Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao, cure... Da vidim kako ste.

Bas ste vredne nema sta! ;) Ja sam se totalno ulenjila, bas sam u pripravosti i nista mi se ne mili da radim, sve se nadam sad' ce... Mada, ruku na srce, ni nemam sta, sve mi je spremno. Samo da moji sve ponovo operu i srede kucu uobicajno, jer je generalka nedavno pala.

Biksana, zeno, meni uopste nije jasno kako nisi u bolnici sa tim bolovima na 5 minuta?

Kod nas nema nekih extra velikih radnji sa baby opremama, niti ima da se nedju neke bas povoljne cene... :unsure:

Mmmoj, bas smo se dopisivale sa My Baby, jel' te brine sto je nema?Mislim, mozda se zena iskljucila s ovoga skroz, ali volela bih da znam da je dobro... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe lude ste... U pokretu sam stalno, stalno nesto spremam, pravim... Malopre sam dosla kuci peske od mame (nije jako daleko ali je prilicno uzbrdo), dusa mi u nosu bila.. Sad sam evo zamesila testo da pravim neke kiflice, pa posle kontam da napravim neki kolac... :rolleyes: Jedno jos da me isprepadaju... :) Termin je u sredu, 10.08..

Sto se tice bebi opreme, ne znam kako je u vasim gradovima, ali kod ovde ima nekoliko proizvodjaca iste u okolini... Pa je kod njih dosta jeftinije nego u npr. Aksi koja prodaje njihove stvari... Raspitajte se za tako nesto, sigurno ih i kod vas ima...

Majo, imam osecaj i ti ces da me preteknes... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmoj, bas smo se dopisivale sa My Baby, jel' te brine sto je nema?Mislim, mozda se zena iskljucila s ovoga skroz, ali volela bih da znam da je dobro... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

blago meni opet ja....otisla sam u pohod nadam se da se necu vratiti s gooooomilom stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, dobro jutro... :wub:

Kod' mene nista novo... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnjače, kako ide? :P

Ja samo da vas pozdravim i prosledim poljupce od Tise!

Držim vam svima fige, i mislim na vas, iako imam manje vremena da vam kuckam i da vas obilazim!

S vremena na vreme pogledam šta se zbiva, al' uglavnom čim krenem da kuckam, bebana počne da se oglašava i ništa od mog pisanija. U svakom slučaju, pratim vas i željno čekam lepe vesti! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnjače, kako ide? :P

Ja samo da vas pozdravim i prosledim poljupce od Tise!

Držim vam svima fige, i mislim na vas, iako imam manje vremena da vam kuckam i da vas obilazim!

S vremena na vreme pogledam šta se zbiva, al' uglavnom čim krenem da kuckam, bebana počne da se oglašava i ništa od mog pisanija. U svakom slučaju, pratim vas i željno čekam lepe vesti! :lol:

Dobar dan moje mamice!

Nale samo strpljivo

SanjaRuska pozdrav tebi i tvojoj lepotici i saljem vam poljubac i uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja se bas nasetah...zapela ko sivonja...

Sad sam mrtva umorna ...Em mi je jutros kasnio voz em je napolju pakao....

Izvestaj :

Bodici jednobojni su od 150 do 180 imaju bez,sa kratkim i sa dugim rukavima

Bodici sa kojekakvim aplikacijama su od 150 do 250

Zekice su od 250 do 400 od prilike

Peskiri s kapuljacom su 400 * u radnji nema ispod 1000 a isti su skroz

Posteljina se krece od 1000 do 2500 za one s ogradicom i 400 je ona obicna bez ogradice i jorgana

Benkice i majcice su oko 200 din i ima stvarno prelepih

Portiklice su od 50 do 150 *ove od 150 sam vidjala i u aksi...iste

Carapice su 50 din

Kompletici /zeka,benkica,carapice,kapice i sl su od 350 pa do 600

Ja sam uzela samo probne uzorke da vidim kako ce se ponasati kad se operu...inace sve je pamucno...sebi sam uzela dve spavacice za bolnicu jednu sam nasla za 250 ....da mi ne bude zao ako bude krvava :))) okacicu slike da vidite samo malkice da odmorim posto sam se vala bas nasetala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svratim po nekad procitam sta kuckati i prisecam se sebe u tom periodu. :D

Wido bas si im lep izvestaj napisala. Ne preterujte sa kupovinom dobicete lom stvari a duse nase ih mnogo brzo prerastu. Nama je ostalo dosta ne obucenih stvarcica jer su brzo omanjale. Wido kod vas u porodiliste nosite vase spavacice? Prvo sam mislila da je to super, kod nas to ne sme, ali da znate da vam treba X puta danas da se presvucete, sto od krvi, sto od joda ili rivanola, sto od mleka koje procuri.

