Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro zene!Kako smo od jutros??? Meni sve teze da se namestim...ne mogu ni da lezim ni da sedim ni da stojim...sve mi smeta a moje cudo mrda li mrda...sinoc mi se stomak treso ko da je unutra koncert neke metal grupe...poludeh

hahah vala bas..krivo mi je sto nisam snimila...moj muz je bio u cudu sedeo je jedno pola sata i buljio mi u stomak...ko da gleda fil kao sta ce sledece da se desi...jedino motor moze da je smiri, sreca te to jos uvek pomaze...ja izvalih da u poslednje vreme samo nesto kukam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan! :)

Danas sam se baš uspavala... Noćas ni oka da sklopim - nisam mogla da se namestim, leđa me ubijaju, gorušica... ali, kada sam jutros u šest mm ispratila na posao - zaspah odjednom. ^_^

Evo i nas. Teski smo 1560 i 1930gr. Razlika se povecala ali dr kaze dok god i ona napreduje na svojoj liniji sve je ok.

Ja sam dobila antibiotik zbog krvi u mokraci... Ugojila se jos 3 kg, grrrrr

Neno, bitno je da su bebice u redu a što se tiče tvoja tri kilograma viška - ćuti i uživaj - kada bebice dođu sve će to da se istopi. :)

Hehe, da znas da brojim sitno, ali mislim da ni sama toga jos nisam svesna, samo na trenutke mi dodje onaj osecaj- ej, pa ja cu jos malo bebu da imam :lol: Sad kad se termin blizi meni se bas nesto vise i ne zuri, hehe. Ma jedva cekam da zagrim mog malog medenka, sanjam o trenutku kad cemo da stignemo kuci iz bolnice, legnemo na krevet i maaaazimo se do besvesti! A inace ovde su doktori niko ni sa kim, palo mi je na pamet da je pitam kome da se obratim ako mi nesto zatreba, ali sam odustala, ne bi joj se to svidelo cini mi se. Ma bice sve ok, ima i drugih jako dobrih doktora, samo me od jednog jeza hvata kad ga vidim, neprijatan je kazu, bio je i u zatvoru jer zenu nije hteo da porodi dok mu ne plati, drzao je onako u bolovima ne znam koliko i ona ga je snimila. Nego veze su veze, sad opet radi. E samo se plasim da mi se on ne padne ako bude pre, jer cak i da je dobar zbog mojih predrasuda o nemu i svega sto sam cula u samom startu ima da mi bude mnoooogo teze... Mada dobro, optimista sam, bice sve ok znam! Pozz

I mene sve češće savlada taj neopisiv osećaj "WOW! Pa ja ću biti majka!", a i strpjenje me pomalo izdaje. :rolleyes:

Inače, ako beba odluči da ne sačeka doktoricu sa odmora a tebi zapadne taj užasan doktor - ne brini - ipak je babica alfa i omega na porođaju.

Dobro jutro i od mene!Dobro smo,evo pijem kafu,pa kod lekara.I je nikako ne mogu da spavam,ne mogu da nadjem polozaj nikako.A tebi kao da je nocas svirala Vaskrsija ili Mela :lol::lol:

Ja?! :blink: Khm... ne znam ja ništa! ;):D

Javi kako je prošla kontrola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas. Ja se tek posle kafe u pola osam uspavala, do tada tusirala, gledala Tv.... Ja sam nesto skapirala da se nas organizam privikava na nespavanje da se ne bismo posle nasle u cudu kad se porodimo :).

Zvala sam dr zbog onog antibiotika, on je na op a sestra mi je obecala kada izadje da ce da ga pita pa mi javi.

Bebuske mi se nocu bune, uvek ona koja se nadje na toj strani gde lezim :). Sta cu , na ledjima ne smem da lezim a i gusim se onda, mora da trpe. :)

Juce mi je palo na pamet kako ce manja bebica da bude bas sitna, jos ako se ranije rode :blink:.... Manje napredovala nego decak a volela bih bar 2,5 kg da nabije! Crkla bih da je ostave na neo a da izadjem sa jednim bebcom kuci.... Eto razloga da se ne spava! Trudnicki tripovi.... U sustini zahvalna sam za svaki dan koji provedu u stomaku, od pocetka me plase prevremenim :mellow:. E pa necem se poradjam iz inata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upisem i ja od jutros...Skitala sam od 9 do malopre :lol: ,i sinoc do kasno,ne znam sta mi je,nekako mi lakse napolju sada,uhvatilo me neko ludilo.

