Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma ok za to, nego sam mislila posle porodjaja, kad imas bolove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ok za to, nego sam mislila posle porodjaja, kad imas bolove.

A kakve bolove mislis da ces imati posle porodjaja? :unsure: Meni su se bolovi zavrsili posle usivanja, tj. ranu sam osecala, ali nije ona toliko bolela koliko je bila neprijatna, a za to mislim da ne postoje lekovi ;) Jedino se jos secam da me je bolelo prvih dana dok mala siki, jer mi se grcila materica, ali ni to nije neki jak bol, kao blagi menstrualni. Ne nadaj se da ce ti u bolnici dati bilo sta za to :lol: Najvise sto mozes da uradis je da pitas sta smes da pijes, ako te stvarno nesto bude bolelo, pa da ti tvoji donesu. Ionako ce ti verovatno reci samo Febricet :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodrodosle devojke!Star tebe nije bilo dugo,kuckale smo se u drugom trimestru i odjednom si se izgubila.Kako si?Vidim da ces roditi i ti devojcicu,bas mi je drago,znam da si prizeljkivala da bude devojcica.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ok za to, nego sam mislila posle porodjaja, kad imas bolove.

Diklofen cepici,ja bez njih necu ici ;) Ne idu u krvotok, mozes da dojis, a bol kao rukom odnesen nestaje... provereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se prijavim ovde kod vas. :)

30. nedelja, sad ću u 31.

Blesica moja se mrda i ne miruje. Spavam u proseku po 3-4 sata, što zbog nje što zbog gorušice. Više uopšte ne mogu ispred kompa duže od 10ak minuta jer krene da se rita. Najsrećnija je kada ležim. :lol:

I ima trik: ako legnem na desni bok nabije se u desnu str tibe, ako legnem na levi nabije se u levi deo tibe i udara o krevet. Smiri se tek kada se izvrnem na leđa. :lol:

I bogami, baš je ojačala. Kada me zvekne sa strane pod rebarca fino poskočim.

Cesto smo se pitali sta je sa tobom... Jel sve bilo ok u medjuvremenu? Nestala si kad smo kafenisanje planirale... i jos te cekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesto smo se pitali sta je sa tobom... Jel sve bilo ok u medjuvremenu? Nestala si kad smo kafenisanje planirale... i jos te cekamo...

Da,da,da...a nju ne pozivas na putasvestije po Pancevu? :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da,da...a nju ne pozivas na putasvestije po Pancevu? :lol::lol:

Pozivam, naravno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me nesto zanima, koliko ste kg-a nabacile do sada? Ja sam 10 i zadovoljna sam, mislila sam da cu dosta vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me nesto zanima, koliko ste kg-a nabacile do sada? Ja sam 10 i zadovoljna sam, mislila sam da cu dosta vise.

I ja sam 10, a mislila sam bicu kao tenk, mada sam i sada sebi nesto velika :rolleyes:

Sta kazu knjige, koliko se nabacim kilograma u 8 i 9 mesecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila oko 6 al sam u prvom trimestru smrsala 2-3 kg...a i ona vaga u DZ je starija od mene tako da joj bas ne verujem...meni je sve otislo u stomak nemam cak ni ono salce na bokovima od pre...kazu da se u ovom periodu dobija i do 500g nedeljno sto mu dodje 2kg mesecno

Vi koje cete u zvezdaru...jel imate nekog docu da mi preporucite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zene.... :wub:

Novim drugaricama zelim dobrodoslicu!!!

Ja sam bila na ctg-u, bebac je dobro! Ako ne bude nista novo, idem ponovo u cetvrtak i u bolnicu (jer mi je tada termin), pa cu videti sta ce mi reci...

Mmmoj, ja necu nista nositi za bolove. Mnogo toga utice i na povecano krvarenje, pa se ne bih zezala. Sta znam, sto neko rece imaju valjda i oni nesto tamo. Ako bas nemaju, neka kazu sta moze pa ce nam doneti!

