Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa, meni je nešto večeras krenulo. E, sad, ne znam da me nije danas dr iziritirala pregledom, ali do sada posle svakog pregleda je više bio onako blagi sekret samo rozikaste boje.

A malopre je bilo više kao sluzavi čep samo je krvav i to onako tamno, kao pred kraj menstruacije i onako ga ima malo više. Ali nemam nikakvih bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas moj veliki decak rekao "mama, vidi kolika je beba, moze sad da se rodi" :wub:. A beba kao da se podigla ispod rebara. Do sad mi je stomak delovao nisko, sad kao da se podigao, cirkus :lol:. A ja se bolje osecam sad, nego prethodnih meseci. Bar setam po malo. Mada mi ne daju skoro nista da radim, pa sam se juce sprdala, gde sam ja navalila da se sto pre porodim :D.

Marg, uzivaj, brckaj se i za nas!

Chipsym, napredak kod tebe! :baby:To je sluzni cep. E sad moze krenuti odmah, a moze kao meni posle nedelju dana. Tu pravila nema, ali bitno da se nesto desava ;).

neca79, Chipsym, svejedno i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vas, skoro sve ste u fazonu da vam deveti mesec dosao najlaksi. Mene gorusica ubi, slabo spavam, i lako se budim, malo spavam, a preumorna sam... Jedva cekam deveti mesec! :D 

Navijam za sve vas, dok se vratim s mora da se lepo isporadjate ko zene, sta ste se stisle!

MicaZoki, shana, Cipelic i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kad je krenuo bilo kakav simptom da će nešto uskoro da se desi :D 

Ovih dana sam se osećala kao da sam na pola trimestra, a a ne u praktično 10om mesecu :D

E, da Margarita, uživaj, draga, za sve nas :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz draga, ma bravo, samo uzivaj! Htedoh ja da napišem koju na drugom trimestru gde je bilo vidim polemisanja, pa rekoh ajde neću. Ja sam uvek za to, ako se dobro osećaš i imaš zeleno svetlo, ma samo uživaj, nisi bolesna, nego trudna. U prvoj trudnoći sam putovala negde pred kraj drugog trimestra, u drugoj smo sačekali da se beba rodi, jer je bio aprilska beba i otišli na more, u trećoj trudnoći me nije doktorka pustila, jer je treća i rekla, čim se porodiš, možeš slobodno, tako da mi planiramo ako sve bude kako treba sam kraj avgusta početak septembra. Chipsym mogao bi da bude čep, mada. Ja sam se čak u drugoj trudnoći (iskusna trudnica :-) zeznula za čep, misleći ispao, pa budila glavnu sestru da saopštim, a zapravo pravi čep je tek nakon dva dana od tada ispao, jasno sluzav sa srkuvicom nema greške.

Margaritta, Chipsym i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću da iskuliram večeras u svakom slučaju. Bolove nemam, samo neki blaži pritisak, ali to je baš onako zanemarljivo. A sutra u 12 svakako imam kontrolu, pa ću reći dr šta se desilo noćas :)

Samo sam htela sa vama iskusnijim da se konsultujem da vidim da li je to to ili može biti i nešto drugo :)

 

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, taman ti se potrefila i kontrola, možda te sutra i zadrže :-) Jesi li nam ti sad prva na spisku? ne mogu na onu temu da ulazim danas više :-)

Mamino i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, ovako kasno....isto kao i kod Chipsym, blago sukrvicava sluz, nema puno, upravo mi je krenulo.

Mada prosli put mi  je Shana sto kazes bio bas cep,a sada vise kao sluz sa sukrvicom.Nista jos ne mora da znaci, videcu ujutru pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaa, sad smo Nina i ja na redu :D

Inače meni više nije išlo kao prvi put te sukrvice. Samo nešto pomalo kad se obrišem na papiru ostane, a ovako na gaćicama samo neki tragovi.

Videćemo danas šta će biti :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto, evo jutros nema nista, ali kad se obrisem tragovi sluzi i sukrvice,Imam osecaj kao da sam dobila menstr, onako prvi dan, bolovi klasicni menstrualni.Ja cu cekati do popodne, valjda ce krenuti.

