Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mico ne znam odakle si alinapisacu kakva je praksa u Novom Sadu, do termina se ctg radi u dz, od 40. do 41. nedelje se ide na polikliniku dobije se uput od lekara iz dz i elektronski odmah zakaze izabrani ginekolog termin na poliklinici i ako ima potrebe kao kod mene na izvestaju doktor iz poliklinike napise preporuku za prijem u porodiliste. Mene su tako poslali zbog smanjene kolicine plodove vode, za porodiliste ide onaj plavi uput koji daju u dz kad se udje u 9. mesec.

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice. Mene su sinoc razbile kontrakcije,sve na 5 min. Bol ista i nista se jos uvek nedesava,tako me zezaju vec nedelju dana,bas je bezveze osecaj. Mamino,takav ti je dan valjda danas,nadam se da ce to da te popusti,da ti bude lakse da funkcionises ili jos bolje,da krenu bolovi i da se porodis do sutra. :) Zoe86,ja sam iz Panceva,uput za bolnicu sam dobila kada sam usla u 9. samo sto kod nas nije plave boje,nego bele. :) Neznam kakva je procedura kod nas,ali hvala u svakom slucaju. Ja u ponedeljak idem na ctg u dispanzer,a u sredu mi je termin,pa cu videti sta ce mi doktor reci. Kako oni znaju da li ima dovoljno plodove  vode,ako nerade ultrazvuk? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poliklinici rade ctg, uz i vaginalni pregled tako da su na uz ustanovili manjak vode poslali me u porodiliste gde su potvrdili i zadrzali me da bi indukovali porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidis kako je to glupo kod nas,moj doktor od 36. nedelje nepregleda vise,smatra da smo vec usle u 9. mesec i da nema potrebe. Zadnji put mi je radjen ultrazvuk u 37. nedelji i to jer je beba bila manja,tada sam imala dovoljno plodove vode. Od tada samo ctg,ja kontrakcije imam vec nedelju dana i pre toga sam imala jedno tri dana,pa se napravila pauza od dva dana i od ponedeljka me ubijaju. Kada sam rekla doktoru da sam imala kontrakcije i da sam mislila da necu docekati taj ctg u ponedeljak,rekao mi je da ja necu pree sledece nedelje,jer je taj ctg bio miran bez kontrakcija,cim sam izasla iz dispanzera,meni krenule kontrakcije. Da li sam pocela da se otvaram pojma nemam da li ima dovoljno plodove vode ni to neznam. Vidim da ovde skoro sve trudnice su pisale koja je koliko otvorena pred porodjaj,samo ja neznam nista. Cekam taj ponedeljak da vidim sta ce mi doktor reci,ako se neporodim dotle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki2 kako koji dan juce je bilo super za setnju, pa otisli do svekra i svekrve tamo spavali, evo sad dosli kuci, sad sam vec umorna.U utorak ili sredu idem na kontrolu i da vidim dal ce tada da mi rade prvi put ctg.Ti sada trebas da se opustis maksimalno, trudnocu si iznela do kraja , da se porodis moras pa moras, koliko ce da tw boli bas te briga jer od tog bola nista ne moze da ti se desi i zato ga se ne plasi.

Ja sam u grcu jer ne znam gde bi dete da mi se nesto iskomplikuje i da moram da lezim u bolnici i bas bi se tamo sekirala, tako da znam da mi je porodjaj danas sutra prekosutra preporodila bi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja si ti sada nedelja? Ctg rade neki u 36. , a neki u 37. nedelji,zavisi od doktora. Nece se nista iskomplikovati,izneces i ti to lepo do kraja,nebrini. Jos malo izdrzi,znam da je svaki dan kao godina i da smo sve nestrpljive i nervozne,da bi ponekad ujedale. Ali bice to sve dobro do kraja,ja taj strah barem nisam imala. Od pocetka trudnoce sam nekako znala da ce biti sve dobro do kraja,ali dobro ja nemam decu,ovo ce mi biti prvo,pa nisam morala o tome barem da razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav...

Svi su se nešto razbežali....koriste lepo vreme, samo Mica i ja dežuramo, nema nam mrdanja od kuće. 

Ja ne znam da li sam u tripu zbog dr reči, ali osećam kao da će se nešto desiti svakog časa. Beba je nikad niže, njeni pokreti bolniji, u toaletu sam sve češće. Hodam jedva, sve boli  Pa opet, sluzni čep ne ispada, ne mora da znači ništa ovo sve. Kontrakcija lažnih nema, nikada ih nisam ni imala.

Pokušavam da skrenem nekako misli...