Eeeee, nemoj i ti da me preteknes...molim te, pa nema smisla... ^_^:lol:

I ja sam se pitala za vitamine... Sta znam? Ja kontam, moze, a ne mora. Meni je pre dva - tri dana nestao mamavit (to sam pila), jos ne kupih nov... Ne znam ni da l' da kupujem?

E, da. Merise me. Sada imam ravno 15 kg vise! Pa, dobro... Svi mi kazu da mi se ne vidi...ma sve se to sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me nesto zanima, koliko ste kg-a nabacile do sada? Ja sam 10 i zadovoljna sam, mislila sam da cu dosta vise.

I ja sam mislila da cu mnogo vise,a za sada sam 9kg teza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se pitala za vitamine... Sta znam? Ja kontam, moze, a ne mora. Meni je pre dva - tri dana nestao mamavit (to sam pila), jos ne kupih nov... Ne znam ni da l' da kupujem?

Ja bih ti preporucila da kupis i pijes ih i kada se porodis.Meni je doktor rekao da ih pijem i kada budem dojila,jer i tada ti bebac uzima dosta,pa je preporucljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila oko 6 al sam u prvom trimestru smrsala 2-3 kg...a i ona vaga u DZ je starija od mene tako da joj bas ne verujem...meni je sve otislo u stomak nemam cak ni ono salce na bokovima od pre...kazu da se u ovom periodu dobija i do 500g nedeljno sto mu dodje 2kg mesecno

Vi koje cete u zvezdaru...jel imate nekog docu da mi preporucite?

Tamo su ti svi lekari dobri, ali zaista nema greske... Ja jedino ne bih kod Kosticke, svi drugi su super... izdvajam Luzajica, ali kod njega mozes privatno samo, Mladenovicku, Obradovicku... mada, stvarno ne mozes da pogresis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo su ti svi lekari dobri, ali zaista nema greske... Ja jedino ne bih kod Kosticke, svi drugi su super... izdvajam Luzajica, ali kod njega mozes privatno samo, Mladenovicku, Obradovicku... mada, stvarno ne mozes da pogresis...

Moram da te pitam, zasto ne bi kod Kosticke? Ja sa njom imam extra uskustva, stvarno mi je puno pomogla u toku porodjaja a i kasnije, mislim da je odlicna pa me je iznenadilo tvoje misljenje. :unsure:

Wido, ja ti iz licnog iskustva savetujem Bojovica i Ljatifija, dobri su i korektni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ok za to, nego sam mislila posle porodjaja, kad imas bolove.

Ja nisam imala nikakve bolove posle porođaja. Doduše, nemam ranu, a pretpostavljam da na to misliš. Sve ostalo što je bolelo pre porođaja, čim bebac dođe nestane k'o rukom odneseno.

A što se tiče vitamina, ja ni tokom trudnoće nisam nešto posebno pila, osim gvožđa u trećem trimestru. Pila sam i Metildopu za pritisak, ali sam posle porođaja prestala i jedno i drugo.

Voćke, povrćke, mnogo mleka i to je to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica luni i star!

Zene nesto me zanima. Jel mi prestajemo s nasim vitaminima kad krenemo u bolnicu? Ili ne? Ja pijem prenatal, gvožđe i c vitamin pa ne znam dal i njih nosim sa sobom. I sta je najbolje da uzmem protiv bolova da ponesem tamo?

Inace mene gorusica vec dve noci nije mucila a ni tokom dana, dal to nesto znaci, da se mala spustila?? A nocas sam imala dole neke bolove. :unsure:

Vitamine mozes da pijes i dok dojis, meni je u prvoj tako doca rekao. Analgetike slabo daju, pre svega panadol (=febricet). A treba da imaju bar toga u srbiji!

Te bolove dole imam i ja, sve su jaci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diklofen cepici,ja bez njih necu ici ;) Ne idu u krvotok, mozes da dojis, a bol kao rukom odnesen nestaje... provereno...

