Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Za ovu godinu nema nista od mora,ali i za sledecu moramo doobro da razmislimo.Ako rasa i gasa budu dobri momci,ne budu preterano zahtevni,vodim ih :D. Ipak su to dve bebe.I ja sledece nedelje na kontrolu,jedva cekam!

Bubu 2, miliccam, MicaZoki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco79 draga, ja imam bas mali stomak,ustvari sva sam sitna, nista to ne znaci, meni se i  dalje rebra vide pa ispod stomak kao lopta, tako mi je bilo i u prvoj trudnoci.Prva beba je bila sitna, a evo sada bata je kazu prosek, mozda malo vise a ja imam isto mali stomak

Videla sam komentar tamo, ne znam sta je mislila devojka  ali je nacin na koji je napisala  stvarno bas........Mislim svako od nas, bar ja sam imala neke svoje zelje i ocekivanja, eto ja volim devojcice , zelela sam kao mala da mi mama rodi sestru, pa nije , ostala sam jedinica, i cerkica i ja smo zelele da bude seka,ali evo sada cekam decaka i mislim samo da sve prodje dobro:wub:i da uzivamo svi u njemu

neca79, Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za temu Spisak trudnica, ne smeta  mi šta je žena rekla, smeta mi što taj stav čujem svuda oko sebe. Kad sam rodila dva sina, mislim da je moj muž porastao oba puta po 5 cm. Pa još kad u priči kaže nekome da ima dva sina oni mu kažu Svaka čast! Moj kolega je dobio drugu devojčicu (inače je Crnogorac) i kaže Pa dobro, nek je živa i zdrava... 

Istu priču čujem i od žena...

A ja sam tako silno želela treće dete, i četvrto i peto.... jedva sam ubedila muža da probamo za ovo treće i evo uspeli smo iz prve. 

Toliko stvari može da krene po zlu, ljudi kad bi to znali pazili bi šta pričaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moji decaci 3850 i 3500 narodjenju..nisu bas ni mali hehe... ma bice sve ok

Mamino i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco ni ja nemam veliki stomak a opet kaže dr da beba nije sitna.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za temu Spisak trudnica, ne smeta  mi šta je žena rekla, smeta mi što taj stav čujem svuda oko sebe. Kad sam rodila dva sina, mislim da je moj muž porastao oba puta po 5 cm. Pa još kad u priči kaže nekome da ima dva sina oni mu kažu Svaka čast! Moj kolega je dobio drugu devojčicu (inače je Crnogorac) i kaže Pa dobro, nek je živa i zdrava... 

Istu priču čujem i od žena...

A ja sam tako silno želela treće dete, i četvrto i peto.... jedva sam ubedila muža da probamo za ovo treće i evo uspeli smo iz prve. 

Toliko stvari može da krene po zlu, ljudi kad bi to znali pazili bi šta pričaju.

skroz si u pravu ...mm takodje favorizuje decake..a najgore sam se osecala kad mi ke svekrva sad cestitala i rekla doslovce cestitam i neka je musko...fuj...ja volim decake...ali da nosim devojcicu takodje nista ne bih imala protiv. Pa ja sam zensko..imam 2 sestre..sestra mi nosi devojcicu i jedva cekam da budem tetka jednoj smizli:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš fuj.

A evo da malo i patetišem kad je tema takva :D . Kad sam se ja rodila ( drugo pa žensko) tata je bio u vojsci, rekli su mu Još jedan promašaj ! Naravno, žensko ime nisu imali spremno, da ne malerišu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš fuj.

A evo da malo i patetišem kad je tema takva :D . Kad sam se ja rodila ( drugo pa žensko) tata je bio u vojsci, rekli su mu Još jedan promašaj ! Naravno, žensko ime nisu imali spremno, da ne malerišu 

