Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mamino, nama je prva beba imala dve ciste i morali smo na uz glave posle mesec dana od rodjenja i sve je bio ok. Na otpusnoj listi je pisalo da ima dve ciste u povlacenju, a pedijatar nam je objasnio da je to kao kad imamo modricu i po njenom izgledu znamo da prolazi, e tako nekako i te ciste. I zaista je na kontrolnom uz sve bilo u redu, vise nismo kontrolisali. I evo nas momak prosle nedelje dobio medalju u vrticu, jer je bio najbolji u kvizu. Ovo sam iskoristila priliku da se pohvalim. ;):D

 

Mamino, Zoe86, leni i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvonko ili tatanaskovic, nesto je bilobilo u medjusmeni

mene je 2015 Tanaskovic i opet bih kod njega. Od zvonka su svi tada bezali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj D je imao neki otok u glavici isto malen, od porodjaja valjda. Na uz su ga videli i vec na kontroli sa par meseci ga nije bilo. Ali imao je simptome - tzv. pogled zalazeceg sunca, zenice su mu bile spustene, beonjace u gornjem delu oka izrazene. Kako se otok smanjivao, tako je to nestalo i na svu srecu nema posledica. Mada se ne secam da sam se nesto i tada traumirala, receno nam je od starta da to nije nista ozbiljno i da prolazi.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino moja starija cerka je imala krvarenje na mozgu i sa mesec dana smo isli na uz kontrolni  i sve se bilo povuklo, oci su joj bezale zato su i posumnjali isto se nisam nesto traumirala jer je doktor rekao da je to jako cesto samo se pre nije proveravalo i da je mozda i on imao samo nije bilo uz- ova tada. Opusti se malo da je nesto ozbiljno ne bi vas pustili kuci mene je tako utesila jedna sestra u porodilistu kada su mi za sina rekli da ima sum na srcu, ja placem kaze ona nije to nista ozbiljno mnoga deca pa i ljudi imaju da je ozbiljnije plaveo bi ne bi mogao da sisa i poslali bi vas u deciju bolnicu. Mamino tvojoj bebi su ispitani refleksi i sve je ok nemas brige to ce se povuci brzo da nesto ne daj boze nije u redu videli bi na pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je 2015 Tanaskovic i opet bih kod njega. Od zvonka su svi tada bezali.

Tijanaaa jer ti je porodjaj bio karlicni ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,normalno okrenuta beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija jer si kupila mozda silikonski kateter, mislim ne razumem se bas u taj carski ali citam po forumu da zene nose sa sobom i da je mnogo ugodniji osecaj sa tim kateterom.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame hvala vam. Kod moje bebe sam primetila da joj jedno oko "beži" ka unutra. Videćemo za mesec dana šta se dešava sa hematomom, da li se smanjuje. 

Svejedno, bravo za momka i za kviz!!!

 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam bebama nisu dovoljno razvijeni ocni misici i zato deluje da im neko oko bezi a to sve nestane posle 3 mes.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sta si radila od pregleda od kada si legla osim anesteziologa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sta si radila od pregleda od kada si legla osim anesteziologa ?

analni bris, ctg tri puta i jedan vaginalni pregled. Opet sam nekako razocarana odnosom sestara prema nama koje idemo na carski. Kao da nismo trudnE, kao da volimo da idemo pod noz... Mislim, ima i ssuper sestara, ali....Mislite na mene ujutru. Javljam se cim budem u stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsja bas te briga sutra prelazis na drugo odeljenje, valjda ce tamo da bude bolje.

Zato mrzim te bolnice i te sestre ko su one da odlucuju dal je tebi teze ovako ili onako.

Pa ja taj carski smatram strasnim, traumiram se svaki dan, i sebe i vas na forumu.Prosli put mi kaze sestra pa sta ako vam je beba karlicno porodices se za 24 h najvise ako ne onda carski , ja je gledam sta da kazem na to.Jok nek me poradjaju tri dana.

Nadam se da ces moci da odspavas nocas i da se opustis a ujutru cim  budes mogla javi se makar sa dve tri reci da znamo da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, i meni je dr rekao da ne bi trebalo da bude problema. Pa ipak, sekiram se. Ovo mi je treća beba a nisam čula za ove hematome, ili kako već se to zove. Cipelić, na otpusnoj listi iz porodilišta pisalo je da treba da uradimo uz glave. Porođaj sam vam opisala, pretpostavljam da je ovaj problem nastao kad su mi legli na stomak. 

Pojavili su mi se hemoroidi, danas, dve nedelje posle porođaja....

Mamino, mom bebcu se 12 dan od porodjaja pojavio hematom na vratu, odnosno u vratnom misicu i to prilikom brzog i jaceg prolaska kroz kanal na porodjaju.Radili smo 2 uz i hematom je 2cm sa2 cm znaci poprilicno veliki.Receno nam je da ce biti potrebno par meseci da se on apsorbuje i nestane.Dobili smo vezbe struju i parafin da stavljamo i evo posle mesec dana on se vec polako skroz povukao, znaci i brze nego sto su prognozirali.A bas su nas uplasili lekari i rekli prvo da ne znaju sta je, sumnjali na sve i svasta, ja sam preplakala te dane, ali srecom sve je ok i to se polako povlaci.Posledica je jedino tortikolis usled povrede tog misica, ali idemo na vezbice pa ce i to proci.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija  srecno sutra:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh MalaNina, neke stvari je bolje ne znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li nam je sa Vaskrsija, mozda nije mogla da unese mobilni na intenzivnu negu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam. Rodila se Ljudmila jutros u 9, 3500 i 53cm. Prosla sam dobro, anesteziolog je bio vrhunski i cela ekipa je bila dobra 

Sada se raspadam jer me sve boli, ali procice. Detaljnije pisem kad skupim snagu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, čestitam! :baby: Sve najlepše bebici a mami brz oporavak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Vaske:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam , da je ziva i zdrava Ljudmila i da se brzo oporavis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Vaske! Dobro dosla, Ljudmila! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Vaske :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od mene! Dobrodosla Ljudmila i Vaske kao mama troje djece. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaske cestitamo da ste zive i zdrave  :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.