Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hahahaha...sad cu da probam :lol::lol:

i i i i ???koliki je obim???

moram ovo da vam ispricam...gledam danas oglase za krevetac i vidim ima neki za 3000 pise simpo krevetac i nov dusek...pozovem i javi mi se neka baba...kaze ona znate krevetac je italijanski, ja sam nekad radila u simpu, dusek i dalje ima najlon,da budem iskrena moja unuka je odgajena u njemu...i sad ja ocekujem da je dete ono godinu dve i pitam pa koliko ona ima godina kad je dusek tako nov kaze baba 14 :blink::huh: ....pala sam sa stolice koliko sam se smejala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde nam je MarijaVlada?

Marija je od petka opet u bolnici, primala tokolizu i sada je vec bolje, nema kontrakcija pa je ocekujemo uskoro kuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija je od petka opet u bolnici, primala tokolizu i sada je vec bolje, nema kontrakcija pa je ocekujemo uskoro kuci!

Joj Marija ti opet nadrlja...drzim palceve da sto pre izadje...j*** Pancevo kupicemo ti mi sve sto budes htela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rešila sam da pitam Vas u poodmaklim trudnoćama za savet, ja sam u prvom trimestru - početak 7. nedelje.

Osećam se malo čudno i izmerila sam temperaturu, nije visoka 37 C.

Pošto su apoteke povukle iz prodaje toplomere sa živom, ja sam pronašla i kupila 2, međutim imam utisak da ne rade dobro, pa sam izmerila onim za na čelo i pokazuje 37 C.

Sad razmišljam da li smem u 7. nedelji da popijem febricet ili da je ni ne spuštam jer je samo 37 C?

Pomozite, hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja ja sam u prva dva meseca trudnoce stalno imala temperaturu 37,2 nisam bila bolesna niti prehladjena jednostavno je to bila reakcija mog organizma na promene...doktorka je rekla da ako ne mogu da izdrzim popijem fabricet ali moja trudnoca nije rizicna...bolje pitaj nekog doktora za svaki slucaj mada mislim da ne bi trebalo da skodi bebici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, mislim da je povisena temperatura normalna za veme trudnoce, ali naravno proveri sa svojim dr, narocito ako osecas jos neke probleme. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i i i i ???koliki je obim???

moram ovo da vam ispricam...gledam danas oglase za krevetac i vidim ima neki za 3000 pise simpo krevetac i nov dusek...pozovem i javi mi se neka baba...kaze ona znate krevetac je italijanski, ja sam nekad radila u simpu, dusek i dalje ima najlon,da budem iskrena moja unuka je odgajena u njemu...i sad ja ocekujem da je dete ono godinu dve i pitam pa koliko ona ima godina kad je dusek tako nov kaze baba 14 :blink::huh: ....pala sam sa stolice koliko sam se smejala...

Heeehehehe...samo 14,dobro nije rekla 24 :lol::lol: .Pazi ovako,imam zidarskiod 1m i nije me `obuhvatio` skroz,nekih cm dva fali.:D

Sto sam lepo spavala nocas...ko Bog!

A vi kako te?Jer znate mozda gde ima da se kupe cvarci i kavurma?? :lol::P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rešila sam da pitam Vas u poodmaklim trudnoćama za savet, ja sam u prvom trimestru - početak 7. nedelje.

Osećam se malo čudno i izmerila sam temperaturu, nije visoka 37 C.

Pošto su apoteke povukle iz prodaje toplomere sa živom, ja sam pronašla i kupila 2, međutim imam utisak da ne rade dobro, pa sam izmerila onim za na čelo i pokazuje 37 C.

Sad razmišljam da li smem u 7. nedelji da popijem febricet ili da je ni ne spuštam jer je samo 37 C?

Pomozite, hvala unapred

I ja sam imala temp,nisam je skidalabila je konstantna,kao tvoja..I pitala doktorku sta smem od lekova,ona kaze ovako,bilo sta da te boli,samo febricet smes da pijes.E sad,naravno da se slazem sa ostlim zenskama,da bi bilo dobro pitati docu,za svaki slucaj.Pozzzzz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rešila sam da pitam Vas u poodmaklim trudnoćama za savet, ja sam u prvom trimestru - početak 7. nedelje.

Osećam se malo čudno i izmerila sam temperaturu, nije visoka 37 C.

Pošto su apoteke povukle iz prodaje toplomere sa živom, ja sam pronašla i kupila 2, međutim imam utisak da ne rade dobro, pa sam izmerila onim za na čelo i pokazuje 37 C.

Sad razmišljam da li smem u 7. nedelji da popijem febricet ili da je ni ne spuštam jer je samo 37 C?

Pomozite, hvala unapred

Видим да остале нису имале проблема због те температуре, али моја пријатељица је због такве температуре у 8 или 9 недељи изгубила бебу. Ипак иди до лекара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Marija ti opet nadrlja...drzim palceve da sto pre izadje...j*** Pancevo kupicemo ti mi sve sto budes htela

U pravu si za Pancevo,luda jedna hoce da ide u shoping,a treba da odmara!Inace,nemam njen broj,kada izadje iz bolnice,odmah cu joj traziti.

