Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da, kaca je dobro napomenula, verovatno ocekuje neki kes, pa bi da on to odradi. Meni je ideja totalno van pameti, pogotovo sto imas misljenje i drugog dokrtora. Na pregled idi svakako, ko zna, mozda je beba saglasna sa dr pa krene sama :P

Inace, moje gnezdo spremno skroz :) Sveki i ja od jutrs prevrnule stan nopacke. Okrecli smo u decembru. Popodne stizu tepisi sa pranja. Muz kad dodje sa posla ima jos neke coskovE u kupatilu koje sveki ne moze da dohvati zbog visine, a ja zbog stomaka. Ostaje mi peglanje jos nekih stvarcica jer smo baaassss mnooooogooo toga dobili pa nisam stigla sve i da pokupujemo plastiku za kupanje i bebi kozmetiku jer nam je kupatilo bas malo pa to ostavljamo za kraj da se ne bismo saplitali o stvari dok jos ne moramo. Tata juce lepio za ceru zvezdano nebo preko pola plafona. Nije uspeo da nadje da kupi jos zvezdica, da je nasao izlepio bi ceo :) Samo se njoj jos ne zuri napolje. Sutra ctg pa cu da vidim da se ne desava nesto sto ja ne primecujem. Pripremne kontrakcije ni jedne, ona je prilicno zivahna, proteze se i gura na sve strane, toliko pritisce oko pupka i guzi se da su mi se tu gde najvise gura pojavile 2 strijice. Koliko je navalila, bice prva beba koja je rodjena kroz pupak :D 

missN, Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam misljenje i treceg doktora i ona misli da ne moze da me porodi, tako da cu lepo veceras da preskocim i sutra ujutru da odem na ctg i resen problem, posto doktorka malopre rece da nema sanse da beba resi veceras ili sutra da izadje, samo da proveravam kontrakcije :)

Nira, Kaca88, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 i mene je uhvatilo isto ludilo od jutros, vec tri dana nemam bolove ni kontrakcije pa sam resila vise da ne mirujem, vreme je stan da se prevrne naopacke. :D Cera mi je kod sveki a ja cu polako :rolleyes:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene donji deo ledja sve vise steze... Nije to jak bol, ali definitivno je jaci nego jutros... 

Maajaa:), Kikiriki i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene donji deo ledja sve vise steze... Nije to jak bol, ali definitivno je jaci nego jutros... 

nira i mene bole leda iza i donji deo stomaka :( ali konstantna bol nije kao trudovi pa mislim da nije nista zabrinjavajuce,dal je tebi bol konstantna ili? Samo da ne krene jos barem par dana 

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konstantno boli, samo što se eto blago pojačava... Pretpostavljam da to još uvek ništa ne znači, samo me malo hvata trema... Ne strah, nego trema... Neko je ovde jednom dobro opisao, baš onaj osećaj kao pred ispit... :-) Sve si naučio, ali leptirici u stomaku rade... :-) Samo jos 48 sati i onda kad god hoće, što se mene tice... :-) 

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida sve se slazem sa zenama, kakvo izazivanje porodjaja  u 37 nedelji, a sa bebicom sve u redu... O Boze, sta sve nekim lekarima pada na pamet! Naravno da ne moze niko da te natera... Doticni ocekuje cast sigurno, ne vidim zasto bi to inace predlagao. 

Evo mog izvestaja sa kontrole. Doktor me je pregledao ginekoloski, otvorena jeda prst, grlic 2 cm, uzeo mi je cervikalni bris, kaze nema indicija da ce beba jos, ali naravno ne zna se. Uradila sam ctg, kaze sve super, imala sam jednu jacu kontrakciju. Za 7 dana opet ctg, a iduce nedelje ionako idem kod moje dr u dom zdravlja na uz. Bilo bi mi draze da me je gledao i na uz, ali kaze nema potrebe posto sam ga pre mesec dana radila, ako se do tada ne porodim radice mi ga za dve nedelje. 

Inace ja bas imam dosta pripremnih kontrakcija, imam i neke blage menstrualne bolove, valjda se telo priprema. Prvi put ih nisam imala uopste, drugi jesam, ali ne ovoliko, a sad su bas ceste. I mi smo skoro sve sredili, sutra ce mm da okreci bebinu sobu, i dolazi mi covek da mi dubinski ocisti dusek za krevetac, posto ipak su tu devojcice spavale dok su bile bebe, a stoji vec dve godine, treba ga lepo pripremiti. Torbu za porodiliste sam spakovala, mada cu jos verovatno jos nesto da ubacim ovih dana. 

Ragdoll85, Jecy i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Eninacea, jos malo i eto nasih beba... Meni se ceo dan stomak stvrdnjava, ali bas bas... Nije mi svejedno, bolno je čak... Sutra idem na pregled, nece mi raditi UZ, samo vaginalni... Mada bih i ja vise volela UZ. Ja jos nista nisam spremila, ni torbu, ni stvari za bebu... Jednu turu oprala i ispeglala. Moraću se pozabaviti ove nedelje. Nema više zezanja ;)

missN, Nira, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita, čestitam! Brzo se oporavi, pa nam piši... :-* I, imate mnoooogo lepo ime... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Vanjita!! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubi žgaravica, ja ne znam sta je ovo... Bukvalno bljujem vatru :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubi žgaravica, ja ne znam sta je ovo... Bukvalno bljujem vatru :angry:

probaj sa bademima ili kokicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene, ja nocas slabo spavah, malisa se postenski gurao i protezao izmedju 12-2 pa jutros od 5...spava li ovo dete??? ^_^:wub:

 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Moja beba juce ludovala, jedva sam izdrzala cas u skolici koliko je gurala i lupala. Nisam mogla da se namestim. Nastavila je i sinoc kad sam legla, ali sam bila premorena pa sam zaspala...

