Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne znam, ja sam sa prvim cekala do poslednjeg trenutka, barem sam ja mislila da je poslednji jer su mi kontrakcije bile na 3 minuta.Nije mi pukao vodenjak, ali je bolelo jako , pa sam krenula.Na ulasku u porodiliste mi je pukao vodenjak i kada me je doktor pregedao bila sam otvorena samo 4 prsta.Tako da je meni bilo lakse kod kuce do odredjenog trenutka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bezi bre Marg, dosla samo da nam pravis zazubice da ides na plazu, dok se mi ovde topimo:P.

Meni price o polu su van svake pameti. Jos mentolka gledala nedavno onaj nas film Virdzina. Skoro mi pozlilo kad sam ga gledala. Ozbiljno sam imala osecaj da cu se ugusiti od teme. Mm prebacio, nije mi dao vise da gledam. A spisak sam samo pretrcala, nemam zivce za takve stvari. Ne razumem i ne zelim nikad i da razumem takve likove.

E Mamino, kazu ni slucajno tusiranje kad pukne vodenjak. Nego da se odlezi pola sata ili ako se desi na javnom mestu da se odstoji malo. Setanje ni slucajno, sedenje ni slucajno. A meni kad je pukao ja odmah mm zvala da dodje sa posla i odmah sela u kola i za porodiliste. Nisam znala da treba ovako. Kao i do porodilista u kolima polilezeci polozaj.

Kod mene sve mirno. Osim sto me mm iznervirao. :P

A nama babica u školici za trudnice rekla da ako pukne vodenjak, istuširamo se, sredimo, malo odležimo pa onda krenemo u bolnicu. Kao da nije frka da mora odmah, ali da bi bilo poželjno da se ode što pre u bolnicu.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz, ti si kraljica, uvek me oraspolozis sa svojim izjavama. Ja kao trećerotka imam utisak da su mi kasno zakazali hospitalizaciju i da će i pre prijema i konzilijuma sve da krene i ta strepnja onda se javlja pošto je treće i dva cr pre toga, da li će sve biti kako treba. Mada moramo biti hrabre, jer mi smo žene, majke, kraljice :-) možemo mi sve da izdržimo :-) 

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam se toliko veceras nesto smorila, da ne mogu da vam opisem :(

Da li su hormoni ili sam se nadala da ce nesto veceras krenuti da se desava, pa me smorilo sto se sve vratilo u normalu, nemam pojma. Uglavnom, bas sam nesto sama sebi bezveze...

Kako ste vi? 

Nina, sta je sa tobom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I vreme je tesko..nemoj...krenuce to uskoro ne brini se

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Neco, sto me tesis :wub:

Ne znam ni sama sta je sa mnom veceras...

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym,samo polako,samo sto nije,znamo kako ti je,sve se mi osecamo tako,jedva cekamo da svemu dodje kraj. I mene uhvati pa mi se non stop place. Vec je kod tebe krenulo,samo sto nije. A ja imam jos mesec dana sva sam nestrpljiva,sve mi je tesko, Vreme uzasno,preko dana sparno,vruce,nemozes nigde da ides,mm radi,ceo dan sam sama,pa razne gluposti prolaze kroz glavu,jedva cekam da malo padne temperatura da izadjem iz kuce da prosetamo,uzasno se i ja osecam.

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem. Doduse, meni uvek neko ima kuci otkako sam u 9om. I kad muz radi uvek je neko tu. Valjda se plase da me ostave samu. :DAli opet naidje mi kao veceras.

Ma znam da ce i ovo moje malo ubrzo da kmeci i da mi ne da da spavam, ali eto. Izvinite sto mracim veceras :) 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, verovatno i vreme ima uticaja. Evo kod nas je bilo takvo nevreme. Ulica nam poplavljena, 30cm je bilo vode. A smrad, uzas! Padao i led. Katastrofa. Al sad se lakse dise, kad je osvezila malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, tebi je sve oprošteno, slobodno kukaj, mrači, zrači, ako će ti tako biti lakše, ali uopšte to ne radiš, već samo deliš sa nama svoja trenutna osećanja, što sve radimo. Ja sam kao sačekala 19h izašla sa decom do parkića i presede mi od zapitkivanja, udaviše me ljudi, ozračiše. Tri parka smo promenili i ne vredi i taman ušli u zgradu, kad je pljusnula kiša, ali džaba, meni je i dalje sparno, vruće. Ova trudnoća mi je najteže pala zbog ove vrućine i sad na kraju što su me u domu zdravlja iscimali oko ctg. Prosto se razmišljam da li da idem u petak u dom zdravlja , jer svakako u ponedeljak imam i dopler i uz u Višegradskoj.

Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, divne ste. :wub:

Baš mi znači tako da malo isćaskam ovde sa vama :) pa i pomalo da smaram :D

Kod nas nema kiše, jako je toplo, mada ima nekog vetrića, ali je baš neko teško vreme. Još sam ceo dan skoro provela napolju sa ljudima i eto uhvati me neki smorić sad pred kraj dana :D

Ali evo već polako prolazi.

