Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako beše, kolika beta otprilike može da se "vidi" na uz? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Oblačak. :) 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, dr je video ctg i dao ti voljno, tako da ne brini. Da bi te ostavili u bolnici, moraju se kontrakcije javljati u pravilnom razmaku, dakle ritmicno.  Otkucaji bebinog srca su duplo brzi nego sto nase srce kuca i dok je tako, u redu je. 190 je, mislim, gornja granica.

Uz ctg bitan je i pregled, da se vidi da li je i koliko doslo do otvaranja, tada je slika kompletna.

Ne brini, i mi te ovde pratimo, a nama nista ne promice. :D;)

Cipelic, shana, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh, Svejedno i Oblacak:wub:

Inace dr ne radi preglede. Tako da pojma nemam jesam li i koliko otvorena. A danas ceo dan lazne kontrakcije. Stomak se stegne, ali nema bola tad. Nista, cekam da stignu kola pa da se poradjam :D

shana, svejedno i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice

Ja sam juce bila na UZ, privatno, moj doktor je na g.o.Naravno isla sam po preporuci, i to je izgledalo ovako, dobar dan, divno sve super, sjajno, beba zivahna, 3000 din , hvala dovidjenjaB)Bez ikakvih mera bebe,  protoka, nista ama bas.Toliko sam se spetljala da sam izasla sokirana.. Muz kaze nemoj da brines, ici cemo negde drugde.Ja pitam koliko ima on kaze oko 3000 gr, pa to znam i sama.

Cipelic meni su donje kontrakcije isle isto do 80-100 ali sa spicem, kao brdo ali ima spic, dakle kratke nepravile i to su onda te lazne BH.

Prave isto idu do 100 ai je luk dugggg, dakle traju duze, ne ovako kao u spic neki. Otkucaje tolerisu do 180, meni je tako bilo kad se pojaci kontrakcija beba pojaca otkucaje.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, a zar ne idete kod dr koji je u drugoj smeni kad je tvoj na godisnjem? Moj dr ne govori ni tezinu ni pol. Za pol je opste poznato da nikad nece da kaze (meni je sa L rekao, pojma nemam otkud to), posebno kad ga pitaju sta je, on odgovori "dete, sta ce biti". Tako da je sve iznenadjenje na porodjaju.

A da kontrakcije su bas takve. Spicevi i to kad su i otkucaji veci. U isto vreme. Hvala :wub:

Ovo je interesantno, covek oseti da zvuci glupavo, ali dzabe, kao da izgubim osecaj stida i davim dok mi se ne potvrdi da je sve ok. t1870.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, vi bar imate ikakve kontrakcije na ctg.

Ja danas bila, situacija nepromenjena još od 31. ctg super, otvorena za 1 i po prst, nema kontrakcija, bolova, ničega. Beba visoko. Osećam se kao da sam u 8om, a ne u 9om mesecu :lol:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic.nisi dosadna,samo zelis da saznas vise,kada ti se kod lekara neobjasni kako treba. Mene zanima,opet ja o epiduralu,ali mi nije jasno,zasto patronazna sestra kod koje sam isla na vezbice,kao i neki snimci sto sam slusala i gledala,kazu da se daje epidural kada si otvorena 4,5 prsta,to je ok,ali kazu da se bol neoseti,ali da se oseti taj najjaci bol na kraju,kada beba pocne da se spusta u kanal i krene da se namesta za izlazak,nekih sat vremena,pola sata pre nego sto se porodite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, ne brini te takve sto imam do 80-100 su lazne, dakle svejedno je da li ih imas ili ne, nista ne vrede ni ove moje kad nisu pravilne:huh:Samo me nerviraju

Mico, epidural se prima kada si otvorena 4-5 prstiju.Tada se osecaju kontrakcije i bol je sa epiduralom mnogo manja, ali nije da je nema.Moze se desiti da neodreagujes potpuno na epidural, da se oseti jace na jednoj srani a druga da je mirnija, sve je moguce.Doza se povecava ukoliko kazes da te boli.

Inace kontrakcije bole i to bar mene najvise one na 2 minuta, 1 minut, a naponi pre porodjaja kada guras ne bole  , tada je samo bitno da slusas babice, da ne guras prerano da ne puknes.Sam napon kao napon je tezak jer moras da guras ali tada nema kontrakcija i tih bolova u stomaku vise.Bar je ovako bilo kod mene

Bubu 2, Margaritta i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, kako podnosite današnji dan? Kod nas na severu je veoma sparno i teško vreme.

