Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mogu ja planirati ali mislim da vikendom nema epidurala. Nemam nalaze kod sebe cini mi se daje rekao 69, u pola 4 imam opet ctg treci danas i treba da brojim pokrete bebe a samo se vrti.

missN i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85, pa mogle smo se sresti, i ja sam juce bila u Frontu, i to kod svoje doktorke koja je bila dezurna. :D

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 Beba je dobro, to je najbitnije... Ako se ništa ne desi ranije, brzo će proći do nedelje... Sad si na sigurnom, posmatraju sta se desava, to je najbitnije... :-* 

Ja ceo dan sredjivala stan, ne mogu vise da sedim, ležim... Decak se vrti jaaaako poslednjih par dana... A dragi i ja smo se mnoooogo obradovali, jer smo tek danas shvatili da on stiže 15-og, a ne 16-og... Nemate pojma koliko je veliki taj jedan dan... :-) A i mali decak ima sad dan manje da se strpi dok tata ne stigne... :-) 

merima, Ragdoll85, Zoe86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, beban je dobro i sve ce biti ok... uskoro ces se maziti sa svojim zamotuljkom, nemoj da se brines :wub:

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 ja onda definitivno necu skoro, mrdamo stalno xD i kod mene je bilo samo da izguram do 9-tog, a sad je sve cvrsto zatvoreno xD ma bitno da je sve sa bebcima ok :)

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je l' vase bebe mnogo stucaju? Ova moja mrva u zadnjih par dana stuca sigurno po 2 puta dnevno i to onako, bas domacinski.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako da razlikujem stucanje od pokreta? :)  nikad nisam sigurna da li je stucanje ili me ipak lupka... osim kad udara bas jako pa onda tacno znam da su noge u pitanju haha jer mi nekad izmesti stomak kad zapne :D  

Nira, missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja, kako prva, tako i druga.. bas sam na proslom uz pitala da li mu je pupcanik oko vrata, posto kazu da to moze da bude razlog, a i prvoj bebi je bilo dva puta obmotana. Drugi razlog je da su halapljivci mali, sto se isto potvrdilo kao tacno, ja imam traume koliko se moja cerka zagrcnjavala kao beba. 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na svim sajtovima koje sam pratila i citala pise da je stucanje zdravo za bebe i da im nista ne skodi, otkud sad to da je mozda zbog obmotane pupcane vrpce?! Sad sam bas zabrinuta :( ova moja jedna beba je u zadnje vreme puno stucala i jedino sam je tad osecala, posto je nisko postavljena i vrv nema mnogo mesta za pokrete, a sad u zadnjih nekoliko dana nema ni stucanja :huh:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A je l' vase bebe mnogo stucaju? Ova moja mrva u zadnjih par dana stuca sigurno po 2 puta dnevno i to onako, bas domacinski.

ovaj moj svaki dan, al nesto nezno i sitno... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu ja planirati ali mislim da vikendom nema epidurala. Nemam nalaze kod sebe cini mi se daje rekao 69, u pola 4 imam opet ctg treci danas i treba da brojim pokrete bebe a samo se vrti.

Neko je cak spominjao da ima u prepodnevnim casovima, epidural... To je bas sr... Ma to i nije smanjena kolicina plodove vode.. Mene jedna tu nedavno zblanula smanjena kolicina, mora se pratiti obavezno... Kad AFI 93, ni govora o nekoj panici. 

Kakav ti je Ctg? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba bas bas stuca, nekad mi je bas neprijatno... Po štucanju sam znala kada se okrenula glavicom dole. Nikada mi niko nije rekao da je to neki problem... 

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam rekla da je problem, nego sta moze da bude uzrok, tj.iz iskustva sam napisala, sto ne mora da znaci da je i kod drugih tako.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ctg je uredan, protoci su dobri rekli su da je blago smanjena ali posto sam presla termin prate i u nedelju indukcija, epidural je kao dostupan od 8 do 20 ali mislim da za vikend ne vazi mozda se i varam.

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam rekla da je problem, nego sta moze da bude uzrok, tj.iz iskustva sam napisala, sto ne mora da znaci da je i kod drugih tako.

Štucanje nastaje kao rezultat podizanja dijafgrame, pupčana vrpca ne moze imati veze sa njom... 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se cini da su oni rekli da je smanjena kol.plodove vode izmedju ostalog da bi te i zadrzali. A jel tebi 9.02. termin po mens ili UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je termin po uz po ciklusu bi bio 26.1 ali od starta je 2 nedelje manja trudnoca pa racunaju termin 9.2. Izmedju ostalog posteljica je prezrela pa kao krajnje je vreme da se trudnoca zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa dobro. Ja navijam da sjutra dobijes kontrakcije, da se pocnes otvarati i da se ekspresno porodis!;-) Da ih zeznete sve:-)
A ako ne sjutra onda nek bude u nedelju uz indukciju, nije ni to bauk, meni su je dali prvi put i sve je proteklo u redu.

