Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja cu u Gradskoj.Pa vazi,mozemo ici zajedno u Pancevo,ali molim te raspitaj se da li smes da ides,zbog vrucine,guzve...Dogovoricemo se sve,ako dobijes dozvolu da ides,najbolje bi bilo da idemo u drustvu.Cmokic

Ako pitam doktorku... hahaha... ne smem ni da pitam, da budem iskrena...

Ali ako ostanem strogo u kuci... hm... dete ce imati ludu majku... :lol::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ nena kako ni za sta...pa da ima neki problem rekao bi ti...ovako znas da su bebice dobro

@marijavlada

nemoj da se zezas s time...bolje pitaj dal smes...ja sam bar jedno 4h tabanala po pijaci pa sam crkla...a meni nista ne fali...ti treba da se cuvas

btw zaboravih da vam kazem da ponedeljkom ne radi pijaca ...da ne odete za dz

mozda bi trebalo da pokrenemo biznis prodaje stvarcica za bebe mamama koje odrzavaju trudnocu a ne mogu da setaju po radnjama...ovako agent dodje donese uzorke i katalog mame odaberu..a sta kazete...pa Trump bi mi pozavideo na idejama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce Nale da se javi... ;)

SanjaRuska, pa kako teku dani s bebicom, jesi se privikla, jel ti tesko..daj pricaj nam nesto. Ljubi Tisu.

Privikla sam se ja nju čim je izašla :rolleyes: Sve se da lako organizovati, uz strpljenje, razumevanje i podršku. Mi smo se nekako prećutno dogovorili shodno našim karakterima - ja je mazim i čuvam kad se probudi rano, a mm pošto je noćna ptica bdi noću ako nešto treba. On je lepo uspava, a ja onda taman uspem da sastavim nekoliko sati, što mi je sasvim dovoljno. I Tisa nam dosta pomaže, spava i po 5-6 sati vezano. Danju se budi češće, ali to uopšte nije prblem. Mada, danas je valjda vrućina ošamutila pa spava bukvalno ceo dan. Budila se nekoliko puta, sisala i bez problema zaspi još dok je na sisi :D

Meni jako pomaže to što mm trenutno ne radi, pa kroz sve prolazimo zajedno. A uskoče nam i moji kad god treba, dođu, prespavaju kod nas, pa je naravno baka nuna nina po ceo dan i ja mogu da stignem i da se odmorim i da uradim što sam zamislila.

Eto, to su otprilike prvi utisci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ nena kako ni za sta...pa da ima neki problem rekao bi ti...ovako znas da su bebice dobro

@marijavlada

nemoj da se zezas s time...bolje pitaj dal smes...ja sam bar jedno 4h tabanala po pijaci pa sam crkla...a meni nista ne fali...ti treba da se cuvas

btw zaboravih da vam kazem da ponedeljkom ne radi pijaca ...da ne odete za dz

mozda bi trebalo da pokrenemo biznis prodaje stvarcica za bebe mamama koje odrzavaju trudnocu a ne mogu da setaju po radnjama...ovako agent dodje donese uzorke i katalog mame odaberu..a sta kazete...pa Trump bi mi pozavideo na idejama

Ma mislim sve mi. Rekao sto i ovaj moj a manje ih je gledao. Prosli put je bio pricljiviji a sad nije ni procitao moj karton... To mi se bas i nije svidelo ali ajde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro !

Da Vas pitam...da li mozda jos neka muci muku sa kicmom?Ako slucajno legnem na ledja,namucim se da ustanem,tj.samo da se pokrenem.Dok hodam i sedim superica ,al kad legnem,to su posle muke.Juce sam isla na uz .Kada smo zavrsili,morali su da me podignu,jer nisam mogla da se pokrenem .Sada kada ulazim u 8 mesec,poprilicno osecam kicmu,ne znam kako ce tek biti kasnije :unsure: .Nadam se da se nece pogorsavati ,i uvek vodim racuna da spavam na boku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kicma te muci jer je vise opterecena zbog tezine...em da bi se napravila ravnoteza zbog stomaka prirodno te ledja vuku u nazad...