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino blago vama sto brojite sitno, ni ja nisam imala te kontrakcije lazne, kakav sam panicar bila u prvoj trudnoci pa to je sou bio ali sam otisla smirena na porodj.

 U ovoj trudnoci me muce emocije kao na klackalici, i jedva cekam taj termin da ne skrenem od razmisljanja, dal sam stara , dal cu moci sa bebom, dal cu da nadjem posao za godinu dana , sada radim honorarno ali i to je pitanje koliko jos, dal ce cerkica da mi bude srecna kad dodje brat, dal cu isto da ih volim, dal cu na carski rez , ma ludilo .Ja da se samo plasim porodjaja bila bi srecna. Bebac umesto da ide na nize on se penje sve vise stomak mi je nikad vislji ....

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino, nije nuzno da ti uocis cep...mnoge zene ga nikada nisu ni videle....

Mamino i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, i ja sam mislila da mi beba stoji visoko, imam problema sa želudcem, i baš izgleda da stoji visoko  a u stvari ne stoji. Beba se spustila i čeka svoj nastup!

MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,ja Boga mi samo gledam da idem negde da setam,juce smo se mm i ja svrckali od nekih 18h,a kuci dosli u 23h,isli po radnjama,kupovali neke sitnice,otisli na veceru,posle se jos setali. Danas smo opet isli u setnju malo duzu,kad mo se vratili,ja nastavila setnju po dvoristu jos dva sata sigurno,sve vreme sam na nogama. Meni isto nije ispao sluzni cep,beba me bas gura dole,pa sve u levu preponu,da na nogu nemogu da stanem.Ja imam kontakcije svaki dan.Koliko znam da sluzni cep moze da ispadne,a da i neprimetis ili da ispadne tek kada krenes da se poradjas,ali i ja isto kao i ti cekam taj sluzni cep. Nemam mira i ja misli pokusavam da skrenem od svega,ali tesko ide,strah prisutan,nestrpljenje. Nebevita,beba je i mene svremena na vreme bas pritiskala uzas,cak se sada spustila,a do pre par dana mi opet gurala zeludac,htela sam da poludim,osecaj je bas bezveze.Naravno da ces voleti i to drugo dete kao i prvo,samo malo da se naviknete jedno na drugo,a i cerkici ce biti zanimljivo da pomaze mami da presvlaci bebu.I ja panicim i bas me je strah uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde Mico reši se tog straha! Pa da je tako strašno ne bih se ja odlučila na treće, a veruj mi imala sam duže porođaje. Pogledaj oko sebe koliko dece ima, sve žene su to prošle. Neću ni epidural da tražim jer je izdržljivo. Prođe, preguraš... ideš dalje presrećna što si to uradila. 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ja sam se tri puta poradjala i nemam pojma kako izgleda sluzni cep :lol: ne znam kada je ispao ali ja nisam videla nijedan. Cesci odlazak u wc moze biti predznak porodjaja telo se cisti samo.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci imala prvu kontrakciju tek u porodilistu ako se misli na stezanje misica i stomaka? Menstrialni bol mi je poceo na dan porodjaja , nikakav cep mi pucanje vodenjaka ja nisam imala kad je beba izasla minut pre krenuo vodenjak to sam osetila pa beba

Sad u ovoj trudnoci su mi se javili ti mens.bolova ranije i mozda sam osetila kontrak. jer mi se grcio stoma i bio tvrd mada doktor kaze nemate vi kontrakcije.

MicoZoki jedino sto znam je da ne postoji isti porodjaja, ja i jedna zenica smo lezale u onoj prirprnoj ja joj kazem meni je muka a njoj nije, mene razbise krsta ona kaze mene boli stomak, krenuli nam bolovi ona ode hitno na carski  ja se porodi prirodno i nema eto nikakav predvidiv tok.

Ha ha dremam i pisem

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ja sam se tri puta poradjala i nemam pojma kako izgleda sluzni cep :lol: ne znam kada je ispao ali ja nisam videla nijedan. Cesci odlazak u wc moze biti predznak porodjaja telo se cisti samo.

Zoe, evo ja se čistim već 15 dana :lol: ...ma ne vredi o tome razmišljati i ne treba ništa forsirati. Skrenuti misli pod hitno! Odoh ja da slikam! 

 

Zoe86 i MicaZoki2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kontrakcije pocela da osecam tek kad su mi indukciju ukljucili :D da ne prikljucise, ko zna do kad bih ja bila Georgina :D 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino blago vama sto brojite sitno, ni ja nisam imala te kontrakcije lazne, kakav sam panicar bila u prvoj trudnoci pa to je sou bio ali sam otisla smirena na porodj.