Ahahaha,crkoh od te babe....italijanski...od pre 15 godina.... :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde da nadjem sad lekara u nedelju?

Do sutra ću da poludim od brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde da nadjem sad lekara u nedelju?

Do sutra ću da poludim od brige.

Ides u hitnu, ima dezurnih lekara. nemoj da brines, al ko se cuva i Bog ga cuva, ne kaze dzabe to nas narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i i i i ???koliki je obim???

moram ovo da vam ispricam...gledam danas oglase za krevetac i vidim ima neki za 3000 pise simpo krevetac i nov dusek...pozovem i javi mi se neka baba...kaze ona znate krevetac je italijanski, ja sam nekad radila u simpu, dusek i dalje ima najlon,da budem iskrena moja unuka je odgajena u njemu...i sad ja ocekujem da je dete ono godinu dve i pitam pa koliko ona ima godina kad je dusek tako nov kaze baba 14 :blink::huh: ....pala sam sa stolice koliko sam se smejala...

Skoro kao nov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija je od petka opet u bolnici, primala tokolizu i sada je vec bolje, nema kontrakcija pa je ocekujemo uskoro kuci!

Opet.... Drzim fige i ne daj joj da mrda iz kreveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde da nadjem sad lekara u nedelju?

Do sutra ću da poludim od brige.

Ne brini. Za svaki slucaj odi do dezurnog. Mi u bolnici ne racunamo povisenu temperaturu ispod 37.4 ali ako se osecas cudno proveri. Neki put i umor ili slicno daju osecaj kao da goris iznutra.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam u čudnoj situaciji, telesna temperatura - merena ispod pazuha mi je 36.6 C a glava gori, kad izmerim temperaturu onim toplomerom za na čelo, on pokazuje da je temperatura preko 37C. I baš me boli glava.

Zvala sam Hallo Beba da se raspitam šta da radim i kažu mi da je merodavna temperatura ona telesna, a da za glavobolju popijem febricet. To neće škoditi.

Pošto nemam telesnu temp. odlučila sam da ništa ne pijem, a glava ne boli baš nešto preterano da ne može da se izdrži. Uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još kažu da dok ne skoči na 38.5 C, to se ne smatra temperaturom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još kažu da dok ne skoči na 38.5 C, to se ne smatra temperaturom.

Evo da probam da te utesim.Lezala sam na ginekologiji 7 dana.Svako jutro smo merile temperaturu ostale trudnice i ja.Ove dve,bilo nas je tri u sobi,svakog jutra su imale preko 37,4 temp.Niko nije ni obratio paznju na to,niti sestre koje upisuju to,a tek doce kad idu u vizitu,ma nista.To je normalna pojava,izuzev ako nemas nekih tegoba jos.E sad,bices smirenija kada sutra odes kod doce i on ti to sve ponovi.Eto takoc,nadam se da sam pomogla.Opusti se,jer nerviranjem znas i sama da mozes jos vise da je povecas. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija je od petka opet u bolnici, primala tokolizu i sada je vec bolje, nema kontrakcija pa je ocekujemo uskoro kuci!

Drzimo fige da nam se sto pre vrati kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas bili malo na Dunavu....milina voda al nisam smela skroz da se kvasim zbog toga sto ne znam koliko je cista voda...a koliko cista moze da bude na Dunavu ...bas mi je prijalo da malo budem napolju...e da inace isli smo komsijinim autom iz 68 i svi su se na putu okretali za nama....auto je vrh pretice audi ko od shale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,uzivkale ste..I tako je pakao bio danas...

Zenske nema nam je MajaNs...Siurno se porodila,od juce je nema... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A primetila sam da kako koja krene da vice :"ooooj necu ja skoro rekao mi dokto"r obavezno u roku od 48h nestane :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i vreme im je da se poradjaju :D. Neka, neka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam u čudnoj situaciji, telesna temperatura - merena ispod pazuha mi je 36.6 C a glava gori, kad izmerim temperaturu onim toplomerom za na čelo, on pokazuje da je temperatura preko 37C. I baš me boli glava.

Zvala sam Hallo Beba da se raspitam šta da radim i kažu mi da je merodavna temperatura ona telesna, a da za glavobolju popijem febricet. To neće škoditi.

Pošto nemam telesnu temp. odlučila sam da ništa ne pijem, a glava ne boli baš nešto preterano da ne može da se izdrži. Uf...

Moj savet je da ako glavobolja potraje, odeš u neku apoteku ili ako kod kuće imaš aparat da izmeriš pritisak. Mene je glava bolela tri dana, šta god da uradim nije pomagalo, pila sam Panadol, Febricet...i ništa. Odem konačno kod lekara i pritisak 140/90. Dobila sam malu dozu Metildope i do kraja trudnoće sve ok. Nadam se da nije to, ali ipak imaj i tu mogućnost u vidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni jednog momenta pomislila na pritisak, nekako samo razmišljam i mislim na glupu temperaturu.

Odmah sam ga izmerila 120/80.

Glava me boli ali ne preterano, više osećam neku užarenost u očima i vruće čelo.

Sedma sam nedelja pa bih da izbegnem lekove još par nedelja ako budem uspela.

Čitala sam prethodne postove, pa sam se malo primirila. Hvala devojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.