Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Trudnice drage, KAKO PREZIVLJAVATE OVU VRUCINU??? Covece nocima ne spavam... I pored otvorenog prozora... Ustvari nije toliko vrucina ostalima koliko ocigledno meni jeste, mm se nocu pokriva, a ja se samo preznojavam, jastucnica moze da se cedi, zaspim u zoru, oooo poludecu, teze mi pada sad ovih poslednjih nekoliko nedelja nego citava trudnoca... Jos kazu bice ovako do kraja avgusta... Ja ne znam sta cu sa sobom vise. Jos malo, joooooooooos malo! :lol: Pozdravljam vas puno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E trudnice sta radite,jel sam propustila nesto? :) Juce sam bila na pregledu,kaze doktorka da lezim jos 2 nedelje to jest dok ne udejm u 38 nedelju i onda mogu da se poradjam :D ,jao jedva cekam ubi me ovo lezanje,ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma, uvrtela sam sebi u glavu da cu uskoro...mene moj *insekt* nikad ne vara...sekret mi se nije menjao po boji samo kolicina..skroz belo ko belance...a bris necu da radim dok ne udjem u 9...da ne radim dvaput posto ga onako divljacki rade...i sad me nervira sto je vruce i vidim svu paucinu u kuci a treba mi milion godina da uradim jednu stvar...i ide mi se negde a opet je vrucina i opet me boli svaki korak...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....jbt postala sam ono sto sam uvek pljuvala :))) ti i treba sto duze da izdrzis ti ipak imas dvoje unutra...

Ma mani paucinu. Kad odes u porodiliste sve ce da ti srede, ti izdaj naloge :D.

Moj ti je savet da mislis pozitivno u smislu georgina itd. Veruj mi, ja sam se porodila sa prvim u 36/1 i bilo mu je rano. Stisni nozice i ne daj se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice drage, KAKO PREZIVLJAVATE OVU VRUCINU??? Covece nocima ne spavam... I pored otvorenog prozora... Ustvari nije toliko vrucina ostalima koliko ocigledno meni jeste, mm se nocu pokriva, a ja se samo preznojavam, jastucnica moze da se cedi, zaspim u zoru, oooo poludecu, teze mi pada sad ovih poslednjih nekoliko nedelja nego citava trudnoca... Jos kazu bice ovako do kraja avgusta... Ja ne znam sta cu sa sobom vise. Jos malo, joooooooooos malo! :lol: Pozdravljam vas puno! ;)

Spavanje... To ti je ovde glavna tema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E trudnice sta radite,jel sam propustila nesto? :) Juce sam bila na pregledu,kaze doktorka da lezim jos 2 nedelje to jest dok ne udejm u 38 nedelju i onda mogu da se poradjam :D ,jao jedva cekam ubi me ovo lezanje,ljubim vas sve

Super si ti, frka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

danas sam kupila grudnjak za dojilje... reče mi ljubazna teta u apoteci da trebam da uzmem za broj veći grudnjak nego što ga sada nosim, a to znači 95! :blink: Pa to su mali padobrani! :D

...A trudnoću sam započela sa grudnjakom 80. <_<

Odoh sada da leškarim pošto me baš izmorilo geganje po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si ti, frka?

Ma nije mi frka uopste jer se trudim da razmisljma pozitivno,veca mi je frka sto jos nisam nista kupila za bebu niti sam se spremila za porodiliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ nena ne smem da stiskam boli :P:P:P ko da sam jahala bure...

@princezica ne sekiraj se ako ne smes da ides pogledaj na netu sta ti se svidja pa posalji nekog da ti kupi

@mela a ja kad pomislim da sam do pre par godina nosila 70 i jedva ga popunjavala...sad se i ne trudim da ga nosim jer mi jedino oni bapski odgovaraju...maada vidim da mi sve devojke zavide a ja se osecam ko krava

nocas sam posteno isflekala posteljinu mlekom evo sedim, gledam i ne verujem da ooooooopet menjam posteljinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ nena ne smem da stiskam boli :P:P:P ko da sam jahala bure...

