Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Samu po gradu,zbog tog kolabiranja ,vozili me od vrata do vrata :) Uh bas se zamaram,hodam kao patka :D Jao  Milicam,bas si bezobrazna,podmasila si me lubenicom :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, ja sam 37. nedelja i jos nista. A u prvoj trudnoci je sigurno pocelo u osmom mesecu. Cak ni kad malo stisnem grudi, nista. 

Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,znaci sve je dobro kod kardiologa,bas mi je drago,rekla sam ti da ce ti dati nesto da ti se to lupanje smiri. Ja idem sledece nedelje kod kardiologa na kontrolu i na prvi CTG.

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije cureo kolostrum ni u jednoj trudnoci(komada tri :) ). Krenuo je nakon porodjaja, kada su mi doneli bebu na prvi podoj.

 

shana, Cipelic, Chipsym i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, isto da potvrdim za kolostrum.Kao kod tebe,ovo mi je treca trudnoca i u prethodne dve mi je krenuo kolostrum nakon porodjaja.

Chipsym, Mamino, svejedno i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisah zato sto mi je delovalo kao da su zene zabrinute sto im jos nije krenuo. Eto, da znate da nije obavezno da krene ranije i da ne brinete. Nikakvih problema sa dojenjem nisam imala. Sve je islo glatko, bez dohrane, bez mastitisa, bez hiperlaktacije, bez izmlazavanja i sl.

Dojila sam malo vise od godinu dana, prva dva deteta, a tako planiram i trece.

Bubu 2, miliccam, pupsik i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sekli su me ali nisu puno i brzo su usili za razliku od prvog porodjaja kad sam isto bila secena pa me sili sat vremena i ko da nije bilo anestezije jako me bolelo. 

Mamino, Chipsym i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jupijeeeeej, nije nista. Imam urata, rekose da pijem vise tecnosti, izgleda da jedem necega previse a ne znaju da mi kazu sta :D

Chipsym, Bubu 2, Mamino i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nikada nisam imala kolostrum pre porodjaja, a prvo sam dojila 28 meseci, a drugo 30 :D

Cipelic, MalaNina i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ni ja kolostrum, a brdo trudnica u mojoj blizini je imalo fazon još u 7 mesecu.

Hvala što ste podelile ovo vaše iskustvo, pošto nije baš počelo da me brine, ali mi nije baš bilo svejedno pošto meni nema nikakvih naznaka kolostruma, sem nekih malih belih tačkica na vrhu bradavica.

miliccam, Mamino i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mame!!!  Kako ste? Evo da se i ja malo oglasim.

Kolostrum sam u prve dve trudnoće dobila nakon porođaja a u trećoj još u sedmom mesecu trudnoće. Nema tu pravila, ne treba o tome razmišljati. 

Ja se osećam tromije nego ikad. Dani mi jako sporo prolaze. Stomak mi je težak i ne volim da ga iko dodiruje. Deveti mesec nikako da dođe. Smeta mi vrućina, deca, gužva...  noge su mi otečene. :o

miliccam i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drži se, Mamino, još koji dan :) 9. samo što nije ;) 

Ja sam bila jako nervozna prekjuče, mogla sam da ujedam. A muž jadan samo beži u drugu sobu da me ne sluša i da ne pokrene svadju ni oko čega :D

Sutra idem na kontrolu u bolnicu. Držite mi fige da sam se bar još malo otvorila i da se beba polako priprema, pošto i meni počinje ultra da smeta ova vrućinčina, pa bih što pre da se porodim :D

MicaZoki, miliccam i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni j kolostrum krenuo cini mi se u sedmom mesecu,ali ne stalno,ponekad primetim. Mamino i Chipsym,kada vam je ono bes termin? Sve zaboravljam,kao senilna baba sam. :P

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym ja idem u cetvrtakB)Ne mogu da docekam.Nego ne znam da li mogu ranije da e porode, uz indukciju ukoliko sam malo otvorena_Odnosno koliko moram da budem otvorena.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym je mesec dana pre mene, ona krajem juna a ja krajem jula.  Mislim da ću do termina načisto odlepiti od vrućine. Funkcionišem ujutru i uveče, preko dana jedva nešto skuvam i pretežno ležim. Izlazim iz kuće kad baš moram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, meni se sad pomerio termin na 18. jun, tako da se nadam da će biti nešto do kraja nedelje :D

E, ne znam ni ja za to koliko je potrebno da se bude otvoreno za indukciju, ali kapiram preko 5 prstiju, valjda. Nemam pojma :)

Zna li neka iskusnija trudnica, tj. mama da nas uputi u to? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo Chipsym,pa ti jos malo,odlicno. Zelim ti da bude sto pre i da se jako brzo i lako porodis. Mamino,samo polako i meni je termin tek 19. jula,prva beba,jedva cekam da sve bude gotovo,dani sporo prolaze,ali pokusavam nekako sebe da obuzdam da nemislim mnogo,jer mi nebude dobro,psiha me ubi. Ali mi vi zene dosta pomazete da se malo saberem,sa lepim vestima,kako sve ide kako treba,kako nije toliko strasno,svaka ima ok iskustvo i onda mi je lakse.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su indukciju sibnuli sa 3 otvorena prsta, ali vodenjak mi je bio pukao. 

Ja ovih dana po ceo dan lezim, onda uvece izadjem u dvoriste pa budem sat-dva. Jedino tako mogu. Jer ako ne odmaram preko dana, onda ne mogu ni sedeti, pocnu i ledja i stomak da bole. Tako da sam sad nasla ovaj sistem pa dok deluje dobro je.

Mamino, Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni od juce malo pocele one pripremne kontrakcije, bas su neprijatne...ova trudnoca mi je u mnogome slicna kao i prva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja mama čeka treću bebu osim mene i Chipsym? :baby::baby::baby:

jaaaaa mada sam zvanicno uljez u trecem trimestru :D

Mamino, miliccam i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na info za kolostrum. :)

Oko mene ili trudnice/mame kojima je krenuo u 6. ili 7. mesecu pa su kasnije imale dosta mleka, ili im nije krenuo do porodjaja pa kasnije nisu imale puno mleka. Ali na osnovu vasih iskustava vidim da nema razloga za brigu ako ne krene pre porodjaja. Sada mogu mirna da uzivam u necurkanju. :D

svejedno, Chipsym i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja mama čeka treću bebu osim mene i Chipsym? :baby::baby::baby:

Ne cekam trecu. Eh, kamo srece, posto bih i zelela bar troje da imam :) meni prvi bebac :)

al nek si mi naslutila, svidja mi se ;)

 

Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači Shana, ja i Neca79 čekamo treće zlato! Jeeee super!!!! Ja sam baš baš nestrpljiva, jedva čekam dan kad ću upoznati moju malu bekanu!!!:wub:

Chipsym, naslutila sam nego šta!!! Ne postoji ništa lepše.

Chipsym, neca79, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.