Neno i ja bih opet pitala dcu,sto se tvog leka tice,za svaki slucaj.

Jer neko reko da ne moze da spavka nocu,ja se budim tri-cetiri puta,prosetam do kupatila,pa nazad.Odspavala bih sigurno duze ujutru,ali imam ludu komsinicu,koja pali juga i uzme mu dusu kad mu natisne gas pod kvacilo.Glupo mi da je napljujem preko terase,stara zena,ali nepogresivo me svakog jutra budi u 8 i 20 :blink:

Zenske javite kako ste prosle na kontrole..Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ejj drage moje drugarke,gde ste?!Ja dosla od doktorke i rezultati su mi dobri,sve je ok.1.septembra prvi ctg!Kako ste vi?Cmokic za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je nocas mucila uzasna gorusica... Nisam zaspala sve dok nisam izbacila sve iz sebe, negde oko 4 sata :angry: Sad sam sva slogirana...

Idem na sledeci UZ u sredu i jedva cekam s obzirom na to da nisam bila vise od mesec dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nesto skapirala da se nas organizam privikava na nespavanje da se ne bismo posle nasle u cudu kad se porodimo :).

Vidiš, ta teorija uopšte nije nelogična -naprotiv. :)

Mada, čudo nam nikako ne gine... i to ono najlepše. :wub:

Juce mi je palo na pamet kako ce manja bebica da bude bas sitna, jos ako se ranije rode :blink:.... Manje napredovala nego decak a volela bih bar 2,5 kg da nabije! Crkla bih da je ostave na neo a da izadjem sa jednim bebcom kuci.... Eto razloga da se ne spava! Trudnicki tripovi.... U sustini zahvalna sam za svaki dan koji provedu u stomaku, od pocetka me plase prevremenim :mellow:. E pa necem se poradjam iz inata!

Nadoknadiće manja bebica težinu kada počneš da je dojiš. A što se inata tiče, u redu je to, samo nemoj da nam postaneš Georgina. :D

Ejj drage moje drugarke,gde ste?!Ja dosla od doktorke i rezultati su mi dobri,sve je ok.1.septembra prvi ctg!Kako ste vi?Cmokic za sve

Zdravo draga! :)

Baš mi je drago da je sve u redu! Znači, 01. septembra ćeš po prvi put čuti otkucaje srca svoje bebe - neopisiv osećaj! :wub:

Sada sam slušala vremensku... i sutra će biti pakleno... Meni prosto dođe da odem u kupatilo i da legnem na 'ladne pločice. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr mi javio da mi preporucuje da pijem antibiotik. Proverila sam i u apoteci. Farmaceut zvao u drugu bolnicu i oni ga isto daju, dakle uzecu da ga pijem.

I ovde pakao. Pustila sam klimu u spavacoj, nekako me strah da sedim kod klime. Mama me ucila da se sklanjam od promaje :).

Idemo najverovatnije sutra opet za nemacku, moci cu jos malo da pogledam stvarcice... Jeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice, evo i mene na ovoj temi... Nisam tako cesta sa ostavljanjem postova na forumu, ali redovno citam i pratim sve vase odgovore, komentare i savete. Termin mi je 9-og septembar, prilicno smo se priblizili, hehe, BROJIMO DANE I JEDVA CEKAMO!... Prvih 7 meseci sam bila jako aktivna, a posle toga zbog nisko usadjene posteljice i mekanog i skracenog grlica mi je doktorka rekla da strogo mirujem, pijem ginipral na 4h i verapamil na 8h... Ne plasim se porodjaja i razmisljala sam o epiduralu, ali mislim da ga necu uzeti, nekoliko zena koje znam se zale na bolove u kicmi na tom mestu nakon porordjaja, pa rekoh otkud znam, mada se i dalje lomim. Inace trenutno me malo brine to sto mi je doktorka 15-og sad otisla na odmor i pocinje da radi 5-og septembra, kad mi je rekla da dodjem sa stvarima i ostanem u bolnici, pa da nesto ne krene pre toga dok se ona ne vrati. Ona garantuje da nece, i naredila mi je strogo mirovanje i ginipral trebam da pijem skroz do 5-og septembra i kaze da ako to postujem, a i ako se uzme u obzir da mi je prva trudnoca jer sa prvom ide sporije kako ona kaze nego sa drugom, doguracu do 5-og. Sta mislite, da li cu uz mirovanje i ginipral izdrzati do tad? I ima li neke trudnice iz Cuprije ili Paracina na ovoj temi? Pozdrav za sve vas od bebe i mene! :wub:^_^

