Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao devojcice :D

Bila sam na uz i sve je super! Dovoljna kolicina plodove vode, beba i dalje plivucka tj nije se u potpunosti smestila, prednjaci glavicom, teska je 2600 a dugacka 46

Nikako da nateram sebe da spakujem tu torbu. Sve sam nabavila, samo jos da ubacim! Dr mi se vraca sa odmora 10.09. i ja ne bih da se porodim dok on ne dodje . I ova infekcija u zemunskom porodilistu- pitam se da li se zaista ovo meni desava?!?! Nadam se da ce problem resiti dok ne dodjem na red... Samo da ne dozivim da me vrate i posalju negde drugde

Sprema nam se jos jedan pakleni dan tako da odoh da odmaram i uzivam! Poslusajte me, uradite isto

Ljubac

Lepotica mala, super sto je sve u redu! :rolleyes: A sto se torbe tice tako sam i ja odlagala i odlagala, prekjuce kupila preostale potrebne stvari, a spakovala je tek juce, kad je vec prigustilo, da nije toga bilo ja ne bih jos koji dan mozda, hehe. Tako da ti je moj savet da to obavis. Haha, kao da sebe slusam, meni dr. 5. dolazi sa odmora i ja ne bih dok se ona ne vrati :D Drzim ti pesnice da se stanje u porodilistu normalizuje dok dodje red i na tebe, nesto sam juce citala po netu, bas bzv...A danas jeste pakleno, ja ne znam kako cu preziveti do kraja avgusta, neko mi rece bice maaalo zahladjenje za vikend???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Evo da se javim pre nego sto pokusam opet da zaspim, prodje i ova noc.....

Momci spavaju lepo a ja od 6 ne znam sta cu sa sobom, a do 6 sam se budila na sat vremena.. Vrucina :lol: od rane zore

Jaoj ja sam nocas malo kao i spavala, konacno, posle milion noci cini mi se... Ali zato kad sam se jutros probudila jastuk, majica su mogli da se ocede, ja gola voda, mokra kosa, mokar krevet, katastrofa, kad ce vise zahladjenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve! Mene moja princeza jos u 5 probudila sutiranjem...bas sam zeljna hladnoce...mislim da cu danas provesti dan u kupatilu...tamo je najbezbolnije i najhladnije

Hahaha, i ja cini mi se ne bih izlazila iz qpatila, rekla sam da ubacim jastuk u kadu i tamo spavam, ili jos bolje pod u hodniku- plocice, hladne, mmmmm :D ...................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, i ja cini mi se ne bih izlazila iz qpatila, rekla sam da ubacim jastuk u kadu i tamo spavam, ili jos bolje pod u hodniku- plocice, hladne, mmmmm :D ...................

Ako u medjuvremenu ne poprave put do bolnice ti slobodno preko njive :)))

Evo ja se istusirah treci put od jutros, vise se ni ne brisem, zatarabila sam vrata i setam se gola po kuci, cini mi se i kozu bih skinula da mogu...kazu sutra jos gore...aaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kazu sutra jos gore...aaaaaaaaaa

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Neee, ne, prolupacu definitivno... Odoh i ja da zakljucam vrata i skidam se gola... Laza Lazarevic, Gornja Toponica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene pocelo grlo da boli od ove klime ali ne iskljucujem. I sa njom mi je vruce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vruce je da se poludi... :blink: Jutros sam bila na UZ, bebica i ja smo OK. Jedino mi je rekla da uradim urinokulturu (valjda zbog nekih bakterija koje je videla na rezultatima urina). Beba lezi nepravilno za sada... Glavica levo, nozice desno... Valjda ce se okrenuti... ;) Trazila sam i uput za oftalmologa jer imam visoku dioptriju pa da ipak proverim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, sta mislite, koliko mogu, smem da cekam posle datuma termina. Nisam pametna, sedim kuci i kao kuliram :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage,vrucina da poludis! Mene ceo dan nesto ziga kao desni jajnik :unsure: nemam pojma sta je sad to?Mozda je tu dole bebina glava pa se pomera,oooo....uvek neke brige?Jel se to jos nekom desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, sta mislite, koliko mogu, smem da cekam posle datuma termina. Nisam pametna, sedim kuci i kao kuliram :unsure:

