nije ni uplasio mnogo... Svasta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

yey i mi jos danas a od sutra smo 9 mesec...beba je nemirna za medalju...ma za 3 medalje vidim da ce mi dusu pojesti kad bude izasla...

Koleginice trudnice, vidim ima nekoliko vas koje ovih dana ulazite u 9-i i bas sam srecna zbog vas, sad ste mirne! Cestitam vam od srca i uzivajte sto vise mozete u ovih poslednjih nekoliko nedelja! Znate kako meni kazu- sad jos uvek uzivas, kad ti jedes i ono je jelo, kuda ti i ono sa tobom, sedis pijes kaficu, ono tu- u stomaku, a posle ces boga mi da jurcas, hehe. Ali svaka od nas to jedva ceka! Ja ujutru idem na CTG, a nadam se da cu napenaliti dr. da mi uradi i UZ, da ja budem mirna. POzzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske:) Hajdete na kaficu, gradska 3.sprat:) Bas mi se neda da budem kod kuce, ai bice sve super. jos samo dve nedelje..

Ja izludela za onih nedelju dana sto sam bila u bolnici na odrzavanju, ali sve za nih, zar ne!!! A ostalo ti je jos jaaaako malo, superiska, proletece to za cas, izdrzi to, a mi smo uz tebe naravno! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veselo kod svih nas vidim ja. :)

Ja bila večeras u šetnjici, lepu smo rutu odvalili, ali bogami pubična kost me ubi od bola sad. Da li je neka imala to da je ta kost boli? Počelo malo juče, danas se nastavilo evo sad posle šetnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veselo kod svih nas vidim ja. :)

Ja bila večeras u šetnjici, lepu smo rutu odvalili, ali bogami pubična kost me ubi od bola sad. Da li je neka imala to da je ta kost boli? Počelo malo juče, danas se nastavilo evo sad posle šetnje.

Pa desavalo se meni, mada je mene boluckalo samo, ne jako... Kod mene se cesce javlja probadanje dole i osecaj kao da mi se kosti dole rastavljaju :D To je valjda normalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@star mene boli i stidna i trticna kost...a o preponama i ligamentima da ne pricam...ponekad kad se okrecem u krevetu imam osecaj ko da me neko daleko bilo cherechi...pa prodje par dana bude ok pa opet...sve je to normalno beba sebi pravi put...evo gledam meni se polako vec povremeno spusti stomak...pa se vrati gore i svaki put je za nijansu nize...dr kaze oko 20 more meni se sve cini ranije ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas sam spavala od 2 do 4! Superiska <_<. Stomak mi nekako cudan, kad hocu da se okrenem moram rukama da ga ponesem inace me boli. Bolovi me i probudili nocas, nesto razmisljam mozda su to bile neke slabe kontrakcije.

Sad pijem toplo mleko, filmova vise nema na tv-u, valjda cu uspeti da zaspim malo :(. Ovo nespavanje me slomi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje vrednice, ja opet ustala u 9.30. Doduse vucem se kao prebivena ali guram....

Danas idemo masovno na kontrolu ili gresim? Mi idemo tek popodne pa cemo javiti novosti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf neno i ja moram da pridrzavam stomak iako nije veliki i iako je samo jedna beba...mogu da zamislim samo kako je tebi...od kad je zahladilo ja spavam bez problema i to vise nego inace...komiram se i ne ustajem tako lako...nego nema nam mmmoj mozda se napokon porodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce imala koncert, svirala sam a i pevala, dete se nije mnogo bunilo :), valjda jadno vec oguglalo hehhe

Neko pomenu sekret kao zelatin :rolleyes: i meni je to pocelo da se pojavljuje, nesto mislim da je to normalno.

