Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Svejedno bravo...cestitam.Znaci ti se juce poradjas,a ja izasla iz bolnice?Ko te je porodio?

Svim trudnicama cmokic...

MicaZoki, Bubu 2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco,kako si danas? Svejedno,ti uzivas,kako ste ti i beba? Ja sam danas bila na ultrazvuku,kaze doktor da je bomboncic pravi,sve je dobro, 19. juna idem na prvi ctg. Kaze da je beba na pocetku zurila nedelju dana,a sada kasni dve nedelje,pa samo to da se prati,bice manja beba. Mene to nebrine i moja sestra kada je bila trudna sin joj je kasnio nedelju dana i imao je 3100 kada se rodio,a cerka joj je kasnila dve nedelje i rodila se sa 2800,bila je mala beba,ali ziva i zdava,nista joj nije falilo. Mada ja sam sada 34. nedelja i beba ima,koliko mogu da procitam 2057g,tako da ce biti do dobro,nebrinem. Rekla sam doktoru da bi volela ranije da se porodim,kaze on da ima resenje za to,kada udjem u 37. nedelju,da uvatim muza,da odradimo posao i nema da omane,tako da zene,sta cekate,u akciju. :) Uco,jel si cula,eto ti resenje da se sutra porodis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mica Zoki :lol: super ideja ali sam zakasnila s njom. Posto mi je ispao cep ne bih se bas zezala. :D 

Ja sam ok ovako javi se po koja kontrakcija pripremna ali nista specijalno. Jedino mi je danas izaslo u 3 navrata braonkast zelatinast sekret u vecoj kolicini i par zilica krvi tako da se nadam da se grlic skracuje polako posto je on generalno problem :D 

macka maza, MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro Uco,pa da tebi je to krenulo,znaci da ces se ovih dana poroditi,mada bi bilo super da bude sto pre,da nemoras da cekas. Ja cu da probam,pa cu da vidim,kaze doktor da je sigurno,ja mislila on me zeza,kaze ozbiljno funkcionise. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, ti si blesava skroz :D

Učo, sigurno je to skraćivanje grlića. Super, stiže nam još drugara :)

Je l' istina da se bebe primire pred porodjaj, pošto ova moja sve agresivnija, pa da očekujem, ako se primiri da će biti nešto? :D

miliccam, učiteljica i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako vec pomaze,da ja to ubrzam,da se pridruzim MalojNini u porodilistu,krajem juna,sta da cekam jul i tako je toplo. :) Chipsym,tako kazu,da se beba umiri pred porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame! Ja sam danas prala stvarčice za devojčicu, sve je tako lepo, slatko... baš sam srećna što ću dobiti devojčicu. Za dve nedelje ulazim u deveti mesec. Čini mi se, dok ne pripremim sve, neću moći mirno da spavam. 

Jedno pitanje za sve: kad ste se javile ili kada planirate da se javite u porodilište pred porođaj? Ja trudnoću vodim u drugom gradu, u porodilištu nikoga ne poznajem. Htela bih pred porođaj da odem tamo da upoznam nekog, da me neko pregleda. Ne znam da li je to moguće. Ovo sve govorim zbog toga što mi je beba karlično postavljena i treba sa nekim da se dogovorim oko eventualnog CR. Bojim se da ne zakasnim.

macka maza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco meni je cep ispao neki 24 casa pre porodjaja, ali ceo, nije ispadao u delovima, tako da mislim da si blizu.....bice to nedelja ,ponedeljak max.:wub:

MicoZ ne znam ko ce ti raditi CTG doktor nam je na g.o do 26.06.

Ja cu raditi u bolnici CTG i UZ, tako sam se dogovorila sa njim.Meni je inace prva beba kasnila dve nedelje, bitno da posteljica nije prezrela i da vrsi funkciju a i da su protoci dobri, rodjena je sa 2700 gr.Sada ovaj debeljko je malo veci, on je tacan u dan, radila UZ u cetvrtak, ima 2900gr,  37+2.

Ti racunaj da ce za 3 nedelje da dobije nekih 600-700 grama, ali mislim da je najbolje da sacekas bar 3 kg, onda se baci na s..:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je doktor na godisnjem,rekao mi je da dodjem kod sestre Ivanke,ona ce mi uraditi 19. juna,pa da dodjem onda 26. na sledeci,tada ce on biti tamo,tako mi je rekao. Salim se ja za to,da se bacim u akciju,mislim ja bi,ali me sve strah da se nesto nedesi,pa jos da zavrsim u bolnici pre vremena,da me drze tamo do kraja,pa poludela bi skroz. Ali bi bas volela da bebac sam resi malo da pozuri,da mi olaksa,da necekam do kraja,ali videcemo,kad resi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ja sam porodiliste prvi put videla kad sam isla da se porodim. Ne znam sto bih isla ranije, ako je sve ok. Posebno, meni je porodiliste u drugom gradu na nekih 45km razdaljine, a sad se jedva odvucem i do dz koji mi je na 100m od kuce i tu sam kolima isla ove nedelje. Ne znam kako ostali, mozda je to negde praksa..