@princezica ne sekiraj se ako ne smes da ides pogledaj na netu sta ti se svidja pa posalji nekog da ti kupi

@mela a ja kad pomislim da sam do pre par godina nosila 70 i jedva ga popunjavala...sad se i ne trudim da ga nosim jer mi jedino oni bapski odgovaraju...maada vidim da mi sve devojke zavide a ja se osecam ko krava

nocas sam posteno isflekala posteljinu mlekom evo sedim, gledam i ne verujem da ooooooopet menjam posteljinu...

Blago tebi, bar ti grudi vece zbog mleka, ja njega nemam ali su oooogromne. Od 75b na 95c. Danas u nemackoj kupila za dojilje. U skorije vreme samo njih i kujem, nemam nameru posle da setam ovolike bh. Vraticu se makar na 80b.

E da, pocele da mi naticu puuuuno noge, bugfoot original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage trudnice.Dali neko moze detaljno ili bar priblizno da mi objasni kako izgleda kontrakcija?Ja sam opet bila na kontroli i rekla mi dr.da se nista nije promenila nego da mi je grlic skracen i dalje i pojacala mi ginipral?Ja se bojim da sam a i imala kontrakciju a da nisam znala da je to to.Naredila mi opet stroco mirovanje :( inace sam u 27.nedelji i jako sam zabrinuta.

myDetails__1_.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage trudnice.Dali neko moze detaljno ili bar priblizno da mi objasni kako izgleda kontrakcija?Ja sam opet bila na kontroli i rekla mi dr.da se nista nije promenila nego da mi je grlic skracen i dalje i pojacala mi ginipral?Ja se bojim da sam a i imala kontrakciju a da nisam znala da je to to.Naredila mi opet stroco mirovanje :( inace sam u 27.nedelji i jako sam zabrinuta.

Pregledaj postove unapred. Mislim da su opisale kao kad pokvaris stomak pa te grci stomak. Ja ti tu ne mogu pomoci, ni u prvoj ih nisam imala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage trudnice.Dali neko moze detaljno ili bar priblizno da mi objasni kako izgleda kontrakcija?Ja sam opet bila na kontroli i rekla mi dr.da se nista nije promenila nego da mi je grlic skracen i dalje i pojacala mi ginipral?Ja se bojim da sam a i imala kontrakciju a da nisam znala da je to to.Naredila mi opet stroco mirovanje :( inace sam u 27.nedelji i jako sam zabrinuta.

Pa otprilike kad osetis da ti se stomak steze,steze i onda pipnes,a on tvrd kao kamen,moze da ti vuce i u jednu stranu to stezanje.Najbitnije je tada da dises polako duboko dugackim udasima da bi beba dobila vazduha dovoljno dok se materica grci,a na taj nacin ces i opustiti misice kontrakcija ce proci.Imala sam u sve tri trudnoce,od pocetka kontrakcije,nosila sam pojas i iznela sve tri do kraja.To nisu bolne kontrakcije kao porodjajne,vec neprijatne jer se stomak jako stvrdne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otprilike kad osetis da ti se stomak steze,steze i onda pipnes,a on tvrd kao kamen,moze da ti vuce i u jednu stranu to stezanje.Najbitnije je tada da dises polako duboko dugackim udasima da bi beba dobila vazduha dovoljno dok se materica grci,a na taj nacin ces i opustiti misice kontrakcija ce proci.Imala sam u sve tri trudnoce,od pocetka kontrakcije,nosila sam pojas i iznela sve tri do kraja.To nisu bolne kontrakcije kao porodjajne,vec neprijatne jer se stomak jako stvrdne!