:D hahaha.. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina,nemora da znaci da ce za vikend,mozda bas i bude danas,sutra. Drzim ti pesnice da bude tako. A da,temperatura pravi uzas,svaki dan sve toplije i toplije,ponedeljak 37 stepeni,utorak 38. Volim leto,ali je bas zagusljivo,jos mm radi ceo dan napolju,takav mu posao,a pametni gazda nikako da im namesti neku nastresnjicu ili nesto,da ih malo zastiti. Leti je na suncu,zimi ga produva vetar,pokisne,ma uzas,a gazda samo gleda da putuje i stalno kuka za pare,katastrofa.Malo sam skrenula sa teme,ali sam se malo zanela. :P Meni je bilo sasvim sve jedno da li ce biti bata ili seka,ja sam jako zelela bebu i jako mi je drago sto sam jako brzo zatrudnela,septembra smo poceli da radimo na tome,a oktobra sam vec zatrudnela,jos mi je cela trudnoca super,beba je od pocetka lepo napredovala,zdrava hvala Bogu,samo sto sam ja postala malo fiu,fiu,pa panicim oko gluposti. Ja sam inace znala da ce biti decak,jer 2010. god su mi gledali natalnu kartu i rekli mi da ce biti decak,tako sam znala,ali da su mi rekli da je devojcica,bilo bi mi isto drago,ja sam bila u fazonu,samo da je zivo i zdravo. Asto se putovanja tice,razmisljali smo nesto kao mm i ja da septembra recimo idemo negde,hteli smo na more,ali je autobusom to nemoguce,a ja se aviona jako bojim,pa smo odustali od mora. Pa smo razmisljali da idemo u Budimpestu,ima voz direkt do tamo,a jako se dobro snalazimo tamo,jer smo bili puno puta. A ima i redovna linija autobusa do tamo,nekosta puno,a ti busevi su uglavnom polu prazni,a i na granici se neceka,jer je redovna linija. A mozda ipak odemo u banju neku. Ali to je sve otom potom,da se ja porodim,da bude sve kako treba,da vidimo kako cemo se uklopiti sa bebom,kako to funkcionise,ipak nam je prva beba,pa cemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo tri sestre,i majku smo terele da rodi i cetvrtu,ali nazalost nije -_- Moja sesta ima devojcicu,i to je moja mala mezimica!Moja majka je bas sa tom sestrom nosila blizance,ali mi je brat umro po rodjenju,zbog losih pluca.Sestricina na rodjenju bila jako lose zbog pluca,cak i kriticno stanje.Sve sam to gledala,i prezivljala kao da je moja cerka.Najgore sto sam iz te struke,pa znam sta sve moze da bude.Tri godine smo se aktivno borili za bebu,i od pocetka smo znali da nam ne gine vto.Najsrecnija sam sto cu postati mama,ali ujedno i jako uplasena.Zaista mi je ne bitan pol,posle svih desavanja.Ali mm obozava devojcice!I na svakoj kontroli cekao da mu kazu da je jedna beba devojcica!Naravno sad mazi i ljubi stomak,i zove ih rasa i gasa kao sa reklame :D I prica kako ce treca,cetvrta beba biti devojcica !

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rasa i Gasa:wub::wub:

Nema nam Chipsym, otisla je danas u 12h , mora da su je zadrzali u bolnici

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,jako mi je zao sto ste imali tako losa iskustva. :( Ali je bitno da si ti sada dobro i da su tvoje bebe dobro. A to sto pricas za strah,to mene ubija,mislim sve se mi realno bojimo i koje radjamo prvi,drugi i treci put. Da to bude sve kako treba,da se beba rodi ziva i zdrava,da se mi nemucimo mnogo,da sve sto pre prodje. Ja se jako bojim tih bolova,neznam sta me ceka,pa stalno razmisljam kako cu se snaci kada sve to pocne,da li cu se uspaniciti i trista misli u sekundi. Neznam kada trebam da krenem u porodiliste,da nezakasnim na taj epidural,svasta mi se mota po glavi. Pa nikako vreme da mi prodje, Mada kazu da svakoj trudnici najduze traje taj 9. mesec,svaki dan kao godina,neki mi prodje ok,a neki uzas i katastrofa. Rasa i Gasa,hahahahahah. :babymommy: A moj muz zove nasu bebu Herkules.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma iskreno, sta vas zabole sta neka tamo sto ne zna gde joj je leva strana misli o polu bebe, a posebno vase! Da devojka nije sva u vinklu videlo se od starta, kad se upisivala na spisak trudnica sa betom 4. 

Ja sam na price o polu alergicna i bas sam padala u vatru kada su se ljudi usudjivali da mi narucuju bebu nakon dve godine muka da zatrudnim i dva spontana. Moja sestra mi je cak rekla dok smo mislili da je opet decak rekla - nikad neces saznati kako je to imati oba. Ja sam njoj rekla, dobro, ali ti nikad neces saznati kako je imati dva sina, kao sto nijedna od nas dve ne zna kako je imati dve ili tri cerke... svaka "kombinacija" ima nesto svoje, svaki odnos sa decom se gradi kao jedinstven, onaj ko tvrdi drugacije za mene jednostavno nije normalna osoba i zdravo.