Zoe86, Ragdoll85, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa dobro. Ja navijam da sjutra dobijes kontrakcije, da se pocnes otvarati i da se ekspresno porodis!;-) Da ih zeznete sve:-)
A ako ne sjutra onda nek bude u nedelju uz indukciju, nije ni to bauk, meni su je dali prvi put i sve je proteklo u redu.

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,  Bila sam na onom bepcevom predavanju koje je držala glavna sestra iz sale i nešto je spominjala da su počeli i vikendom u prepodnevnim casovima sa daju epidural... Ja se ovaj put svim silama borim za epidural<_<

Ma da, nije to nista posebno smanjena kolicina vode... Pa sami je kraj... 

missN i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala nadam se i ja, zelim da izbegnem ponedeljak jer je na taj dan pre dve godine umrla moja mama i bas bi mi bilo tesko da se rodi na taj dan ali sta mogu jbg. Ja se zaista nadam da cu najdalje u nedelju ugledati moju princezu bas sam nestrpljiva vec. Ja se jos uvek nadam ekspresnom i lakom porodjaju kao sa prvo dvoje mozda sam naivna ali eto nada umire poslednja. Pitacu za epidural svakako smatram da zasluzujem treci put makar.

merima, Vuciguraj, missN i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala nadam se i ja, zelim da izbegnem ponedeljak jer je na taj dan pre dve godine umrla moja mama i bas bi mi bilo tesko da se rodi na taj dan ali sta mogu jbg. Ja se zaista nadam da cu najdalje u nedelju ugledati moju princezu bas sam nestrpljiva vec. Ja se jos uvek nadam ekspresnom i lakom porodjaju kao sa prvo dvoje mozda sam naivna ali eto nada umire poslednja. Pitacu za epidural svakako smatram da zasluzujem treci put makar.

Uh Zoe bas se potresoh, tužno..., ali možda nista nije slučajno. Ko će znati?! 

Držimo fige da krene samo sto pre... Moze i večeras :)

 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala nadam se i ja, zelim da izbegnem ponedeljak jer je na taj dan pre dve godine umrla moja mama i bas bi mi bilo tesko da se rodi na taj dan ali sta mogu jbg. Ja se zaista nadam da cu najdalje u nedelju ugledati moju princezu bas sam nestrpljiva vec. Ja se jos uvek nadam ekspresnom i lakom porodjaju kao sa prvo dvoje mozda sam naivna ali eto nada umire poslednja. Pitacu za epidural svakako smatram da zasluzujem treci put makar.

Moj tata je umro 17.11. prosle godine... Bice mi jakooo tesko kad god da se porodim, sve je to jos uvek sveze, necu moci nazvati tatu da ga obradujem... :( Mozda glupo zvuci, ali ako se porodim 17-og nekako cu imati osecaj da je to tatina zelja... Glupo je reci da ce moja beba da zameni mog tatu, niko nikoga ne moze zameniti, ali eto imam neki osecaj da bi deo tate dosao sa malim decakom... Ja se svakakvim stvarima tesim ova tri meseca, tako eto i porodjajem na taj datum... Da ne radim tako, iskreno ne znam kako bih podnela celu situaciju... A tatin rodjendan je 12.marta, jaaaako sam zelela da se tad porodim... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata je umro 17.11. prosle godine... Bice mi jakooo tesko kad god da se porodim, sve je to jos uvek sveze, necu moci nazvati tatu da ga obradujem... :( Mozda glupo zvuci, ali ako se porodim 17-og nekako cu imati osecaj da je to tatina zelja... Glupo je reci da ce moja beba da zameni mog tatu, niko nikoga ne moze zameniti, ali eto imam neki osecaj da bi deo tate dosao sa malim decakom... Ja se svakakvim stvarima tesim ova tri meseca, tako eto i porodjajem na taj datum... Da ne radim tako, iskreno ne znam kako bih podnela celu situaciju... A tatin rodjendan je 12.marta, jaaaako sam zelela da se tad porodim... 

 

Nira, meni je termin 12.03. Tužna je i tvoja poruka, ali eto... Prosto je tako moralo da bude. Jedni odlaze, drugi dolaze... Sa tvojom bebom dolazi i deo tvoga tate, sa svakim novim bićem dolazi deo svih onih sto su otišli... Ok, ja odoh sada u neku filosofiju, ali je tako:wub:

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe mislim.pa Espera.pa Nira.ja sam utrcala pre vremena.inace je meni termin bio 23.2.eto vam misterije.ali sam nekako znala da cu pre.

pa nama je termin bio isti dan? Joj sta nisi ranije rekla :) salim se naravno ja nebi voljela pre 17 jer mi muza nebude 16i 17 ali eto nikad se nezna...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.