Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo da vas malo nasmejem, posto me uhvatio glupi isijas, dolazi meni svekrva veceras i kaze ako ti je za utehu, i mene nesto seckaju ledja od veceras. :D:D:D

missN, Ehinacea, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javnem da smo jos uvek 2 u1,nista novoga bebi je lepo unutra :D 

Nira dal ti je ispao sluzni cep?

Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javnem da smo jos uvek 2 u1,nista novoga bebi je lepo unutra :D 

Nira dal ti je ispao sluzni cep?

Ne, cak ni to.  :-) Ja samo s vremena na vreme imam menstrualne bolove i to je sve... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ceo dan se hvalim kako sad dobro spavam, osim sto ustanem po 3-4 puta u kupatilo, ali nastavim sa spavanjem, bez problema... I eto nocas problema... Spavala od 23h do 2 i to bi bilo to... Ostatak noci ni 10minuta sna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se psihofizicki pripremam za sutrasnji ctg :) Jedva se smirih od onog proslog i dovedoh pritisak u normalu, sad nesto razmisljam da ujutro ubijem jednu glavicu belog luka, za svaki slucaj :D 

Ja te potpuno razumem, u prvoj trudnoći sam morala 3 puta nedeljno na ctg (beba mi nije rasla jer nije dobijala dovoljno hrane) i to je za mene toliko bilo stresno da mi veče pre toga nije bilo dobro a ujutro da ti ne govorim. Pritisak mi je bivao po 160/100, sreća pa je tamo bio jedan doktor koji je skapirao da imam strah od belog mantila i rekao mi da dok god su pritisci ok kod kuće nema frke. Eto, samo da podelim iskustvo sa tobom. Nisi jedina, ako je za neku utehu.

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na podrsci :)

Sad dodjoh ctg uredan, kontrakcija ni na vidiku. Beba super. Uz mi uradila samo kratko da proveri posteljicu zbog pritiska. Protoci ok, posteljica ok, nista drugo nije merila.

Pritisak ovih dana super, a u ordinaciji opet 140/80. Uveli mi metildopu zbog tih varijacija. Kaze dr nista ozbiljno, samo da ga za svaki slucaj drzim pod kontrolom. U petak ce me primiti u dnevnu bolnicu da provere sve za svaki slucaj. Verujem da ce sve biti ok jer se oni sad prvenstveno plase preeklempsije, a ja niti oticem, niti imam bilo kakvih drugih simptoma. Da, dali su mi neki sumanuti plan neslane dijete gde je sve u gramima. Vec znam da toga necu da se pridrzavam, vec standardno neslano i nemasno i drzacu se namirnica sa spiska.

Ehinacea, Kaca88 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, cak ni to.  :-) Ja samo s vremena na vreme imam menstrualne bolove i to je sve... 

izgleda da cemo mi da predemo termin :D 

Meni se sin ujutro probudio sa temp.38,6.i kaslje a mene pocelo grlo da boli,kljukamo se sa cajevima,limunom,medom,dumbirom i belim lukom,nadam se da ce proci cim pre,sad bi eto ipak da beba saceka par dana,ona lupka stalno bas je nemirna tako da bi mogla i posle termina..

Ragdol super sta je sve u redu,nadam se da ti i ovaj pritisak nece stvarati neke vece probleme,bitno da nemas simptome preklampsije..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na podrsci :)

Sad dodjoh ctg uredan, kontrakcija ni na vidiku. Beba super. Uz mi uradila samo kratko da proveri posteljicu zbog pritiska. Protoci ok, posteljica ok, nista drugo nije merila.

Pritisak ovih dana super, a u ordinaciji opet 140/80. Uveli mi metildopu zbog tih varijacija. Kaze dr nista ozbiljno, samo da ga za svaki slucaj drzim pod kontrolom. U petak ce me primiti u dnevnu bolnicu da provere sve za svaki slucaj. Verujem da ce sve biti ok jer se oni sad prvenstveno plase preeklempsije, a ja niti oticem, niti imam bilo kakvih drugih simptoma. Da, dali su mi neki sumanuti plan neslane dijete gde je sve u gramima. Vec znam da toga necu da se pridrzavam, vec standardno neslano i nemasno i drzacu se namirnica sa spiska.

pa ja koliko znam hoce malko pritisak da skoci pred porodjaj.i meni je skakao a i mojoj cimerki iz porodilista- iste simptome smo imale, a i porodile se isti dan :-) to je bre ok, uskoro ces ti da mazuljkas svoju bebanu :-*

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da, uteha za besike trudnica- odahnucete posle porodjaja!!

milica * voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ulazim na forum da proverim da li se neko porodio posto vidim zatisje citav dan, kad ono nista :)

@milica * nadam se da cete brzo ozdraviti i da ce beba da se strpi do tad.