meni se jutros beba spustila toliko nisko da sam videla razmak izmedju rebara i stomaka koji sam odavno zaborvila...sad se vratila gore al me bas istripovala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milenice77, i ja sam imala problem sa kicmom i ustajanjem iz kreveta do pre 10 dana... Kupili smo prostirku za krevet od anatomske pene i mogu ti reci da se i lakse okrecem u krevetu i da lakse ustajem ako lezim na ledjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privikla sam se ja nju čim je izašla :rolleyes: Sve se da lako organizovati, uz strpljenje, razumevanje i podršku. Mi smo se nekako prećutno dogovorili shodno našim karakterima - ja je mazim i čuvam kad se probudi rano, a mm pošto je noćna ptica bdi noću ako nešto treba. On je lepo uspava, a ja onda taman uspem da sastavim nekoliko sati, što mi je sasvim dovoljno. I Tisa nam dosta pomaže, spava i po 5-6 sati vezano. Danju se budi češće, ali to uopšte nije prblem. Mada, danas je valjda vrućina ošamutila pa spava bukvalno ceo dan. Budila se nekoliko puta, sisala i bez problema zaspi još dok je na sisi :D

Meni jako pomaže to što mm trenutno ne radi, pa kroz sve prolazimo zajedno. A uskoče nam i moji kad god treba, dođu, prespavaju kod nas, pa je naravno baka nuna nina po ceo dan i ja mogu da stignem i da se odmorim i da uradim što sam zamislila.

Eto, to su otprilike prvi utisci :rolleyes:

E bas lepo sto si odgovorila i nasla vremena. Bas mi je drago da je Tisa tako dobra a i da ti mozes da dojis. I mm ce uzeti odmor cim se porodim, samo kod nas niko ne moze da prespava posto nemamo mesta. :( Al ako bude sve u redu, daj Boze, kao tvoja mala, bice i nama mnogo lakse. Puno te pozdravljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milenice77, i ja sam imala problem sa kicmom i ustajanjem iz kreveta do pre 10 dana... Kupili smo prostirku za krevet od anatomske pene i mogu ti reci da se i lakse okrecem u krevetu i da lakse ustajem ako lezim na ledjima.

Vichi jel to za veliki kao francuski lezaj, gde ste uzeli, koliko kosta? Ja uspem da ustanem al se teze okrecem i ubijaju me kukovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema biksne vec drugi dan...izgleda da se porodila :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmoj, dimenzije su mu 190x160 i kosta 16.000, a onaj manji za jednog je cini mi se 9.000. Ali je stvarno mnoooogooo dobra stvar. Manje me bole kukovi i ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmoj, uzeli smo u Forma ideale... Mozes i na cekove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, cure...

Mene nista ne boli, samo cekam da se porodim... :lol: SAMO! :P

Danas idem na ctg, nisam bila dve nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde idi i ne vracaj se bez bebe u narucju :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde Nale nemoj i ja da te preteknem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, zene, je l' mogu da vam se pridruzim? :)

U 33. sam nedelji, i cekam devojcicu. U 26. nedelji mi je uradjen serklaz, pa sam sad na rezimu mirovanja, ne bas prestrogog, ali ne smem da dizem cerkicu, i treba kad god mogu da lezim i da izbegavam dugo sedenje i stajanje na nogama. Toliko od mene zasad, radujem se druzenju sa vama! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, zene, je l' mogu da vam se pridruzim? :)

U 33. sam nedelji, i cekam devojcicu. U 26. nedelji mi je uradjen serklaz, pa sam sad na rezimu mirovanja, ne bas prestrogog, ali ne smem da dizem cerkicu, i treba kad god mogu da lezim i da izbegavam dugo sedenje i stajanje na nogama. Toliko od mene zasad, radujem se druzenju sa vama! :wub:

Dobrodosla luna i ovde :D. Jos jedna devojcica, super. Malo si sigurnija sa serklazom, bice to sve ok, ne brini. Samo ti leskari i kuckaj..... Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla!!!Napokon neko ko je ista nedelja ko ja :))) kuckaj lezeci i nema frke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se prijavim ovde kod vas. :)

30. nedelja, sad ću u 31.

Blesica moja se mrda i ne miruje. Spavam u proseku po 3-4 sata, što zbog nje što zbog gorušice. Više uopšte ne mogu ispred kompa duže od 10ak minuta jer krene da se rita. Najsrećnija je kada ležim. :lol:

I ima trik: ako legnem na desni bok nabije se u desnu str tibe, ako legnem na levi nabije se u levi deo tibe i udara o krevet. Smiri se tek kada se izvrnem na leđa. :lol:

I bogami, baš je ojačala. Kada me zvekne sa strane pod rebarca fino poskočim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodoslica luni i star!