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stariji sin nije primirio uopste pred porodjaj. Vala dok je bilo plodove vode u stomaku on je djipao. 

Mala Nina meni je jos u utorak ispao cep sto je dr i potvrdila a sad ovo mozda izlazi jer se skracuje grlic ili zbog otvaranja sta znam. Ce da vidimo kad ce malisan da resi da izadje. 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicu, i mene je zezao stomak vec mesecima. Kontrakcije imam od 5-6meseca. Samo sam cekala punih 37nedelja. Strpi se jos malo

Ja sam sutra 37+0. Danas sam uzela rezulatate sa zavoda i iz DZ. Sada mogu i da se porodim. Jutros sam zamolila svekrvu da mi opere prozore i usise. Ali ja nisam navikla da sedim i gledam da neko radi oko mene pa sam morala da joj pomognem oko prozora, a sve kaze nemoj ti, ali sta mi se moze desiti samo mogu da se porodim :P

A taman i mm se vraca sa puta sutra. Ima da ga zaskocim sa vrata :lol:. Kupicu i ananas. Sta ste ono jos rekli da pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, blesava si skroz,ali nece ti to nista ubrzati ako je sve ok,cak preporucuju normalan s.. odnos. Ti to ovako praktikuj iz zadovoljstva i ljubavi sa muzicem ;-) Mamino, u prvoj trudnoci sam se bas negde oko osmog javila jednoj dr koja mi je do kraja kao nesto pratila trudnocu,ali nista mi pomogla nije,ali sam bas zato upoznala moju sadasnju dr koja je procenila u dezurstvu u kakvom smo riziku beba i ja i poslala me na hitan carski :-( na zalost je morao.

 

miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene nesto pocela od danas krsta da boluckaju...moracu malo da usporim, a pocela sam detaljno raspremanje kuce, ceka me krecenje i pravljenje decije sobe...dobro necu ja ni da krecim ni da pravim krevete :D, ali znate vec kako to ide u zenskim glavama....

 

radila sam vaginalni bris, sve je ok...iduce nedelje vadjenje krvi i internista, pa tako...

shana i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, blesava si skroz,ali nece ti to nista ubrzati ako je sve ok,cak preporucuju normalan s.. odnos. Ti to ovako praktikuj iz zadovoljstva i ljubavi sa muzicem ;-) Mamino, u prvoj trudnoci sam se bas negde oko osmog javila jednoj dr koja mi je do kraja kao nesto pratila trudnocu,ali nista mi pomogla nije,ali sam bas zato upoznala moju sadasnju dr koja je procenila u dezurstvu u kakvom smo riziku beba i ja i poslala me na hitan carski :-( na zalost je morao.

 

Shana, meni su i porodilište i ginekolog dosta daleko, porodilište oko 30 km ginekolog 65 km. Ne mogu do poslednjeg dana da putujem do svog ginekologa, pa sam razmišljala da se prebacim u porodilište i da se "sprijateljim" sa nekim, ko će malo da obrati pažnju na mene. A iskreno hvata me neviđena frka.

shana i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Shana, meni su i porodilište i ginekolog dosta daleko, porodilište oko 30 km ginekolog 65 km. Ne mogu do poslednjeg dana da putujem do svog ginekologa, pa sam razmišljala da se prebacim u porodilište i da se "sprijateljim" sa nekim, ko će malo da obrati pažnju na mene. A iskreno hvata me neviđena frka.

Verujem ti,potpuno te razumem. Meni je bata do kraja bio poprecno okrenut,dva puta obmotana pupcana vrpca,konzilijum odobrio da idem na carski rez zbog svih tih indikacija i ono ispade cep,puce vodenjak i oni opet na prirodni idu i kad su videli da ne ide,onda tek na drugi cr.Valjda moraju tako po proceduri,sta znam.

Izmenjeno od strane shana
Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvim detetom sam se u porodiliste javlla na dan termina,  ujutru, odradili su mi CTG i rekli sada ce to, posto ne volim bolnicu nikako, ja sam se okrenula i otisla kuci .Nekih 36 sati kasnije ispao mi je sluzavi cep i krenule kontrakcije i 48 sati posle termina sam se porodila bez indukcije, sam porodjaj krenuo.

