Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipelic,pratim te,ja za 9 dana ulazim u 9. :) Ja sam sve bebine stvarcice vec oprala,svekrva je sve ispeglala,ostalo je da sve poredjam u orman. U apoteci sve kupljeno sta treba i za bebu i za mene,ostaje da se spakujem i da cekam. Imam jos malo da sredim kucu,ali to nezurim,polako. Moja sestra je isprobala to sa muzem i oba puta je porodila u terminu,to mi juce rekla,nisam ni znala. Ja joj rekla sta mi je doktor rekao,kaze da ima veze. Pa ako neko hoce,neka proba. :wub:

Mamino, miliccam i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozitivnu tremu imaju ove iskusne mame, pa citam u nadi da ce mi je preneti posto ja kada pomislim na 9. mesec oduzmem se. :huh:

Bubu 2 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas uzela slobodan dan od svih obaveza i uzivam :D....mislim, pravim se kako mi je lepo, a to sto ne znam kako se uziva to nema veze hahahah

Mamino, Bubu 2, MicaZoki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, ma 9 mesec je najopusteniji u smislu da sta god da se desi, kakav god bol ili kontrakcija da ti krene znas da si u bezbednoj zoni.Jedino sto mene  nestrpljenje ubija i sto se svaki dan nadam da ce da krene, a nista od bilo kakvog znaka da je porodjaj bas blizu.

Stvarno ne bih volea da docekam ili prebacim termin.Ionako se nadam da ce imati do 3200gr pa  da mi porodjaj bude lagan i brz kao i prvi.

Bubu 2, miliccam, Mamino i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina, bas sam na to i mislila, tebi i ostalim mamama koje vec imaju bebu ili dve,  9. mesec je najopusteniji i uglavnom brinete o prebacenom terminu posto znate sta vas ceka. Ja ne zna sta me ceka pa mi je 9. mesec znak da je porodjaj blizu. Ono sto me tesi je to sto je 9. mesec takodje znak da beba dolazi uskoro, pa ce ta sreca nadomestiti strah. :wub:

Sledeci put cu i ja biti opustena. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sipak! Prva trudnoca je bas zbog toga laksa, jer nemas pojma sta te ceka. Meni sad muka kad se setim i onih priprema na prijemu. Nekako kad je prvo ti ni ne znas sve ni o cemu bi brinuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pitanje. Kojim praskom za ves ste oprale stvari za bebu? Ja koristi persil i njega sam stavljala, a sad mi mama kaze da je on prejak za bebine stvari.

P.S.kola nam stizu u ponedeljak. Valjda beba nece pre. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ја иначе за децу користим мање прашка, није важно који...

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage zenice,evo i ja sa se prebacim kod vas ;) Danas 27+2.E da vam ispricam moju muku od jutros.Isla sam da odradim taj budjavi ogtt,i dva puta se onesvestila.Jedva sam izdrzala sa ne povratim.

Mamino i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Persil onaj beli Sensitiv ali stavim manje. Tako sam i sa prvim detetom a posle sam presla i na druge kad je malo porastao.

Mamino i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da upadnem na brzinu, ne mogu da verujem da je vec toliko proslo od kada sam pisala na ovoj temi i vama ce proleteti vreme za cas. Preporucujem chicco prasak jako je dobar stavim bas malo opere sve i divno bude mekan ves bez omeksivaca jos uvek imam skoro pola flase a mala ce 4 meseca za 2 dana. Stavim jedan cep.

Cipelic, Mamino i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sipak! Prva trudnoca je bas zbog toga laksa, jer nemas pojma sta te ceka. Meni sad muka kad se setim i onih priprema na prijemu. Nekako kad je prvo ti ni ne znas sve ni o cemu bi brinuo.

bas tako...prva je bila najlaksa i trudnoca i porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod praska koristim isti kao i za nas, Persil ili Merix, omeksivac Lenor sensitiv, onaj za bebe, a kupih juce  u  DM , Denkmit tecni deterdzent , sredstvo za dezinfekciju vesa, posebno za bebece stvari, ubija viruse, bakterije cak i na 30 stepeni, sto mi je dobro za neki obojeni ves.

Ja sam sve spremila, ostalo je da muz i cerkica sklope krevetac, stave posteljine i montiraju lampicu pored i stave mali tepih i sobica , tj.deo sobice za bebca gotov.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, ja sam jako lose podnela OGTT test, a radila sam sa 50gr, i sa merenjem posle 1 sat, pa ti vidi, sa 100gr bih umrla da me bockaju 3 puta. A posle mi je bilo jos gore jer su mi rezultati bili granicni, granica je 7,8, a meni je bilo 7,9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila sa 75gr,i sa tri bockanja.I ne pada mi na pamet da ga ponavljam.Jedva sam i ovo izdržala.A rezultati tek u ponedeljak.A pokusala sam da nekako izbegnem taj test :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, pošto sam se ja prvi put zeznula sa ćerom i prala sa omekšivačem i praškom i ona nam se osula sva po koži, pedijatar me je tada savetovala prva tri meseca samo prašak, bez omekšivača i to prva tri meseca čak duplo ispiranje da ide. Posle normalno sve. Sa sinom sam to isto praktikovala i nije bilo problema sa kožom, a i sad sa Iskrom ću isto. Ovo što sam do sad oprala sve je bez omekšivača na 90 i 60 stepeni, a omekšivač neki sensitive za bebe ću uključiti nakon trećeg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja za pelene krknula punu. Stavila sam na duplo ispiranje, al opet punu:o. Zaboravila totalno. Inace danas sam se setila i cari otpetljavanja svedskih pelena posle pranja i peglanja benkica.:D

Oblacak, kako si sad?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oblacak, jesi morala taj test da radis ili???? Ja bih umrla kada bih morala da pijem to, meni je secer nizak 3.9 prosli put bio svi mi govore da jedem slatko, a meni slatko uopste ne prija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vec druga prica ,bolje mi ,ali sam morala jedan ranitidin sumeci da popijem.Receno mi je da su dobili neki dopis,i da se je sad obavezan ogtt izmedju 24-28nedelje.Jos imam i hronicni gastritis i refluks,da vam ne pricam kako sam podnela da popijem.Nego me vise uplasilo onesvescivanje izmedju bockanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam samo prasak nisam omeksivac. Kad se susi u susilici ves je premekan pa i ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja nisam radila ni u jednoj trudnoći ogtt ne znam ni kako to ide. 

Stvari spremne, za dve nedelje ulazim u deveti mesec. 

Do tada nek se muž drži po strani ;)

 

IMG-1497113327051-V-1-1.jpg

Izmenjeno od strane Mamino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino blago tebi!!!A ove stvarcice su divne,sva sam se raznezila :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino divnooo:wub:

OGTT i kod mene obavezan, svima se daje da odrade samo je pitanje da li sa 50gr, 75gr ili 100gr glukoze

Inace meni je jutarnja glukoza  4,2-4.4, ali sa opterecenjem je vec bio problem.

Uciteljice, ima li sta novo? Imas li bolove, nekih naznaka ?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.