Zene nesto me zanima. Jel mi prestajemo s nasim vitaminima kad krenemo u bolnicu? Ili ne? Ja pijem prenatal, gvožđe i c vitamin pa ne znam dal i njih nosim sa sobom. I sta je najbolje da uzmem protiv bolova da ponesem tamo?

Inace mene gorusica vec dve noci nije mucila a ni tokom dana, dal to nesto znaci, da se mala spustila?? A nocas sam imala dole neke bolove. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis o vitaminima nisam razmisljala..ja pijem mamavit i on je kao za trudnice i dojilje pa kapiram da treba da ga nosim ...ako ces dojiti bebu moras da pitas doktora a valjda oni u bolnici imaju nesto majku mu..kad vec nosimo od toalet papira do spavacica..da ne treba mozda i skalpel da im ponesem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa citala sam neke komentare da im u bolnici nisu hteli dati nista za bolove ili su jadne jedva izmolile da im daju, pa bolje mi da ponesemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici! Vec sam vas i ranije citala, ali tek sad odlucih da se pridruzim, nadam se da ne zamerate sto sam vas spijunirala :rolleyes:

Odmah da vam ispricam anegdoticu od sinoc: sedimo mm i ja pred kompjuterom, on na radnoj foteljici, a ja na kuhinjskoj stolici, sa jastucetom ispod guze. U jednom trenutku ustajem sa stolice, a ispod mene sve mokro! Odmah sam pomislila da mi je pukao vodenjak, jer pojma nemam inace kakav je to osecaj kad pukne sam-u prvoj trudnoci su mi ga busili u pretporodjajnoj sali. I usfrkisemo se mi, mm-u glavna briga sto sad moramo da budimo cerku :lol: Svaaaa sreca pa sam ipak donekle ostala pribrana, jer mi je bilo cudno da bas nista nisam osetila da je curilo, pa sam se dosetila sta se u stvari desilo: to jastuce smo juce oprali, i spolja je izgledalo kao da se osusilo, medjutim unutra je jos uvek bilo mokro, samo se nije videlo, pa kako sam ja sela na njega, ona voda iznutra je iscurila napolje :lol: Samo zamisljam da smo otisli u bolnicu, kako bismo se ispalili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa citala sam neke komentare da im u bolnici nisu hteli dati nista za bolove ili su jadne jedva izmolile da im daju, pa bolje mi da ponesemo.

Meni su dali injekciju bensedina, mozda i dve :unsure: Mislim da sam ih vise smorila vikanjem :lol: A i polako sam se otvarala, a to valjda pomaze da se misici opuste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici! Vec sam vas i ranije citala, ali tek sad odlucih da se pridruzim, nadam se da ne zamerate sto sam vas spijunirala :rolleyes:

Odmah da vam ispricam anegdoticu od sinoc: sedimo mm i ja pred kompjuterom, on na radnoj foteljici, a ja na kuhinjskoj stolici, sa jastucetom ispod guze. U jednom trenutku ustajem sa stolice, a ispod mene sve mokro! Odmah sam pomislila da mi je pukao vodenjak, jer pojma nemam inace kakav je to osecaj kad pukne sam-u prvoj trudnoci su mi ga busili u pretporodjajnoj sali. I usfrkisemo se mi, mm-u glavna briga sto sad moramo da budimo cerku :lol: Svaaaa sreca pa sam ipak donekle ostala pribrana, jer mi je bilo cudno da bas nista nisam osetila da je curilo, pa sam se dosetila sta se u stvari desilo: to jastuce smo juce oprali, i spolja je izgledalo kao da se osusilo, medjutim unutra je jos uvek bilo mokro, samo se nije videlo, pa kako sam ja sela na njega, ona voda iznutra je iscurila napolje :lol: Samo zamisljam da smo otisli u bolnicu, kako bismo se ispalili :D

Hehe, ja sam se tripovala da neću skontati ako mi pukne vodenjak...Međutim, to kad je puklo, auuuh! Nisam mogla normalno da hodam bar pola sata koliko je curilo, ni tri uloška odjednom mi nisu pomagala :lol:

Tako da, moje je iskustvo da nema šanse da se ne primeti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.