Sa srecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mama dy

u nekim porodilistima da u nekim ne...e sad meni draze da imam svoje...ova od 250 je u stvari haljina na bretelice...ali posto je pamucna (ariljska) moze da prodje ko spavacica....bili su neki minijaturni bodici kao za do mesec dana al nisam se udusila da uzmem jer ne znam koliko ce veliko moje prase da bude

@ zvoncica

a da vidis sta sve ima za malo vece bebe oko 6 meseci pa navise....pamet da ti stane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja videla neku mornarsku haljinicu, kao sto su sad moderne za nas, za 3m al meni tad bas ide zima ne bih stigla ni da joj obucem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si lezala?

U Vrscu na ginekologiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da vas pozdravim, ako ste slucajno pomislile da sam se porodila, nisam! <_< I pored kiflica i torte juce opet nista, samo mi otpadose noge i ledja i nista drugo novo...

SanjaRuska, poljubac i za tebe i Tisu.... Uzivajte...

Wida, to je bas bas jeftino... Jel nasa proizvodnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom je Turska roba..ali je sve 100% pamuk i mekano na dodir..portiklice su domace...ima i bodica i majcica al mi se cinilo da su nekako kruti ne znam kako to bolje da opisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo mozda beba voli vise slano...probaj neko pile da peces :)))

evo slicica....skroz na brzaka i boje su lepse u prirodi

shoping

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, svaka cas za izvestaj. Stvarcice su lepe. A, sto rekose zene, bas je povoljno!

Biksna, nema te? Verovatno si na nama prizeljkivanom mestu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je slatko da se kupuju stvarcice za bebe samo olako se pretera.

Biksna cekamo novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se prijavim da sam jos tu... :)

Bas su slatke stvarcice...

Biksna, drzim palceve da je vec sve proslo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom je Turska roba..ali je sve 100% pamuk i mekano na dodir..portiklice su domace...ima i bodica i majcica al mi se cinilo da su nekako kruti ne znam kako to bolje da opisem

Wido,izvini jesi li ovo kupovala negde u Bgu i gde?

Mozda si i napisala negde ,al nisam pronasla :unsure: .Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske.... evo i ja malo da se primaknem...

Wido hvala na izvestaju iz Panceva. Bas me je iznenadilo da je tako povoljno. Sve posteljinice koje sam gledala sa ogradicom da mi se svidjaju su od 4500 pa na dalje, pa kad sam videla da je na pijaci najskuplja 2500, mislim da vredi otici i pogledati. Ja cu ovu nedelju sigurno jos provesti u krevetu, a sledece cu ici do Panceva...

Sinoc nam je stigao krevetac i dusek :) Preslatko :)

Inace kontrakcije su mi svedene na nekoliko dnevno, sto je odlicno, pa se nadam da ce i otvaranje stati malo i dati nam jos koju nedelju da rastemo.

Ovih dana ceto razmisljam koliko su ostale bebe aktivne... kod mene to izgleda kao jedno koleno koje stalno kruzi po stomaku... stomak mi nikada nije miran... Imam i neke snimke, pa ako uspem postavicu, ali kao "beba osmi putnik" ako ste gledale. Nadam se da je samo nestasna beba, da to nije uznemirenost od lekova... ali doktorka kaze da u svakom slucaju nije za brigu...

Biksna, hajde javi nesto lepo :)

Pozdrav zenske :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Milenica

to su stvari iz Panceva...tj s pijace..:)))

@ MarijaVlada

ako ides idi stooo ranije vec da si tamo u 7, i zbog izbora i zbog vrucine...i izbegavaj nedelju tad je najveca guzva mene su izbubecali po stomaku samo tako...doduse ni moja beba im nije ostala duzna...

