Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jaooo diivno! Cestitam ti od srca, nek ti je ziva i zdrava! Ej pa to je bio moj termin...nije fer ;) Odoh ja u Georgine... :( Ne mogu da verujem da si joj dala ime Danica, tako ce se moja cerka zvati... :) Bas mi je drago.. Koliko dugo nisam cula to ime, oko mene su se svi cudili kad sam rekla da ce se tako zvati... :) Jao naterala si mi suze na oci... Hocu li se ja vise poroditi?! I u skolici za trudnice, prosle nedelje ja sam po terminu bila sledeca, a cujem danas, vec su se 4 porodile... Grrrr

ajde ajde ti si sledeca nemoj da se sekiras :)))) mislim ne bi bila fora da su se dve Danice rodile istog dana...:)))

ja se prosetala do pekare sad se osecam ko da sam se pela na Mont Everest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, polako krenuli porodjaji, superiska!

Ja sam juce divno iskupovala za jeftine pare. Ona moja kolica od 1100 franaka narucila za 550 franaka. Neverovatno. Evo jos malog poredjenja cena:

U svici za 110 fr kupila 4 benkice, 8 bodica, 2 kapice i 2 para popkica.

U nemackoj 92 franaka platila 32 bodica, 4 benkice,4 unihopa,4 para carapica, peskir sa kapuljacom i cebence. Sad imam bodica i u velikim brojevima :D

Bas sam sretna, stvarcice su divne, pamuk mekan, kolica bas koja sam htela. Jos samo da me prestane stomak da zeza :blink:. Od silne setnje mi stomak stvrdnuo i pomalo bolucka. Sad ne mrdam iz kreveta dok ne prodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke ...

Nale cestitam ti rodjenje cerkice Danice,neka je ziva i zdrav jos 1000 godina.. :wub::wub:

Eto dve nedelje cekah na net,pa napokon stize. :blink:

Nocu mi curka neka providna voda,kad ustanem da piskim ja vidim,vrlo malo.Sta mislite dali da idem kod doce? :blink: Ne boli me nista,a desilo se dve-tri noci sigurno??? :blink: Sve mislim da nije plodova voda. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm mozda bi ipak trebalo da pitas lekara...a moguce je da te beba sutne u besiku pa curne po koja kap a da nisi svesna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke ...

Nale cestitam ti rodjenje cerkice Danice,neka je ziva i zdrav jos 1000 godina.. :wub::wub:

Eto dve nedelje cekah na net,pa napokon stize. :blink:

Nocu mi curka neka providna voda,kad ustanem da piskim ja vidim,vrlo malo.Sta mislite dali da idem kod doce? :blink: Ne boli me nista,a desilo se dve-tri noci sigurno??? :blink: Sve mislim da nije plodova voda. :mellow:

Mislim da je plodova voda curkala bi i nocu i danju. Ja imam one Test-uloske za slucaj sumnje. Meni curka kad vise stojim i hodam ali nije plodova voda ( sekret ili urin?). Posto mi cesto radi bris nije infekcija...

Ako si nesigurna, u svakom slucaju idi kod ginica, bice ti lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, polako krenuli porodjaji, superiska!

Ja sam juce divno iskupovala za jeftine pare. Ona moja kolica od 1100 franaka narucila za 550 franaka. Neverovatno. Evo jos malog poredjenja cena:

U svici za 110 fr kupila 4 benkice, 8 bodica, 2 kapice i 2 para popkica.

U nemackoj 92 franaka platila 32 bodica, 4 benkice,4 unihopa,4 para carapica, peskir sa kapuljacom i cebence. Sad imam bodica i u velikim brojevima :D

Bas sam sretna, stvarcice su divne, pamuk mekan, kolica bas koja sam htela. Jos samo da me prestane stomak da zeza :blink:. Od silne setnje mi stomak stvrdnuo i pomalo bolucka. Sad ne mrdam iz kreveta dok ne prodje!

