Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Daaa...kod nas je treci bata :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast na trecem, divno.Meni je drugo:wub:

Chipsym, i ja cekujem za vikend, ne mogu da cekam 25-26.06

Termin ti se ne pomera prema uz, on samo procenjuje velicinu bebe, pa po tome kaoo pomera termin, ali jok.Tako da ocekujemo uskorooo:baby:

 

 

Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čituckam vas, od sledeće nedelje vam se pridružujem, pa da kažem za indukciju - mene su indukovali sa 3 prsta otvorenosti, bez bolova, bez ičega, a znam i žene koje su indukovali "od nule". Tako da nema pravila. Nekima uključe indukciju pred kraj, da malo ubrzaju proces. To sve zavisi od procene lekara i vašeg dogovora sa njim. 

Vaske isto čeka treću bebu, rekla bih da su trostruke mame ovde u većini. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja jedva cekam da malog zvrka uzmem u ruke. :wub::wub::wub:

Od jutros me bas zeza stomak. Onaj menstrualni bol i bol u ledjima. Jao da izdrzi jos koji dan, cisto da uzmem uput. Mislim znam da se mogu i bez njega poroditi, al nesto mi lepse da ga imam. Onda se osecam bas terminski :D.

 A da, u cemu cete izneti bebe? U as ili nosiljci. Mi smo L u nosiljci, al sad sam mislila u as. Pitanje je i za svejedno i ucu.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IIIII jaaaa jedva cekam da se porodim i da vidim svoju bebu. :wub: I mene bolucka svaki dan i skroz dole kod rupe osetim neki cudan osecaj,nije da boli,nego nesto cudno i stomak mi se spustio jos prosle nedelje,tako mi barem kazu zene iz radnje koje me vidjaju svaki dan,pa se nadam,ali samo se nadam da ce moja beba malo da pozuri,mami malcice da olaksa. Cipelic,nemam ni ja uput,dobicu ga tek 26. juna,tada mi doktor dolazi sa godisnjeg,taman dobijem uput,tada cu biti 37. nedelja i u 38. se porodim,jaooo kako bi bilo divno. :) Ja sam mislila da iznesem bebu u auto sedistu,nekako mi je ona nosiljka mnogo velika za tako malu bebu.A i nekako mi se cini da je zgodnija za nosenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću bebu da iznesem u AS, mada ću morati da uglavim i neki prekrivač- dunjicu u koju smo bili upakovani brat, sestra i ja i naših šestoro dece za sad. Ne znam kako će to izgledati u AS i da li će biti vruće. Od garderobe spremila sam fensi haljinicu sa bambijem, sandale i mašnu za kosu. Haljina ima duge rukave, malo ću ih podvrnuti, a ispod ima kopčanje kao bodi. :wub:

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stigla sa kontrole. :)

CTG uredan, po UZ imamo već 3600,idem opet u petak na kontrolu (CTG i klasičan pregled), pa mi je rekla ako ne bude ništa za vikend, vidimo se u ponedeljak.

Tako da pretpostavljam da će da me stavi na indukciju u ponedeljak :D

Malo se začudila, pa me par puta pitala imam li bolove, a ja ništa...kao da sam u 6,7 mesecu. A pritom se ni bebac nije spustio, Tako da se nadam da će biti ponedeljak najkasnije :D

Što se tiče odelceta, ja sam našla neku zeku koja je preslatka, bez rukava je i ispod ćemo bodić sa kratkim rukavima i trakicu u tonu sa zekom :D

Nešto mi žao da je trontam puno, s obzirom na temperature :)
A planirali smo da je iznesemo u nosiljci, mada se još uvek dvoumimo. ali mi nekako lakše nego u AS, mada je AS sigurnije, al' valjda ćemo se smisliti do tada :D

Bubu 2, MicaZoki i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym,navijam da bude do petka. :) Ja sam spremila zeku sa nekim lavicem sto nosi naocare,plavo bela,sa dugim rukavima,ali je tanka,bas je slatka,muzu se posebno svidelo i kapicu istu takvu.

Mamino, Bubu 2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi planiramo iskru da iznesemo u onoj nosiljci od kolica (imamo ona Cam 3 u 1). U tome smo i ćeru i sina izneli. To samo kliknem na kolica i vozi. U tome su oboje voleli, sigurno, prvih nekoliko meseci da se voze, čak i po kući :-) A jaje su isto obožavali i to nam se klikne na kolica i milina. Mi smo tetki tradicionalno prepustili da izabere garderobu za iznošenje. Ja sam isto kupila neki fensi bodić kao haljinica izgleda, ali neće u tome izaći, to je kad krene prvi put kod jedne i druge bake, a za izlazak tradicionalno benkica kratak rukav, dole pantalonice sa nogicama  i preko ima tanju, pamučnu na raskopčavanje kao benkicu sa dugim rukavićima, ako zatreba. Ima naravno i kapicu uz to, ako zatreba, mada realno u julu, ali ajde za taj izlazak, posle bodi na bretele, pelena i ništa više, preko stomačića jedna tetra ili tanje ćebence i milina.

Mamino, MicaZoki, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na prvi ctg idem i baš me to sve onda podseća na činjenicu da se približava porođaj i susret sa Iskricom :-). Sutra na kontrolu u Višegradsku. Mardž, ajde čekamo te ovde :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zeleno beli kompletic, tj bake su ga kupile. Majica na kratki rukav i bermude i prslucic ima. Premedeno je.:wub: al imamo i pantalonice pamucne sa stopicama i benkicu, ako zahladi. Sto rece Shana i kapicu imamo, al tesko da ce trebati po ovim vrucinama. 

MicaZoki, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, kako ti se zovu deca, Iskra je baš divno ime? 