Sto se tice sindroma *osmi putnik* moja beba to radi jos odavno...baka mi je rekla da je to verovatno peta :))) to nije nista opasno nego je i pozitivno jer je beba aktivna sto znaci da je dobro

Zaboravih da vam napisem da su stapici za usi ono najvece pakovanje 50 dindzi i da sam nasla vlazne maramice za 100 din...iskreno cini mi se da sam mogla i da se cenkam al bilo je uzasno vruce pa me mrzelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada, to za "ludovanje" bebe je ok, i moja je bila najaktivnija u tom periodu, imala sam utisak da nikad ne spava i stalno je "iskakao" neki deo tela, cak sam i dr pitala jel to njoj nesto smeta jel ja nesto radim kad je tako nemirna... :unsure: Mada moja ni sad nije mnogo mirnija, samo ima manje mesta pa mi vise tegli stomak.. Show, stomak mi je cas ceo u levo, cas u desno a cas kao toranj na sred stomaka... :) Kako kaze wida, to je ok, znaci da je beba vesela i dobro... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske.... evo i ja malo da se primaknem...

Wido hvala na izvestaju iz Panceva. Bas me je iznenadilo da je tako povoljno. Sve posteljinice koje sam gledala sa ogradicom da mi se svidjaju su od 4500 pa na dalje, pa kad sam videla da je na pijaci najskuplja 2500, mislim da vredi otici i pogledati. Ja cu ovu nedelju sigurno jos provesti u krevetu, a sledece cu ici do Panceva...

Sinoc nam je stigao krevetac i dusek :) Preslatko :)

Inace kontrakcije su mi svedene na nekoliko dnevno, sto je odlicno, pa se nadam da ce i otvaranje stati malo i dati nam jos koju nedelju da rastemo.

Ovih dana ceto razmisljam koliko su ostale bebe aktivne... kod mene to izgleda kao jedno koleno koje stalno kruzi po stomaku... stomak mi nikada nije miran... Imam i neke snimke, pa ako uspem postavicu, ali kao "beba osmi putnik" ako ste gledale. Nadam se da je samo nestasna beba, da to nije uznemirenost od lekova... ali doktorka kaze da u svakom slucaju nije za brigu...

Biksna, hajde javi nesto lepo :)

Pozdrav zenske :-*

I moja beba je prilicno aktivna.Medjutim pre 2 dana sam imala malo jaci stres,i beba se smirila.Tako da znam da nase bebe sve u stomaku osecaju .Dva dana mi je bebac bio miran.Sinoc sam legla i posvetila se stomaku ,mazila stomak i pricala mu .Eee,kako se onda moj malisa razigrao !Srce mi je bilo na mestu,i evo ga ,sreca moja aktivirao se i razigrao .Dusa me boli sto oseti stres ,al jednostano je bila visa sila ...samo da je on meni dobro :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Milenica

to su stvari iz Panceva...tj s pijace..:)))

@ MarijaVlada

ako ides idi stooo ranije vec da si tamo u 7, i zbog izbora i zbog vrucine...i izbegavaj nedelju tad je najveca guzva mene su izbubecali po stomaku samo tako...doduse ni moja beba im nije ostala duzna...

Sto se tice sindroma *osmi putnik* moja beba to radi jos odavno...baka mi je rekla da je to verovatno peta :))) to nije nista opasno nego je i pozitivno jer je beba aktivna sto znaci da je dobro

Zaboravih da vam napisem da su stapici za usi ono najvece pakovanje 50 dindzi i da sam nasla vlazne maramice za 100 din...iskreno cini mi se da sam mogla i da se cenkam al bilo je uzasno vruce pa me mrzelo

E,da cula sam da u Pancevu ima super jeftinih stvari(kako si navela cene ,iste su kao i u Arilju).Moji zive u Arilju,pa su mi tamo nakupovali stvari super povoljno .I kvalitetne,i kad se operu superica su .U Pancevu je jos jeftinije.Ja sam pre neki dan isla u immo centar ,rekli mi da je povoljan ,al nije bas nesto povoljan .Platila sam kapicu bez vezica 290 dinara( bas mi se cini da je jaka cena), da imam bar tu jednu,a ove sa vezicama su moji platili 50 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima. Jel otisla neka da se poradja? :lol:

Nocas sam mnogo bolje spavala, nije bilo ni g od gorusice. Inace i mene bole kukovi od lezanja valjda, nemam mira samo se okrecem s boka na bok. A danas nam sledi pakao od vremena, moracu sto pre do prodavnice, da to obavim i budem mirna. Pa cu da perem bebi stvari i rasirim ih, a sutra peglanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.