@Jecy meni pomazu sirovi bademi. Doduse, nemam mnogo problema sa gorusicom, po nekad me uhvati uvece, po malo. Ne znam da li pomaze kod tezih slucajeva.

Jecy i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita, cestitam od srca... slazem se da imate prelijepo ime... znam 3 Mateja, i svi su predobra djeca i jedan je vec odrastao momak... 

Ja sam nocas grozno spavala... imama sam osjecaj da mi krece porodjaj, stalno sam sanjala da su mi pocele kontrakcije, pa da mi je pukao vodenjak i tako citavu noc... samo prispim, vec skacem da provjerim... beba nije mirovala sekunde, valjda moja uznemirenost uticala i na nju... Msm da je ovo sve bilo jer je mm radio noćnu, a ja sama kuci sa malenim od 17 mj.pa mi frka da ne krene tada...  Sve u svemu, citava nic mi je bila nocna mora... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja noćas nisam nikako spavala, em zgaravica, em nikako se namestiti... Ma haos!!, al sreca imam sinka spavalicu pa me pustio skoro do 10 da spavamo... 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pridruzim onima koji nisu spavali... :-) Legla sam oko ponoći, probudim se u 10 do 1 i to je sve od mene za ovu noć... :-) Odspavala mozda od šest i već u osam ustala... Danas ctg i konačno moram malo u šetnju...  

missN i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sta mene snadje od jutros! Odem na redovni ctg, izmere mi pritisak 150/80. Kazem dr da mi se to desava na kontrolama, ali da pratim kuci i da je uvek idealan. Posalju me kod interniste i kazu mi da ako pritisak ne padne ostajem u bolnici jer je visok pritisak pod stresom uvod u problem visokog pritiska. Tu sam vec posizila pri samoj pomisli da ostajem u bolnici, ali sam se nekako smirila i kod interniste vec pao na 140/80. Urade mi ekg, sve uredno, i propise mi samo bensedin 2x2,5 i da merim pritisak 3 puta dnevno, pa ako bude skakao da se hitno javim.

Uz i ctg uredni. Bebica super, mlati nogicama, bas je bila nemirna. Narasli smo na 2920g :wub: Nema kontracija.

Zavrsim to sve i krenem po rezultate briseva. Vaginalni i cervikalni ok, ali ovaj na streptokoke b pozitivan. Nisu mi davali terapiju jer sam vec 38. nedelja, a one se cesto vrate ubrzo po isteku terapije, vec mi dr rece da obavezno cuvam nalaz i ponesem kada krene porodjaj da bi mi dali antibiotik intramuskularno i to ce zastititi bebu. I tako... izdrzacu jos ove 2-3 nedelje, valjda nece jos nesto krenuti naopako...

Jecy, Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bas te vala svašta snašlo..., a sreća pa nije ništa :baby:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita cestitaaaam! :wub:

 

Ragdoll vazno da je bebica dobro, i meni su prosli put i nakon ispijene terapije dali venski ab za svaki slucaj... 

Mi smo danas okrecili sobu i sklopili krevetac. Imam da operem jos dve partije vesa i sve je spremno! Opet imam pripremne kontrakcije, a jutros sam imala neki cudan sekret, da izvinete kao zelatin, zuckast, bez krvi. Meni do sada nije ispadao cuveni cep, tako da nemam iskustva sa tim, citala sam malo po netu, vidim da je kod nekih zena izgledao bas tako. Znam da to nista ne znaci, moze porodjaj da bude i za dve nedelje... Beba mi je danas mirnija nego inace, mozda vise zaista nema mesta za svoje akrobacije! Idem po mladju ceru u vrtic, to mi dodje sat vremena setnje! :D

Jecy, Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni opet porasle transaminaze.... smorih se.... 

Pre neki dan sam isla na uz abdomena i sve ok... sedam dana ne pijem nista od tih dodataka ishrani i eto porasle... ne znam sta da mislim.... utrogestan stavljam vaginalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao ptoblema sa povecanim holesterolom i trigliveridima u trudnoci?I da li zahteva neki tretman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, pazis li na ishranu? Ja od kako pazim na hranu i od kako sam prestala sa utrogestanom i multivitaminima, spustila sam ih skroz. Ast mi je 11, a alt 18. Inace, alt mi je u najgoroj fazi bio 93.

Holesterol i trigliceride nisam imala, ali kako sam krenula, ne bi me zacudilo da se i oni povecaju...

Danas dosla kuci, odmorila malo, pritisak 122/83. Sad sam uzela aparat od komsinice da uporedim rezultate da proverim da li mi je aparat ispravan i merenja se poklapaju u 4-5 jedinica tako da je to to. Doduse, malo mi je skocio pritisak, oko 130/85, ali verovatno opet od nervoze zbog toga kakvi ce biti rezultati i zbog rasprave sa dragim jer on smatra da sam hipohondar i da ne treba da pijem bensedine. Popih sada prvu dozu u zivotu pa cekam da vidim da li ce se pojaviti duge i jednorozi :P

Jecy, missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.