Ovaj put se nadam da ce krenuti malo ranije, cak razmisljam da vidim sa nekim dr. pa da se dogovorim kada da dodjem

A mene koliko je sve bolelo u 7 i 8 mesecu, kako sam usla u 9. nista me ne boli....psiha je cudo

miliccam, shana, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami Shana, tvoje iskustvo je ono čega se ustvari bojim :o. Znam da ne mora da znači da se beba neće okrenuti, ali moja sestra ima troje dece i svi su bili karlično postavljeni, pa sam opravdano zabrinuta da i mene može to da zadesi.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicu, i mene je zezao stomak vec mesecima. Kontrakcije imam od 5-6meseca. Samo sam cekala punih 37nedelja. Strpi se jos malo

Ja sam sutra 37+0. Danas sam uzela rezulatate sa zavoda i iz DZ. Sada mogu i da se porodim. Jutros sam zamolila svekrvu da mi opere prozore i usise. Ali ja nisam navikla da sedim i gledam da neko radi oko mene pa sam morala da joj pomognem oko prozora, a sve kaze nemoj ti, ali sta mi se moze desiti samo mogu da se porodim :P

A taman i mm se vraca sa puta sutra. Ima da ga zaskocim sa vrata :lol:. Kupicu i ananas. Sta ste ono jos rekli da pomaze.

Bubu,sad vidim ti 37 nedelja i sve si spremila analize,a meni u porodilistu dali spisak sta da uradim od analiza,ali da rezultati ne budu stariji od sedam dana,sto znaci da tek u 39 treba da uradim sve analize i preglede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@svejedno cestitam draga na velikom prelepom decaku!!!   :wub::wub: Svaka cast za super porodjaj! 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, i kod nas se rade dosta ranije svi pregledi i nalazi. Ja sam možda čak i u 36. nedelji odradila sve i pripremila.

Mamino, ja sam 31.5. išla prvi put u bolnicu i tamo sam upoznala dr koja bi trebalo da me porodi, sem ako se beba mnogo ne ulenji, pa mi dr ode na odmor :D Kod nas je praksa da ako želiš da imaš dr koji će da te poradja, da ranije odeš u bolnicu i izabereš dr, a ako ne, naravno možeš i na slepo. Mada, meni nešto sigurnije da idem na siguricu iako mi je uredna trudnoća i beba postavljena kako treba :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prosle nedelje isla da vadim briseve i dva puta vadila krv,a bila sam 33. nedelja. Verovatno zavisi od bolnice,svuda drugacije traze.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu,sad vidim ti 37 nedelja i sve si spremila analize,a meni u porodilistu dali spisak sta da uradim od analiza,ali da rezultati ne budu stariji od sedam dana,sto znaci da tek u 39 treba da uradim sve analize i preglede.

meni je dr trazio da mu donesem rezultate prosli utorak ali nisam stigla. Ja tek u sredu predala.

7 dana je bas malo. Pa 3 dana im treba samo da urade briseve. I sta ako ne daj boze nesto treba da se leci. Ili ako krene porodjaj ranije? A kada sam trebala da radim CVS pa AC trazili su briseve ne starije od 30dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas zvanicno usla u deveti mesec :baby:

Juce sam ispeglala deo odece za bebu. Sad idem da rasirim pelene i da ukljucim jos jednu masinu bebecih stvarcica. Spavaca okrecena, mama mi je sve prebrisala. Jos ce danas doci da opere prozore L na sobi i na dnevnoj. mm sam poslala u apoteku po jos sitnica da dokupi. E sad samo da se beba strpi jos malo, juce nam crkla pumpa goriva na kolima! Mada je majstor rekao da ce odmah nas da radi, al opet ne znam koliko mu treba vremena za to. 

A sto se ananasa tice, moja zaova ga je jela svaki dan, al bas svaki i prenela 10 dana. Tako da ne radi posao ni on. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas zvanicno usla u deveti mesec :baby:

Juce sam ispeglala deo odece za bebu. Sad idem da rasirim pelene i da ukljucim jos jednu masinu bebecih stvarcica. Spavaca okrecena, mama mi je sve prebrisala. Jos ce danas doci da opere prozore L na sobi i na dnevnoj. mm sam poslala u apoteku po jos sitnica da dokupi. E sad samo da se beba strpi jos malo, juce nam crkla pumpa goriva na kolima! Mada je majstor rekao da ce odmah nas da radi, al opet ne znam koliko mu treba vremena za to. 

A sto se ananasa tice, moja zaova ga je jela svaki dan, al bas svaki i prenela 10 dana. Tako da ne radi posao ni on. :)

vaskrsija i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.