Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mardz, ne mislim da su na to mislili kad su Neci rekli da ima dvoje dece. Bar ja na to ne gledam tako. Nego kad ima decu, verujem da su mislili da ce lakse preboleti, jer ima vise stvari sa kojima ce se okupirati. Ti koliko god da patis, kad imas jos i jedno bice o kome moras da brines i koje zavisi od tebe ne mozes da se puno prepustis. Nikad ne bih rekla da je neciji zivot vise ili manje vredan.

Neco, draga, dok god budes strepela nemoj ni razmisljati o drugoj trudnoci. Najbitnije je da se ti sad psihicki oporavis. Ako mozes placi sada, izbaci to iz sebe. Ja sam posle spontanog bila super prvih mesec dana, da bi me posle strefilo i trajalo vise od godinu. Nisam smela ni sa pomislim na drugu trudnocu. I posle kad sam osetila da sam spremna, strepila sam sve vreme. Pred svaki uz ja sam drhtala od straha. A opet moja drugarica je u devetom mesecu imala prekid. Uzas zivi. Ona je posle 2 meseca ponovo zatrudnela, uz dozvolu njene dr. Ona kaze da je njoj bilo psihicki tako lakse i da je ona imala neverovatnu potrebu da ponovo bude trudna. Hvala Bogu sve je proslo u najboljem redu i ona je dobila zivo i zdravo dete, posle dve godine i drugo. Gledaj samo po sebi, kako se ti osecas i sta ce tebi pomoci. Sto Mardz kaze, ako zelis pricaj o tome, a opet ako ti je lakse da potisnes ti pokusaj da usmeris misli na nesto drugo.

miliccam, Mamino i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, stvarno nam se ne da. Mada, kako te zavlače sa ctg-om, možda eto tebe kod mene i u ponedeljak. :D Šalim se, ŠALIM SE!!!

Ne bi me ništa iznenadilo :-) Čak i mislim da će možda doktorka da me ostavi prikačenu na ctg dok je u dežurstvu da bi pratila šta se dešava. Ne znam kakv joj je plan, sutra ću saznati :-)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene evo jednog pitanja koje nema veze sa prethodnim postovima. Ako sam out preusmerite me. 

Radi se o sledećem: u ovoj trudnoći nisam koristila trudničko bolovanje već samo porodiljsko. Pre porodiljskog koristila sam 35 dana godišnjeg odmora koji  nisam iskoristila do tada. I tada sam porodiljsko otvorila na 40 dana od termina porođaja ( raspon za otvaranje je od 28-45 dana).

Prilikom otvaranja porodiljskog, dr mi je rekao da mu se ne sviđa što porodiljsko otvaram na 40 dana, da je to knap... da će mi porodiljsko propasti ako probijem termin porođaja 5 dana ... i slično.  Ja koliko mogu da pročitam na netu nisam pronašla slično tumačenje. Otkud ja mogu da znam kada ću se poroditi? Da li će to biti pre ili posle termina i koliko?  Ispadne da moram da se porodim zaključno sa 28.7. jer mi je termin 23.7. Zar i o tome treba da mislim?

Da napomenem da imam 12 godina neprekidnog staža. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoje otvorila u prosloj trudnoci 45 dana ranije, jer isto nisam koristila bolovanje i bilo mi je dosta vise posla. Kakve veze to ima? Lupetaju.  Mada smo imali slucaj klijentkinje koja se porodila pre otvorenog porodiljskog pa se jedva navukli ko ce to da plati. Kao da je zena sama birala kad ce da se porodi.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to mislis, propasti? Od momenta otvaranja ti vazi porodiljsko godinu dana, mislim da ne moze da propadne... jedino mozes da budes krace sa bebom, pa ranije da se vratis na posao, ali to nije njegov problem.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino koliko znam nema veze kad ces se poroditi jer tebi porodiljsko ide od datuma otvaranja racunaju 730 dana posto ti je ovo treca beba. Da li ces se poroditi sutradan po otvaranju ili za 50 dana nema veze samo ces krace biti sa bebom.

Cipelic i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mame!!!Mamino,drage volje bih ti pomogla,ali i mene ocekuje otvaranje porodijiskog,ali kog datuma,ne znam,u zavisnosti od ponedeljka sta kaze komisija i do kad mi produzi trudnicko.Kod nas u drzavi sve je moguce :D uh ja konacno nocas spavala!Kod nas zahladnelo,pa za spavanje miiilina!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sto ti je Zoe rekla. Meni je sad porodiljsko otvoreno od 10.juna i ja se jos nisam porodila, a sutra ce mi leci porodiljsko. Nema to nikakve veze, osim koliko ces provesti vremena sa svojom bebom.

Oblacak, ja sam super spavala do pred jutro, onda valjda opet upeklo, pa se skuvala sva. Jos me i mama probudila da vidi da li sam se porodila :rolleyes:. Ljudi su poceli da reaguju da ih smaram sto jos nema novosti. Jadni, bas mi ih je zao, verujem da se nerviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene ja sam izgurala svoje, rekla dr da mi otvori na 40 dana jer nisam čula za slučaj da je nekome "propalo" porodiljsko.

