Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@Kaca88 cestitaaam draga! :wub: Dobrodosao Vladimire! :babymommy: Nadam se da si ti sad otvorila sezonu i da cemo da kraja nedelje i mi ostale da se nanizemo...

Juce kod doktora scenario koji se mogao predvideti-uradio mi uz, sve ok, kaze dovoljno plodove vode, bebac super... Obavio i pregled, grlic 1.5cm, jedan prst otvorena. Na ctg-u jedna jadna kontrakcija i to je sve. Kaze on meni nema pravila, moze veceras, moze za 10 dana, ako samo ne krene idem u utorak opet kod njega na pregled... Rekao mi da su pripremne cesce i jace kod svake sledece trudnoce i eto to je to. Muz me kao pokisao odvezao kuci. I on se najvise boji da ne krene nocu, to mu je bas stres.

Juce sam skupila poslednji papir, tj. rezultate krvi i sad imam sve za porodiliste od papira, torba je odavno spremna, samo mali lenjivac nece napolje... Sve cinim ne bih li ga podstakla, danas sam vodila decu u park, ostale smo 4 sata, jurila sam sa njima kao pre, posle sam kuvala rucak, jutros mesila pogacu-nemam vise ni pripremne kontrakcije. -_-

@Ragdoll85  i @Nira mene su prosli put tri dana posle termina primili, i sutradan  i izazvali porodjaj. Ono sto je bilo olaksavajuce jeste sto sam bila vec dva prsta otvorena i grlic razmeksan, to dosta olaksava indukciju. U mnogim zemljama znam da pustaju da se termin predje i do dve nedelje, kod nas ne pustaju toliko... Nadam se da ce samo da krene, i ja sam vec nestrpljiva, a mogu misliti vi...

Ragdoll85, Kaca88 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko jaki bolovi treba da budu kad su prave kontrakcije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bezobraznog Oddija, sve vise jedva stizem i da bacim pogled na forum, a kamoli citam ili komentarisem. Trudim se da ispratim sta se desava sa ljudima koje znam jos iz cekanja plusica i merenja nijansi crtice :)  ali obaveze cine svoje, ni sam sebe ne stizem da vidim :D

Odakle da krenem, turbulentno i stresno, i jedini azil od svega su nam bili pregledi kad odemo da vidimo Martina i cujemo kako je sve super. Medjutim resio i on da zeza krizu, Dr Stankovic me ubedjuje da nema mesta sekiraciji, ali izgleda da je doslo vreme da se roditeljski crv sekiracije i ja upoznamo :) Na poslednjem UZ doktor je primetio da Martin zadrzava malo tecnosti u bubrezima i da mu je besikica puna. Sad, po njemu je sve ok, morfoloski je sve super i na svom mestu, plodove vode ima dovoljno, protoci su uredni, ali nas je uputio (i cekam da nam zakaze) da to ispratimo u Visegradskoj, uz konstantno ubedjivanje da se ne brinem. Prvo je to rekao samo meni da ne stresira devojku (ups, sad vec zenu :) ) mada je na moje insistiranje to rekao i njoj, ne zelim da krijem ista od nje, a i daleko je bolje da joj on objasni nego da ja masem rukama i nogama. Naravno da sam onoliko koliko obaveze dozvoljavaju procitao internet na tu temu, i naravno da je to jednako jalovo u smirivanju ovog novog osecaja roditeljske sekiracije, pa to je doslo da ostane tu dok sam ziv :D sada razumem moje, kao i sta sam im sve priredjivao. Sada cekamo da vidimo sta se tu desava, koliko sam shvatio te takve poteskoce nisu retke kod decaka i vecinom se rese same od sebe, pod uslovom da mali nije uhvacen pred mokrenje :D Ali, milion ovoga i onoga leti kroz glavu, a ja nemam malu glavu :D Sve u svemu, ovo sam shvatio kao svojevrsni "jumpstart" roditeljskog tripa kod sebe.

Ostalo, ostalo je ok, kilaza se smirila promenom ishrane, sa te strane je doktor jako zadovoljan, jedino sto je primetio to sa uriniranjem i sto to treba da se isprati. 6 meseci je proletelo, ali ovaj 8. se oduzio i pored toga sto je februar. Da, malisa je malo napredniji u 32 nedelji je bio preko 2kg i nekih nedelju dana napredniji.

hahah vidi datum!!7.2. a ja se porodila 8.2. ma bice to sve super ne brinite!!! to je bre junacina vec :-) cestitke za zenidbu,eto sad imate jos malo i najlepsi poklon :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaca cestitam, divnooo:wub:

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kacooo cestitam ti jaooo zavidim ti :) nadam se da si otvorila sezonu vec kad moja malena ne zeli..

