Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kosticka je bila moj prvi izbor u gradskoj... Javila sam joj se na pregled sa vec nekim cudnim bolovima, a ona mi je uradila cervikometriju, rekla da je u redu i da nema potrebe za dalji pregled... sutradan sam zavrsila u bolnici... Moja drugarica je lezala 7 dana sa preklampsijom ( po njoj je bila zapusena jedna arterija) , nakon 7 dana je prebacena u Visegradsku sa eklampsijom u komi... Treci razlog je to sto je ona pre par meseci skinuta sa patologije i nema veze sa tim odeljenjem, pitam se zasto??? Sve u svemu, dovoljno razloga da nemam poverenja, pa makar ja ne bila u pravu...

Bojovic je super lekar, strucan jeste, ali... ja ceo dan placem, lezim na tokolizi, imam kontrakcije... prijateljica ga posalje da me smiri a on mi kaze da je moj slucaj "macka u dzaku"!!! Mislim da treba da bude malo i psiholog, jer u mojoj situaciji najgore sto je moglo da me snadje je dodatni stres...

Opet ja ne sumnjam u njihovu strucnost, ali meni njihovi pristupi ne odgovaraju. Mozda zato sto posle dva spontana imam visoko rizicnu trudnocu, pa mi je i pristup lekara veoma bitan...

nadam se da me razumes...

Uuuuuuuuu, ovo je neverovatno... To je razlog sto nikad necu ni da radim u srbiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska reci otkri mi tajnu kako da tebe nisu seckali tj prosla si bez epiziotomije? Svaka cast. Jesi radila nesto posebno?

MarijaVlada ja te potpuno razumem i podrzavam. Nisam u toj prici al tvoje misljenje je potpuno opravdano. Iskustva su razlicita.

Febricet imam pa cu poneti a vitamine cu i dalje da pijem, ponecu pa cu pitati.

Stopala su mi malko otekla, to je novo.

Laka noc svima, pa se kucamo sutra.

Iskreno pojma nemam. Ja sam nekako od početka imala osećaj da neću imati ranu, i u Školici kad smo učili o tome stalno sam pitala koje su šanse da do toga ne dođe i svi su mi govorili da u većini slučajeva ipak mora. I onda kad sam legla na taj sto, rekla sam sebi: "Ajde sad guraj kako si učila i slušaj babicu šta govori i biće sve ok" i tako je i bilo :rolleyes: Ona mi je na kraju rekla da sam fantastično sarađivala i da to ima velikog udela u tome što me nije secnula. Tako da, eto, moj savet je slušati ljude koji znaju posao i sigurno će i to uticati na težinu porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kosticka je bila moj prvi izbor u gradskoj... Javila sam joj se na pregled sa vec nekim cudnim bolovima, a ona mi je uradila cervikometriju, rekla da je u redu i da nema potrebe za dalji pregled... sutradan sam zavrsila u bolnici... Moja drugarica je lezala 7 dana sa preklampsijom ( po njoj je bila zapusena jedna arterija) , nakon 7 dana je prebacena u Visegradsku sa eklampsijom u komi... Treci razlog je to sto je ona pre par meseci skinuta sa patologije i nema veze sa tim odeljenjem, pitam se zasto??? Sve u svemu, dovoljno razloga da nemam poverenja, pa makar ja ne bila u pravu...

Bojovic je super lekar, strucan jeste, ali... ja ceo dan placem, lezim na tokolizi, imam kontrakcije... prijateljica ga posalje da me smiri a on mi kaze da je moj slucaj "macka u dzaku"!!! Mislim da treba da bude malo i psiholog, jer u mojoj situaciji najgore sto je moglo da me snadje je dodatni stres...

Opet ja ne sumnjam u njihovu strucnost, ali meni njihovi pristupi ne odgovaraju. Mozda zato sto posle dva spontana imam visoko rizicnu trudnocu, pa mi je i pristup lekara veoma bitan...

nadam se da me razumes...

Razumem te, tvoje iskustvo te je dovelo do toga da imas takvo misljenje i to je u redu. Pitala sam te jer sam cula samo reci hvale o Kosticki, izgleda da to bas nije tako... ;)

A Bojovic je poznat i kao zezator, ponekad pretera!!!

Zelim ti srecu sa doktorima u daljoj trudnoci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bila u tri apoteke u blizini i ni u jednoj nema vece pakovanje Oktanisept spreja, samo ono malo sugavo od 50ml koje kosta 330din. :angry: Jeste vi nasle vece?

