Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Miss, pazis li na ishranu? Ja od kako pazim na hranu i od kako sam prestala sa utrogestanom i multivitaminima, spustila sam ih skroz. Ast mi je 11, a alt 18. Inace, alt mi je u najgoroj fazi bio 93.

Holesterol i trigliceride nisam imala, ali kako sam krenula, ne bi me zacudilo da se i oni povecaju...

Danas dosla kuci, odmorila malo, pritisak 122/83. Sad sam uzela aparat od komsinice da uporedim rezultate da proverim da li mi je aparat ispravan i merenja se poklapaju u 4-5 jedinica tako da je to to. Doduse, malo mi je skocio pritisak, oko 130/85, ali verovatno opet od nervoze zbog toga kakvi ce biti rezultati i zbog rasprave sa dragim jer on smatra da sam hipohondar i da ne treba da pijem bensedine. Popih sada prvu dozu u zivotu pa cekam da vidim da li ce se pojaviti duge i jednorozi :P

Ragdoll, ja sam ceo život bila izričito protiv bensedina... Imala sam dosta stresnih situacija, ali nikad nisam htela popiti ni pola tablete. Medjutim, sad u sedmom mesecu trudnoće tata je ostao u bolnici, znali smo da nece dugo i odmah sam otišla kod svog ginekologa da popricamo o uticaju stresa na bebu. Dao mi recept za bensedin, pila sam ga tih desetak dana pre tatine smrti i još mozda 5-6 dana posle sahrane. Lepo mi je covek objasnio da bebi nista ne moze biti od leka, a od stresa može svašta. Mislim da je najbitnije da se ne oslanjas samo na lekove, već da i pored toga što ih piješ, sama pokusas kontrolisati neke stvari... Naravno, one koje možeš... 

Ehinacea, Ragdoll85, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam, jedem kuvanu piletinu ili govedje, sa kuvanim povrcem, uz minimalno soli. Jedini secer koji unosim je ujutru u minijaturnoj soljici kafe, cepam sveze salate, voce, cedjene sokove... mleko ne pijem, jedino jogurt svaki dan po dve solje... 

Jos citah po netu i iznervirah se jer naletim na hellp sindrom, preeklampsiju, holestazu... 

Videh da preterano koriscenje utrogestana utice na to mada ga ja koristim vaginalno... ja sam jos na 3x200 i zadnji put mi je rekla dr da cu do carskog tako....

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci Nira.

Miss, ne znam sta bih ti rekla... Nemoj previse da trazis po netu, meni se znalo desiti da istripujem svasta posle raznih tekstova. Sta ti dr kaze?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sledeceg cetvrtka idem kod dr... na uz abdomena mi rekli da to moze biti samo hemijski proces od lekova... i ja se tripujem kad procitam sve i svasta i pokusavam da to ne radim... a zadnji put mi doktorka rekla da idem za bg al tek kad stignu rezultati torch-a koji su dobri izmedju ostalog, ni ona sama nije pametna...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ovde ima žena sa insulinskom rezistencijom. 

Jedete li voće? Meni zabranjeno, baš patim. 

Muka mi je više od mesa, povrća i sireva, dok ne dođe vreme za sveže salate stvarno mi se gadi da jedem više koliko vrtim jedno te isto. 

Testa ne jedem nikakva, ali mahunarke, kukuruz, pirinač i krompir jedem povremeno. 

Kako vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, mislim da ne bi dali bensedin da je stetan... al verujem da je pritisak kod tebe na nervnoj bazi, pokusaj draga da se opustis, uzivaj jos koji dan u udarcima tvoje cure a posle cete se postenski maziti ceo zivot :wub:

Btw ja sam jos gora kako sebi mogu da nabijem tenziju i brigu....

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sve sto se moze imati, pa i insulinsku rezistenciju, doduse blazi oblik. Pri tom sam vodila racuna i o enzimima jetre pa mi je ishrana maksimalno restriktivna. Nisu mi zabranili svo voce, samo ono sa vecim procentom secera kao sto su banane i smokve, a ostalo da ogranicim na 2-3 vocke dnevno, pravilno rasporedjeno, zavisno od toga sta jedem pri glavnim obrocima. Npr ako jedem krompir ili cveklu, onda da smanjim voce i da napravim razmak od par sati. Striktno pazim na ishranu vec nekih 6 meseci i ne da mi ke muka od svega, vec mi se place kada treba da smislim sta da jedem. Poslednjih par dana sam se malo opustila jer stvarno ne znam vise sta da jedem, a stalno sam gladna i imam uzasnu potrebu za slatkisima, pa sam odlucila da malo udovoljim sebi. Nije dugo trajalo, sad mi pritisak pravi probleme i od sutra se vracam bljak rezimu.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, mislim da ne bi dali bensedin da je stetan... al verujem da je pritisak kod tebe na nervnoj bazi, pokusaj draga da se opustis, uzivaj jos koji dan u udarcima tvoje cure a posle cete se postenski maziti ceo zivot :wub:

Btw ja sam jos gora kako sebi mogu da nabijem tenziju i brigu....

