Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Epa drage ovako je bilo. Nakom sto su me spustili na odelenje iz porodilista i rekli da nece izazivati porodjaj nego me prate, bila sam stvarno tuzna i nervozna. Onda mi je dr sa tog odelenja posle uz rekla da je bolje carski jer je beba krupna oko 4 , 4,5 kg i da je visoko. Bilo bi mucenje i za bebu i za mene. Naravno slozila sam se. Carski zakazan za ponedeljak, ali u nedelju dobijem bolove na. 4 min. Opet zavrsim u porodiliste iako sam im rekla da imam zakazan carski i da necu prirodan porodjaj, da rizikujem. Ali naravno nisu ni zeleli da me cuju.Dobila indukciju, cak mi sami ponudili epidural zbog jacine i ucestalosti kontrakcija, ali sam se otvorila do 5 cm i posle nista. Tako da sam opet u 14:15 zavrsila na carskom i dobila bebana od 3600. Za sada se samo mazimo, a od sutra se nadam da ce krenuti kolostrum pa da pocnem da ga dojim.

A vama hvala na podrsci, mnogo mi je znacila, sve ste super. Nastavljamo i dalje druzenje :D

missN, milica *, Ehinacea i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam. Praznici ova 2 dana pa gledam da izbegnem. Evo sad je pao na 130/80. Dacu sebi i terapiji sansu jos veceras, pa ako ujutro bude visok zvacu ga. Bebica je aktivna citav dan, bas sutira i gurka, juce su ctg i uz bili ok, sve mislim da joj nesto smeta smirila bi se.

koliki ti je pritisak ujutru kad se probudis i malo rasanis? Pokusaj da ne mislis i da se max opustis uz neku knjigicu, muziku...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita, čestitam... 

Ragdoll, probaj ako je ikako moguće da ne misliš o tome koliki ti je pritisak... Nemoj ga meriti često, i tako sebi stvaras nervozu... Izmeri ujutru i uveče, i naravno ako ti bude loše... U međuvremenu radi nešto što te opušta...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci normalno je da stanu kao da nisu ni pocele :) 

Milica znam kako ti je ja sam doruckovala u pet ujutro i isla malo razgibat bokove jer su me uzasno boleli

Vanjita cestitamm :D

Ja cu sutra da isplacem more suza iako mi muz i sin odlaze samo na dva dana ali put je to od 6 sati u jednom smeru i strah me je da im se sta ne dogodi :(

eee drage moje meni je danas ispao suzni cep u tri navrata,prvi puta bas mnogo,gusto i prozirno druga dva puta pomalo ali znala sam o cemu se radi,nemoze se to zamenit sa sekretom nikako..

milica * i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima kako ste vas dve, jeste li stigle kuci? 

Majoo pa ti samo sto nisi! :)

Mene su sinoc probudili jaki menstrualni bolovi, sve trajalo jedan sat i smirili se. Od jutros par pripremnih kontrakcija i nista vise. Opeglala sam sav ves, sad cu ceru u setnju da vodim. Ako ce ovako jos dve tri nedelje sa pripremnim bolovima i kontrakcijama bice veselo!

Ragdoll ipak ti proveri pritisak sa doktorom, nije bas ni mali... 

Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene nocas boleo stomak, donji deo ledja... Od jutros malo stomak bolucka... Nekad imam osećaj da neću u porodiliste još bar dve nedelje... :-) 

Maajaa:) i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira ja nocas sanjala, da gledam u forum i cekam da javis da si se porodila jer ti je termin bio 5.02 i nosis blizance xD

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima kako ste vas dve, jeste li stigle kuci? 

Majoo pa ti samo sto nisi! :)

Mene su sinoc probudili jaki menstrualni bolovi, sve trajalo jedan sat i smirili se. Od jutros par pripremnih kontrakcija i nista vise. Opeglala sam sav ves, sad cu ceru u setnju da vodim. Ako ce ovako jos dve tri nedelje sa pripremnim bolovima i kontrakcijama bice veselo!

Ragdoll ipak ti proveri pritisak sa doktorom, nije bas ni mali... 

stigle stigle... sad se navikavamo...M je organizovaniji od mene...meni glava kao da je puna helijuma, kao da sam drogirana..nekad sam mirna, nekad me uhvati panika...bice valjda bolje kako vreme bude prolazilo...nekad se iznerviram sto sto njih ima sto saveta..taman me M smiri kad se pojavi neko od rodbine sa svojom pricom...uh!dodje mi da ne uzimam telefon u ruke!

Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, normalno je da se tako osecas, pokusaj maksimalno da iskuliras okolinu, kad se opustis, sve ce ti lakse biti. Samo slusaj svog muzica i uzivaj sa bebicom, sporednih savetnika je uvek bilo i bice, najbitnije ti je da imas njegovu podrsku. 

Ehinacea, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas pritisak pod kontrolom, 125/80. I to sam otisla u dz da mi tamo izmere jer ja ovim digitalnim aparatima ne verujem, ogromna mi razlika bude kad merim na levoj i na desnoj ruci, po 15-20 jedinica.

Od sutra cu da merim u apoteci, imam jednu bas blizu u ulici, pa cu biti sigurnoja.