Inace danas mi je rodjendan, mogla bih da se porodim kako je moj muz prognozirao:P

svejedno, Chipsym, neca79 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećan rodjendan :wub:

E tako isto i meni. Valjda ćemo nešto počiniti danas :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

srecan rodjendan! :wub:

Sad ce to kod obe do kraja dana da krene hehe :babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina sretan rodjendan! Jutros sam budna od pola sedam,probudila me kiselina,i ooogromna glad,pa gde jos ovo ima,strasno :huh:  Marg,bar jednom da se bucnes za mene,uzivaj na moru!!! Zahuktava se ovde,ajde polako zenice,javljajte lepe vesti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde zene, navijam da krene to vec jednom i da se brzo zavrsi!!!

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t119012.gif

Ninaaaaa t3318.gif

Navijam da se danas porodite, super je datum, prvi dan leta!

Bila sam jutros na ctg. Super je, jer mi je radjen dok sam lezala na boku. Kontrakcija nema ni laznih. Mislim, ono malo se pomeri kako se beba pomeri, ali nista kao prosli put. I pritisak mi je 120/70. Znaci do polozaja je bilo. Ja pitam dr jel to znaci da necu ja jos skoro u porodiliste, kaze on to ne znaci to, nego da je bebi dobro u stomaku. Rekao mi krajem sledece nedelje da dodjem opet na ctg, pa onda one na ctg i da me pregleda. Reko dr valjda cu se do tad poroditi, ne moram bas cekati termin. Al dobro. Sad sam bar sebi prestala da nabijam tenziju "evo krece, evo krece". Tako da kad god pozeli, neka izadje. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super Cipelic...eto vidis ok je sve..:wub:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina, srecan rodjendan. Danas svi navijamo za tebe :)

Cipelic, isto kao i ja. Do devetog me ubijale kontrakcije, bolio me donji deo stomaka, desavalo mi se da ne mogu da mrdnem iz stana. A sada kada bi da se porodim nista se ne desava, na CTG juce ni jedna kontrakcija. Ali su mi rekli da svakako moze svakog case da krene. Ja sam po citav dan po gradu sa drugaricama sada mogu i da trcim. Pokretnija sam nego u 7-8 mesecu.

shana, Cipelic, MicaZoki i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninice, srećan divan dan! Da porođaj krene što pre i da se što pre završi, onako lako i školski :-) Napolju je pakao. Ja sam se u 5.30 h probudila i pošto sam planirala da radim antitela, Na, K i Aptt, rešim ja da poranim pre vrućine. Stigla u Zavod za transfuziju u 7.15h, a ono rade od 8.00h, a na sajtu stoji rad sa pacijentima od 7h. Sačekam i izvadiše mi tri epruvete, sutra rezutati. Još mi pitaše za Aptt da li koristim neku terapiju i ja kao nabrajam od vitamina, a zaboravih da kažem da sad pijem i sinacilin zbog bakterija u urinu, valjda neće to ništa uticati. I jedva se vratih kući, po ovoj vrućini sporo se krećem i ne mogu lepo da udahnem. čekam veče, pa u šetnju.

Chipsym, Bubu 2 i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina, ja ti zelim da na danasnji dan slavite dupli rodjendan. :babycrib:

Mi se vratili sa mora, a ja bih joooos. Nego mi se cini da su beba i tiba bas porasle, posto neku normalnu garderobu preko stomaka jutros nisam mogla da navucem. Sada jedva cekam UZ da se malo gledamo :wub:

Ja spavam ok, samo mi je tesko da se okrecem i namestim zbog stomaka. Moram da hvatam zalet... 