Hvala draga :babymommy:

Sada to sve objasni mom muzu posto ja planiram da se pridrzavam terapije :) Veruj mi, tolko mi je dosta svega da bih sada otisla i kod onog Talestridinog dr da mi indukuje porodjaj dok je na dezurstvu :)

missN, Ehinacea i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala smanjene proteine i eto uvecane enzime... al jedva cekam sveze salatice, mada i sad jedem cveklu, kupus, zelenu salatu, mladi luk, krastavac... jedino mi je meso bljak al i njega svarim, jaja cepam svaki dan... a sto se slatkisa tice nikad ih nisam volela, sad mi dodje ponekad da omlatim cokoladu pa se opredelim za onu crnu za kuvanje...od voca jedem samo pomorandzu, jabuku i bananu

 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga :babymommy:

Sada to sve objasni mom muzu posto ja planiram da se pridrzavam terapije :) Veruj mi, tolko mi je dosta svega da bih sada otisla i kod onog Talestridinog dr da mi indukuje porodjaj dok je na dezurstvu :)

joj verujem, i ja cu kod njega samo da udjem u 37-38 :lol: 

Jecy i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja bila na pregledu, sve je ok, ctg u redu... Otvorena 1 prst. Kontrakcije pripremne me bas ubijaju. Kaze dr sve je spremno za porođaj :rolleyes:

Ja nista ne znam o tim parametrima iz krvi, meni to uvek sve u redu... Jaoo ja obožavam sve paste, testenine, paradajz, luk, paprike, beli luk, sveže salate.... Jedva cekam proleće :angel:, taman da skidam ove kg koje sam nabacila <_<ovo mnoštvo kilograma :angry:

missN, Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ceo problem oko trudnoće bio zbog insulin.rez, polic.jajnika i izostanka ovulacije, kao posledica svega toga. Pila sam Glukofaz godinu dana, vodila računa o ishrani i za to vreme smršala 7kg (sa 54 došla na 47, užas) i totalno uništila imunitet. I na svoju ruku prestanem piti lek. Posle par meseci odem kod endokrinologa, ona mi promeni terapiju, dobijem tefor. Neka blaža varijanta glukofaza. I nije mi palo na pamet da vodim računa o ishrani, sve sam jela. Krenuli na pripreme za vto, prošli komisije, dobili termin. I mesec dana pred termin, pozitivan test... :-) Tefor pila prva tri meseca trudnoće i to je to. Pojma nemam kakav je sad nalaz za ir, dr nije smatrao da treba da ga radim u trudnoci, a ja se slažem. Jedem sve, krvna slika savršena celu trudnocu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira eto decekali ste 15.sad samo opusteno :) sad sam ja na iglama 16.i 17.mi muz na putu,samo da ne krene tad..

Jucer u podne smo bili na kontroli,sve u redu grlic zatvoren ali smeksan,ctg uredan,ultrazvuk nije radil sledeca kontrola za dva tjedna :o ja gledam u njega jesam li dobro razumela 28.pregled a 23.mi termin jaoo pa necu valjda do tad.. Ako krene ranije vidimo se u bolnici pa ce tamo radit uzv i sve drugo...

Ove noci sam imala trudove sat vremena bez prestanka na otprilike 6 min.,pre spavanja,beba se gurkala celo vreme i bas je bilo cudno,bili su kao menstrualni bolovi dosta bolni dole stomak i kicma,bila sam uvjerena da cu jutro da docekam u bolnici ali sam se uspela smitit i zaspat, evo nakon prespavanih 6 sati kao da se nista nije desilo,sluzni cep jos nije ispao,dali je koja od vas imala lazne kontrakcije a da su bole i javljaju se tako cesto? Pa odjednom nestanu kao da nista nije bilo? Beba i sada gurka osecam blage pokrete skroz nisko dole :)

 

 

milica *, Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maajaa:) Daaa, evo ga 15... :-) Ja budna još odavno, sad ću već polako da ustajem i nestrpljivo čekam dragog... :-)

Sacekaces i ti svog, misle naše bebe na nas... :-) 

Maajaa:), missN, milica * i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zenice... Meni je spavanje postalo patnja... U prvoj trudnoći sam do zadnjeg dana spavala bez ikakvih problema, cak i u bolnici gdje je vjecito neka buka... Sada se budim svakih sat, sve me boli, stalno kontam da su krenule kontrakcije, kukovi, kicma, ma sve me boli... totalni raspad sistema... ujutro mi je glava kao bubanj, jer se nisam naspavala, a mali zvrk u 8h, kao budilnik... 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo tako sam ja imala u tri navrata na pet,sest minuta kontrakcije vec htela u porodiliste i smiri se kao da nista nije bilo. Nista se nisam otvorila posle toga dzaba bolovi samo se razmeksao grlic. I tu noc posle ricinusa krenuli bolovi na pet pa na tri minuta otvorila se do 4 cm i tu se pocelo smirivati na 8 min na kraju sam i odspavala ostala sam na 4 cm dok nisu ukljucili indukciju, za manje od dva sata od 4 cm do kraja porodjaja uz indukciju. Inace su mi prva dva porodjaja bila ekspresna a eto treci se oduzio mada sam je najlakse izgurala sam kraj je bio brz.