Spremam kesu za porodiliste, na vreme, haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno pojma nemam. Ja sam nekako od početka imala osećaj da neću imati ranu, i u Školici kad smo učili o tome stalno sam pitala koje su šanse da do toga ne dođe i svi su mi govorili da u većini slučajeva ipak mora. I onda kad sam legla na taj sto, rekla sam sebi: "Ajde sad guraj kako si učila i slušaj babicu šta govori i biće sve ok" i tako je i bilo :rolleyes: Ona mi je na kraju rekla da sam fantastično sarađivala i da to ima velikog udela u tome što me nije secnula. Tako da, eto, moj savet je slušati ljude koji znaju posao i sigurno će i to uticati na težinu porođaja.

Poslala sam ti zahtev na fb-u... i pogledala album tisin svet... pa ona je zaista divna... :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, koleginice :)

Evo mene sa cerkanom, mazimo se i pisemo vam... Juce sam prebrisala celu kucu i danas sam jako srecna jer mi je sve cisto :D Ne smem ni da priznam koliko dugo nisam cistila, kad sam aljkavusaaa!!

Koliko mi se samo spava po ceo dan! To mi se desavalo samo u pocetku prve trudnoce, i evo sada ponovo. Sva sreca pa je ovo moje dete lenstina na mamu :rolleyes: Tako da uspevamo da se naspavamo...

Gorusicu imam pred spavanje, nekad jace, nekad slabije, probala sam sa zrncima pirinca, ali ne vredi :( Moram da pocnem da kupujem kupus ponovo :lol:

Inace, da li neka od vas ima problema sa disanjem? Ja svako jutro kad se probudim ne mogu da dodjem do daha :( Onda sednem na krevet, i prodisem, ali mi se spava, pa cim opet legnem, pocnem da se gusim. I to je tako samo ujutru, kad legnem popodne, ne gusim se :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, koleginice :)

Evo mene sa cerkanom, mazimo se i pisemo vam... Juce sam prebrisala celu kucu i danas sam jako srecna jer mi je sve cisto :D Ne smem ni da priznam koliko dugo nisam cistila, kad sam aljkavusaaa!!

Koliko mi se samo spava po ceo dan! To mi se desavalo samo u pocetku prve trudnoce, i evo sada ponovo. Sva sreca pa je ovo moje dete lenstina na mamu :rolleyes: Tako da uspevamo da se naspavamo...

Gorusicu imam pred spavanje, nekad jace, nekad slabije, probala sam sa zrncima pirinca, ali ne vredi :( Moram da pocnem da kupujem kupus ponovo :lol:

Inace, da li neka od vas ima problema sa disanjem? Ja svako jutro kad se probudim ne mogu da dodjem do daha :( Onda sednem na krevet, i prodisem, ali mi se spava, pa cim opet legnem, pocnem da se gusim. I to je tako samo ujutru, kad legnem popodne, ne gusim se :huh:

Gusi me kad lezim na ledjima, inace ne. A spavanje mi je celu trudnocu uzasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, blago vama vidim da ste sve zgodne trudnice ja sam se do sad ugojila 13 kg, a svi mi i dalje govore da mi je samo stomak porastao. A sad citam da tek sad pocinjemo da dobijamo po pola kg nedeljno. Izgleda da cu imati 15-17 kg vise do kraja.

Inace meni se bebica samo mrda i bas mi je to slatko a ne sutira me , mamina devojcica bice zenstena a ne fudbaler.

Inace i mene pocinju da bole ledja ali mene bole ispod lopatica visoko, i tesko mi je da sedim pored pc-a a bas mi se to radi ima svasta zanimljivog i da procitam i da gledam...

Prosle nedelje sam i ja skoknula do KBC Zvezdara da se raspitam za porodjaj u vodi , majko moja kako je fuj ulaz i ta prijemna ambulanta , rekli su mi da je porodiliste sredjenjije , ali trenutno im renoviraju ceo prvi sprat pa je sad po svim sobama haos , prenatrpane su. Sad ne znam da li uopste tamo da idem ja sam htela tamo samo zbog kade, ali pitanje da li cu to uspeti s obzirom na situaciju. Onda mi je bolje mozda u Front jer tamo imam neku vrstu veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, koleginice :)

Evo mene sa cerkanom, mazimo se i pisemo vam... Juce sam prebrisala celu kucu i danas sam jako srecna jer mi je sve cisto :D Ne smem ni da priznam koliko dugo nisam cistila, kad sam aljkavusaaa!!

