Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Svejedno u pravu si, sve je moguće. 

Ako se ne porodim do petka, biće 40+5, razmišljam da li će mi indukovati porođaj...ili će me zadržati "na posmatranju" preko vikenda... šta mislite? Ima li neko iskustva?

Najgore mi pada to putovanje svakog jutra na ctg, 40 km u jednom pravcu. Oba deteta sam rodila u 40+4 dana, ali Betanija mi je bila na 5 min peške od stana, pa mi nije bilo teško da prošetam za ctg.

Ne znam... nadam se da će se sve završiti pre vikenda. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uhvatio jedan vikend, ali me nisu zadrzali vec sam se porodila u ponedeljak. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, ja mislim da ako sve bude u redu sa ctg i ne počneš da se otvaraš, da te neće zadržati. I moja sestra je bila u istoj situaciji, pa su joj rekli da dođe u ponedeljak i tada je i porodili. Isto Betanija.

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija pisi kako je bilo na pregledu, jesi li ti radili samo ctg ili i vaginalni i ultrazvucni pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisacu, jutros sam bila po dz davala briseve i to sve sto treba. Rece sestra da je moguce da opet imam kandidu, to je bas smor ...popodne idem u KV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. Bila sam i jutros na ctg-u, sve ok. Dr je rekao da će u četvrtak da me pregleda pa ćemo videti šta ćemo dalje. Verovatno ako krenem da se otvaram dobijam indukciju, a ako ne, čekamo ponedeljak. 

vaskrsija, Chipsym i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, sve u svemu, kraj je blizu.  :baby: Još samo malo i :babycrib:. Želim ti da se sve brzo i lako završi.:wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za 5.8 zakazala anesteziologa, to je  u slucaju da porodjaj krene prirodno, odnosno ako se beba namesti kako treba, da imam bar anesteziologa obezbedjenog za epidural.

Otisla sam danas u nas Dom zdravlja po uput za anesteziologa i pitala da uradim ultrazvuk posto su neke zenice cekale da rade, doktorka me je otkacila i rekla imam danas dosta zena. Da nisam pod terapijom za pritisak napravila bi ludilo, za devet meseci nisam uradila ni jedan ultrazvuk u domu zdravlja nego sam svaki platila privatno, neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, razumem tvoju ogorčenost. I u našem DZ situacija je katastrofa. Imamo jednog ginekologa koji je inače u penziji, ali i dalje dolazi jer nije dobio zamenu. Radi od 10-14h.  Tamo na UZ niko i ne ide,  pretežno se vade brisovi. UZ aparat loš i star. A sve mi to debelo platimo preko zdravstvenog osiguranja. I onda idemo svi privatno, 5000 za dobar dan.:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bas sam razocarana , jos ovaj doktor koji mi  od aprila vodi trudnocu mrtav ladan kaze pa ako sam ja na odmoru ima drugi ginekolog dezuran, a svaku kontrolu mi je zakazao privatno kod njega ni jednom u bolnici.

Stvarno nehumano a onda se taj dr okrene i kaze uzivajte u trudnoci .

Joj kad bi izvukla neku nagradnu igru i da platim privatno u Beogradu da se porodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu sa verujem...:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo zvirkam da vidim da li mi je Mamino 2 u 1. Jos malo pa je gotovo,nesekiraj se. I ako dobijes indukciju,nemoj da se sekiras. Ja kada bi se sada opet poradjala,bilo bi mi sve jedno da li bi dobila indukciju ili ne. To boli,pa boli,samo sto si ocas posla gotova,sto je po meni jos bolje,a tebi je to trece,tako da bez brige. Mamino drzim palceve i navijam. :wub: Pozdrav i za ostale mamice i trudnice.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, jos malo.

Evo bila sam danas u KV, nisam dugo cekala, uradise mi prvi ctg, sve je ok. Dr mi je rekao da se javim 11 avgusta i to je to, ne moram vise u KV.

Nebevita, da li se zakazuje taj anesteziolog? Nisam do sada nista zakazivala, samo se pojavim tamo. I sada sam mislila da se pojavim taj dan kad treba da legnem u porodiliste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan posle termina neopisivo je dug i dosadan...nadam se da će porođaj krenuti spontano i da neću biti na indukciji od početka.

Indukcije se najviše i plašim. Za mene je to strahovit bol. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za carski mislim da ide onaj anesteziolog koji je dezuran taj dan, to verovatno doktor organizuje.Ja se sve nadam da ce beba da se okrene pa sam zakazala razgovor za epidura, kad je prirodan porodjaj sam pozoves anesteziologa da ti da epidura kad se dovoljno otvoris nece to niko u bolnici da organizuje.

Ja idem kod ovog mog opet sutra ili prekosutra i stvarno ne razumem da mi nije radio ni ctg niti mi pominje dan carakog, ti jedan dan kasnije sa terinom imas vec sve zakazano.Moj muz samo ponavlja pa sta ako ti nije zakazao smiri se,sigurno ces da se porodis, a mene to tako nervira kao da ne pricamo o jednoj zeni i bebi.

E a posla sam orvo kod tog tvog doktora i napunise mi glavu da ce u penziju i promeni ga.

I jako sam emotivna, i da mi  zakazu kao tebi tri dana u bolnici pa jos cetiri minimim u porodilistu joj, plakacu kao kisa.Sta da radim kad se nisam odvajala od cerke mozda je to bila greska ali eto nisam znala bolje, najbolje mi je kad je uz mene.

Joj najgora sam na ovom forumu samo se  zalim, izvinite sto tako mracim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino trazi i ti taj epidural ako ti daju indukciju.Mislim zavisi posto nije prvi prodjaj dal ce da deluje, odnoano mozda se.brzo porodis  ali ako hoce da ti izazovu pitaj za epidurla.