Nego, dr je ozbiljan čovek, cenjen, u penziji, ali dolazi da radi na 4 sata dok ne nađu novog dr. Kad uzmemo u obzir to, i moje tripove pred porođaj, :rolleyes: jasno vam je da sam ja od toga napravila sebi problem u glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino mozda je mislio na to da ces krace biti sa bebom obicno otvaraju 28 dana pred termin. Meni je 28 dana pred termin po uz racunala jer je taj termin bio kasnije.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, baš je rekao da ti ne propadne porodiljsko ako preneseš trudnoću nekoliko dana, ne može to tako na knap da se otvara.... ja za tako nešto stvarno prvi put čujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista sad je ne razumem.Kako da propadne.Mozes samo da nemas refundaciju za par dana ili koliko vec. Porodiljsko bolovanje se otvara najranije 45, a najkasnije 28 dana od porodjaja, kako kaze i Cipelic.Bolovanje isplacuje poslodavac, a on dalje refundira  od Sekretarijata z soc.zastitu, tj, Opstina.

U celoj prici najbitniji je izvod iz maticne knjige rodjenih, po njemu ce se i izradjivati resenje, bez obzira sta je lekar napisao, upravo iz razloga sto se mozes poroditi ranije.Ja bar tako mislim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, ni ja nisam ništa razumela. Rekao mi je da imam fore sa probijem termin 5 dana ?! Ako otvorim 40 dana pre termina. Nisam pridavala značaj tome, ali noćas nikako nisam spavala pa mi se svašta vrzmalo po glavi. Ma nije ni važno. Možda je to njegovo tumačenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić imaš li neke simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas to sto otvaras pred porodjaj nema veze u smislu da je porodiljsko godinu dana i da pocinje od dana rodjenja djeteta. Ja sam prebacila termin i porodiljsko mi je pocelo od dana rodjenja djeteta. Kapiram da se kod vas broje u porodiljsko i dani prije porodjaja? Nama su ti dani ekstra, u smislu da mozes 40 dana prije porodjaja da ides na bolovanje, a 28 dana prije termina moras da ga otvoris. To je i dalje trudnicko, kad se porodis porodiljsko krece.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić imaš li neke simptome?

nikakve, ni najmanje naznake. Al bas nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,kada ides na ctg,jel te pogleda doktor da vidi da li si pocela da se otvaras?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od nedelje jedan dan. Rekao je da ce me tad pregledati. Ne znam, vec sizim. Ako je to jedan od simptoma super, nervoza i na ivici sam suza vise. Nekad me pece savest, al stvarno mi je dosta vise trudnoce. I opet kazem da mislim da je to najvise sto vise od pola sam je prelezala, beba nisko da ne krene porodjaj ranije i sad nikad da krene. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem sutra na ctg,pa cu da pitam mog doktora da me pregleda,ako bude hteo,bas me zanima da li se nesto desava kod mene,samo ono sto sam imala malo kao ljigavo pre dva dana i to je to. Jeste da me boli stomak i ledja svaki dan,ali mislim da ce to nesto sporo kod mene. Tako se i ja osecam,jedva cekam da se zavrsi sve,da se oslobodim malo tog psihickog a i fizickog tereta. Ispada da jedva cekam da se otarasim bebe,ali nije tako,samo me hvata strah jer neznam sta me ceka,kako cu ja to,101 pitanje u glavi,a jedva cekam da upoznam moju bebu. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino pa pise ti na hranarinskoj od porodiljskog do kog datuma si na bolovanju.Meni pise 13.1.2019. znaci ja se vracam na posao 14.1.2019. a kad sam se porodila nema veze sa tim izvod se nosi u firmu da mogu da salju fondu za refundaciju. Ne moze ti propasti nista ti si na bolovanju do datuma koji pise na hranarinskoj a i dobices resenje o porodiljskom bolovanju. Doktor je nesto pobrkao nije on pravnik ni racunovodja.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe meni piše 15.06. pa do daljnjeg.  Ma i ja kontam da je nešto gadno pobrkao. In-greed nama porodiljsko teče od momenta otvaranja ( 28-45 dana pred porođaj) i traje godinu, odnosno dve godine. 

Ja imam još tri nedelje do termina, simptoma nemam nikakvih. Baš nikakvih. I ja bih volela da se rešim trudnoće što pre. Postala sam preopterećena i psihički i fizički. Spavam baš malo, sve me nervira, plačem zbog gluposti. Teško mi je da kuvam, spremam,peglam.... pitam se da li ću i kada povratiti energiju posle porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I niko mi ne odgovori za fes, nijedna nije radila?

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I niko mi ne odgovori za fes, nijedna nije radila?

Marg sad videh na internet sta je fes :). Meni je radjen u okviru ekspertnog,koliko sam razumela dr-a,u 22 nedelji.Nista specijajno mi nisu rekli,uglavno gledaju krvne sudove pupcanika,komore i pretkomore srce.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, 

Mi bili juce na kontroli , ctg odlican , nema kontrakcija. Bebica je sada 1656gr teska, 45cm dugacka i mnogo je slatka :wub: na uz je bila relativno mirna ali tacno su joj nogice kod mojih rebara pa me tu i lupka cesto. I sva je na tatu,  preslikana pa on sada pokazuje sliku svima.  

Inace, doktor kaze da je normalno da oticem, trudna sam i vruce je :D a evo vec tri dana ne oticem , verovatno zbog vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.