@merima divno je sto se jos druzis sa nama debelicama i podrzavas nas :)

Uh, pokusala sam da, po preporuci, pokusam da eliminisem so u potpunosti i zavrsilo se tako sto sam prezivela dan na vocu, leblebijama i bademima. Moracu od sutra da se vratim uhodanom rezimu sa minimumom soli pri pripremi hrane jer je sve sto sam spremila danas bilo totalno nejestivo do te mere da za malo bljucnem u tanjir, gutam, a ono se vraca. A zaista nisam izbirljiva... jos sam pokusala onu foru sa zacinskim biljem umesto soli i dobila supu koja je imala ukus caja u kome su skuvane fide i rizoto sa piletinom i povrcem koje kao da sam pasla direktno iz baste, sa sve korovom.

Maajaa:), snowhite i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na ctg sve je u redu, sledeći za 7 dana. Nikome ne pada na pamet da mi uradi UZ :angry:, ja spomenula kaze sta ce vam uz, ctg je dovoljan pokazatelj da li je sve kako treba. 

Bila u apoteci po opremu za porodiliste i bebi kozmetiku... Pukla 50€ ma skoro nista nisam kupila. Bas je sve skupo... 

Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maajaa:) Nadam se da ste i sin i ti danas bolje... 

@Ragdoll85 Super za pritisak, biće to ok...

Ja juce bilo na ctg-u, sve ok. Pitala dr za tu otecenu desnu nogu, kaže obavezno kod vaskularnog hirurga da pogleda da li su vene ili beba pritiska neki nerv. Kaze jako je bitno znati to zbog porodjaja. I eto, danas idem kod tog vaskularnog.... 

Sinoć me tako jako probadalo skroz dole... Uopšte mi nije bilo svejedno... Moram priznati, uhvatio me neki strah, samo sam sedela i ćutala... :-) 

 

Ragdoll85 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy izgleda da je opet razlika u doktorima. Meni prosli put prvo uradili temeljan uz, pa tek onda ctg, a sad drug doktorka gledala samo ctg, nije nameravala uz, pa zbog pritiska me na kraju pogledala bukvalno na minut da proveri posteljicu.

@Nira jos malo po gotovo. Nesto mislim da su vene, vec bi se do sad nesto primetilo. A strah tek razumem, mene nista ne boli pa se s vremena na vreme unervozim i ucutim kad pomislim kako se primaklo.

Jecy i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...Evo i mene u trecem trimestru.

Ehj sta se desava...sem sto se mazis sa curicama?

Koja je prva po spisku da se porodi?

Cmokic za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ovo je zatisje pred buru, pa mora barem tri bebice u narednih 10 dana! :)

Kod mene nema nista, stigla mi starija cera sa zimovanja, juce i danas se samo mazimo. Mene je uhvatio neki nalet energije, odmah sam je raspakovala, oprala dve ture vesa, spremila njen orman, juce sam je vodila na sistematski pregled za skolu, potpuno sam se opustila... Danas popodne konacno idem kod moje dr u dz da mi uradi uz i da dobijem upute koji mi fale. Streber voli sve da ima spremno. :D Posle cemo u setnju, da iskoristimo lepo vreme... Vise nemam pripremne kontrakcije, samo me malo boli stomak dole kada se previse savijam i to je sve. Malo mi se pojacao sekret, ali to je valjda normalno za 9 mesec....