Pa...stvarno ces me nagovoriti da se i mi spakujemo i krenemo! :D Ja inace kao imam sve za novorodjence, ali mi je ostalo kod s&s, a oni nikako da se smisle da mi sve to posalju <_< Kao ispituju koji im je najjeftiniji nacin-ispasce da je najjeftinije da mi sve novo kupimo! Zao mi je samo sto tamo ima puno stvari koje mi je sestra pozajmila, a ona sad treba mesec dana posle mene da se porodi, pa bi trebalo sve to da joj vratim... Moracu i njoj sve novo da kupujem! :lol:

Bebe javljaju mami da iskulira :P Poslusaj ih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce, koje bese dude ima u srbiji, nuk ili nubi? Sin mi koristi bibi a njih tamo nema. Na jednom putovanju smo zaboravili dudu da ponesemo, preplakao je put. Sad bih da koristim one koje ima u srbiji kad vec planiramo zivot tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa...stvarno ces me nagovoriti da se i mi spakujemo i krenemo! :D Ja inace kao imam sve za novorodjence, ali mi je ostalo kod s&s, a oni nikako da se smisle da mi sve to posalju <_< Kao ispituju koji im je najjeftiniji nacin-ispasce da je najjeftinije da mi sve novo kupimo! Zao mi je samo sto tamo ima puno stvari koje mi je sestra pozajmila, a ona sad treba mesec dana posle mene da se porodi, pa bi trebalo sve to da joj vratim... Moracu i njoj sve novo da kupujem! :lol:

Bebe javljaju mami da iskulira :P Poslusaj ih ;)

I moje male stvarcice su nestale ( odnela sestrina bebi-siterka, naravno bez pitanja...). Sad sam sve opet kupila. Jel vam bliza italija za kupovinu? Mislim da je tamo isto jeftino kao u nemackoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce, koje bese dude ima u srbiji, nuk ili nubi? Sin mi koristi bibi a njih tamo nema. Na jednom putovanju smo zaboravili dudu da ponesemo, preplakao je put. Sad bih da koristim one koje ima u srbiji kad vec planiramo zivot tamo...

Ima i nuk i nubi, avent ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje male stvarcice su nestale ( odnela sestrina bebi-siterka, naravno bez pitanja...). Sad sam sve opet kupila. Jel vam bliza italija za kupovinu? Mislim da je tamo isto jeftino kao u nemackoj...

Nije, mi smo negde na severozapadu, ako se ne varam :unsure: A da je tamo jeftino, pa bas i nije... Tj. zavisi-u Trstu moze svasta da se nadje jeftino, i to ljudi iz Slovenije i Hrvatske idu tamo da kupuju, a u drugim gradovima zavisi...

A nisam znala da planirate da se vracate u Srbiju?? Kad to, kako, hocete uskoro, jeste li sve sredili, jeste li presrecni?? Pisi i u kafancetu ako mislis da je tamo prikladnije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske na odgovorima.I ja se nesto mislim,curilo bi stalno.Kod doce idem u ponedeljak,ako nastavi,Boga mi odo ja i pre.To mi je bilo dok opeglah sve one stvari,pa nocu.5 masine sam prala i peglala,a peglam naravno sedeci :lol: .Mislim da je od toga,jer sada nema.

Neno pa selite se ovamo?? Lepo,lepo.

Joj sto me nerviraju kad mi kazu stomak ti je ko da nosis decaka.Lepo im kazem da je devojcica! :P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji je to caj? ja takodje imam bakterije u urinu ,i dr u DZ mi rekla da to nema veze,kao to je normalno.Medjutim u frontu su mi rekli da ponovim urin .Cekam rezultate ,nadam se da ce da budu dobri,bez bakerija,ali me interesuje koji je caj u pitanju,za svaki slucaj ,nista se ne zna :huh:

Milenice dala ti je Wida odgovor,to je caj uroloski za trudnice i bebe,pise ti na upustvu kako se koristi.Jako je dobar i meni je resio bakterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske na odgovorima.I ja se nesto mislim,curilo bi stalno.Kod doce idem u ponedeljak,ako nastavi,Boga mi odo ja i pre.To mi je bilo dok opeglah sve one stvari,pa nocu.5 masine sam prala i peglala,a peglam naravno sedeci :lol: .Mislim da je od toga,jer sada nema.

