Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima <3 cestitam,bas si nas iznenadila,skoro su mi suze krenule :) joj divno ime,mi smo izabrali Lana,eto slicno je <3 divnoooooo,ja  jos nisam svjesna da cu i ja uskoro nije me jos lupilo a kad me lupi ima da muz poludi samnom,bicu u oblacima sva i skakat na svaku i najmanju promjenu :)

ko je sledeci? Nira?

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu izvini Nira mislila sam na Zoe eto ja bi tebe preko reda :D

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe mislim.pa Espera.pa Nira.ja sam utrcala pre vremena.inace je meni termin bio 23.2.eto vam misterije.ali sam nekako znala da cu pre.

Jecy, missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, cestitam, da ste zive i zdrave :baby:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace imam neku temperaturu danas, popodne bila 37.5 sad je 37.8, a nemam druge simptome, ne znam od cega sad to! Zvala sam dr, reko mi da pijem brufene i vit. C. Plan je bio da se u subotu javim na kliniku da me prime, i da uskoro obavljamo porodjaj. Samo ko ce da izdrzzi do subote :o:(

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu izvini Nira mislila sam na Zoe eto ja bi tebe preko reda :D

Ako mi vec prognoziras, gledaj da ne bude pre 16-og, posle toga moze kad god... :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne javlja se Zoe...izgleda da su joj pogodili termin hehehe

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima čestitke i od mene :baby::babycrib::wub:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Merima, baš si djavolko, sad si otkrila termin a krila si ga ko zmija noge. Haha, drago mi je da je sve super prošlo, moj najbolji drug iz Bg-a je rodjen 8.februara :).

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je zoe haha ja cu izgleda ispratiti i njih 3 joj. Nista se kod mene ne desava sem sto me mala nocas tako isprepadala, sanjala sam da mi umro deda i ujak i probudila se drmala stomak pola sata nista mala se ne pomera ja se odsekla pocela da placem ma uzas i javi se stidljivo promeskolji uh samo da se rodi vec jednom. Jos malo krecem na ctg videcu sta ce mi reci.

Nira, merima, missN i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ti snovi... Ja noćas sanjam prvo jednu ženu kojoj je pukao vodenjak i porodila se u roku od pet minuta, a onda druga isto... I probudim se, brzo u kupatilo da proverim da nije i meni, a sve tako pospana... I ostatak noći nista od spavanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja vec danima sanjam kako negde putujem... sa stomakom... ili se skrivam... nocas sam sanjala gomilu skorpija kako pokusavam da ih prodjem... 

Izmenjeno od strane missN
Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm, proci ce to brzo, sutra vec subota.

Zoe, takve traume imam citavu trudnocu. Moja spavalica kada spava ne postoji sistem koji ce je probuditi. Tako je Od kako je pocela da se pomera, pa i dan danas.

Inace, da kucnem, ja poslednjih par dana spavam kao da nisam trudna. Jedino me uvece muce kukovi i malo mi teze pronaci polozaj, pa mi treba vremena da zaspim. Kada zaspim mirna sam do jutra.

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ujutru pocnu da bude kukovi, utrnem sve... a uvece kad legnem na levi bok zadnjih 7 dana (posto jelte kazu da je najbolje za bebu na levom boku), ona toliko pocne da udara, imam utisak samo sto mi ne kaze "okreci se nezgodno mi je", i to bude toliko neprijatno da prosto moram da legnem ili na ledja ili na desni bok... i onda se u toku noci okrenem ali tad onako pospana ni ne osecam ako se buni :) 

Ragdoll85, missN i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kopka na oba boka, zavisi kako kad se okrene. Onda legnem, pa kao "izvucem" stomak ka napred da je ne pritiscem. Ali za kukove mi je najbolje kada legnem na ledja, onda me ne bole. Tako odmorim dok ne prestanu, pa se vratim na bok. Nesto se ne usudjujem predugo na ledjima, tripujem da ce beba da se ugusi.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kopka na oba boka, zavisi kako kad se okrene. Onda legnem, pa kao "izvucem" stomak ka napred da je ne pritiscem. Ali za kukove mi je najbolje kada legnem na ledja, onda me ne bole. Tako odmorim dok ne prestanu, pa se vratim na bok. Nesto se ne usudjujem predugo na ledjima, tripujem da ce beba da se ugusi.