Mi smo bili na kontroli,sve uredu ctg,ni jedna kotrakcija, beba 3270g 51 cm,plodne vode dovoljno,ja zatvorena skroz,kontrola 3.3. Ako se ne porodim do tad, eh kad bi barem htela,al bitno da je sve u redu,protoci dobri, meni tlak 115, 8 kila u plusu i tako.. 

Koliko jaki bolovi treba da budu kad su prave kontrakcije? 

eh neznam ni sama ja sam trpela al nisu bili bas jaki bolovi i eto stali drugi dan kao da nista nije ni bilo ali kad budu na tri minute razmaka i u trajanju barem 30 sek.dosta jaki bolovi onda je valjda to to..

Nira, Ehinacea i Kaca88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Kaca! Drago mi je da cujem da si tako divno prosla sa malenim cupom :baby::babymommy:

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Talestrida meni su objasnili da kod pravih kontrakcija nije toliko bitna jacina, koliko pravilan interval u kome se javljaju. Obicno se taj interval skracuje. I valjda se steze celi stomak, ne samo delovi.

Danas sam bukvalno celi dan provela van kuce i uglavnom na nogama. Prvo Front, pa dok sam se dovukla kuci, spremila nesto za jelo, dragi dosao s posla, otisli na Adu u setnju, u povratku u veeeliku nabavku da napunimo friz i posle svega toga kao da je bilo malo efekta (a mozda se i meni cini od silne zelje). Blagi menstrualni bol, slab, ali konacno neko desavanje. Sad se bacam na disanje, a posle lovim muza :)

Ehinacea, missN, Ana87 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci da ce sve biti onako skolski kako su vas ucili. Evo npr. meni su kontrakcije bile uvek najjace, do 100 a u nepravilnim razmacima. Dr gleda u cudu onu traku sa ctg-a koja pici satima, a meni bolovi uvek najjaci. Ali nisam ih hvala Bogu imala nikad na minut ili dva, uvek veci razmak, ali su mi oba porodjaja trajalaaa. Ali zato iz prvog napona obe uzgurala. Prvo guranje, udahnete najdublje sto mozete i kao da ronite ne ispustate vazduh i gurate najduze sto mozete i jos malo duze od toga i eto bebe. Ali kontrakcije sacuvaj Boze. A recimo zena pre mene u istoj sali kontrakcije nije osetila, isle joj najvise do 60. Ali zato naponi.. dolazila 3 dr, sat i po, dva se motali oko nje i nikako da izgura bebu. Nema pravila, svaki porodjaj je drugaciji.  

Ragdoll85, Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su kontrakcije na 10 minuta bile citav dan, tj.od 5-20h... blagi menstrualni bolovi, nista jako... poslije ctg pokazao da padaju otkucaji, pa su mi prikljucili indukciju i probusili vodenjak, e onda je krenuo bol u pravom smislu rijeci... ali su odmah krenuli na 2 min.i u tim razmacima boli, ali uspijes udahnuti duboko... sve trajalo nekih sat i po, i iz drugog napona rodila svrcu... ovo je bilo sa prvim... sisla 2,5cm otvorena... 

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci da ce sve biti onako skolski kako su vas ucili. Evo npr. meni su kontrakcije bile uvek najjace, do 100 a u nepravilnim razmacima. Dr gleda u cudu onu traku sa ctg-a koja pici satima, a meni bolovi uvek najjaci. Ali nisam ih hvala Bogu imala nikad na minut ili dva, uvek veci razmak, ali su mi oba porodjaja trajalaaa. Ali zato iz prvog napona obe uzgurala. Prvo guranje, udahnete najdublje sto mozete i kao da ronite ne ispustate vazduh i gurate najduze sto mozete i jos malo duze od toga i eto bebe. Ali kontrakcije sacuvaj Boze. A recimo zena pre mene u istoj sali kontrakcije nije osetila, isle joj najvise do 60. Ali zato naponi.. dolazila 3 dr, sat i po, dva se motali oko nje i nikako da izgura bebu. Nema pravila, svaki porodjaj je drugaciji.  