Ja pakujem mm i klince, putuju na more. Jedva čekam da odu, mada znam, plakaću kad ostanem sama. Nikada se nismo odvajali na ovakav način. Obično jedno dete ode na ekskurziju ili muž ode na službeni put. :(

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nina,ja sam katastrofa dosadna,ali mene takva nervoza i panika hvata da to nije normalno,nemogu sama sebe da prepoznam,ustajem napeta,lezem napeta,samo mi je to u glavi,porodjaj i kako cu jos ovih mesec dana da izdrzim. Bas samu sebe opterecujem bespotrebno,mislim strah je normalan kod svih,ali ovo nije normalno kod mene. :( Imam osecaj da sam samo ja takva,sve mi smeta i beba kada se mrda i sve mi je tesko,kao da je samo meni tesko,svakoj trudnici je tako. Jedva sam cekala da zatrudnim,pa sam jedva cekala da beba pocne da se mrda i uzivala u svemu tome do 7. meseca,hvala Bogu cela trudnoca je bila ok,beba zdrava,lepo napreduje. I onda haos u glavi odjednom,oko svega pocela panika da me hvata,kao da nisam normalna. Svi mi kazu da moram da se smirim,ja jesam svesna toga,ali to je nesto jace od mene. Pokusavam na 101 nacin da se smirim,malo da se opustim,to traje jedan,dva dana i onda opet haos u glavi,mnogo raznisljam sto mi ginekolog kaze.Strasno,pomislicete da sam luda. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,jeste tezak dan,jos su i kisu najavili,bas je vreme katastrofa. Joj duse,idu da uzivaju,da se brckaju,samo razmisljaj da je to za njih dozivljaj,a ti pokusaj malo da odmoris. Neznam kako da te utesim,sobzirom da cu sada prvo da rodim. Brzo ce se oni vratiti. :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico samo opusteno, prvi put racunaj da to stvarno traje duze, moze i po 8 i 12 sati da budes tamo pa da tek onda krenu one najjace kontrakcije.Trazi masazu malo da se opustis i onu loptu da skakuces i na strunjaci cetvoronoske da istezes donji deo ledja to je meni prijalo.

Mada najbolje je da kod kuce izdrzis sto duze, ja sam krenula kada su bile na 3 minuta i kad sam usla pukao mi je vodenjak,i bila otvorena samo 4 prsta,  e od tada par sati je proslo pa sam se tek onda porodila.

Ja se porodjaja ne plasim, jedino epyiotomije.Samo cekam da se zavrsi sve, bas me ubijaju ove vrucine i yludac me bas boli ovih dana,a o kiselini da ne pricam.Sva sam slomljena

Bubu 2, MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da priznam da i ja imam strah od porodjaja iako mi je druga beba, i to toliki strah da sam sebe ubedila da "ja to ne mogu". Ipak, radije bih prirodno nego carski. 

Mada ja imam i strahove samo da do porodjaja dodjemo zdravi i pravi, pa jedno po jedno...

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da uzmem epidural,da mi bude lakse,zato davim trudnice koje su ga uzimale da pisu o tome. Posto vec sad panicim,bojim se da tada me neuhvati,sta znam,moja luda glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moram da priznam da i ja imam strah od porodjaja iako mi je druga beba, i to toliki strah da sam sebe ubedila da "ja to ne mogu". Ipak, radije bih prirodno nego carski. 

Mada ja imam i strahove samo da do porodjaja dodjemo zdravi i pravi, pa jedno po jedno...

Ja sam imala sve moguce strahove i od trudnoce i od porodjaja, pa onda jos prva 2,5 meseca od svega o svacega u vezi bebe. Tek sam se skoro malo opustila, ali ipak mi se cini da svako malo neki strah vreba iza coska :D Lepo ja rekoh da sam mnogo nervozna, a sad kad znam ovo sto znam, dopisacu i tebe :D

Izmenjeno od strane Ragdoll85
Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je Nina sto se tice i vrucine i to da jedva cekas da sve prodje,mene isto stiska zeludac i boleo me je do skoro,neki virusi vladaju. Margaritta,tako sam i ja sebe ubedila da ja to nemogu,da svi mogu,ali ja nikako. Panika,panika,panika uzasna. Zato razmisljam o epiduralu,pa me i od toga strah. Ludim na samu pomisao,a neznam kako sama sebi da pomognem,pa onda davim vas,jer mm bas nemogu toliko da opterecujem i tako vidi da mi je tesko,pa me nekad malo grdi,da bi me nekako dozvao pameti. Volela bi da se malo opustim i da do kraja trudnoce malo budem opustenija da lepo izdrzim do kraja. Bojim se iskreno da me neuhvati jos veca panika sto se sve vise blizi,a sve mi je daleko taj jul. Uzas,izem ti zenu,sve moramo same da prozivimo i dozivimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Rag, slobodno me metni na taj tvoj spisak nervoznih i neuravnotezenih. Mada vidim da jos neke clanice prave spiskove na kojima predvodim, sta je jos jedan vise-manje. :D 