Jecy i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo ja sam pred prethodni porodjaj imala tako laznu uzbunu, kontrakcije na 5 min, cak sam i otisla u porodiliste, odakle su me naravno vratili i rekli da sam skroz zatvorena... A bila sam 39 nedelja, zaista sam mislila da je to to. Nikad se tako glupo nisam osecala nego to vece kada su mi rekli da idem kuci.

Volim sto nas bebe u ovom caskalistu slusaju, Zoe se porodila za vikend, Nira je docekala 15-ti, a moja zelja je da mi se starija cera vrati sa zimovanja (stize u ponedeljak) i da iducu sredu odem kod moje dr po uput za porodiliste, a onda zaista moze kada hoce.

Inace mene totalno drma sindrom gnezdjenja, oprala sam sve stvari koje su se mogle oprati, imam jos jednu turu za peglanje, sredila sam sve ormane, i moram priznati da sam u tome uzivala! :D

Jecy kod mene isto kao i kod tebe, jedan prst sam otvorena i pripremne kontrakcije su mi bas jake i ceste. Sada se spremamo mm i ja da vodimo mladju ceru napolje, bas me je obradovalo ovo lepo vreme...  

missN, macka maza, Jecy i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebice cekaju tate ♡ moj ga je sacekao. Dosao je u 3 posle ponoci i ujutru smo odmah otisli na porodjaj. A svi ginekolizi su mi pricali da cu se poroditi cim udjem u deveti a on se rodio dva dana pre termina. Tacno ga je cekao ♡

missN, Cipelic, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce da se beba da tako kazem podigne? Na posledenjem uz je bio na karlicnom ulazu, tako je pisalo na izvestaju, od sedmog meseca pijem utrogestan zbog kontrakcija, razmeksanog grlica i toga sto je nisko, mislila sam necu izgurati ni do osmog, mirovala sam do pre par dana jer mi je bilo tesko i da ustanem, da se krecem, da sednem, konstantno me bolelo, a sad taj pritisak dole u opste ne osecam. Juce sam cak i prozore prala, sredjivala detaljno stan i nista...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je Kaca88, moja sestra celu trudnocu prelezala, nisko beba, utrogestan... kako je usla u 9. malisa se podigao a doktorka popi*dela... al na kraju se porodila ipak i brzo i prirodno

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @missN na odgovoru, ja sutra treba da se dogovorim sa doktorkom za uz, a za vikend mi je rekla da prekinem terapiju i da ocekuje da se brzo nakon toga poradjam. Ja vise ne verujem u to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @missN na odgovoru, ja sutra treba da se dogovorim sa doktorkom za uz, a za vikend mi je rekla da prekinem terapiju i da ocekuje da se brzo nakon toga poradjam. Ja vise ne verujem u to :D

hoces draga, uzivkaj u stomacicu jos malo posle se druzi sa bebicom svojom :wub:

 

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovaj pritisak nikako nije ok. Ne znam da li sam sebi nabila tenziju, ali od jutros je 135/85 do 140/90. Cini mi se da mi ovaj bensedin nista ne deluje. Sinoc sam popila i bila budna jos 3 sata, jedva zaspah. Jutros sam isto popila i normalno ustala, nikakav efekat ne osjecam. Sad se lomim da li da idem u bolnicu ili ne... Rekli su mi da pratim i da dodjem ako skoci preko 140/90, ali nisam bas bila spremna na scenario da nece padati ispod toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovaj pritisak nikako nije ok. Ne znam da li sam sebi nabila tenziju, ali od jutros je 135/85 do 140/90. Cini mi se da mi ovaj bensedin nista ne deluje. Sinoc sam popila i bila budna jos 3 sata, jedva zaspah. Jutros sam isto popila i normalno ustala, nikakav efekat ne osjecam. Sad se lomim da li da idem u bolnicu ili ne... Rekli su mi da pratim i da dodjem ako skoci preko 140/90, ali nisam bas bila spremna na scenario da nece padati ispod toga. 

rag, imas broj od doktora da se cujes sa njim najpre?

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam. Praznici ova 2 dana pa gledam da izbegnem. Evo sad je pao na 130/80. Dacu sebi i terapiji sansu jos veceras, pa ako ujutro bude visok zvacu ga. Bebica je aktivna citav dan, bas sutira i gurka, juce su ctg i uz bili ok, sve mislim da joj nesto smeta smirila bi se.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.