ja ziv primer! nikakav bol nista zivo sto bi mi ukazalo da cu poceti da se poradjam.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaća, čestitam, drago mi je sto je sve dobro prošlo... :-* 

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa prvom detetom imala kontrakcije tri dana pre porodjaja. Prve noci ispao sluzni ceo i blagi menstrualni bolovi tu noc i celog sledeceg dana. Uvece se pojacali, primili me druge noci sa bolovima na 4,5 min, ali jakim. Ceo dan lezala na patologiji sa bolovima na 3,4 min, bas ono jakiiim. I uvece me oko 1 prebace u salu, mali dlan otvorena kontrakcije na 2,3 min.. u 3 otvorena potpuno ali se beba ne spusta. Dr pojacavao indukciju, pojavacao.. mene razbile kontrakcije i kao ne spusta se beba. A ona bila zaglavljena, stavila ruku iznad glave. Otisao po pomoc, posto mi je dr mlad 78 god, da vidi da li da radi CR. Doveo jednu staru iskusnu dr i oni ulaze ja dobijam napone. Stigla je samo da me isece i prihvati bebu. Tako da se ja porodim se tek u 6 ujutru. Sve ukupno 3 dana i noci kontrakcija. Ne znam ni kako sam imala snage posle 3 neprospavane noci da se poradjam. 

Drugi put mi vodenjak pukao u 5 ujutru, porodila se u 20h. Od podneva polako pocela da dobijam bolove, oko 3 pa 5 se pojacavali. Krace je trajalo sve ukupno ali sam se poradjala na suvo jer mi je sva plodova voda istekla. I i nisam bila sasvim otvorena, dr me nije ni pregledala, pustila me da se sama poradjam, a ona stajala na 2m od mene. Zato sad imam rascep grlica. 

A mozda ovo sve nije trebalo da pisem, da ne plasim buduce mamice. izvinjavam se..

 

Jecy i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poenta je da su ti bolovi jaki, ali da pravila nema u kom razmaku ce biti, niti kakav ce biti tok porodjaja. 

Jecy i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam zato se ja sada, drugi put, više plašim nego prvi... Ovaj put sam cak i "vezu" obezbedila, mada znam da mi ona ne moze smanjiti bolove..., al je ipak neka sigurnost... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee ja dobila trudove na 6 min.sad su na 4ali dosta nepravilni i neki smeckasti krvavi iscedak,sad cemo polako u bolnicu..poz i sretno svima koje ce se porodit u ovih par dana:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee ja dobila trudove na 6 min.sad su na 4ali dosta nepravilni i neki smeckasti krvavi iscedak,sad cemo polako u bolnicu..poz i sretno svima koje ce se porodit u ovih par dana:)

Super Majaaa, blago ti se:wub:

Ja vilenim skoro celu noć, nema sanse namestiti se.... Stomak boli kako god da se okrenem. 

Javljaj Šta se dešava! Držim fige 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oo ispalo je da imam wifi u bolnici pa cu ipak moci surfat :) otvorena sam bila 4 prsta zadnji puta u pola pet,videt cemo kakvo je stanje sada.. Ja sam jako zadovoljna bolnicom i svime jedino sta povracam i malo mi je muka al trudovi su za sada podnosljivi..

missN, k a m , merima i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oo ispalo je da imam wifi u bolnici pa cu ipak moci surfat :) otvorena sam bila 4 prsta zadnji puta u pola pet,videt cemo kakvo je stanje sada.. Ja sam jako zadovoljna bolnicom i svime jedino sta povracam i malo mi je muka al trudovi su za sada podnosljivi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee ja dobila trudove na 6 min.sad su na 4ali dosta nepravilni i neki smeckasti krvavi iscedak,sad cemo polako u bolnicu..poz i sretno svima koje ce se porodit u ovih par dana:)

Cekamo lepe vesti... :-* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam zato se ja sada, drugi put, više plašim nego prvi... Ovaj put sam cak i "vezu" obezbedila, mada znam da mi ona ne moze smanjiti bolove..., al je ipak neka sigurnost... :mellow:

Jecy, nisam nikada jurila vezu, uvek sam se pouzdala samo u Boga i u svoju bebu. Nemoj da brines samo, kreni sa osmehom i radosna. Bice sve dobro. :)

 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.