Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pitala sam moju sestru, sa tri CR, nije imala takvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mamino! Možda se još neko javi sa istim tegobama, pa da mi bude lakše! :lol:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana, ja dosta osecam zatezanje oko rane, nije to bas grc vise onako...ne znam ni ja kako da to opisem, ali svakako znam da je rana.

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana, ja dosta osecam zatezanje oko rane, nije to bas grc vise onako...ne znam ni ja kako da to opisem, ali svakako znam da je rana.

Ni ja ne znam kako da opišem, ali neki je neprijatan osećaj. Hvala ti, sad mi je malo lakše. Ne bih da paničim bez razloga. Sve mi je nekako drugačije u ovoj trudnoći, pa sam sva zbunjena. :huh: Dobro da ste vi tu, bar da podelimo muku! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ja kao da sam se zakucala u vremenu. Toliko mi je dosadno, ne znam šta da radim sa sobom. Prebrisala sam prašinu već par puta u celoj kući, sve sam oprala i opeglala što je trebalo, pre toga smo okrečili kuću, soba za bebu opremljena....

Više ne znam šta sa sobom da radim. Slikala sam, sad mi je i to dosadilo. 

Bebo, vreme je da izlaziš napolje...

vaskrsija i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da su devojke pisale ali evo ja opet da pitam imam jak kao mens.bol i spusta mi se cak i kroz nogu ja se odmah uplasim da nije porodjaj , daleko bilo a znam da su se svi zalili na te bolove a ja panicim.Sada sam 36 nedelja tek pocetak mislim me verujem bas da je porodjaj ali dovoljno da se uspanicim.Najvise kukam na ovom forumu daleko me bilo.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, blago tebi, ja ne znam gde cu pre. Mm je promenio posao pa ima neko ludo radno vreme, ne stizem da disem u toku dana, a tako mi je potrebno da se malo naspavam i ne radim nista. O spremanju za bebu jos i ne razmisljam.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da su devojke pisale ali evo ja opet da pitam imam jak kao mens.bol i spusta mi se cak i kroz nogu ja se odmah uplasim da nije porodjaj , daleko bilo a znam da su se svi zalili na te bolove a ja panicim.Sada sam 36 nedelja tek pocetak mislim me verujem bas da je porodjaj ali dovoljno da se uspanicim.Najvise kukam na ovom forumu daleko me bilo.

Nebevita, ne znam šta bih ti rekla, ja nemam te menstrualne bolove. Ako su kontrakcije moraju da imaju neki interval pa probaj da ih pratiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, blago tebi, ja ne znam gde cu pre. Mm je promenio posao pa ima neko ludo radno vreme, ne stizem da disem u toku dana, a tako mi je potrebno da se malo naspavam i ne radim nista. O spremanju za bebu jos i ne razmisljam.

Eh tako je i meni bilo u 8 mesecu... a sada... smor smor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista nisam spremila, kuca mi je u haosu kao da sam tek 5ti mesec i to me dosta frustrira. Deciju sobu, sve su prilike, necu ni uraditi. Jedino sto smo okrecili. 

Nebevita, ja imam te neke menstrualne bolove kad se preforsiram u setnji sa klincima. Svakako neces jos da se poradjas, ali telo mora da se pripremi, jos posto ti je dete karlicno ono nogicama vrsi pritisak dole sto je nezgodnije od toga da je okrenuto glavom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas idem da dam labaratoruju a napisala mi je u domu zdravlja doktorka i sve sto treba kao da se uradi na ulazu u deveti , izmedju ostalog i briseve.Moj ginekolog to nista ne pominje .Mrzim kad uzimaju bris sve mislim da ce da mi izazovu nesto jer nisu uopste nezni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam poslednji put bila kod dr na pregledu, smestio me je na neku super modernu stolicu koja se podiže gore-dole. 

I onda kada mi je uzimao briseve, sestra je pritiskom na dugme podigla tu stolicu, karlica se podigla gore, a glava je ostala dole, razumete, kao da će da me katapultiraju iz te stolice, sa sve raširenim nogama! Koji glup osećaj, neverovatno! 