Jao malo mi je lakse,nisam osetila stezanje nego neko treperenje,i da nista me ne boli.Samo kad mi dr.podigne tenziju ja se jos vise uplasim.Nom oksim pojas ali ne mogu da ga stegnem vise od moguceg,a ona mi rekla da nisam dobro stezala pa zato nije bilo promena.Ja nekako mislim ipak da ce sve biti u redu... :unsure: Hvala na objasnjenju...sad s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao malo mi je lakse,nisam osetila stezanje nego neko treperenje,i da nista me ne boli.Samo kad mi dr.podigne tenziju ja se jos vise uplasim.Nom oksim pojas ali ne mogu da ga stegnem vise od moguceg,a ona mi rekla da nisam dobro stezala pa zato nije bilo promena.Ja nekako mislim ipak da ce sve biti u redu... :unsure: Hvala na objasnjenju...sad s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice :) Kako ste od jutros?Ja sa malo bolje,smirenije u poredjenju od juce.Toliko sam se nesto i uplasila kad sam dosla od dr.da sam non-stop bila u nekom grcu?Sinoc mi se toliko spavalo da sam promasila i slova sto se da primetiti u porukama...Pozz svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovbro jutro drage moje, ja se napokon naspavah ko covek...bas mi je bilo potrebno :)))

@miq to treperenje su verovatno bebini pokreti...jesi je vec osetila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovbro jutro drage moje, ja se napokon naspavah ko covek...bas mi je bilo potrebno :)))

@miq to treperenje su verovatno bebini pokreti...jesi je vec osetila?

Da odavno sam osetila,sve do sad sam mislila da je beba,a valjda i jeste dok me dr.nije zbunila...Po njenoj prici meni beba samo sto ne ispade :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da odavno sam osetila,sve do sad sam mislila da je beba,a valjda i jeste dok me dr.nije zbunila...Po njenoj prici meni beba samo sto ne ispade :blink:

ako procitas par prethodnih strana videces da su svaku od nas istripovali da nesto nije u redu i to zbog gluposti...meni su rekli da beba ima vecu glavu, nekom da ne napreduje, trecoj da plodova voda i to tako ide u nedogled...iskreno ja najvise verujem svom instinktu...samo bez panike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram nesto da Vas pitam .Meni se ponekad desi da kada zavrsim sa wc-om (malom nuzdom) ,meni ponekad vrlo malo curne kao neka vodica.To mi se danas desilo(To nije urin,nego neka vodica,ali bas malo).Sta je to? Da li se jos nekome to desava?Od kako sam u 8 mesecu za svaku sitnicu se tripujem,uplasim ... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Milenica77 Meni se to i sad desava da mi curka ta ista vodica nekad i dok samo stojim, a tek ulazim u sedmi mesec.Mislim da je to normalno i da nije nista strasno,ponekad se pitam da li je lakse bilo pre zenama kad nije imao ko ovako da ih tripuje pa su uzivale u trudnoci....Mi se samo brinemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svim ranoraniocima, a dobro jutro (nama) spavalicama! :)

Drugu noć za redom spavam prilično dobro (i duuuugo). Skoro sam i zaboravila kako je lep osećaj kada se probudiš odmorna i naspavana. :rolleyes:

Cao drage trudnice.Dali neko moze detaljno ili bar priblizno da mi objasni kako izgleda kontrakcija?Ja sam opet bila na kontroli i rekla mi dr.da se nista nije promenila nego da mi je grlic skracen i dalje i pojacala mi ginipral?Ja se bojim da sam a i imala kontrakciju a da nisam znala da je to to.Naredila mi opet stroco mirovanje :( inace sam u 27.nedelji i jako sam zabrinuta.

Draga mig, Brakston-Hiks kontrakcije su samo svojevrsna vežba, odnosno priprema materice za porođaj. Ne treba da brineš jer one obično počinju već u 20. nedelji i kako vreme odmiče bivaju jače.

Znači, te kontrakcije su način da se materica pripremi za prave kontrakcije zahvaljujući kojima se beba i rađa kada za to dođe vreme.

Na početku se obično osete kao stezanje materice (koje ne izaziva bol, ali može biti neprijatno), javlja se na vrhu materice (mada nije pravilo) i postepeno se širi celom dužinom. Obično traju od 15 do 30 sekundi, mada mogu da traju čak i 2, pa i više minuta. Neke žene ih upoređuju i sa menstrualnim bolovima.