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana zar već ctg? Uopšte nisam u toku.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo, svo troje izneli u korpi od kolica, mislim da je to deo koji shana zove nosiljka od kolica. Isto se montira klikom na kolica, a na njih ide i autosediste koje imamo. Razmisljali smo u njemu da ih iznosimo, ali sva tri puta smo na kraju izabrali korpu. Nju koristimo za setnje po kraju, a kada idemo dalje negde, kolima, onda je ne nosimo, vec samo autosediste. Mnogo je zgodnije, jer je korpa dosta glomazna, ali mislim da je za duze setnje zdravije da budu na ravnom, u korpi. Namenjena je za upotrebu do 6 meseci starosti, a posle sportsko sediste.

Jes' da ovo poslednje, nije tema nase danasnje emisije, al' sta sad. :)

 

Mamino, Chipsym, MicaZoki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja jedva cekam da malog zvrka uzmem u ruke. :wub::wub::wub:

Od jutros me bas zeza stomak. Onaj menstrualni bol i bol u ledjima. Jao da izdrzi jos koji dan, cisto da uzmem uput. Mislim znam da se mogu i bez njega poroditi, al nesto mi lepse da ga imam. Onda se osecam bas terminski :D.

 A da, u cemu cete izneti bebe? U as ili nosiljci. Mi smo L u nosiljci, al sad sam mislila u as. Pitanje je i za svejedno i ucu.

Mi cemo u AS tako smo spremili. Malo smo pozuteli nije strasno pa cemo videti sutra dal ce nas pustiti kuci. :)

Zoe86 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se vozite kolima iz porodilista as je obavezno kazne su od 30 do 100 hiljada samo da podsetim. Ne treba bebe puno oblaciti evo ova moja ne podnosi vrucinu odavno je samo u bodiju kr rukava bez carapica nikakvo umotavanje nije podnosila od prvog dana. Korpa je super ako beba hoce moji dvoje od troje vriste u kolicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, mi smo zbog bezbednosti i kazni i razmisljali, ali eto izabrali ipak korpu. Porodiliste nam je na 5 min(sto ne znaci da je rizik za kaznu manji, o bezbednosti da i ne pricam) od kuce, a prolazimo i pored policijske stanice. Totalni anlajk. :)

Mamino i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje pitanje za sve mame i buduce mame posto se radjaju letnje bebe: jel cete koristiti siroki povoj? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pelene su spremne i mislila sam da ih koristimo, al sad se premisljam zbog vrucine. Sad mislim da stavljam po noci, a preko dana samo pampers. Meni je sad vruce samo u gacama i haljini pa ne mogu da zamislim da ga natruntam toliko.

L je imao zuticu u porodilistu i neko vreme i kod kuce. Jel poceo da siki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta da radim za široki povoj. Stvarno nisam pametna.

Ne znam ni šta da radim za mmr vakcinu takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam stavljala siroki iako je februarska beba i kada smo bili na uz kukova doktorica mi je potvrdila ono sto sam i sama znala da je siroki besmislen jer niti je lek niti terapija uveden je 68 da se zene nauce koliko treba nogice da budu rasirene jer se pre toga koristilo ono uvezivanje bebe kao mumija i bilo je mnogo iscasenja kukova. Danas je jednokratna pelena tman siroka koliko treba i zaista mislim da nema smisla muciti bebu posebno leti realno nigde j svetu se vise ne koristi i nemaju veci procenat deformiteta sto je za mene jasni pokazatelj da nema efekta.

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ću verovatno samo noću široki povoj, mada se i to premišljam, a po danu ću da se trudim što više da je razgolitim, da se ne muči po ovoj vrućini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo siroki povoj stavljali jer smo zimska beba a iskreno kad su rekli da ne mora vise posle prve kontrole ja sam nastavila jos neko vreme jer mi je bilo zgodno zbog termofora za grceve..i sad smo zimska beba pa cu stavljati bar do prve kontrole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, da mislim na korpu, što ja kažem nosiljka, ali mislim na taj sastavni deo od kolica. Mardž, pitala si me za imena i hvala za pohvale za ime koje smo odabrali za princezu. Ćerka mi je Jana, a sin mi je Lazar i stiže seka Iskra :-) Široki povoj ću sigurno stavljati do prve kontrole, ništa joj neće škoditi i tako su seka i bata. Naravno preko dana i kod presvlačenja što više ću da je raskomotim, ali povoj će nositi (što bi rekla moja ćera da li je to naučno dokazano da pomaže ili  nije naučno dokazano) , a i lakše je za nošenje bebe, pa plus grčići kad krenu, ma neće škoditi sigurno. Inače se zadržah u domu zdravlja od 17.00 do 18.45h, dva puta mi ctg radili, bili previsoki otkucaji srca, odnosno Iskra je čim sam legla, počela da izvodi vratolomije po stomaku, da šutira, gura i to se odrazilo navodno na ctg. Tamo se prepali, pa te ustani, popi vode, odmori, a ja kažem tako ona meni svaki dan, ja sam aktivna trudnica sa dvoje dece i čim legnem, beba luduje,kad je uljuljkana po ceo dan. Međutim sutra su mi naredili da odmaram i da ponovo dođem na ctg, a sutra svakako idem ujutru na redovnu kontrolu u Višegradsku, najbolje još i da me zadrže zbog takvog ctg :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu koristiti siroki povoj,dok mi nekazu da nema vise potrebe za tim,nosila sam i ja kada sam bila beba i ja sam leti rodjena,pa vidim nista mi nije falilo. Shana,kada ti je termin? Bice to sve dobro,neverujem da ce te ostaviti,mozda cete daviti samo cesce da ides. Ja u ponedeljak idem na prvi CTG. Lepa imena ti imaju deca,a i Iskr je bas zanimljivo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.