Milice, na tvom mestu se ne bih dvoumila za epidural. Kad vec imas mogucnost da te ne boli, a nisi sigurna u sebe, stvarno nema razloga da se junacis. Ja sam ga prvi put uzela iz istih razloga - nisam imala poverenja u sebe da cu moci da funkcionisem pod tolikim bolovima. I mogu ti reci samo da kad sam ih osetila - definitivno sam bila u pravu. :) 

Izmenjeno od strane Margaritta
Ragdoll85 i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kao smlacena. Jutros sam malo i povratila, sama kiselina, pa sam sazvakala gelusil lac, malo bilo bolje i sad obet sva osamucena. Odspavala nekih sat vremena, tusnula se i sad cekam mm da odemo do prodavnice (stigla kola). Nedelju dana nisam nigde isla osim kod dr. Zaboravicu kako ljudi izgledaju. A o strahu da ne pricam. Do sad je bio da je sve ok sa bebom i to me uhvati pred uz, a sad samo mislim da beba i ja stignemo zive i zdrave kuci kod bate i taje. Patetisem, ali boli me uvo, trudna sam, moze mi se :P. Jos me danas kuma zove, kao sta radis, ja kad sam rekla da leskarim, ona odmah jao blago tebi, ja ne znam gde cu. Htela sam reci da se menjamo, al setila sam se da ona planira trece pa sam odustala, nju tek sve ovo ceka :D. A moja mama pre neki dan komentarise, kako je drugi put lakse, kako su sad svi opusteniji. Ja se prenerazila, ko je opusten, ona se smejala. Ma o epiduralu ne razmisljam. Kad sam se prosli put poradjala zena do mene trebalo da ga dobije, ali nije bilo taj dan anesteziologa. Bezi, jos da se i oko toga nerviram. Nije mi sigurno da bih ga dobila, onda i ne pitam. Al ko moze neka trazi, sto manje bola to bolje.

 A da, sad bih samo da se porodim, a onda razmisljam kako sam danas smlacena, da li bih imala snage da se porodim.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, drugi put je lakše ako pitate mene, tu nema dileme. U stvari, brže je.

Mico rezerviši ti taj epidural ako već možeš. Neverovatno je koliko ima različitih iskustava. Ali ne treba da te hvata panika do te mere da te  misao o porođaju parališe. Možda se brzo otvoriš, možda i ne stignu da ti ga daju. Ima raznih slučajeva. Rezerviši ako to može da se rezerviše i bićeš opuštenija.

Imam jednu prijateljicu koja je na dan termina, iako je NIŠTA nije bolelo, odlučila da se javi u porodilište, eto čisto reda radi. Još se dvoumila da li prvo da ode u porodilište ili u crkvu. Kad je stigla u porodilište bila je otvorena 9 prstiju, nije bilo vremena ni za klizmu ni za brijanje, odmah su je smestili na sto i porodili u roku od pola sata. Šta reći????? Nadam se da sam te malo smirila :D

Bubu 2, MicaZoki i MalaNina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic ja sam nocas povratila kiselinu, i umesto gelusil laca, ja sam rutacid, isto je, onda su danas i trenje yavrsile u wc, a sada sam jela pomfrit iz MC Donaldsa , on mi je prijao.To je sve.Uzasno sam lose, ne ynam da li je tako pred kraj ili sam stvarno navukla neki virus:huh:.Sad me bar ne boli zeludac, a od kontrakcija danas nista.

Ja se porodjaja ne plasim, toliko, jeino komplikacija ako naravno bude kao prosli put bice super, o epiduralu uopste ne razmisljam, nadam se da mi nece trebati. Nije to tako strasno samo ako se psihicki pripremite da je uzasno, onda je lakse....ja sam tako prvi put, svi su mi govorili da je jakoooooo strasno i pripremila sam se, pa mi je bilo lakse.Iskreno meni je mastitis koji sam imala bio mnogo gori

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, još ću ti dodati mada sam i napisala ranije, mene pri kraju nije mnogo bolelo, obuzme te takva euforija, sreća, uzbuđenje. Meni je to najlepši deo porođaja.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Mamino, ja nesto planiram tako kao i tvoja drugarica^_^, da u ponedeljak, utorak odem do porodilista, cisto da kazem da imam malo kontrakcije, pa da me neko i pregleda...mozda sam i otvorena.

Imam neki blago pojacan sekret i kao da mi curka par kapi vode, nije urin, nema miris nista. Nemam pojma sta je.

MicaZoki, Margaritta i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Mamino, ja nesto planiram tako kao i tvoja drugarica^_^, da u ponedeljak, utorak odem do porodilista, cisto da kazem da imam malo kontrakcije, pa da me neko i pregleda...mozda sam i otvorena.

Imam neki blago pojacan sekret i kao da mi curka par kapi vode, nije urin, nema miris nista. Nemam pojma sta je.

a koje je boje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.