Neno pa selite se ovamo?? Lepo,lepo.

Joj sto me nerviraju kad mi kazu stomak ti je ko da nosis decaka.Lepo im kazem da je devojcica! :P:P

i meni to stalno govore i na pijaci, i ovako...a jos kad krene neko nepoznat da mi pipne stomak dodje mi da mu odgrizm ruku....i jos svekrva kaze sta si sve nakupovala roze i zuto sta ako je decak...NIJE DECAK!!!Doktorka mi je lepo pokzala ima sve zenske atribute :))) a i da je decak ima da bude moderan i metro...:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vracamo se na leto najkasnije, kad bebe malo ojacaju.... Sve spremno i pravo da vam kazem, jedva cekamo da nam deca malo normalnije odrastaju...

Maro bre, kakvo peglanje. Uvali to nekom i nemoj da se zamaras! Ipak smo mi trudnice i treba da nam ugadjaju i maze nas. Meni je u kuci zabranjen rad i ne bunim se. Jos i podelim zadatke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni to stalno govore i na pijaci, i ovako...a jos kad krene neko nepoznat da mi pipne stomak dodje mi da mu odgrizm ruku....i jos svekrva kaze sta si sve nakupovala roze i zuto sta ako je decak...NIJE DECAK!!!Doktorka mi je lepo pokzala ima sve zenske atribute :))) a i da je decak ima da bude moderan i metro...:P

Da neces da mu cupkas obrve od malena? Hehehe

To sa pipanjem stomaka mrzim. U prvoj sam svima pojedinacno rekla da ne volim da me pipaju. Jednostavno mi smetalo. Sad se ponekad sestre zanesu, ali se brzo podsete :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo Maro vratila si se,bas si nedostajala :rolleyes: Idi ti kod lekara za to tvoje,pitaj,to je besplatno :P Mislim da nije nista strasno,ali da ti lepo prodje ostatak trudnoce,da budes mirna.Ne nerviraj se za stomak,svi vole da kazu svoje misljenje sta i kako,kakav je stomak,sta nosis i sl.Nosis devojcicu Nevenu,ja videla :lol::lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ajde bre,koji im je to fazon da ti pipkaju stmak,ma...Ja sam im svima rekla da mi ne prilze stomaku,taman posla...osim...MM..mmmmmmmmmmmmm..Volem da pipkaaaaaaaa... :lol:

Da bre,i meni doca dva puta vec pokazao moju curicu,i reko mi mogu i na 7d da idem,devocica,a oni napeli musko,pa musko.

Joj Neno lakse mi je bilo ako mi verujes ja polako jedno po jedno,nego da mi se vrte po kuci mame,babe,SVEKRVE. ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da neces da mu cupkas obrve od malena? Hehehe

To sa pipanjem stomaka mrzim. U prvoj sam svima pojedinacno rekla da ne volim da me pipaju. Jednostavno mi smetalo. Sad se ponekad sestre zanesu, ali se brzo podsete :D.

ja ni svoje ne bih cupala da ne moram :P:P:P nego me nervira sto me svaki put smara s tim...daaaah nisam idiot i prvih 10 puta sam razumela pitanje :))))

pre jedno mesec dana neka zena u liftu odjednom se okrenu i rece kad ti je termin i fljas ruku na stomak....u tom trenutku sam bila zahvalna mami sto me naucila da brojim do 10...sta ima koji moj da me pipa neko nepoznat...par dana pre toga posla s komsinicom u setnju i sretnemo neku njenu poznanicu...devojka mi pruza jednu ruku da se upoznamo a druga joj vec na stomaku..sledeci ko pokusa sta slicno bice pocepan ko masan dzak,ja i ovako ne volim fizicku bliskost s ljudima koje ne znam dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo Maro vratila si se,bas si nedostajala :rolleyes: Idi ti kod lekara za to tvoje,pitaj,to je besplatno :P Mislim da nije nista strasno,ali da ti lepo prodje ostatak trudnoce,da budes mirna.Ne nerviraj se za stomak,svi vole da kazu svoje misljenje sta i kako,kakav je stomak,sta nosis i sl.Nosis devojcicu Nevenu,ja videla :lol::lol:;)

Gde ste vas dve lepotice!!!I vi ste meni jako nedostajale. :wub: Hehe pa i ja im kazem,oni ne veruju. ;)

Oticicu ja ipak do doce,makar privatno,posto mi je sad kasno za dz.

