Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

CESTITAMOOOOOOOOO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

Cestitam!!Sve najbolje od srca mami i Andjelini!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna cestitke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

Znale smo! Cestitam, bas mi je drago da si dobro prosla i da je andjelcic dobro. Pljubac od 3u1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od mene za malu Andjelinu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto me nerviraju kad mi kazu stomak ti je ko da nosis decaka.Lepo im kazem da je devojcica! :P:P

Haha celu trudnocu me to prati... Cak su me nekoliko puta nepoznate zene na ulici zaustavljale da mi kazu da je decak! Ja im kazem: "Jel? Onda oni UZ-ovi i dr-ovi nemaju pojma!" :P Strasno sta ljudi sebi dopustaju!

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

Biksna, bas smo se pitale gde si... Cestitam ti cerku, neka ti je ziva i zdrava!

Ja evo dosla sa kontrole... CTG ok, nije me ni pregledala pa nemam pojma kakvo je stanje sada, a na UZ je videla da je smanjena kolicina plodove vode... Pa sta sad to znaci? Ne kontam zasto se to desava, a nista ne curi... :unsure:

Rekla mi da dodjem u ponedeljak da vidimo kakvo je stanje sa pl. vodom i koliko sam otvorena, pa ako se stanje ne popravi izazivace porodjaj... E a mozda se ova mala resi i za vikend da izadje... :)

SanjaRuska, gde si? Tebi je isto bila smanjena kolicina plodove vode, ako se dobro secam... Sta je dalje bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha celu trudnocu me to prati... Cak su me nekoliko puta nepoznate zene na ulici zaustavljale da mi kazu da je decak! Ja im kazem: "Jel? Onda oni UZ-ovi i dr-ovi nemaju pojma!" :P Strasno sta ljudi sebi dopustaju!

Biksna, bas smo se pitale gde si... Cestitam ti cerku, neka ti je ziva i zdrava!

Ja evo dosla sa kontrole... CTG ok, nije me ni pregledala pa nemam pojma kakvo je stanje sada, a na UZ je videla da je smanjena kolicina plodove vode... Pa sta sad to znaci? Ne kontam zasto se to desava, a nista ne curi... :unsure:

Rekla mi da dodjem u ponedeljak da vidimo kakvo je stanje sa pl. vodom i koliko sam otvorena, pa ako se stanje ne popravi izazivace porodjaj... E a mozda se ova mala resi i za vikend da izadje... :)

SanjaRuska, gde si? Tebi je isto bila smanjena kolicina plodove vode, ako se dobro secam... Sta je dalje bilo?

Mislim da se pred kraj smanjuje plodova voda. SanjaRuska je isla nekoliko puta na kontole pa se onda porodila koliko se secam. Ne brini, da je hitno ostavili bi te u bolnici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

Cestitamoo!! A pogotovo za ono boldovano... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo dosla sa kontrole... CTG ok, nije me ni pregledala pa nemam pojma kakvo je stanje sada, a na UZ je videla da je smanjena kolicina plodove vode... Pa sta sad to znaci? Ne kontam zasto se to desava, a nista ne curi... :unsure:

Rekla mi da dodjem u ponedeljak da vidimo kakvo je stanje sa pl. vodom i koliko sam otvorena, pa ako se stanje ne popravi izazivace porodjaj... E a mozda se ova mala resi i za vikend da izadje... :)

Meni je bila smanjena plodova voda pred kraj trudnoce, i dr mi je rekao da je to sasvim normalno. Isto mi nista nije curkalo, i ne bih ni znala da se nesto desava da nisam isla na UZ. Svejedno me je poslao u bolnicu isto vece, gde su me svakodnevno pratili i na kraju su odlucili da me stave na indukciju posto se uopste nisam otvarala a za bebu nije dobro da ostane bez pl. vode. Tako da su poceli da me pripremaju-posle rucka mi dali ricinusovo ulje, i rekli da posle toga ne smem nista da jedem, pa ce me poradjati iduceg jutra. Odmah sam rekla cimerkama sa patologije da necu docekati sledece jutro, vec se poradjam te noci. To vece meni prorade creva... A pokrene se i bebana! Tako da sam se ipak spontano porodila, i eto :rolleyes: Znaci nije nista strasno, ali je ipak najbolje da se prati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vracamo se na leto najkasnije, kad bebe malo ojacaju.... Sve spremno i pravo da vam kazem, jedva cekamo da nam deca malo normalnije odrastaju...

