Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma gde se priblizava, tek sam usla u 37. nedelju. Cini mi se kao vecnost do 5, kad treba da legnem, a ne do porodjaja. Sad mi je samo cim hoce li sve biti ok sa mm-ovim brisevima, volela bih da on prisustvuje porodjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se zivot pretvorio u cekanje. Sredila stan, spremila stvari i sad cekam. Nigde mi se ne ide jer mi se stalno piski i dugo sedenje i hodanje mi ne prija, stalno mi je vruce, znojim se, sve mi smeta. Pa sedim kod kuce sa sinkom i druzimo se, igramo ne ljuti se covece po ceo dan. :) 

Idem danas popodne u dz na ctg i po upute i naloge, otvaram porodiljsko i nadam se da sa s njom zavrsila do daljnjeg. 

joj ovo mi je tako poznato.... ja još i termin prebacila, stvarno sam se načekala. I sve me je bolelo. Ne žalim za tim danima. Sad se osećam mnogo bolje i lakše. 

MicaZoki2 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče otvorila porodiljsko, bila na ctg-u, uzela upute za bolnicu i sve analize koje mi trebaju. Pripremam se polako. Vreme mi sporo prolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravi Mardz neke nedeljne ciljeve..meni to delimicno pomogne da vreme brze prodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislila sam da sam samo ja nestrpljiva.... Imam neke milestones ali opet nikako da se vreme pokrene. Sve za bebu je spremo, osim sobe koju tata treba da montira ali je kupljno i stvari oprane. 

Nikako da dodje taj petak i da vidimo na cemu smo

Izmenjeno od strane Jelena JP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sve spremili i sada samo čekamo. A meni vreme leti, svakog dana nadjem neku zanimaciju, jutros sam prosula punu činiju muslija po celoj trpezariji pa sam pola sata to čistila. :D 

Malo me probada sa leve pa sa desne strane, pa onda krsta i tako u krug. Sutra idem na akupunkturu, nadam se da ce mi pomoci da se otvaram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja  brojim do nedelje i uz, da vidim  bebicu.  :wub:

Boli me noga,  verovatno od tezine,kada je nisam u prvom tromesecju pravilno zalecila,skinula longetu na svoju ruku,sada cu da se patim.:(

Plusic i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je bas aktivan, toliko da mi je koza popucala na stomaku od sutiranja :D ... Ali mi je mnogo lepo kad znam da je njemu lepo :wub:

MakiJana, miliccam i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja baš volim što imam aktivnu bebicu, to mi je najlepši deo trudnoće iako mi je često udarala rebra ili sa strane gde mi je koža tanka pa po par sekundi ne dišem. :lol:

 

Marijana00 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Una je bila  preaaktivna takva je I sada ,24 h dnevno je mrduckala,Nora mirna,imala je tempo, ritam,kada se rodila  spavala je po celu noc i bila kao u stomaku. Ovaj decak je neka sredina,ume da bude miran ,ali ume i da se vrti. Videcemo kada  se rodi.:)

Izmenjeno od strane Tijanaaa
Marijana00 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim što je moja švrća aktivna, mnogo mi je pomogla da se opustim u ovoj trudnoći. Onako preplašena kakva sam bila, pa još da je mirna kao sinak, pa poludela bih tačno. Jedva čekam da je rodim i uvalim tati, on ima smirujuće dejstvo na nju, čim stavi ruku na stomak, ona se umiri. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim što je moja švrća aktivna, mnogo mi je pomogla da se opustim u ovoj trudnoći. Onako preplašena kakva sam bila, pa još da je mirna kao sinak, pa poludela bih tačno. Jedva čekam da je rodim i uvalim tati, on ima smirujuće dejstvo na nju, čim stavi ruku na stomak, ona se umiri. :lol:

To je i kod nas slucaj... Cim mm stavi ruku na stomak, on se smiri. Jos mi mm kaze kako ga brine sto beba nije vise aktivna :D a ja sve razmisljam " Srce, da si mi bubreg ili rebro, znao bi koliko je beba u stvari aktivna"  :D

Tijanaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj isto ima umirujuce dejstvo na bebu:Dcim on spusti ruku, bebac ni da mrdne. Ali je video stomak kako pomera,pa iskoci guza ili lakat.:wub:

