Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo i mene.Danas sam izasla iz bolnice.

Dunja se rodila 1.08 u 10.18.

Teska 3300g,duga 54cm.

Detalji neki drugi put. ;)

:D Cestitam,sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CESTITKE!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki25 i SanjaRuska cestitam Vam ! Nek su zive i zdrave bebice !

:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.Danas sam izasla iz bolnice.

Dunja se rodila 1.08 u 10.18.

Teska 3300g,duga 54cm.

Detalji neki drugi put. ;)

Čestitamo i mi. Imate prelepo ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite, ja sam malo zalutala ovde...ja sam tek 22 nedelja, ali ipak bih htela od srca da cestitam svim novim mamama i sve najbolje da im pozelim sa njihovim bebicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke svim mama!!! Uzivajte sa vasim bebironima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, cure...

Ja udjoh u 40-tu nedelju! Jao, jedva cekam kad' ce... Biksana, u istom smo sosu! Glavu gore, osmeh na lice, nije lako, ali i mi cemo uskoro! :) Vidi, jedno je 100% sigurno - porodicemo se!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.Danas sam izasla iz bolnice.

Dunja se rodila 1.08 u 10.18.

Teska 3300g,duga 54cm.

Detalji neki drugi put. ;)

Čestitam! Eto, mlađi ste od nas čitavih 14 sati i 15 minuta :rolleyes:

Uživaj sa Dunjicom!

Nama je super. Noćas se tri puta budila, sisala lepo i nastavila da spava. Bez plakanja, kenjkanja, duša mamina pametna :rolleyes: Samim tim, i mi smo odmorni i veseli, ali stvarno svima savetujem da, ukoliko je to moguće, imate mamu ili svekrvu pri ruci, ipak se osećam sigurnije, iako sam mislila da mi neće biti potrebno. No, za vikend ostajemo sami, pa ćemo videti kako će ići :D

Ljubim vas i drž'te se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.Danas sam izasla iz bolnice.

Dunja se rodila 1.08 u 10.18.

Teska 3300g,duga 54cm.

Detalji neki drugi put. ;)

Cestitam Maki,neka je Dunja ziva i zdrava.Inace i mm je zeleo da nam se bebac zove Dunja,ali preduhitrila ga je sestra.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo Maki!!! Prvo Tisa, pa Dunja...koja li ce gospodjica sledeca napolje???

Ja vec postajem nestrpljiva...i sad su poceli onu cuveni bolovi u preponama da budu nesnosni pa ceo dan ko pingvin po kuci....a sto mi se od jutros jedu knedle sa sljivama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske da vam se javim,nisam bila na forumu jedno vreme jer sam bila u bolnici nedelju dana.Otvorena sam 2 ipo prsta pa sam primala bensedin i tokolizu i sad moram strogo da mirujem,kaze doktorka da izdrzim bar jos 4 nedelje pa onda mogu da se porodim jer mi je glavica jako nisko inace bebac ima 2 kg i sad lezim i cekam :rolleyes: ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske da vam se javim,nisam bila na forumu jedno vreme jer sam bila u bolnici nedelju dana.Otvorena sam 2 ipo prsta pa sam primala bensedin i tokolizu i sad moram strogo da mirujem,kaze doktorka da izdrzim bar jos 4 nedelje pa onda mogu da se porodim jer mi je glavica jako nisko inace bebac ima 2 kg i sad lezim i cekam :rolleyes: ljubim vas sve

Samo odmaraj i uživaj i javni nam kako si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Maki25'

Cestitam!

a sto mi se od jutros jedu knedle sa sljivama...

Heh, dodji na knedle, moja mama ih upravo pravi... :)

'Princezica'

Samo miruj, nemoj da se nerviras i izdrzi... Zelim ti da se sretnes sa svojom bebicom tek kad za to dojde vreme.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je to izgledalo sluzavo i skroz providno, slicno kao sluz koja moze da se javi tokom plodnih dana samo dosta obilnije. To mi je bilo na vesu. E, posle par sati kada sam otisla do wc-a i obrisala se, ostalo je nesto sluzavo-blicasto sa nitom krvi.