Diklofenak spada u grupu nesteroidnih antireumatika i sprecava agregaciju trombocita, tj laicki produzava vreme krvarenja. Za vreme dojenja se ne daje, bar ne u ovdasnjim bolnicama a tako je i preporuceno od proizvodjaca... No da i uzmes jednom greskom sigurno nece nista drasticno da se desi. Kad dete napuni god dana postoje nisko dozirani cepici protiv bolova koji super skidaju i temperaturu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da te pitam, zasto ne bi kod Kosticke? Ja sa njom imam extra uskustva, stvarno mi je puno pomogla u toku porodjaja a i kasnije, mislim da je odlicna pa me je iznenadilo tvoje misljenje. :unsure:

Wido, ja ti iz licnog iskustva savetujem Bojovica i Ljatifija, dobri su i korektni!

Kosticka je bila moj prvi izbor u gradskoj... Javila sam joj se na pregled sa vec nekim cudnim bolovima, a ona mi je uradila cervikometriju, rekla da je u redu i da nema potrebe za dalji pregled... sutradan sam zavrsila u bolnici... Moja drugarica je lezala 7 dana sa preklampsijom ( po njoj je bila zapusena jedna arterija) , nakon 7 dana je prebacena u Visegradsku sa eklampsijom u komi... Treci razlog je to sto je ona pre par meseci skinuta sa patologije i nema veze sa tim odeljenjem, pitam se zasto??? Sve u svemu, dovoljno razloga da nemam poverenja, pa makar ja ne bila u pravu...

Bojovic je super lekar, strucan jeste, ali... ja ceo dan placem, lezim na tokolizi, imam kontrakcije... prijateljica ga posalje da me smiri a on mi kaze da je moj slucaj "macka u dzaku"!!! Mislim da treba da bude malo i psiholog, jer u mojoj situaciji najgore sto je moglo da me snadje je dodatni stres...

Opet ja ne sumnjam u njihovu strucnost, ali meni njihovi pristupi ne odgovaraju. Mozda zato sto posle dva spontana imam visoko rizicnu trudnocu, pa mi je i pristup lekara veoma bitan...

nadam se da me razumes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da te pitam, zasto ne bi kod Kosticke? Ja sa njom imam extra uskustva, stvarno mi je puno pomogla u toku porodjaja a i kasnije, mislim da je odlicna pa me je iznenadilo tvoje misljenje. :unsure:

Wido, ja ti iz licnog iskustva savetujem Bojovica i Ljatifija, dobri su i korektni!

Zdravo narode, evo da vam se javim i ja kao iskusna sto se tice porodjaja u Gradskoj bolnici :D. Oba puta sam se tamo poradjala, prvi put me je poradjala Kosticka a drugi put Ljatifi i evo ja svoj glas dajem Ljatifiju, fantastican je i mnogo mi je pomogao tokom porodjaja jer je isti bio malo komplikovan :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska reci otkri mi tajnu kako da tebe nisu seckali tj prosla si bez epiziotomije? Svaka cast. Jesi radila nesto posebno?

MarijaVlada ja te potpuno razumem i podrzavam. Nisam u toj prici al tvoje misljenje je potpuno opravdano. Iskustva su razlicita.

Febricet imam pa cu poneti a vitamine cu i dalje da pijem, ponecu pa cu pitati.

Stopala su mi malko otekla, to je novo.

Laka noc svima, pa se kucamo sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!!! Ja se napokon malo odmorih...prija ovo zahladjenje...sta ima novo?ko se danas poradja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!!! Ja se napokon malo odmorih...prija ovo zahladjenje...sta ima novo?ko se danas poradja?

Dobro jutro :) Ja necu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) Ja necu... ;)

ti ni ne smes pre Panceva...ko ce da vozi zene gladne kupovine :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!!! Ja se napokon malo odmorih...prija ovo zahladjenje...sta ima novo?ko se danas poradja?

Dobro jutro, necu ni ja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.