Ma, meni skroz sumnjiv taj ctg u tom tvom dz. Mada ni ponedeljak nije daleko, kad tako gledaš. Sad opet, ti najbolje sama znaš šta da radiš :) 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym,nesmaras,samo ti pisi. Pogledaj samo moje svakodnevno pisanje,pomislim da sam najgora i da cete poceti da me izbegavate koliko davim i mracim nekad,ali mi bude lakse, I meni mnogo znaci bas sto sam sama vise od pola dana,pa bar imam sa kime da se kuckam. Ovde nemamo ni prijatelje neke,svi nasi prijatelji su iz Beograda,pa nema ni ko da dodje,ono na kafu,pa malo da se caska,nego ja vise od pola dana sama,mm kad dodje sa posla nekad bude bas umoran pa prilegne malo da dremne jedno sat ipo,dva,pa onda je tu kao i da nije,da mi nije vas ovde stvarno bi siznula. Tako da Chipsym slobodno sta ti je na dusi,samo napred,zato smo sve tu,da tesimo jedna drugu,a razumemo se sve,jer prolazimo kroz isto,a i nezove se za dzabe drugo stanje. :)

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, tebi je sve oprošteno, slobodno kukaj, mrači, zrači, ako će ti tako biti lakše, ali uopšte to ne radiš, već samo deliš sa nama svoja trenutna osećanja, što sve radimo. Ja sam kao sačekala 19h izašla sa decom do parkića i presede mi od zapitkivanja, udaviše me ljudi, ozračiše. Tri parka smo promenili i ne vredi i taman ušli u zgradu, kad je pljusnula kiša, ali džaba, meni je i dalje sparno, vruće. Ova trudnoća mi je najteže pala zbog ove vrućine i sad na kraju što su me u domu zdravlja iscimali oko ctg. Prosto se razmišljam da li da idem u petak u dom zdravlja , jer svakako u ponedeljak imam i dopler i uz u Višegradskoj.

a jel ima sanse da te neko odveze do dz i da legnes odmah na levu stranu za ctg? Mozda se i umoris dok dodjes do tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsy šta da kažemo mi koje imamo još mesec dana??? Iskačem iz svoje kože, vučem se po kući najstrašnije, ne znam šta ću sa sobom. Kad izađem iz kuće, ljudi su šokirani kad me vide, mala sredina, ali veliki broj ljudi ne zna da sam trudna. Ne mogu više da se branim od pitanja. Do juče sam dane provodila na poslu, a sada smor od života. Komšinice, besposlene drugarice, rođaci, deca, kumovi, kumići, babe, majstori, prodavačice, svi bi da me pipnu, pomaze stomak...uh..  i uvek ista pitanja:

-kad je termin?

-jel konačno devojčica?

-otičeš li?

Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sto imam jos dva ???:D  Stomak ogroman,a moram da lezim,zamaram se,gladna sam kao vuk,a oni udaraju u zeludac,i ne dozvoljavaju da jedem :lol: Ajmo,ajmo malo vedrije,stizu nasse bebe,ocigledno nam je dan D :P Evo da vas obradujem,jutros na dnevniku javljaju da nas ocekuje 30-55 tropskih dana :o. Milica,Marg,ja i ko je sve tu jos da ceka septembar,mi smo nadrljale,spavamo ispod klime celo leto ;)

Bubu 2, miliccam i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene isto nista, pocela sam vec da se opasno nerviram Chipsym kao i ti. Pa taman je sinoc krenulo i evo danas nista, nema kontrakcija, nista.Jos sam jela pitu koju ne smem i kolace, sad hocu da umrem od kiseline.A taman mi j pa dana bilo dobro.

Ne znam sta da vam kazem ali poslednji dani su najgori, u jednom trenutku samo cekam  da pocne i da se sve zavrsi , a sa druge strane zelela bih da prespavam sve jer se uzasno plasim, sta ako nesto krene lose, pa koliko ce da boli, pa sta ce biti.....ma bolje da ne mislim

Chipsym, sta su ti rekli za sluzavi cep danas?Kad se ocekuje da krene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni baaas prija more sad, ali vec sam se jako ugojila, oticem, teska sam sama sebi, gegam se i stomak mi je stvarno prevelik za pocetak sedmog meseca. Pa sam stalno smorena - kolika cu tek biti, puna tri meseca jos imam pred sobom, i to po najvecem vrelcu??? 

I mene muci gorusica ali samo uvece. Preko dana me ne sprecava da jedem kao provalija. I danas sam se nakasljala i pisnula u gace od naprezanja. Moj zivot je komedija.

MicaZoki, Oblacak, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg legendo!!!Slatko si me nasmejala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ništa mi nisu rekli.

Dr mi se promenila, pa mi je rekla da mi je možda pregled juče malo iziritirao, pa da zato sad izlazi, to šta god da je. A nije htela opet da me pregleda, jer nemam nikakvih bolova. Sutra ujutru opet samo ctg i to je to...

Videću da li će ujutru šta nastaviti da se dešava ili neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce,hoce Chipsym,mora da se desava,do petka ti si vec u porodilistu,sva srecna i zadovoljna,jer si se porodila i sve je proslo mnoooooogooooo bolje nego sto si zamisljala i sto si se plasila. :):D 

miliccam i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, divno bi to bilo. :) 

Valjda ce biti tako :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto mrzim nocne more:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to vec pocelo budjenje? Ja od pola 6 budna. Kad vidim 5 i nesto, a ja kao da je 10 dodje mi da placem. Fora je sto posle ne mogu da odspavam kad me sastavi, jer L i ja sami. 

Neco, ne spominji mi. Znas kad posle sanjanja gluposti uvece mi bude prosto mucno da zaspim od pomisli da opet slicno sanjam.

Chipsym, od cega god da je, to jeste sluzni cep. Meni je bio ispao posle uzimanja briseva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja celu noc budna..prokuvala..ovaj mali samnom spava i kao pijavica je..a ustala da idem na bocu i da otvorim bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva smena je vec tu. :D

Mene danas ceka specijalista za dijabetes, zatim moj doktor tako da mi je danas dan D. 

Drzite mi palceve!

A ja se nadam da cu kada sve zavrsim ovde da citam lepe vesti. :baby:

Chipsym, svejedno i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.