Ako se dvoumis oko epidurala,umi ga obavezno.Ja sam se prvi put poradjala bez,a drugi sa i ne moze da se poredi porodjaj(prvi jos uvek pamtim po bolovima,a drugi mi je bas u lepoj uspomeni.Odmah nakon porodjaja sam rekla da bih mogla svaki dan da se poradjam ovako) A ledja su me bolela i prvi put,cak mislim vise nego sad.Samo sto zene koje su primile epi to pripisuju tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš mi je drago da je sve u redu! Znači, 01. septembra ćeš po prvi put čuti otkucaje srca svoje bebe - neopisiv osećaj! :wub:

Hvala ti puno.Da,tada prvi put.Verujem da je osecaj neverovatan,jedva cekam.

Jao,ja sam taman pomislila da je gotovo sa velikim vrucinama,kada ono opet.....uzas!Puno cmokica ti saljem,za bebicu i tebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! I ja cu sutra na UZ jedva cekam, da vidim kako je napredovala. A primice mi se termin a maloj se izgleda svidja u stomaku. Nikakvih znakova nema da ce da krene. Uf...ne mogu da docekam. Ja zaspim nocu mada se okrecem cesto a i ustajem do wc jedno 6 puta. Gorusica je i mene mucila al je skoro odjednom prestala?! Da li znate dal su bakterije u mokraci problem pred porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@macak maza nisu ti pustali srculence da cujes na uz-u???

@mmmoj ako imas bakterije odmah pocni onaj Pancicev caj...sta god da je izbacices pre nego sto bebica odluci napolje

ja sam danas nervozna ko pasce....koji mi je ne znam...sva sam nesto fuj jos me svekrva onako lepo udavila kao slag na tortu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: e bas si smesna.

Pa ajd idem da ga skuvam i oladim, mozda nesto vredi. Al evo ostalim trudnicama da znaju da za bakterije piju Odmenjsku vodu, ja cu bas sutra da gledam da je uzmem pa da se nalivam, ionako pijem dosta vode cesmuse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: e bas si smesna.

Pa ajd idem da ga skuvam i oladim, mozda nesto vredi. Al evo ostalim trudnicama da znaju da za bakterije piju Odmenjsku vodu, ja cu bas sutra da gledam da je uzmem pa da se nalivam, ionako pijem dosta vode cesmuse.

ne moze da skodi sto znaci da koristi...jest crn ko zemlja i imam osecaj da sam brstila neko zbunje al je pomoglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas. Ja se tek posle kafe u pola osam uspavala, do tada tusirala, gledala Tv.... Ja sam nesto skapirala da se nas organizam privikava na nespavanje da se ne bismo posle nasle u cudu kad se porodimo :).

Zvala sam dr zbog onog antibiotika, on je na op a sestra mi je obecala kada izadje da ce da ga pita pa mi javi.

Bebuske mi se nocu bune, uvek ona koja se nadje na toj strani gde lezim :). Sta cu , na ledjima ne smem da lezim a i gusim se onda, mora da trpe. :)

Juce mi je palo na pamet kako ce manja bebica da bude bas sitna, jos ako se ranije rode :blink:.... Manje napredovala nego decak a volela bih bar 2,5 kg da nabije! Crkla bih da je ostave na neo a da izadjem sa jednim bebcom kuci.... Eto razloga da se ne spava! Trudnicki tripovi.... U sustini zahvalna sam za svaki dan koji provedu u stomaku, od pocetka me plase prevremenim :mellow:. E pa necem se poradjam iz inata!

neno ne znam kakve antibiotike pijes, ali i meni kada su dali taj aspirin zbog posteljice iako na kutiji pise da nikako ga ne piju trudnice u trecem trimestru doktor mi je rekao da to pijem do ulaska u 9ti :blink:

Oni valjda znaju sta i kako rade.

Sto se tice tvoje blizanacke trudnoce samo da znas da postoji ona narodna da sestra bratu prasta, dok brat sestri nikako, u prevodu dobro je da je bratac veci u odnosu na seku, jer bice to sve u najboljem redu, a sem toga kod tebe uopste nije neka drasticna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricala sam sa docom i farmaceutom tako da sam pocela da pijem ab. Nesto me i pekao stomak, verovatno besika.