Koliko mi se samo spava po ceo dan! To mi se desavalo samo u pocetku prve trudnoce, i evo sada ponovo. Sva sreca pa je ovo moje dete lenstina na mamu :rolleyes: Tako da uspevamo da se naspavamo...

Gorusicu imam pred spavanje, nekad jace, nekad slabije, probala sam sa zrncima pirinca, ali ne vredi :( Moram da pocnem da kupujem kupus ponovo :lol:

Inace, da li neka od vas ima problema sa disanjem? Ja svako jutro kad se probudim ne mogu da dodjem do daha :( Onda sednem na krevet, i prodisem, ali mi se spava, pa cim opet legnem, pocnem da se gusim. I to je tako samo ujutru, kad legnem popodne, ne gusim se :huh:

JA uvece kad legnem nekad imam takav utisak da mi treba vise vazduha kao da sam stisla pluca pa skocim i udahnem dva tri puta duboko i onda je ok. Meni ujutru samo krene da lupa srce brze ako nesto od ranog jutra krenem da radim ali posle malo lezanja se smiri i posle bude sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslala sam ti zahtev na fb-u... i pogledala album tisin svet... pa ona je zaista divna... :)))

Hvala :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, cure...

Mene nista ne boli, samo cekam da se porodim... :lol: SAMO! :P

Hehe, apsolutno isto kao i ja! :rolleyes:

Zene nesto me zanima. Jel mi prestajemo s nasim vitaminima kad krenemo u bolnicu? Ili ne? Ja pijem prenatal, gvožđe i c vitamin pa ne znam dal i njih nosim sa sobom. I sta je najbolje da uzmem protiv bolova da ponesem tamo?

Ja isto pijem prenatal i dr mi je rekla da ga pijem i dok budem dojila...

Dobro jutro devojke!!! Ja se napokon malo odmorih...prija ovo zahladjenje...sta ima novo?ko se danas poradja?

Ni ja se izgleda ne poradjam danas, iako je termin! Bila danas kod dr, ctg ok, ja otvorena samo 1.5cm, i grlic 2cm... Nece ova moja lenstinica napolje jos... :rolleyes: Ajde nek mi neko ko zna pojasni malo to oko skracivanja grlica.... Sta znaci to 2cm? Da je skracen na 2cm ili za 2cm i koliko treba da se skrati...? Ovo za otvaranje znam da je 10cm tj. prstiju za porodjaj... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuj, sutra idem u nemacku da kupim kolica i jos ako nesto vidim, tamo je super jeftino a euro pao, skoro isti kao svajcarac.... A kolica duplo jeftinija :D. Jedva cekammmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuj, sutra idem u nemacku da kupim kolica i jos ako nesto vidim, tamo je super jeftino a euro pao, skoro isti kao svajcarac.... A kolica duplo jeftinija :D. Jedva cekammmmm

Eto... mi ne mozemo do Panceva da se dogegamo, a zenska u Nemacku.... kupi i nama nesto :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, apsolutno isto kao i ja! :rolleyes:

Ja isto pijem prenatal i dr mi je rekla da ga pijem i dok budem dojila...

Ni ja se izgleda ne poradjam danas, iako je termin! Bila danas kod dr, ctg ok, ja otvorena samo 1.5cm, i grlic 2cm... Nece ova moja lenstinica napolje jos... :rolleyes: Ajde nek mi neko ko zna pojasni malo to oko skracivanja grlica.... Sta znaci to 2cm? Da je skracen na 2cm ili za 2cm i koliko treba da se skrati...? Ovo za otvaranje znam da je 10cm tj. prstiju za porodjaj... :)

To znaci da je duzina grlica 2 cm... Kako se otvaras tako se duzina grlica smanjuje, dok se totalno ne "zbrise"... onda beba ide napolje. E sad, to moze da bude postepeno, a moze da se desi i u 5 minuta, tako da nista ne znaci koliki je... Meni je 7.7. bio 4cm, a 27.7. manji od 1cm... Da li se to desavalo postepeno, ili bas tada kada sam imala jake kontrakcije, to niko ne zna... toliko ja znam o tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala MarijaVlada, jasnije mi je.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj meni danas bas nesto nije dan...uhvatili me neki stomacni grcevi odjednom bas sam se bila prepala...medjutim na srecu samo *digestivni* problemi...a sad mi je muka....aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....ne mogu ni da zaspim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj meni danas bas nesto nije dan...uhvatili me neki stomacni grcevi odjednom bas sam se bila prepala...medjutim na srecu samo *digestivni* problemi...a sad mi je muka....aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....ne mogu ni da zaspim