Nira, Ehinacea i Kaca88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, docekala si dragog, sad mozes i da se poradjas :):)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jel vas svrbi stomak? Mene vec par dana, ne ceo vec sa strana i ceskala sam i sad pod prstima se oseca kao neravnine, kao sitne bubuljicice, i blago se crveni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima kako ste vas dve, jeste li stigle kuci? 

Majoo pa ti samo sto nisi! :)

Mene su sinoc probudili jaki menstrualni bolovi, sve trajalo jedan sat i smirili se. Od jutros par pripremnih kontrakcija i nista vise. Opeglala sam sav ves, sad cu ceru u setnju da vodim. Ako ce ovako jos dve tri nedelje sa pripremnim bolovima i kontrakcijama bice veselo!

Ragdoll ipak ti proveri pritisak sa doktorom, nije bas ni mali... 

pa nece valjda tako dugo,kad ti je termin? Vise nisam pametna kad pocnu takvi bolni trudovi dal su pravi ili lazni,jedino sta se lazni smire ali isto se pojacavaju i bole sve vise..

ni neznam ko je opce sledeci ? Ja mislim da sam druga na spisku :baby:

Merima divno sta ti je muz podrska a sta se tice telefona ko ga fucka nek se ljuti ko se hoce,svi se prave najpametniji...

Zene, jel vas svrbi stomak? Mene vec par dana, ne ceo vec sa strana i ceskala sam i sad pod prstima se oseca kao neravnine, kao sitne bubuljicice, i blago se crveni. 

uff ne spominji hehe koza popucala skroz i ljubicaste strije imam,neznam mazi s kremom nema druge samo probaj da ne grebes,imas li strije?

merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 najpametnije ti je kod njih da proveravas, meni je jednom digitalani pokazao za dva merenja u razmaku od par min 180 sa 95, a sledeci put 120 sa 70, umalo nisam crkla, iako se moja sveki kune da je tacan, vise mu ne verujem. <_<

@missN mene od 7og meseca, da sam rane bila napravila po stomaku, i grudima takodje koliko sam se nekontrolisano cesala. Krvna slika je bila ok, tako da sam prepisala rastezanju koze, od tada koristim uljane kupke za atiopicnu kozu, eucerin ili biodermu, posto nisam tip koji voli da se macka mlekom za telo i ostalim mazalicama.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam strije, ali mi je stomak iz dana u dan sve veci, mazem se saljicevim melemom.

E sad jesu mi poviseni enzimi jetre ali su u novembru bili i veci pa me nista nije svrbelo, a i svrbi sami stomak i pomalo butine...a joj ovo je da izludis ko buve da imam.... :angry:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajme pa espera se porodila :o nisam znala,cestitkeee :) 

znaci ipak sam prva :P

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira ja nocas sanjala, da gledam u forum i cekam da javis da si se porodila jer ti je termin bio 5.02 i nosis blizance xD

Da nije dr mozda pogrešio? :-) Stomak mi je toliko veliki, ko zna mozda su i blizanci... :-) 

Maajaa:), missN i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, docekala si dragog, sad mozes i da se poradjas :):)

Daaaa... :-) Mogla bih ja polako već veceras... :-) 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima ne slusaj okolinu, vazno je da te muz podrzava, posveti se samo bebi i odmaraj se sto vise mozes...

@Maajaa:) termin mi je 13 mart po kalendaru, po dabl testu ide 7 dana napred, sad sam 37 nedelja, tako da sve je moguce. Tako je, kod poradjaja se bolovi ucestaju i pojacaju, sve to znam, a opet ovako jake pripreme do sada nisam imala. Valjda zato sto je treci put.

I mene svrbi stomak sa strane protekla dva meseca. Stalno se cesem... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jel vas svrbi stomak? Mene vec par dana, ne ceo vec sa strana i ceskala sam i sad pod prstima se oseca kao neravnine, kao sitne bubuljicice, i blago se crveni. 

Mene je sve živo svrbelo. Stomak i grudi najviše, a onda i sve ostalo: butine, ma cele noge, ledja, ruke, dlanovi, stopala. Zato sam i zahtevala da mi urade analizu da vidim da li imam holestazu. Sve je ispalo ok, nisam imala. Rekli su mi da je svrab normalan u trudnoći. Kod mene je baš bilo grozno. Kad sam se porodila svrbelo me jos jedan dan i posle kao rukom odneseno. Neverovatno šta hormoni rade.

Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh ja do apoteke, kad ono opet 140/90. Sacekacu muza da dodje s posla, danas radi krace, pa pravac Front. Ja vise ne znam da li imam visok pritisak ili sam izbezumljena od svega, ali ipak najbolje da oni mene zadrze ako treba, pa i ako bude problem bar sam na sigurnom.

missN, Maajaa:) i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 javljaj kako si...

Meni su stigli rezultati cervikalnog brisa, sve je ok, bas sam srecna. Bila sam i do zavoda da dam krv za zuticu, pustila me zena na lepe oci, posto nisam imala uput. Moja dr u dz je malo lezerna, nije mi dala jos ni uput za porodiliste, sve kao ima vremena, a ja sam zaboravila da mi treba i za ovo. U svakom slucaju donecu im kada budem podizala rezultate... Ostaje mi jos krv i urin, to cu iduce nedelje i onda imam sve papire... 

Jecy, Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.