Ti si me, Nebevita podsetila sa tvojim brisevima :lol:

svejedno, Ivana2013 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha e to sa namestanjem stolice se meni desilo kad su me pregledali u bolnici. Tacnije moj dozivljaj u toj stolici :D obicno moras ti da im se namestas kako im odgovara, a ovde samo stisnu dugme i izvrne te skoro naopacke :) 

Ivana2013 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mene su tako izvrnuli na drugom CR i bas je neudobno bilo, sva mi se krv slila u glavu! Totalno glup osecaj.

Ivana2013 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zavrsih sve briseve, krv... kakva crna stolica na dugme, metalna sa lavorom.Sesta je bila super i prvi put da ne osetim te briseve.Ali me je ona sto vadi krv razvalila.Vaskrsija danas u domu zdravlja sam videla pa jedno od 5 do 7 trudnica, termini sve oko naseg i sve se zale da im doktori idi na odmor uoci termina.Ostaje Ivanovic u avgustu i tvoj doktor.Moj mesetari nemam pojma kada ce on na odmor.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vratila sa ctg-a, sve ok. Termin je u nedelju, a ako beba ne izađe do tada, od ponedeljka svaki dan ctg. Treba li da vam kažem da treba da putujem 40 km u jednom pravcu za ctg? I naravno niko ne refundira put. Možda bi i refundirali ako bih insistirala, ne znam.

Nebevita, crna stolica sa lavorom, al si me nasmejala :lol:

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, bice i dr Zvonko...nemam pojma koji je taj, ali taj ce mi biti zajedno sa Jovanovicem. Znaci, danas bila zurka u dz...ja cu iduci utorak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako sam ja troma kao da me voz pregazio.Jako tesko se krecem i ustajem.Mozda i od ovog leka sto su mi dali za pritisak idem pospana po kuci ne znam gde sam.

Rezultati krvi dobri mokrace dobri samo da vidim ovaj pritisak da ostane u normali, ustvari zaboravila sam samo jos da se porodim.

Nemam te proteine u urinu, to mi je bilo  bitno to sam citala kad pritiska da je strasna kombinacija sa pritiskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice moje drage,nisam zaboravila na vas. :) Danas smo stigli kuci. Ali zbog gostiju nemogu da vam pisem. Pisem vam sutra,nadam se da cu stici. Mamino,mislim na tebe i navijam. :wub: Ljubim vas sve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice moje drage,nisam zaboravila na vas. :) Danas smo stigli kuci. Ali zbog gostiju nemogu da vam pisem. Pisem vam sutra,nadam se da cu stici. Mamino,mislim na tebe i navijam. :wub: Ljubim vas sve :wub:

Hvala Mico :wub: zvučiš mi super!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet lepo legnem da spavam i samo me u sred noci probudi neka uznemirenost i setim a da porodjaja ili carski to me ceka i to me odmah razbudi i bas me to muci.

Opet nocas bol tu negde oko prepone ili gde pocne da boli pa kroz nogu, koje ludilo.Svaki dan imam po nesto novo da me plasi.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sada tebi dosadjujem sa pitanjima jer i ti cekas carski .Zanima me sta se desava ako porodjaj krene pre dogovora za carski.Jer odem tamo u bolnicj pa zovem doktora da dodje ili bi tamo morali da me porode carski...

To me sad bas brine da ne krene porodjaj a tamo da me otkace...tih sta mene sve brine majko moja.Bicu majka dvoje dece a takva kukavica.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija sada tebi dosadjujem sa pitanjima jer i ti cekas carski .Zanima me sta se desava ako porodjaj krene pre dogovora za carski.Jer odem tamo u bolnicj pa zovem doktora da dodje ili bi tamo morali da me porode carski...

To me sad bas brine da ne krene porodjaj a tamo da me otkace...tih sta mene sve brine majko moja.Bicu majka dvoje dece a takva kukavica.

Moze da se desi samo da bude hitan carski, sto je najgluplje moguce resenje. U svakom slucaju i sa porodjajnim bolovima vrlo lako se sve organizuje za carski, tako sam ja sa kontrakcijama na 3 minuta bila pripremljena za carski. Niko te nece otkaciti, sve ce biti u najboljem redu onako kako je najbolje za tebe i za dete.

Mamino i nebevita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.