Nesto razmisljam kod ove trudnoce, bre, nema oputanja i stalno si u fazonu samo da prodje jos ovo, pa jos ovo, al u stvari nikad nisi mirna, prvi trenutak mirnoce je kad vidis bebu, a problemi tek nastaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto razmisljam kod ove trudnoce, bre, nema oputanja i stalno si u fazonu samo da prodje jos ovo, pa jos ovo, al u stvari nikad nisi mirna, prvi trenutak mirnoce je kad vidis bebu, a problemi tek nastaju :)

Ali stvarno je tako... Nema opustanja... Bas sam nestrpljiva, ali s druge strane ne bih volela da malena pozuri nesto mnogo ranije :rolleyes: Ali da ne mogu vise da tripim ove vrucine i ovu tromost, ne mogu... Bole me ledja, naduvaju mi se noge, ne mogu da cucnem, a da me kolena ne odvaljuju... A kuca treba da se sredjuje... I zelim da je sredjujem, ali tako je tesko :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to smo vec znale ne moramo da citamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da... Mislim, ja do sada nisam imala problema tog tipa da me dr salje u privatnu ordinaciju. Za sve analize mi daje upute da odradim u Domu zdravlja ili u nekoj drzavnoj klinici (recimo dabl test). A ja sama odem privatno da uradim krvnu sliku jer mi je blize mestu stanovanja pa da ne ustajem ujutro jako rano. A da imam frku od porodjaja i gde cu se poroditi, imam samo tako. Bas zbog raznih prica. Gde da odem, da li treba da se plati, kome da se plati, koliko... I pritom, da nisi sigurna da li ces recimo dobiti epidural ili neces... Ma... Boli glava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja ni ne razmishljam o bilo kakvom cascavanju i odredjenom lekaru...neka me porodi ko god bude u smeni zvao se Pera,Laza,Mika...svejedno mi je samo da sve bude ok..nek se deru na mene dracu se ja jos glasnije i gotovo...niko danas nema para za bacanje a pogotovo sad kad treba da se kupi gomila stvari za bebu...radije cu taj novac da ostavim da bebi kupim sve sto treba nego da castim nekog lekara kome pare vire iz svih dzepova...nemam a i da imam odakle mi :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Ma znala sam ja da svi cekaju da im das neke parice,ali meni ne pada na pamet,niti razmisljam o tome...

Ne znam gde nam je Miva?

Vaskrsija kako je beba reagovala kada si svirala,jel uzivkala?

Pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad pomislim i na to da de sama kuci porodim citajuci ovakve price... :rolleyes: Sta da rade oni ljudi koji zaista nemaju para,koji su jedva skupili za osnovne stvari za bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad pomislim i na to da de sama kuci porodim citajuci ovakve price... :rolleyes: Sta da rade oni ljudi koji zaista nemaju para,koji su jedva skupili za osnovne stvari za bebu?

Da se uzajme ako hoce da neko obrati paznju na njih :angry: Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija kako je beba reagovala kada si svirala,jel uzivkala?

Bilo je ovako: drmam ja nju vibracijama, al drma i ona mene, pa ko pobedi :) Al mislim da cemo se lepo slagati, bar dok ne nauci da kaze: majka, smaras :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja ni ne razmishljam o bilo kakvom cascavanju i odredjenom lekaru...neka me porodi ko god bude u smeni zvao se Pera,Laza,Mika...svejedno mi je samo da sve bude ok..nek se deru na mene dracu se ja jos glasnije i gotovo...niko danas nema para za bacanje a pogotovo sad kad treba da se kupi gomila stvari za bebu...radije cu taj novac da ostavim da bebi kupim sve sto treba nego da castim nekog lekara kome pare vire iz svih dzepova...nemam a i da imam odakle mi :) )))

Amin sestro! :lol: Necu i kraj.

Bila sam opet kod onog sugavca od doktora,da pogleda zavrsne analize,kaze mmmm odlicno,onda vidimo se 19.septembra na sledecu kontrolu...On lud bre,ja do tada planiram da se porodim ihaha :lol: ...Luda sam da cekam do tada,odo ja i sledeci ponedeljak,vraca mi se dr sa go,on ce mi kaze kad da idem,Boze Petra!!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze Petra!!!! :P

hahahahahahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mara al za ovo Boze Petra se tako slatko ismejah...

E vi koleginice koje ste iz Bg-a, jel dobila neka od vas onih 35% od grada???Ja pre dve nedelje poslala mail socijalnom da pitam u cemu je fora oni kazu nije njihova nadleznot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vi koleginice koje ste iz Bg-a, jel dobila neka od vas onih 35% od grada???Ja pre dve nedelje poslala mail socijalnom da pitam u cemu je fora oni kazu nije njihova nadleznot...

Meni firma uplacuje ceo iznos pa onda oni cekaju uplatu od socijalnog... Tako da ne znam sta se desava, ali sam cula da umeju da kasne i po tri meseca :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.