Mnogo me nervira taj ctg i sto nece da rade uz. :angry:

Sto se vlasti tice, ja zivim u iluziji da su svi protiv istih jer su to ljudi istomisljenici sa kojima se druzim i radim i sve se mislim da vecina misli tako, a onda kada dodju izbori shvatim da smo mi manjina, a da vecina podrzava iste. I prosto ne mogu da verujem. :angry:

Ragdoll85, Ana87, Nira i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja, smorih vise... od subote me bole desna rebra na pokret, pritisak, i ne mogu duboko da udahnem. Sinoc sam se jedva namestila da spavam prvo jako zaboli a onda ne mogu da udahnem. A malopre kao da mi je u tom delu nesto puklo i na udisaj jak bol, uopste ne mogu duboko da udahnem... bebac je ceo dan aktivan... bas sam se uplasila i ne znam ni kome da se javim, nikad mi se ovo nije desilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ti stvarno nije napuklo rebro? Ako bebac mnogo jako sutira, a koliko sam razumela, imala si i operaciju na toj strani, sve je moguce. Imas li neki podliv ili modricu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja, smorih vise... od subote me bole desna rebra na pokret, pritisak, i ne mogu duboko da udahnem. Sinoc sam se jedva namestila da spavam prvo jako zaboli a onda ne mogu da udahnem. A malopre kao da mi je u tom delu nesto puklo i na udisaj jak bol, uopste ne mogu duboko da udahnem... bebac je ceo dan aktivan... bas sam se uplasila i ne znam ni kome da se javim, nikad mi se ovo nije desilo...

meni se slicno desava desno rebro me boli imam utisak da mi je visak, i gornji desni sraf, kod ortopeda ne mogu, a gineklog tvrdi da je od tezine... Samo kod mene brzo prodje... Meni se stomak spustio i osecam da me bebac mnogo nisko pritiska kao da hoce da izadje ali ne moze i imam poacan sekret...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga izvestaj od vaskularnog hirurga... :)  Koliko vidim izvestaj, dopler je uredan... Ali, dr mi napisao da koristim neki gel i obavezno elasticne carape sa graduisanom kompresijom, sve vreme dok hodam, za vreme porodjaja i 24 sata posle porodjaja, jer je to najkriticniji period za stvaranje tromba... Naravno, dao mi je broj tel na koji mogu poruciti carape... Uzeti ili ne, sad je pitanje... Nije problem novac, neko kaze uzmi obavezno, neko kaze besmisleno je da ih uzimam ako je nalaz uredan... Dragi je za to da uzmemo, ne zeli da rizikuje ni malo... Zanima me ima li neka od vas iskustva sa necim slicnim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sam se istegla, na plucima nema nista, sutra opet da se javim.... a sve sto sam radila bilo je da sam ispegla jednu masinu bebinih stvari... ovo samo ja mogu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sam se istegla, na plucima nema nista, sutra opet da se javim.... a sve sto sam radila bilo je da sam ispegla jednu masinu bebinih stvari... ovo samo ja mogu!!!!

MissN, dobro je da nije nista komplikovano... Sad odmaraj, nadamo se da ce ujutru sve biti ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, meni su vene na desnoj nozi malo iskocile i dr mi preporucio carape, iz predostroznosti sve do porodja. Nosila sam ih nekih mesec dana, ali su u zadnje vreme pocele da mi prave strasnu nervozu pa sam odustala. Najveci smor mi je navlacenje, jako ih ke tesko navuci preko stopala i zgloba, kasnije ide lakse. Ne primecujem neku razliku kada ih nosim i kada ih ne nosim.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila na ctg, sve uredno. Ali sam se sad iscimala, samo sto sam piskila, posle pet minuta sam samo osetila neku tecnost na gacicama, pogledam, nije sekret, nije mokraca, nema miris, dal se nekom desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaća jesi li osetila da je iscurelo nesto? Moze biti sekret vodenkasti... Ne verujem da je vodenjak, tako malo da iscuri... Mada je sve moguće!! Ja koliko se znojnim, cesto pomislim da nije plodova voda... Gaćice mi stalno mokre!! Užas 

Ova moja beba neverovatno sta radi upravo u stomaku, bukvalno valovi :obas je neprijatno... 

I meni su preporučili čarape, ma kakvi ja uzela one neke za 1000 din u apoteci, obuka je 3puta i Cao... Od njih mi je jos gore, svrbi ispod, žulja... 

Nira kod koga si bila? Na poliklinici? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.