Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta znaci povecana pigmentacija? Koje boje ( fleke,tamnija koza, crvenilo...)? Ja imam par fleka kao pege a to pise ce da prodje....

velike dve tamne fleke, kao kad koza potamni, nekad je izrazenije a nekad manje, uglavnom stoji tu od skoro pocetka trudnoce, npr 4 meseca ili 5og

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, da vas pitam... Jel vam se bebice "rastezu" u stomaku? Mene to prati vec sigurno mesec dana, ali je zadnjih dana nepodnosljivo...desava se skoro po ceo dan, a narocito uvece... Ni sinoc, a koliko vidim ni nocas nema spavanja...

Redovna pojava i naš ritual.

Osećaj je bio neviđen. Znala sam da imam živo biće u sebi, ali kad je mrdalo tu pred mojim očima, mislila sam da sam se ja ponovo rodila.

Hvala ti na ovom postu. :)

Evo i nas posle jos jedne lude noci. U 1 h sam resila da se istusiram ali sam pri ulazu u kadu zaboravila da ponesem i mali prst leve noge. Iskocio mi je iz zgloba a verovatno i opet naprsao. Posto sa malicima imam dosta iskustva (5 puta lomila) sama sam ga fixirala. Sramota me vise da idem u hitnu, do sada sam samo zbog tih prstica i isla.... Sad malo sepam ali iz iskustva znam da za 7 dana nema vise bolova :blink:

Sestro po slomljenom prstu, padni mi na grudi. Ja imam pik na malac na desnom stopalu. Polomila ga opet (2. put) pre 3 nedelje. A pre toga desno stoplao i to 5. metatarzalnu kost.

Smorih se od te ideje carskog reza.

Ma jok bre, furaćeš sexy ožiljak i bole te uvce. Samo se opusti i uživaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

velike dve tamne fleke, kao kad koza potamni, nekad je izrazenije a nekad manje, uglavnom stoji tu od skoro pocetka trudnoce, npr 4 meseca ili 5og

Pretpostavljam da je prolazno, tako sam bar citala. Doduse za lice... Videcu sutra na nemackim sajtovima i u knjizi pa ti pisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestro po slomljenom prstu, padni mi na grudi. Ja imam pik na malac na desnom stopalu. Polomila ga opet (2. put) pre 3 nedelje. A pre toga desno stoplao i to 5. metatarzalnu

E konacno da i mene neko razume :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ luna posalji malo te kisice i nama

Drz'te je, meni ne treba :P Izvestaj iz Nemacke: sijalo je sunce <_< Valjda samo ovde ne popusta grozota... A ja bih na bazen :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! Mi smo jos malo pa 34 nedelja blizi se blizi :)))) pocinje da me hvata frkica :P....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! Mi smo jos malo pa 34 nedelja blizi se blizi :)))) pocinje da me hvata frkica :P....

Vreme baš brzo prolazi, zar ne?! :)

A što se frkice tiče - dobro došla u klub! :D Frkica je sasvim normalna pojava, ja se samo nadam da neću početi i da paničim jer bi to zaista bilo kontraproduktivno... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima.

Frka, hmmmmm. Ima je, ima.... Meni jos ocekuje da malo pozurim sa blizancicima pa eto.... Meni je vise od prevremenog frka a kad udjem u deveti frkisacu od porodjaja. Sad gledam da odugovlacim :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima.

Frka, hmmmmm. Ima je, ima.... Meni jos ocekuje da malo pozurim sa blizancicima pa eto.... Meni je vise od prevremenog frka a kad udjem u deveti frkisacu od porodjaja. Sad gledam da odugovlacim :D.

i ja ne dam jos mesta frci ,svidja mi se oduglovacenje do devetog,da nakupujem sve sta treba,da zavrsim sve,da jos malo lencarim :lol: ..pa kad udjem u deveti ,e onda znam da ce frka da prevagne :unsure: ....al nema veze,sve ce to da prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme baš brzo prolazi, zar ne?! :)

A što se frkice tiče - dobro došla u klub! :D Frkica je sasvim normalna pojava, ja se samo nadam da neću početi i da paničim jer bi to zaista bilo kontraproduktivno... :mellow:

a nisam ja panicarka ja ispanicim tek kad se krizna situacija zavrsi...nego ne volim doktore da vidim ni na slici..poslednji put sam zubaru za malo polomila ruku...bas ne bi bilo pametno da usred porodjaja sutnem doktora ili babicu :)))

mene nervira sto jos nisam nabavila sve za bebu niti smo odlucili gde cemo da budemo kad se ona rodi a nekako kad udjem u 9.mes ocekujem svaki dan da moze da krene...zato mi je frka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima i od nas.I danas pakao :blink: . Jos 10 dana i ulazim u 9. Opet sinoc babe na setalistu,jedna posla da me pipne,mm joj reko da to nije lepo ni kulturno na sred ulice,crkli smo posle od smeha,to sam mu ja napunila glavu :lol: Neda tata da mu pipkaju cerku.