Joooj blago vaaamaaa!!! Kako se uvek obradujem kad cujem da se ljudi vracaju :wub: Mislis da sinu nece nedostajati Svica? Ne znam da li ide u vrtic, ima neke drugare... Mada, jos je on mali, najbitnije mu je da su tu mama i tata... Ma ima da uzivate samo tako!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj blago vaaamaaa!!! Kako se uvek obradujem kad cujem da se ljudi vracaju :wub: Mislis da sinu nece nedostajati Svica? Ne znam da li ide u vrtic, ima neke drugare... Mada, jos je on mali, najbitnije mu je da su tu mama i tata... Ma ima da uzivate samo tako!!

Ima on njegove drugare i dole i vise se tamo vidja sa njima za mesec dana nego ovde za celu godinu..... Bice to sve super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, gde si? Tebi je isto bila smanjena kolicina plodove vode, ako se dobro secam... Sta je dalje bilo?

Evo ukratko. Dvadestog jula mi je na kontroli videla smanjenu količinu plodove vode. Odem u Betaniju, kažu stvarno jeste smanjena ali ništa strašno - kontrole na otprilike svaka tri, četiri dana dana, na Patologiji. I tako sam ja visila tamo tri puta, i poslednji put sam bila u petak, 29. jula kada mi je dr rekla da se sve manje-više vratilo u normalu, povećala se količina u odnosu na prethodne preglede i još dodala: "Gde žurite, nećete se vi skoro poroditi?" :lol:

Dakle, to je bilo u petak oko podneva, a meni je u subotu oko ponoći pukao vodenjak i u nedelju sam se porodila :lol:

Znači, to što se sve vratilo u normalu nije ništa značilo, kao što nije smetalo ni to što je deset dana pre porođaja količina bila smanjena :rolleyes: Jedini problem je bio taj što mi je vodenjak pukao, a od bolova ni traga ni glasa pa sam sto godina bila na indukciji. U svakom slučaju, bez brige, bebac će izaći svakako u onom trenutku kad mu bude boravka u stomaku preko glave :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro smo,hvala Bogu.Juce bila na uz,bebac mi je tezak 1550 :P Malo su mi leukociti povecani,pa sam isla danas da opet vadim krv,da vidim jel rastu ili ne.Uglavnom nije nista strasno.Nista jos nisam kupila bebici,nijednu jedinu stvar.Tesko mi je postalo da se setam,pogotovu uvece,bas mi je tesko,pa se setam kolima :lol: I tako.....

Ma super ste vi zenske.:) Ti leukociti uvek budu povecani,ovde i ne obracaju paznju na to :angry: . Jer te bole cevanice,butine dok hodas?? Ja nekako zivim sa tim,malo hodam,pa malo ruckam sladoled,pa tako u krug.Kad sledeci put dodjete,vodim Nadju i tebe na sladoledovic,prste da polizes!!! ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebe SanjaRuska uvek covek da ima pored sebe,sa tom tvojom pozitivom,sve je lako...Tako i treba.Imate li grceve?

Poljubac za dve hrabre zenske,Tisu i Sanju!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebe SanjaRuska uvek covek da ima pored sebe,sa tom tvojom pozitivom,sve je lako...Tako i treba.Imate li grceve?

Poljubac za dve hrabre zenske,Tisu i Sanju!! :wub:

Heh, tak'u me majka vaspitala :rolleyes:

Grčimo se malo, pre nego što će da kaki, ali onako normalno k'o svaki čovek koji još ne zna da kaki kvalitetno :P :P Hoću da kažem da do sada nismo imalo onih vrištanja koja se prepričavaju deci kad odrasti, tipa:"Auuu, kako si nas maltretirala. A grčevi kad te uhvate ne znamo šta ćemo sa tobom..." Desilo nam se do sada nekoliko noći da je bila nemirnija nego inače, malo plače, malo se kenjka, pa joj malo masiramo stomak, pa se ukaki (tačno joj se prepoznaje po faci) pa onda opet nastavi da kenjka...ali ništa to nije preterano strašno. Jedino se već pred zoru oboje unervozimo, više od umora nego od toga što ona kenjka, ali onda ili zaspi ili još bolje ako je moja mama tu (dođu moji da nam pomognu kad treba) onda je samo spustimo kod nje i ona se momentalno smiri a mi odspavamo baš lepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma super ste vi zenske.:) Ti leukociti uvek budu povecani,ovde i ne obracaju paznju na to :angry: . Jer te bole cevanice,butine dok hodas?? Ja nekako zivim sa tim,malo hodam,pa malo ruckam sladoled,pa tako u krug.Kad sledeci put dodjete,vodim Nadju i tebe na sladoledovic,prste da polizes!!! ;):wub:

Ne bole me noge,nista,nego mi nekako stomak oteza i tesko mi je nekako,ne znam kako da ti objasnim.I to samo uvece,kada ustanem nista.Mmmmm,onda cemo nas cetiri lepotice da se setamo i uzivkamo.Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nena1, lunaisunce i SanjaRuska hvala vam! :* Sad mi je lakse... Kontam i ja da nije alarmantno, cim mi je rekla da dodjem tek u ponedeljak... Jao, jedva cekam da vidim moju bebanu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biksna neka je sa srecom!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh, tak'u me majka vaspitala :rolleyes:

Grčimo se malo, pre nego što će da kaki, ali onako normalno k'o svaki čovek koji još ne zna da kaki kvalitetno :P:P Hoću da kažem da do sada nismo imalo onih vrištanja koja se prepričavaju deci kad odrasti, tipa:"Auuu, kako si nas maltretirala. A grčevi kad te uhvate ne znamo šta ćemo sa tobom..." Desilo nam se do sada nekoliko noći da je bila nemirnija nego inače, malo plače, malo se kenjka, pa joj malo masiramo stomak, pa se ukaki (tačno joj se prepoznaje po faci) pa onda opet nastavi da kenjka...ali ništa to nije preterano strašno. Jedino se već pred zoru oboje unervozimo, više od umora nego od toga što ona kenjka, ali onda ili zaspi ili još bolje ako je moja mama tu (dođu moji da nam pomognu kad treba) onda je samo spustimo kod nje i ona se momentalno smiri a mi odspavamo baš lepo :rolleyes:

A i ja svasta pitam....Kakva majka,takva cera!!!! ;);):lol: Odlicne ste.Pu,pu sad da vas ne urekne ova tetka :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bole me noge,nista,nego mi nekako stomak oteza i tesko mi je nekako,ne znam kako da ti objasnim.I to samo uvece,kada ustanem nista.Mmmmm,onda cemo nas cetiri lepotice da se setamo i uzivkamo.Ljubim vas

Vidis Maki,a ja te osecaje potpuno iste imam u toku prepodneva,ali svakog,i onda popodne kao da se nesto desi,hop,nista me ne streca,cima,teza boli.Iste smo,samo nam je vreme obrnuto.. :lol:

Joj jedva ceeekaaam...Ja kako se blizi vreme,sve vise ne mogu da docekam...:D Ljubim vas najvise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moram da vam kazem da su ove stvarcice iz Panceva bas dobre...sve sam oprala i prepeglala nista nije mrdnulo dok su ovim sto sam dobila poceli vec koncici da se izvlace...sledeci put mogu spokojno da nakupujem vise...

Ps Kupila sam plazmu za bolnicu :P:P:P dok je na snizenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Биксна честитам, одлично кад је све било супер лако. Уживајте сада. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske, da vas pitam... Jel vam se bebice "rastezu" u stomaku? Mene to prati vec sigurno mesec dana, ali je zadnjih dana nepodnosljivo...desava se skoro po ceo dan, a narocito uvece... Ni sinoc, a koliko vidim ni nocas nema spavanja... I to je prilicno neprijatno i pomalo bolno, a izgleda kao piramida na vrh stomaka.. Prosto ne mogu da skontam jel beba ili kontrakcije, onda legnem na ledja, pa kad opipam bebu skontam da je ona.. A posto iscekujem kontrakcije svaki cas, prosto me strah da ih od toga necu primetiti.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja Majo,kad te "vidim" sve mislim javjas se i ti sa mobilnog da nam javis da si se porodila :lol: Ma osetices ti kad beba izlazi ne brini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetices veruj mi :D :D , ma to se beba namesta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.