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce bila kod dr u Dom zdravlja po doznake i usput sam je ispitala sve sto me interesuje. Inace, misli da necu morati na carski jer sam vec jednu bebu preko 4kg rodila prirodnim putem, jedino ako beba bude bas preko 5kg i dala mi je uput za ginekologiju da bih krenula tamo da vodim trudnocu kod dr koja me je porodila sa prethodnim detetom kako bi pratili velicinu bebe i odlucili da li ce porodjaj ici prirodno kad beba pozeli da izadje ili ce morati da se indukuje da beba ne bi bila prevelika i da se bezbedno moze roditi prirodnim putem. Iskreno, obradovala me je, jer nakon dva prirodna porodjaja, uzasno se plasim carskog reza :(  ... A opet ne bih rizikovala prirodno zbog bebe ako je beba prevelika za prirodni porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori će proceniti, dobro je što si došla do dr koja te je već pratila. Sada je ipak njihova procena stručnija i važna, a na tebi je da čekaš i spremiš se na sve opcije. I meni su rekli da donesem izveštaj interniste za eventualno operativno završavanje trudnoće, ali ja o tome i ne razmišljam. Biće kako mora, da bih volela carski - ne bih uopšte. Ali u trenucima kad ti kažu tako i tako je najbolje, na kraju ipak klimneš glavom jer radiš u najboljem interesu za bebu i sebe. 

Marijana00, Plusic i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u početku imala baš strah i averziju od cr, i planirala i zelela samo i isključivo prirodan porodjaj sa epiduralom. Još uvek želim prirodan porodjaj, ali smo isli na više predavanja gde su rekli da se nikada ne zna da li će doći do komplikacija i neophodnog cr i da je najbolje za mene da razmotrim bas sve opcije kako bi mi bilo lakše. Porodjaj ne može da se isplanira, čak iako je do tada sve bilo ok a meni je najvaznije da bebi bude dobro, pa ako mora i cr mora. 

Marijana, ja ti želim da sve bude dobro i da izbegneš cr ali ako mora nije ni to smak sveta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda je mentalitet svih ljudi takav da se plasimo neceg sto je nama nepoznato. Npr imam puno koleginica koje su se poradjale na cr i kazu da se nikada ne bi poradjale prirodno. Sta se mora, nije tesko. Joj, sta sve majke izdrze za svoju decu :D

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas bili na uz, 4200gr, 54cm a do termina jos dve nedelje. U cetvrtak ce mi indukovati porodjaj ako ne krene do tada... Pokusace prvo prirodno jer sam visoka. Kaze da uz moze da pogresi +-10%. Ne znam da li da se plasim ili radujem, sve enciklopedije ponovo citam, proveravam da li je sve spremno.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz pa ti jos malo...kako je vreme proletelo kad gledam druge trudnice. bas sam srecna zbog tebe, sjajno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, još malo... Tri nedelje, otprilike. Mada ja još nemam svest o tome, kao da se nekom drugom dešava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas bili na uz, 4200gr, 54cm a do termina jos dve nedelje. U cetvrtak ce mi indukovati porodjaj ako ne krene do tada... Pokusace prvo prirodno jer sam visoka. Kaze da uz moze da pogresi +-10%. Ne znam da li da se plasim ili radujem, sve enciklopedije ponovo citam, proveravam da li je sve spremno.. 

Da li je prva beba? Visina nema veze sa tim, bitno je da karlicne mere odgovaraju  velicini bebe. Ja sam 165cm pa sam ipak prirodno rodila Aleksu 4350g i 53cm, ali meni je bio drugi porodjaj a i prva beba nije bila sitna pa su se zbog toga usudili na prirodan. Mada UZ pred porodjaj je pokazao da ce biti do 4kg najvise, a porodila sam se posle 2 sata i nisu mogli da veruju da ima preko 4kg. :D 

Jelena JP i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili na kontroli, CTG je dobar, kontrakcije dolaze do 50 znači neće još, ali se telo priprema, prosle nedelje je bilo oko 25. Međutim još uvek sam zatvorena, tako da moramo pojačati ananas, šetnju i ljubavisanje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili na kontroli, CTG je dobar, kontrakcije dolaze do 50 znači neće još, ali se telo priprema, prosle nedelje je bilo oko 25. Međutim još uvek sam zatvorena, tako da moramo pojačati ananas, šetnju i ljubavisanje. :D

Tako kad dodje pred kraj, jedva cekamo da se porodimo, a secam se na pocetku, neizvesnost, strah i sreca, sve pomesano. Sad nema straha, samo da sve prodje u najboljem redu. Nasmejala si me ovim taktikama ubrzavanja porodjaja :D :D :D  ... Javi ako su delotvorne ;) Da znam i ja kad udjem u deveti :D 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.