nece, Ragg, koliko sam ja puta znala da se probudim na ledjima.ne valja da recimo lezis non stop, ali ovo na sitno je ok.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ujutru pocnu da bude kukovi, utrnem sve... a uvece kad legnem na levi bok zadnjih 7 dana (posto jelte kazu da je najbolje za bebu na levom boku), ona toliko pocne da udara, imam utisak samo sto mi ne kaze "okreci se nezgodno mi je", i to bude toliko neprijatno da prosto moram da legnem ili na ledja ili na desni bok... i onda se u toku noci okrenem ali tad onako pospana ni ne osecam ako se buni :) 

Ne udara ona sto joj je neudobno, vec kada lezis na lijevom boku dobija najvecu kolicinu kiseonika i hranjivih materija... pa igra od srece... :D

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milica * hehehe i meni je to padalo na pamet, rekoh nije valjda da dobije toliko energije tek kad legnem na levi bok, kao da je tad ukljucim u struju :D  

 

@Ragdoll85 i ja izbegavam ledja, ali se ujutru uglavnom probudim na ledjima... mislim da ne moze nista da im fali, ali ajde kao pokusavamo da radimo onako kako je najbolje, da nas ne pece savest :) 

Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidite meni je doktor rekao da kad osetim pripremne kontrakcije legnem na ledja da bi beba dobila vise kiseonika :) koliko pre porodjaja beba prestane da se mrda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni najvise prija da spavam na ledjima, ali pocnem u snu da cvilim, pa me muz budi da se okrenem. :D Kad legnem na levi bok, bebac je miran, ali zato na desnom imam utisak kao da mi je u stomaku meduza, na sve strane udara. Juce sam bila na ctg-u, nista od kontrakcija, razmeksan grlic, uloziva za prst i terapiju do kraja sledece nedelje da koristim pa za vikend da prekinem. Toliko sam se plasila da cu se poroditi pre vremena, a sad imam utisak da necu jos dva meseca.;)

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni za kicmu i kukove prija na ledjima... u toku noci se okrenem a preko dana sam na bokovima... i ovaj moj cuti vec danima... juce smo isli kod doktorke, zadrzala sam se i svo vreme se vrpoljio, a kako legnem i on se umiri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me na patologiji smanjena kolicina plodove vode pa sam na posmatranju, bas mi nije trebalo ovo u nedelju ce indukovati porodjaj ja se jos nadam da ce krenuti ranije. Inace sam zatvorena i grlic je dug al mekan 3200 gr ima protoci su dobri srcani tonovi isto.

merima, Ana87, Maajaa:) i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Talestrida ja pripremne jos uvek nemam. Ludilo, kao da se necu poroditi nikad. Valjda se beba umiri na par dana pred porodjaj, ali nije pravilo.

@Kaca88 to je izgleda neko kao pravilo, cim ti ustanove rizik od prevremenog, preneses i preko termina. I ja sam tako bila u riziku jos od 5. meseca, a sad nista. Jos jutros mi uzimali briseve, gledao glic, sve cakum-pakum, ne mice se.

@missN i meni spavanje na ledjima mnogo prija zbog kukova, ali samo na mekanom. Na tvrdoj podlozi.se ukocim u roku od 30 sekundi, bukvalno, onda ne mogu da ustanem i da se maknem.

@Zoe86 bitno da je beba dobro i da se ne muci. Malo je smor sto moras biti u bolnici, ali opet, sta god da se desi na sigurnom si. Ja se juce u Frontu pela peske na 3. sprat, a oni imaju neke galerije i medjuspratove, nikad stici. Ispred lifta bas guzva, nisu samo trudnice vec ima i drugih pacijenata, smrkljavih i svega pa mi se nije dalo. Muz mi kaze da nisam normalna, da ne smem tako, a ja ga pitam da li je bas tako losa opcija da pocnem da se poradjam u sred porodilista i to bas dok je moj doktor dezurni :D

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me na patologiji smanjena kolicina plodove vode pa sam na posmatranju, bas mi nije trebalo ovo u nedelju ce indukovati porodjaj ja se jos nadam da ce krenuti ranije. Inace sam zatvorena i grlic je dug al mekan 3200 gr ima protoci su dobri srcani tonovi isto.

Jesi li planirala epidural? Koliki je AFI, sta kazu? Bice to sve super! 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.