Sutra opet idemo u nemacku, nesto mi ni do cega danas nije..... Ljubim vas pa se pisemo drugi dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm pa i tu si u pravu... Ma bice sve ok, hvala Bogu. I nemam neku veliku tremu, valjda zato sto mi je prvi porodjaj pa ne znam sta me ceka :lol: Nadam se da ce tako ostati do kraja i da me nece uhvatiti panika... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, al' vi puno pisete! :lol: Eto od mene samo da vam se javim, i da vam pruzim podrsku, vidim da sve imamo 101 (slatki) problem, ali sve to vredi, zar ne? :rolleyes: Ja sam danas bas nesto hepi, i jedva cekam da vidim svoju bebanu!!

Cokic svim zgepcima u stomacinama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! :)

Mi smo noćas spavali bolje nego juče, ali me bebiron u jednom momentu probudio gurkanjem i meškoljenjem. Baš se buni zbog skučenog prostora. Primirio se tek kada je tata počeo da mu peva. :rolleyes:

Uh... danas mi kafa baš slabo ide - cevčim je već sat vremena... <_<

Odoh pod tuš, pa pravac pijaca - Preobraženje je i treba kupiti grožđe (zvučim k'o moja baka). :D

Ljubim vas do čitanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Mi smo isto malo bolje spavali posto nam je spavaca bila hladna, klima je juce radila celi dan. Ustali u 6.30, grrrrr. Sad polako vreme da se prilegne opet...

Danas usli u 33-cu nedeljicu. Pocinjem vec da razmisljam o danu P..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :rolleyes:

Ja sam mogla jos da spavam al polako se spremam pa idem na UZ... :rolleyes: ...samo kafu da popijem.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima,

Meni se iz dana u dan pojacava sekret samo cekam kad ce i taj cuveni cep da izleti...prepone me do te mere bole da noge ne mogu da prekrstim a u krevetu da se okrenem nikako...

javite kako su prosle kontrole :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas. Ja se tek posle kafe u pola osam uspavala, do tada tusirala, gledala Tv.... Ja sam nesto skapirala da se nas organizam privikava na nespavanje da se ne bismo posle nasle u cudu kad se porodimo :).

Zvala sam dr zbog onog antibiotika, on je na op a sestra mi je obecala kada izadje da ce da ga pita pa mi javi.

Bebuske mi se nocu bune, uvek ona koja se nadje na toj strani gde lezim :). Sta cu , na ledjima ne smem da lezim a i gusim se onda, mora da trpe. :)

Juce mi je palo na pamet kako ce manja bebica da bude bas sitna, jos ako se ranije rode :blink:.... Manje napredovala nego decak a volela bih bar 2,5 kg da nabije! Crkla bih da je ostave na neo a da izadjem sa jednim bebcom kuci.... Eto razloga da se ne spava! Trudnicki tripovi.... U sustini zahvalna sam za svaki dan koji provedu u stomaku, od pocetka me plase prevremenim :mellow:. E pa necem se poradjam iz inata!

Bravo za stav, izdržaće bata i seka još malo kod mame u stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima,

Meni se iz dana u dan pojacava sekret samo cekam kad ce i taj cuveni cep da izleti...prepone me do te mere bole da noge ne mogu da prekrstim a u krevetu da se okrenem nikako...

javite kako su prosle kontrole :)))

Aman zeno, kakav cep, pa rano ti je! Cekaj bre jos!

Jesi li radila skoro bris, da ti on bude sterilan za porodjaj? Sto se prepona tice, pooootpuno te razumem ali izdrzacemo do georgine..... Ja se ne dam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aman zeno, kakav cep, pa rano ti je! Cekaj bre jos!

Jesi li radila skoro bris, da ti on bude sterilan za porodjaj? Sto se prepona tice, pooootpuno te razumem ali izdrzacemo do georgine..... Ja se ne dam :D

nemam pojma, uvrtela sam sebi u glavu da cu uskoro...mene moj *insekt* nikad ne vara...sekret mi se nije menjao po boji samo kolicina..skroz belo ko belance...a bris necu da radim dok ne udjem u 9...da ne radim dvaput posto ga onako divljacki rade...i sad me nervira sto je vruce i vidim svu paucinu u kuci a treba mi milion godina da uradim jednu stvar...i ide mi se negde a opet je vrucina i opet me boli svaki korak...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....jbt postala sam ono sto sam uvek pljuvala :))) ti i treba sto duze da izdrzis ti ipak imas dvoje unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.