Pa zar ne bi trebalo da imas cesce kontrole sad, CTG, recimo? Zar ti tvoja dr nista nije rekla, kad da dodjes, do kad da cekas... I ja bih bia zbunjena da sedim kuci i cekam. Zovi ih, pitaj ih, idi kod dr ako imas neka pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, sta mislite, koliko mogu, smem da cekam posle datuma termina. Nisam pametna, sedim kuci i kao kuliram :unsure:

jel ti se poklapa termin sa uz-a sa terminom po menstruaciji? mislim da tolerisu oko 7 dana prebacivanje termina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, sta mislite, koliko mogu, smem da cekam posle datuma termina. Nisam pametna, sedim kuci i kao kuliram :unsure:

Najbolje vidi sa doktorom... Evo ti iskustvo moje sestre od strica: prebacila je zvanicni termin nekih 10ak dana, i sve vreme je dr hteo da je poradja carskim rezom, a ona odbijala, i sacekala je da beba krene sama. Posle su joj u porodilistu napisali da je beba rodjena sa 39+nesto nedelja! Kad je posle pitala otkud sad to kad je po zvanicnom terminu dosta prebacila, samo su joj rekli da izgleda nije bio dobro izracunat termin. Da nije cekala, poradjali bi je za dzabe CR-om, beba bi krace bila u stomaku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, sta mislite, koliko mogu, smem da cekam posle datuma termina. Nisam pametna, sedim kuci i kao kuliram :unsure:

Koliko ja znam kao do nedelju dana posle termina je ok, jer tacan datum termina nikad ne mogu da odrede, tako da je +-7 dana ok. Mada javi se svojoj doktorki, sto da ne, najbolje je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage,vrucina da poludis! Mene ceo dan nesto ziga kao desni jajnik :unsure: nemam pojma sta je sad to?Mozda je tu dole bebina glava pa se pomera,oooo....uvek neke brige?Jel se to jos nekom desavalo?

Ma to je normalno ja mislim, desavalo se i meni... Mene trenutno pa ziga levi jajnik, sigurno se tako namestilo, a inace desi se nekad da se namesti nekako iza zeluca, pa kad pocne da se sutira, kao da fudbal igra njime, pomeri ga skrooooz gore, iskoci mi zeludac kao lopta na stomaku :D Namestaju se nasi nemirci mali kako njima odgovara, ne stede bas mnogo svoje mame reklo bi se, hehe :D A vec i pritiska sve, raste, ponekad se pitam gde staje, jeste stomak veliki, ali opet mi deluje kao da je tesno. Ma ok je sve sigurno!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vruce je da se poludi... :blink: Jutros sam bila na UZ, bebica i ja smo OK. Jedino mi je rekla da uradim urinokulturu (valjda zbog nekih bakterija koje je videla na rezultatima urina). Beba lezi nepravilno za sada... Glavica levo, nozice desno... Valjda ce se okrenuti... ;) Trazila sam i uput za oftalmologa jer imam visoku dioptriju pa da ipak proverim...

I kod mene je beba bila poprecno jedno vreme, glava kod desnog rebra, tacno sam blagu izbocinu primecivala, a noge dole, sve sam pazila jer sam imala osecaj da cu ga povrediti. :rolleyes: Ali hvala Bogu sada prednjacimo glavicom... A kod oftamologa odi obavezno, jedna moja rodjaka je morala na carski zbog ogromne dioptrije, +6 ili +7 cini mi se, ne znam kolika je tvoja... Ja sam uvek za da se sve proveri :) Pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je pao mrak ova moja povilenela evo vec dva sata ne prestaje da me sutira...nego danas sam osetila ostar bol tacno kroz vaginu, trajao je par sekundi...sta mislite jel bi to mogao biti znak otvaranja? nema krvi nema cepa sve normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako je pao mrak ova moja povilenela evo vec dva sata ne prestaje da me sutira...nego danas sam osetila ostar bol tacno kroz vaginu, trajao je par sekundi...sta mislite jel bi to mogao biti znak otvaranja? nema krvi nema cepa sve normalno

Ne verujem da se otvaranje oseca nekako, ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Kod svakog je isto: kontrole, kontrole i samo kontrole koliko ja primecujem! :) Dok sam bila na letovanju, tamo sam uradila nesto od analiza i naravnoo cula drugo misljenje lekara ( posto sam bas produzila odmor :) ). Kad sam se videla pre par dana sa svojim dr-om, poslao me je ponovo po rezultate, briseve :)... Sutra zvanicno ulazim u 8.mesec. Iznenadilo me je to sto mi je dr izjavio da sam se malo otvorila. Nesto mi je bas rano da cujem tako nesto,ali mi nista sem toga nije rekao...sta vise, uzeo briseve, rekao da sam malko otvorena, okrenuo se i otisao. Cekam rezultate briseva pa cu otici da ga pitam koliko je to ozbiljno.

