Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam nešto sigurna da cu pre termina, ne bi bilo lose i dve nedelje... Svaki dan znači.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Sakovac, nek je beba ziva i zdrava :)

Epa moguce da je pogresno upisao ovog puta na nalazu, jer je do sada uvek pisalo da je na prednjem zidu. Nema veze, bitno da je tu i da je sve u redu :D 

 

učiteljica i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo i mog izvestaja: u ponedeljak ispao sluzni cep i od tada imam pripremne neredovne kontrakcije, juce ujutru u 7 pocinju da bole, dodjem u Bet u 15h i dr me vrati jer nisam nista otvorena. U 18h kontrakcije na 4 min bas bolne krenem u Bet i pukne mi vodenjak. U  20:30 me uvedu u predporodjajnu a u 21:55 se rodila Katarina.

Zenske koje su jos 2u1 zelem ovakav porodjaj ^_^:wub:

Hvala puno na cestitkama!

Zoe86, VesnaBesna, Zone* i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooo!!! Dobrodosla Katarina! :wub:

Obema zelim brz oporavak i puno mazenja i pazenja :)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, jao divno super za lagan porodjaj jel imas epiziotomiju? Ja zamalo sinoc da odem do betanije, celo popodne me neke kontrakcije sastavile uvece jedno vreme na tacno 3 minuta ja se lepo istusirala bas dugo pod toplom vodom prijalo mi bas i ajde mericu da li su pravilne legla i posle pola sata kontrakcija na 3 minuta smiri se sve e poludeh i tako nocas jos par kontrakcija bilo i evo osvanulo ja kao nova. Trece mi a nemam pojma kao da mi prvo :angry: 

sakovac, Vuciguraj, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 mozda ces ti i pre mene? :)

Ja nemam nikakvih kontrakcija...

Zoe86 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, jao divno super za lagan porodjaj jel imas epiziotomiju? 

Imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih moglo je prodji i bez toga,bitno da je gotovo ako sve bude ok vec sutra cete kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam Saki! Divno za lagan porodjaj!

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@sakovac, cestitam i zelim dobrodoslicu Katarini :wub: super za tako lagan porodjaj.

Devojke, ja juce bila na kontroli, grlic razmeksan, skracen, uloziv za prst. U ponedeljak idem na kliniku, pa da vidimo. Od juce osecam kao menstrualne bolove povremeno, imam osecaj da cu uskoro, a inace vodim na spisku, ali  iz senke :)

ma.za.m, Cintia, Zoe86 i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitammm Sakovac :D sad uzivaj sa bebicom...I ja svim trudnicama zelim lahak porodjak kao moj, ja kad sam se porodila bila sam puna snage, nisam se osjecala ni sekunde umornom....:babymommy:

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam sakovac super za lak porod,sada se mazite :) opa pipi ti si sada na redu srecnoo :)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se spustila tiba i izbilo malo strijica po dnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ima li neki savjet sta da radim, jos mi konci nisu ispali i upalilo mi se gdje su krajevi konaca ko bubuljice se stvorile i bole me, strah me ici da mi vade konce bojim se da ce me boliti....ima li iko savjet sta da stavljam da smirim upalu tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa Ako ti se upalilo, mozda bi najbolje bilo da odeš kod lekara.  Za gnojne upale i bubuljice je dobar Flogocid, čitala sam da ga neke porodilje stavljaju na ranu. To je u principu najjača antibiotska mast, ali lično ne znam i nisam sigurna koliko je pametno stavljati je na intimnu regiju. 
Mozda kantarion?? On smiruje upale i omekšava kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, bolje da odes... meni kad su izlazili konci isto se desilo, oni to malo ociste, i pripomognu koncicu da izadje i nista ne boli

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi neka provere. Prijateljica je imala problem jer joj je organizam odbacivao konce, pa je rana sporo zarastala. Otprilike tako se manifestovalo i kod nje.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vec jako dugo pa se maram malo izjadati,ovaj deveti mesec je bas tezak,u par dana kako sam usla u deveti sam izgubila snagu za bilo sta,bolovi u stidnoj kosti su se jako povecali jedva ustajem,a sada vec dva dana mucim muku sa hemeroidima,boli uzasno nemogu sjest jedem na lezecki,mazem s kremom ali sporo prolazi,ufff znam da bi trebala uzivat u svakom danu trudnoce ali ja jedva cekam da prode ovih par dana da bude bolje,dode mi tako neki period da nisam ni za sta a nezelim to pokazat ljudima oko sebe pa se tu malo izjadam :/ kako ste vi?

Moja torba je spremna polovicno jos trebam neke stvarcice dokupit to cu poslje sledeceg pregleda.. Ne zaboravite punjac za mob,praznu vrecicu za zamazanu robu,gumicu za kosu i labelo,stvarcice koje se retko spominju a opet su potrebne..

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, bolje da odes... meni kad su izlazili konci isto se desilo, oni to malo ociste, i pripomognu koncicu da izadje i nista ne boli

jesu li ti oni izvadili konce? Posto te bubuljcce bole zato me strah da ce me bolitu vadjenje mada imam 2 konca samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vec jako dugo pa se maram malo izjadati,ovaj deveti mesec je bas tezak,u par dana kako sam usla u deveti sam izgubila snagu za bilo sta,bolovi u stidnoj kosti su se jako povecali jedva ustajem,a sada vec dva dana mucim muku sa hemeroidima,boli uzasno nemogu sjest jedem na lezecki,mazem s kremom ali sporo prolazi,ufff znam da bi trebala uzivat u svakom danu trudnoce ali ja jedva cekam da prode ovih par dana da bude bolje,dode mi tako neki period da nisam ni za sta a nezelim to pokazat ljudima oko sebe pa se tu malo izjadam :/ kako ste vi?

Moja torba je spremna polovicno jos trebam neke stvarcice dokupit to cu poslje sledeceg pregleda.. Ne zaboravite punjac za mob,praznu vrecicu za zamazanu robu,gumicu za kosu i labelo,stvarcice koje se retko spominju a opet su potrebne..

Majo, nista bolja nisam... ja sam kaj 8. Mozda mogu reci da sam od 8 mj. Jedva mjesec u prekidima skuckala da sam se dobro osjecala... ostalo... -_- beba je skroz nisko, pa pritisce vec odavno, cak sam prije par dana mislila da cu se poroditi... tako da svaka cast kome je trudnoca lijep period... msm, ja jedva cekam bebusku i sve to, ali trudnoca... neka hvala, meni dosta... oduvijek sam maštala o troje djece, ali od same pomisli na trudnocu mi je muka.... ovih dvoje, ako Bog da, mi je sasvim dovoljno... mozda da sam ranije pocela rađati... :D

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.