Kako ste vi od jutros?Znate sta sam primetila,cim je ovako toplo,bebana mi se ne smiruje,kako se god ja namestila,samo se gurka.Ne znam kako to da shvatim,smeta joj,ili joj odgovara? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene ova moja probudila pre 8 ...koprca se ko blesava...i samo vidis noga iskoci pa me rukom pravo u besiku...mislim da joj smeta kao da pokusava da pobegne al ne moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebiron je živahniji kada je sveže. Kada su velike vrućine preko dana se primiri, ali noću pravi žurku. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno...Boga mi,kad me raspali po besici,jedva stignem do kupatila :lol: Pocecu da piskim u gace po stare dane :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmm jeste primetili da nema ni maje ni mmmoj...opet je vikend bio veseo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebiron je živahniji kada je sveže. Kada su velike vrućine preko dana se primiri, ali noću pravi žurku. :lol:

Eto,a kod nas obrnuto,hehe.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmm jeste primetili da nema ni maje ni mmmoj...opet je vikend bio veseo

MajeNs dugo nema,sigurno se porodila.A mmmoj...pa ne znam,da nije otisla negde u prirodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uskoro cemo dobiti lepe vesti... Mene brine MarijaVlada sa tim njenim otvaranjem... Rano joj je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajeNs dugo nema,sigurno se porodila.A mmmoj...pa ne znam,da nije otisla negde u prirodu...

pazi ako su se njih dve porodile mi smo sledece po odmaklosti trudnoce :P:P:P pa ti vidi Maro...kod nas razlika 2-3 dana...

joj da Marija nikako da ima mira...bebac resio napolje pa kud puklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pazi ako su se njih dve porodile mi smo sledece po odmaklosti trudnoce :P:P :P pa ti vidi Maro...kod nas razlika 2-3 dana...

joj da Marija nikako da ima mira...bebac resio napolje pa kud puklo

Pa nebi bilo lose da napunimo 37. nedelju,i odma,cap i gotovo :lol::lol: . Ja imam neopisivi utisak da cu da cekam 27.septembar sto posto.Jer i tebi termin 27. ili kome bese?Meli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,bas se Marija namucila.Kako ona jednom rece,postade trudnica kojoj trudnoca ne prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nebi bilo lose da napunimo 37. nedelju,i odma,cap i gotovo :lol::lol: . Ja imam neopisivi utisak da cu da cekam 27.septembar sto posto.Jer i tebi termin 27. ili kome bese?Meli?

Meni je 28. septembar termin a po poslednjem uz-u je bio 23.sep....iskreno imam osecaj tu negde od 15 do 20 ce napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

čestitamo

Marija je od petka opet u bolnici, primala tokolizu i sada je vec bolje, nema kontrakcija pa je ocekujemo uskoro kuci!

držite se,

Baš sam u čudnoj situaciji, telesna temperatura - merena ispod pazuha mi je 36.6 C a glava gori, kad izmerim temperaturu onim toplomerom za na čelo, on pokazuje da je temperatura preko 37C. I baš me boli glava.

Zvala sam Hallo Beba da se raspitam šta da radim i kažu mi da je merodavna temperatura ona telesna, a da za glavobolju popijem febricet. To neće škoditi.

Pošto nemam telesnu temp. odlučila sam da ništa ne pijem, a glava ne boli baš nešto preterano da ne može da se izdrži. Uf...

što se glavobolje tiče, to je normalno jer posteljica još nije počela da proizvodi potrebne hormone. Ako te baš boli ti mokru krpu kao oblogu na glavu, prijaćeti i zbog temperature a i zbog glave. I udri po limunadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslala sam upravo poruku MajiNS da vidim šta se dešava. Čim se javi - obaveštavam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Tu sam ja... Juce sam bila na ctg i nema ni k od kontrakcija. Iako bih ja negde volela da bude do termina, nesto se plasim da mi se ne oduzI? U petak na uz pa cemo videti kakva je mala. Inace niti sta osecam, sve normalno. Setih se onih čepova, kod mene nista. Mala se jos uvek mrducka, stalno u desnu stranu udara valjda nogicom. A da, i otekla su mi stopala, uzas, al me je napustila gorusica, hvala bogu. Imam 70kg, ugojila sam se 20. Al je to sve stomak i ta voda valjda, na meni se nista ne primeti. Znaci nisam ko tenk. :lol: Frku nemam, cak jedva cekam da nesto krene da se desava. A sestra sto me cima svaki dan..kad ces, kad ces...? Zapelo joj da se porodim, da mala bude u njenom znaku. Eh..kad bih znala kad cu..

A Maja se garant porodila. Ja sam sledeca. Ne dajte MarijaVladi da mrdne, bas se iscimala celu trudnocu.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.