Mada ove kontrakcije ne dovode do porođaja, one mogu da pokrenu pretporođajni proces skraćivanja i otvaranja grlića materice.

Tokom ovih kontrakcija trudnica treba da legne i da pokuša da se opusti, ili da lagano šeta po kući.

Brakston-Hiks kontrakcije nisu pravi trudovi, ali je trudnicama često teško da ih razlikuju (pogotovo u devetom mesecu).

Takođe je bitno napomenuti da je obavezno hitno javljanje lekaru ako su ove kontrakcije vrlo česte (više od 4 na sat) i/ili praćene bolom (u leđima, stomaku ili karlici) ili bilo kakvim neobičnim vaginalnim iscedkom. U suprotnom nema potrebe za paniku, samo miruj.

Ja moram nesto da Vas pitam .Meni se ponekad desi da kada zavrsim sa wc-om (malom nuzdom) ,meni ponekad vrlo malo curne kao neka vodica.To mi se danas desilo(To nije urin,nego neka vodica,ali bas malo).Sta je to? Da li se jos nekome to desava?Od kako sam u 8 mesecu za svaku sitnicu se tripujem,uplasim ... :huh:

Milenice, i ja sam imala sličan problem. Kada sam pitala doktora šta mi se dešava objasnio mi je da to ipak jeste mokraća, ali (kako on reče) sveža. Naime, beba konstantno pritiska bešiku i zato često kada odemo do toaleta ne mokrimo normalno nego nam samo curne neka tečnost koja nema ni boju ni miris mokraće, ali jeste mokraća - tek prispela u bešiku.

Doktor mi je rekao da te male količine mokraće mogu da "curnu" i ako sedimo ili stojimo duže vreme (zato sam ja na poslu neprestano nosila dnevne uloške). :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zelim. Evo ja ispratila sina na bazen, otisao sa bracom da se brcka a ja sanjam o plivanju, moru, plazi..... Nikad mi se nije islo kao sad :(. Inace mi noge jos uvek naduvene iako lezim od sinoc, cak nosila i carape za vene....

Bebice mi se popele visoko, skoro je devojcicina glavica ispod rebra :blink:. Kako kod vas?

Sto se tice curkanja, tu se i ja cesto tripujem pa radim test da nije plodova voda ali ispadne da je urin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee dobar dan i od mene,ja tek sada ustala.Nocu nikako ne mogu da se uspavam.

Mela ovo je spavalica :lol: ti si ustala u 10h ;)

Joj i meni se tako negde ide na kupanje,a inace nisam neki ljubitelj leta,ali ove godine mi se uzasno ide negde-jezero,bazen,more..ufff!

Poljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa to ti je onaj trip kad nesto ne smes e onda ti se bas hoce...

ja sam tokom onog tropskog talasa isla na bazen, jurila hladovinu i bilo mi je super...sad mi muz radi drugu smenu, svi negde otputovali nemam s kim...smrc...

inace pitala sam se kako ce beba da reaguje na plivanje i vodu al bas sam mogla da osetim koliko joj prija...mislila sam da ce mi biti tesko da plivam sa stomakom ali naprotiv teze mi je da hodam nego da plivam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaa to ti je onaj trip kad nesto ne smes e onda ti se bas hoce...

ja sam tokom onog tropskog talasa isla na bazen, jurila hladovinu i bilo mi je super...sad mi muz radi drugu smenu, svi negde otputovali nemam s kim...smrc...

inace pitala sam se kako ce beba da reaguje na plivanje i vodu al bas sam mogla da osetim koliko joj prija...mislila sam da ce mi biti tesko da plivam sa stomakom ali naprotiv teze mi je da hodam nego da plivam...

Pa jeste,upravo to...ne mozes da ides,a ideeeeee ti seeee!Ja nisam isla iz razloga da ne pokupim bakteriju neku,a ovako verujem da bi bebici prijalo da se malo brcnem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.