Samo mi je krivo kad neko na zenski forum dodje i pred zenama koje su hod po mukama prosle za svoje bebe (pa i da nisu) napise takvu glupost. Nego vidis odmah da tu nema vajde objasnjavati...

Ljubac, odoh na plazu! :D 

MicaZoki, shana, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz sve si lepo rekla..

Uzivajte na moru :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz,samo se ti opusti i uzivaj. Jaooo plaza,moreeeeeeee,brc,brc. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardž ti si legenda... sve postaviš tamo gde mu je mesto... a ne ko ja...razmišljam o tome dva dana.

Ajde okupaj se za nas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih dana sam primetila da mi se stomak non stop steze,samo se stvrdne jedan deo,kao kamen,to su te kontrakcije. Ali ih bas cesto imam,desi se da pocne da se steze na svaka dva,tri min,jel to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To liči na kontrakcije. Ja sam to imala ali tek kad mi pukne vodenjak, ništa pre toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino i ja sam u tom ilmu, sa tim kontrakcijama...normalne su....

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz slazem se!!!Uzivaj ti na moru,kupaj se i za nas!!! Mico ,ja takve kontrakcije imam od 13-te nedelje,bas ih tako osecam,nekog dana vise,nekog dana manje.Projaj sto vise vode da unosis,i magnezijum da koristis.I naravno obavezno da prijavis to svom ginekologu!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

normalno Mico, ja ih imam od 20 nedelje i evo usla u 40 pa nista.Te pripremne kontrakcije nisu bolne samo neprijatne, nisu pravilne i nisu kao jak grc, vec onako kao stezanje, neprijatno.Ne brini, samo egnes na levi bok i Magnezijum direkt  i to je to.

Prave kontrakcije ne mozes da promasis posebno one na 5 min i manje, to boli bas, bas

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,ja nisam imala problema sa tim kontrakcijama,pocele su da se pojavljuju ja mislim od kraja 8. meseca,to stezanje tako,ali sam i ranije svremena na vreme osecala nesto cudno,mada nisam obracala paznju,mislila sam beba se mrtka,mozda sam i tada imala kontrakcije,ko zna. Kada se javiti u porodiliste,kada krene porodjaj,naravno sve zavisi da li je pukao vodenjak ili nije. Nama su rekli kada krenu bolovi na 10 min. , i tako 20 puta po 10 min,e onda je kao pravo vreme,jer ako 19 put bude na 15,pa na 20 min,onda su to lazne kontrakcije?

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Dok sve iscitah i izlajkovah :D

Ja danas promenila dr i radila samo ctg :) jos uvek mi nesto pomalo izlazi, ali nemam bolova, tako da sutra opet idem na ctg, a prekosutra i na uz. 

Nisam u toku sta se desava na drugoj temi, ali vidim da je nesto vezano za devojcice i decake. Meni to stvarno nije bilo nesto bitno.  Sada cekamo devojcicu i jako sam srecna, kao i mm koji je bio presrecan kad je cuo da je devojcica. Prosto ne vidim nikakvu razliku u tome kog je pola beba. Dete je dete, samo nek je dobro :)

Oblacak i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi kažu idi što kasnije u porodilište, ali ne znam koliko je to pametno. Ako ti prvo pukne vodenjak, istuširaj se i kreći. Sve je individualno. Bolje i kući da te vrate nego da kasniš.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bezi bre Marg, dosla samo da nam pravis zazubice da ides na plazu, dok se mi ovde topimo:P.

Meni price o polu su van svake pameti. Jos mentolka gledala nedavno onaj nas film Virdzina. Skoro mi pozlilo kad sam ga gledala. Ozbiljno sam imala osecaj da cu se ugusiti od teme. Mm prebacio, nije mi dao vise da gledam. A spisak sam samo pretrcala, nemam zivce za takve stvari. Ne razumem i ne zelim nikad i da razumem takve likove.

E Mamino, kazu ni slucajno tusiranje kad pukne vodenjak. Nego da se odlezi pola sata ili ako se desi na javnom mestu da se odstoji malo. Setanje ni slucajno, sedenje ni slucajno. A meni kad je pukao ja odmah mm zvala da dodje sa posla i odmah sela u kola i za porodiliste. Nisam znala da treba ovako. Kao i do porodilista u kolima polilezeci polozaj.

Kod mene sve mirno. Osim sto me mm iznervirao. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.