 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta radite? Je l' ima ovde jos neko da se ne poradja i ne priprema za porodjaj, ili ste sve prestrasene? Ja ovih dana disem na skrge, ne podnosim vrucinu. Sinak mi otisao i selo pa sam sama s mm, ne znam sta cu sama sa sobom, tuzna sam i nedostaje mi. Bebi mi se mrducka, juce sam tek kupila prvo odelce za izlazak i tek sada polako postajem svesna toga da cu biti mama dvoje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino trazi i ti taj epidural ako ti daju indukciju.Mislim zavisi posto nije prvi prodjaj dal ce da deluje, odnoano mozda se.brzo porodis  ali ako hoce da ti izazovu pitaj za epidurla.

 

Dr je u fazonu da mi je ovo treće dete, ma to ima da izleti kao metak, kad krene bilo šta da jurim u porodilište, beba skroz nisko...itd itd...a evo tri dana prođoše. U četvrtak mi je ginekološki pregled pa ću pričati sa dr koje su opcije.

Iskreno, ako će mi dati epidural sa 5 prstiju otvorenosti radije bih se porodila bez njega. Meni do 5 prstiju oči ispadnu od bola, a kasnije nekako preguram. Radije bih platila da to bude CR. Ako se u četvrtak budem otvorila bar 3 prsta, ne bih pitala za carski. Ima i to tzv ručno otvaranje gde te malo pročačkaju ^_^ i ide brže... a i trodon može da olakša muke bar donekle.

Ovo porodilište nije na dobrom glasu za epidural, zašto, nemam pojma. Anesteziolog je samo i 1 smeni.

Marge, nisam neko društvo za tebe. I meni moja deca nedostaju kad odem makar i na jedan dan. Sad mi nedostaju i kad idem na ctg. Kad odu na više dana, u meni se javi neka tuga, griža savesti, iako deci bude super, druže se, igraju...

Probaj da čitaš neku novu knjigu, da se viđaš sa drugaricama, izlaziš sa mužem, da nešto napraviš, prepraviš, sašiješ....na fb pretresi profile za dečiju opremu i garderobu....gledaj filmove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao sto moja deca nece negde da odu bezz mene :D, zalepili se, brate mili i nikako da se odlepe

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, meni bas trenutno situacija ovde deluje obratno - niko se ne poradja. :) 

(Nadam se da ce me Mamino demantovati svakog trenutka).

Mi za nekoliko dana ulazimo u 9. Beba i ja, a i mm posto on odbrojava dane do termina dok ja jos uvek mislim kako ima jos dosta vremena. Meni je ovih 8 meseci proletelo, prva trudnoca pa mi je sve novo i zanimljivo. Da beba nije jako aktivna i da se ne okrecem po krevetu kao bure ne bih ni imala osecaj da sam trudna. 

Mamino i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ne znam da i si u prva dva porodjaja primia epidural ali mislim da za treci put nema potrebe, to ce stvarno da ide brzo.Ne znam ni koiko e teska beba, ali ako nije krupna to ce sto kaze tvoj doca da izleti. Meni je moj doktor za drugi put rekao, ma ne brinite ovo prvo je utabalo put za ovo drugo.:PSamo da krene.

To rucno otvaranje nije bas prijatno, mislim da ti je ona  stimulacija intravenski  sto daju, bolja

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino jer bi stvarno platila za carski.Ja od kada sam cula za carski sam sebi nabila ptitisak.Meni to tako deluje strasno kao idem na operaciju pa lezim tamo dva dana na intezivnoj, ma to mi ne deluje ni malo privlacno i jako me deprimiralo, sto postoji ta mogicnost da od 90 % za carski.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, za tebe bi najbolje bilo da ne razmisljas o carskom kao o opciji. Niko ti nista definitivno nije rekao i mozda je to ono sto izaziva kod tebe jednu nesigurnost i znam kako ti je kad ne znas na cemu si. Ali razmisljas da ce sve ici prirodno i dobro i da ce se brzo zavrsiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, carski rez uopšte nije nikakav bauk. Pogotovo ako je ugovoren, a ne hitan. Ja sam se prvi put tako porodila, a i drugi ću verovatno. Na intenzivnoj ležiš par sati. Bar je tako u NS. Ja sam se porodila u pola 9 ujutro, a uveče oko 7 sam prošetala do odeljenja. Bez ičije pomoći. Jedino tegliš kesu od katetera, ali uopšte nije tako bolno. Jeste operacija, ali dobijaš lek za bolove, sve se može podneti. E sad, to je moje iskustvo. Nisam zagovornik CR, ali ako se mora, ne treba se dodatno opterećivati. Svrha svakog porođaja je novi život, a od toga nema ništa lepše. Jedino sam bila kukavica, u smislu, da nisam htela spinalnu anesteziju, jer mi je to jako delovalo strašno, pa sam se odlučila za totalnu. Stisni zube, izbroj još to malo dana do kraja, pa srećna i zadovoljna kreni po svoju bebicu. Drugačije ne sme i ne može. :baby:

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino verujem ti da ludis. Jos ove vrucine ovih dana...definitivno je lakse biti porodilja nego trudnica po vrucinama. 

Marg, ja sam sinoc to komentarisala sa muzem. Da mi sad imamo decu, mnozina! :wub: ja sad pisem ovde, na caskalistu bas slabo aktivne zene. Sad jedva cekam da prodje mesec dana, dva, tri:D I zaboravila sam kakav je ovaj pocetak.

Mamino, Margaritta i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.