 U ovoj trudnoci me muce emocije kao na klackalici, i jedva cekam taj termin da ne skrenem od razmisljanja, dal sam stara , dal cu moci sa bebom, dal cu da nadjem posao za godinu dana , sada radim honorarno ali i to je pitanje koliko jos, dal ce cerkica da mi bude srecna kad dodje brat, dal cu isto da ih volim, dal cu na carski rez , ma ludilo .Ja da se samo plasim porodjaja bila bi srecna. Bebac umesto da ide na nize on se penje sve vise stomak mi je nikad vislji ....

Ista prica Nebevita,imam cerkicu i iste stvari su mi prolazil kroz glavu... em imam solidno godina, 37, zivaca sve manje....takodje cerkicu od 6 godina i pitala sam se kako ce se ona navici na batu, ali prvih par dana je bilo bas tesko, evo sada navikava polako. To sto ces vise biti sa njim je normalno, ona ce to osetiti, ali moras joj objasniti...a koliko ih volis, ma potpuno isto, samo sto ces sada duplo vise da brines i za jedno i za drugo...:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,ja se tebi divim,tebi je trece,a imam osecaj da si bas opustena. Das uvek pravi savet i odgovore. Ja sam sinoc spavala jedno sat ipo,pa se probudila i kada mi je samo proslo kroz glavu porodjaj,ja se sva preznojila,pa nisam mogla  da spavam,vrtela se,pa sam cackala telefon,citala sve sta ste mi pisale,da se smirim malo. Onda sam spavala jos sat vremena,pa se opet vrtela,vrtela i ustala u 8 jer od spavanja nista. Ustao i mm,on pio kafu,a ja setala po dvoristu sa mojom ludom glavom. Jedva sam se kretala koliko mi je vec tesko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja nisam isla u wc dva dana pre porodjaja, pa sam samo mastala da krene porodjaj da mi urade klistir.:D

Sluzni cep mi nije ispao, a vodenjak su mi probusili u toku napona. Kakav divan osecaj, toplote. Milina.

Nina, nebevita, kod mene je L super prihvatio sve. Vise sam ja ta koja se boji da se on ne oseti odbaceno i sve mislim kako je brzo proslo otkako je on bio beba. Bukvalno ne mogu sebi da dodjem da je proslo vise od 5 godina otkako je on bio ovolicki i kad nije imao pojma ni o cemu. Ne znam, kad ljudi kazu uzivaj u tim prvim bebecim danima, oni brzo prodju, ja nekako budem malo u cudu. I prvi i ovaj put ja sam jedva cekala da prodju ovi prvi dani pa da onda uzivamo. Ovako briga oko pupka, nega moje rane, hormoni luduju, ustaliti se oko sisanja...nekako meni lepse ono kad krene da se smeje, pa setanja, pa gugutanja...:wub:

 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde bi mi bio kraj da se nerviram... samo opušteno. Juče sam se teško kretala, a danas kao balerina. Neće beba uskoro izgleda. Neka je još malo.  Kad sam ovoliko izdržala, izdržaću još malo. :lol:

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudničice, ja sve vreme virkam, čekam neku novu bebicu da nam stigne.

Mamino, možda je zatišje pred buru :D

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudničice, ja sve vreme virkam, čekam neku novu bebicu da nam stigne.

Mamino, možda je zatišje pred buru :D

Pravo da ti kažem, nije neki raspored zvezda na nebu, nek pričeka :D:P:P

MicaZoki2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina tu smo gosina istih ti 37 ja 36, moja cerkica puni sada 8 . Kad je u septembru posla u skolu spavala  je u svojoj sobi nekako mi se cini kako je cula za trudnocu da se vratila kod mene i muza u spavacu sobu, mi smo ti ostavili pored francuskog i jedan deciji krevet kad nam dodju gosti da imamo i taj lezaj dodatni, a sada tu treba da dodje krevetac.Sad je muka da cerkicu vratimo u sobu samo vice plasi se nece u svoju sobi.Ja lazem muzu neka je ubacicemo i krevetac mozda predje sama kad beba pocne da place.

Gde spava tvoja cerkica ?

 Mozda je lakse kad je veca razlika kod dece bar starije ode samo da opere zube da se obuce i sve .

Ja sam inace jedinica, moja majka je jedinca ne znam ni kako izgleda ta bratsko sestrinska ljubav , videcu kad rodim pa kod moje dece.

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tu negde gde i vas dve. 36 godina, mlađi sin 8 a stariji 9,5 godina.

Kod mene se ništa konkretno ne dešava, osim što osećam da se beba još malko spustila. Počela su povremena probadanja otprilike na mestu gde je grlić. To me već podseća na prve dve trudnoće. Ali opet, to ne znači ništa.  

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.