Kako ste Nadja i ti?Kako provodie dane?Ja poludela ovih dana bez svih vas ovde,nekako mi sa vama brze prolazi vreme ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idi kod dr.molim te meni je tako jednom 2 nedleje pre nego sto cu se poroditi curnulo jako...i ondaje curkalo vise ne znam jel i danu i nocu, ali je po malo curkalo i bila je plodova voda, onda je odjednom pukao vodenjak..ja nisma isla kod dr.i porodila sam se u 35 nedelji...moguce da beba stisce besiku pa curi urin znam da kod vas nema tih test ulozaka za kupiti, pa mozes uraditi onaj test tracice.....kad osetis da ti curka to sto kazes, uzmes pelenu ili neku krpu cistu iseces na 10 traka i stavis u gace jednu po jednu drzis minut i stojis tako dok svih 10 ne promenih, ako bude na njima kapljica to je voda 100 %

To mi se prvi put desilopre jedno nedelju dana.Osetim mokro,to me i probudi,a piski mi se jedva stignem do kupatila.I tako je bilo svih tri puta,i vrlo je malo,pa sam to prepisala da sam se mozda malo upiskila :lol::lol: .Ali svejedno cu da odem do doce,da me ne boli glava. Ovo sa tracicama ti je odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ni svoje ne bih cupala da ne moram :P:P :P nego me nervira sto me svaki put smara s tim...daaaah nisam idiot i prvih 10 puta sam razumela pitanje :) )))

pre jedno mesec dana neka zena u liftu odjednom se okrenu i rece kad ti je termin i fljas ruku na stomak....u tom trenutku sam bila zahvalna mami sto me naucila da brojim do 10...sta ima koji moj da me pipa neko nepoznat...par dana pre toga posla s komsinicom u setnju i sretnemo neku njenu poznanicu...devojka mi pruza jednu ruku da se upoznamo a druga joj vec na stomaku..sledeci ko pokusa sta slicno bice pocepan ko masan dzak,ja i ovako ne volim fizicku bliskost s ljudima koje ne znam dobro

Ziela Wida i masan dzak,samo udri!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste vas dve lepotice!!!I vi ste meni jako nedostajale. :wub: Hehe pa i ja im kazem,oni ne veruju. ;)

Oticicu ja ipak do doce,makar privatno,posto mi je sad kasno za dz.

Kako ste Nadja i ti?Kako provodie dane?Ja poludela ovih dana bez svih vas ovde,nekako mi sa vama brze prolazi vreme ;) .

Dobro smo,hvala Bogu.Juce bila na uz,bebac mi je tezak 1550 :P Malo su mi leukociti povecani,pa sam isla danas da opet vadim krv,da vidim jel rastu ili ne.Uglavnom nije nista strasno.Nista jos nisam kupila bebici,nijednu jedinu stvar.Tesko mi je postalo da se setam,pogotovu uvece,bas mi je tesko,pa se setam kolima :lol: I tako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice dala ti je Wida odgovor,to je caj uroloski za trudnice i bebe,pise ti na upustvu kako se koristi.Jako je dobar i meni je resio bakterije.

Zenske,hvala na informaciji o caju ! Sacekacu ponedeljak rezultat ,iskreno se nadam da nece biti opet bakterija,al ako bude ,sta da radim,caj,lubenica i nazalost jos cesce u WC :lol: Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale čestitam na bebici

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Nale, neka ste nam žive i zdrave.

Moja Anđelina se rodila super lako 07. avgusta, 13 min posle ponoći.

avljam uskoro komplet utiske.

Veliki poljubac za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.