Mnogo bi ti-i da se blizis kraju trudnoce i da ti bude dan :lol: Salim seee... Malo mazenja sa bebicom i sve ce da prodje :rolleyes: Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuj, sutra idem u nemacku da kupim kolica i jos ako nesto vidim, tamo je super jeftino a euro pao, skoro isti kao svajcarac.... A kolica duplo jeftinija :D. Jedva cekammmmm

Lepo se provedi i kupi naaajlepsa kolica! :lol: Ja ne znam koliko je nama Nemacka blizu :unsure: Od danas je mm na odmoru, pa cemo imati kade da istrazujemo sve ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo bi ti-i da se blizis kraju trudnoce i da ti bude dan :lol: Salim seee... Malo mazenja sa bebicom i sve ce da prodje :rolleyes: Srecno!

ma da je kraj ne bih kukala nego je rano jos...a ja sama u kuci ceo dan nije mi bilo svejedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je ovo...ja mu dodjem ko spremacica, zatvaram i ujutru otvaram temu :P ... mene danas malo prosla nervoza...a sto sam pospana.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je ovo...ja mu dodjem ko spremacica, zatvaram i ujutru otvaram temu :P ... mene danas malo prosla nervoza...a sto sam pospana.....

Hehehe....ja sam bila kod lekara od jutros.Sve je ok,bebac mi tezak 1550gr.Malo su mi leukociti povecani,pa sutra moram opet da vadim krv iz prsta.Kako se ti osecas danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam super...pu pu da ne ureknem ...mada sve me vise pritiska beba na dole i imam neke sitne grceve...imam neki trip da nije ostalo jos puno dok gospodjica odluci da izadje napolje...nadam se da ce izdrzati do 36 nedelje a posle kako hoce...idem sad po rezultate urinokulture, celu trudnocu muku mucim s kojekakvim bakterijama da vidim sta se trenutno desava...u super ti je bebac ni veliki ni mali bas kako treba,,,ja jedva cekam sledeci uz ali ovi debili iz DZ/a uveli neki novi sistem zakazivanja koji ni sami ne znaju kako da definisu..haos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam super...pu pu da ne ureknem ...mada sve me vise pritiska beba na dole i imam neke sitne grceve...imam neki trip da nije ostalo jos puno dok gospodjica odluci da izadje napolje...nadam se da ce izdrzati do 36 nedelje a posle kako hoce...idem sad po rezultate urinokulture, celu trudnocu muku mucim s kojekakvim bakterijama da vidim sta se trenutno desava...u super ti je bebac ni veliki ni mali bas kako treba,,,ja jedva cekam sledeci uz ali ovi debili iz DZ/a uveli neki novi sistem zakazivanja koji ni sami ne znaju kako da definisu..haos...

Ma izdrzace bebac,samo je malo zivahnija :D Javi kakvi su ti rezultati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima. Ljudi jel se Biksna porodila, nema je. Nale je sigurno kod doce danas joj je termin. Cekamo da se javi.

Nego ja sam danas dzabe isla na kontrolu. Lepo zovem juce da pitam kad mi radi dr i sestra mi kaze da je pre poodne i ja odem a zena ne radi uopste u ambulanti vec na odeljenju dezura. I ajd sidje ona i kaze mi kao uradi u ponedeljak ctg pa dodji na pregled u petak 19-og. A zadnji uz mi je radila 29.07. A termin mi je 22.8. I sad se ja brinem da nije to kasno tek sledeci petak za pregled??? To je tri dana pre termina. Sta da radim do tad, ne znam kakv je bebac.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zene?

Bila sam kod ocnog posto imam minus dioptriju i malo mi se povecala, sada sam vec nagurala -5. Rece mi da cu morati na carski ako beba bude preko 3,5kg. Ovaj doktor mi nista ne rece za tezinu, to cu morati da ga pitam kad budem isla na kontrolu za dve nedelje.

Koliko cesto vi vadite krv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.