Chipsym, MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina,srecan ti rodjendan,zelim ti najlepsi poklon na danasnji dan,da sve prodje sto bezbolnije i sto brze moguce. :wub: Miliccam,blago tebi i ja bi na moreeeeeeeeee. :) Sto je najgore od svega,mm i ja smo navikli da jako cesto putujemo,mi godinama vec tako,zadnje tri godine smo provodili po 20 dana na moru,u medjuvremenu smo isli svuda negne,kad god uhvatimo slobodne dane,odnosno kad on ima slobodne dane,posto ja neradim. A sada nismo bili nigde od novembra,u novembru smo bili u Budimpesti i tada sam bila trudna,ali nisam znala. :P Tako da ovo sedenje kod kuce,bez putovanja,ubija,a jos sada sto su ove vrucine,pa iz kuce nemogu da izadjem od kako ustanem,pa sve do uvece,katastrofaaaaaaaaaa. Ali,jos malo,mada meni je to malo mnogooooooo. E zene,jel znate od koje nedelje moze da se primi epidural,posto sam cula nesto da nemoze da se primi pre 38. nedelje? Nina,inace rekli su mi da anesteziolog se vraca sa godisnjeg 29. juna,nisam ni znala da on radi izgleda i u ordinaciji Putnik,na njihovom sajtu sam videla da radi neki Bozic anesteziolog.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao ženske. Bila i ja na svom prvom ctg-u. Danas sam 35+2 kaže dr da sam u devetom mesecu. Ajde da mu verujemo :D

Inače, otišla sam u porodilište u Sombor, sva naoštrena da se svađam u slučaju neljubaznosti, kad tamo... sve suprotno. Svi su bili divni, predusretljivi, nakon ctg sami su predložili UZ pregled da vide u kom je položaju beba. Dr nasmejan, detaljno me je pregledao, bebica se okrenula kako treba. Pregled je trajao bar 15 minuta, dr mi je detaljno objasnio sve, iako ja nisam ni spremila pitanja i podpitanja. Izašla sam srećna odande, nadam se da se utisak na porođaju neće promeniti. 

Bebica je teška oko 2800 gr.

Shana, ni ja ne idem na Spisak trudnica, nije mi bilo dobro juče :(

neca79, Cipelic, miliccam i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislite o putovanju sa malim bebama? Vidim da ove iskusnije mamice su za to,a ja postosam neiskusna,neznam kako to sve funkcionise. :) Ja sam se raspisala danas,sedim kuci sama,pa mi je dosadno i onda bi da se kuckam sa vama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,svaka cast,samo kada je sve dobro. :) Ja cekam sledecu nedelju za drugi ctg i trebalo bi ultrazvuk da mi radi doktor,samo neznam kada ce,jer je beba bila kao manja,ali inace za mog doktora je sve malo ispod 3500 g,tako da se neopterecujem. :) Mozete slobodno na temu Spisak trudnica,devojka se pokajala sto je izjavila takvu glupost,ajde da joj oprostimo ,ipak je trudna. B)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico jeste bozic stize 29. Ja ga necu docekati:huh:Inae, sv mi se smirilo, nema vise sluzi, sad cekam neke bolove,ali nista. Iygeda da ce biti do vikenda, a tada predvidjaju do 40 stepen, uzas.

Mi smo sa cerkom isli kada je imala dva meseca u Novi Sad na par dana, kod moje sestre, pa onda u Vrnjacku banju, kada je imala 3,5 meseca i to je bilo ok.More mi je na minimum 8-10 sati puta sa pauzama, a to mi je mnogo.A i to mi je vreme vakcine, nesto mi se posle ne krece na put, ne znam.Mislim meni se bas ide u septembru, ali nisam nikada isla sa bebom na dug put.

Bubu 2, Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li se pokajala ili se izbezumila od silnih napada ali realno...iznervirala sam se ali opet nismo ni svi isti...ne daj boze da se mucila malo duze da zatrudni ne bi tako rekla..sve u svamu svakako ce voleti sta god da je. 

Elem...ja spijun u III trimestru moram da kukam...u sve 3 trudnoce sporo mi raste stomak...i opet iako znam da sam tako nekako gradjena brinem se...uz treba sl nedelje da radim. Do sada je sve ok bilo. Prestajemo li ikada da brinemo pitam se?

Putovanje sa bebom, sto da ne ako mislis da mozes sa se organizujes da ti ne bude vise stres nego uzivanje

miliccam, MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.