Ove vrucine mi sada tesko padaju pored asfalta, prosto je nemoguce ne oticati...

na poslu nosim jednu papucu br 39, a jednu 38. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pala kisa! Mi sve otvorili, ostalima bas prijatno a ja se znojim jos gore.... Odem da se ohladim pod tusem, osetim da mi noge cudne, kad imam sta da vidim-vratio se otok :(.

A grlo me bolucka.... Tja, idemo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Kod svakog je isto: kontrole, kontrole i samo kontrole koliko ja primecujem! :) Dok sam bila na letovanju, tamo sam uradila nesto od analiza i naravnoo cula drugo misljenje lekara ( posto sam bas produzila odmor :) ). Kad sam se videla pre par dana sa svojim dr-om, poslao me je ponovo po rezultate, briseve :)... Sutra zvanicno ulazim u 8.mesec. Iznenadilo me je to sto mi je dr izjavio da sam se malo otvorila. Nesto mi je bas rano da cujem tako nesto,ali mi nista sem toga nije rekao...sta vise, uzeo briseve, rekao da sam malko otvorena, okrenuo se i otisao. Cekam rezultate briseva pa cu otici da ga pitam koliko je to ozbiljno.

Ove vrucine mi sada tesko padaju pored asfalta, prosto je nemoguce ne oticati...

na poslu nosim jednu papucu br 39, a jednu 38. :D :D

Kada bi trebalo da se obavi vaginalni pregled?Na osnovu tog pregleda dr moze da vidi dal si otvorena ili ne,jel tako :huh: (nisam bas upucena).Do sada nisam imala nijedan vaginalni pregled(ustvari jesam jedan maleni u 2om mesecu),niti mi briseve jos pominju ...Mozda sve ovo pocinje kada udjem u 9ti ,mozda sam poranila sa pitanjem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milenica

pa da do 9 ako se ne zalis na bolovi retko koji doktor pregleda...nije bas prijatno da te svaki cas cackaju...ja sam imala 2, jedan kad mi je utvrdjivala trudnocu i drugi kad sam se zalila na bolove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno daj malo te kise pocrkasmo ovde je ko u sahari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milenica

pa da do 9 ako se ne zalis na bolovi retko koji doktor pregleda...nije bas prijatno da te svaki cas cackaju...ja sam imala 2, jedan kad mi je utvrdjivala trudnocu i drugi kad sam se zalila na bolove...

Superica,da znam ...sad mi je lakse.Kod doktora sve na brzaka,nemam ni vremena da popricam o stvarima koje me interesuju.hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bi trebalo da se obavi vaginalni pregled?Na osnovu tog pregleda dr moze da vidi dal si otvorena ili ne,jel tako :huh: (nisam bas upucena).Do sada nisam imala nijedan vaginalni pregled(ustvari jesam jedan maleni u 2om mesecu),niti mi briseve jos pominju ...Mozda sve ovo pocinje kada udjem u 9ti ,mozda sam poranila sa pitanjem :unsure:

Ja sam vaginalni pregled imala u prvih sedam meseci 2-3 puta, a nakon toga mi je uvek radila i ginekoloski pored uz, jer je pratila stanje grlica koji je bio mekan i skracen. Mislim da kad je sa grlicem sve ok nema potrebe za cestim pregledima. A briseve sam najvise radila u prvih 6 meseci, 2 ili 3, posle toga nista, cak mi ni sad nije dala da radim pred porodjaj. Ma to zavisi i od doktora, ili ako postoji potreba u smislu sekreta i slicno, tada ce svaki dr. dati naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno daj malo te kise pocrkasmo ovde je ko u sahari

:angry::angry::angry:JA SE SELIM U ZAMRZIVAC!!! :angry::angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.