:rolleyes: Eto, detaljnije nisam mogla.

Kazu da to moze biti mnogo vece i da bas lici na cep, a i da moze da ispada iz delova...

Pitam zato sto mi se juce desilo jednom da je izaslo nesto tako, kao obilniji sekret i tako sluzav, posle nista. Danas evo ponovo, isto samo jednom i odjednom, tacno sam oba puta osetila kad je izaslo.. Ali nema ni traga krvi.. Pa sad ne znam jel to to ili nije... Inace u utorak sam bila na pregledu, bila otvorena 1 prst, grlic smeksan ali se jos nije skratio... Dr mi rekla da se vidimo sledeci utorak ponovo... Jos 6 dana do termina... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam zato sto mi se juce desilo jednom da je izaslo nesto tako, kao obilniji sekret i tako sluzav, posle nista. Danas evo ponovo, isto samo jednom i odjednom, tacno sam oba puta osetila kad je izaslo.. Ali nema ni traga krvi.. Pa sad ne znam jel to to ili nije... Inace u utorak sam bila na pregledu, bila otvorena 1 prst, grlic smeksan ali se jos nije skratio... Dr mi rekla da se vidimo sledeci utorak ponovo... Jos 6 dana do termina... :)

Majo,meni je na ocetku prvog porodjaja ispao taj cep,a izgledalo je kad odem u wc i posle se obrisem,a ono na papiru dosta sluzavog,ali gusce malo nego sekret,jednom dosta,sledeci put jos malo i to je to.Nikakve krvi nije bilo,znaci ne mora obavezno da bude krvi.To se desilo ponedeljak ujutru,u utorak popodne dobila sam bolove u sredu u podne se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maja

Hvala, ja vec napravila i to vecu meru da bih pola zamrzla za sledeci put..:))))) uf al sam se prejela...

jel smeta nekom ovo sparno hocekisa necekisa vreme???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske da vam se javim,nisam bila na forumu jedno vreme jer sam bila u bolnici nedelju dana.Otvorena sam 2 ipo prsta pa sam primala bensedin i tokolizu i sad moram strogo da mirujem,kaze doktorka da izdrzim bar jos 4 nedelje pa onda mogu da se porodim jer mi je glavica jako nisko inace bebac ima 2 kg i sad lezim i cekam :rolleyes: ljubim vas sve

Odmaraj, bice to sve ok! Pozz... ;)

Pitam zato sto mi se juce desilo jednom da je izaslo nesto tako, kao obilniji sekret i tako sluzav, posle nista. Danas evo ponovo, isto samo jednom i odjednom, tacno sam oba puta osetila kad je izaslo.. Ali nema ni traga krvi.. Pa sad ne znam jel to to ili nije... Inace u utorak sam bila na pregledu, bila otvorena 1 prst, grlic smeksan ali se jos nije skratio... Dr mi rekla da se vidimo sledeci utorak ponovo... Jos 6 dana do termina... :)

Da, ne mora biti krvi. Meni danas nista. Na kontrole vise ne idem, pa pojma nemam sta se desava. Rekla sam da necu da kukam kada cu da se porodim, ali cinjenica je da mi ovi dani prolaze kao godina... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joka, nale hvala! Kontam da je to to... Ali ajde videcemo... Nale, deveti mesec mi traje duze nego prethodnih osam...nikad kraja.... Sve jedva cekam, a sad kad kontam da se priblizilo malo mi frka, al dobro, prevazicicu ja to nekako...

Jao wida, blago tebi... Ja ih jos nisam jela, cekam mamu da donese, a nje nema pa nema... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Pa ovde poceli i cepovi da ispadaju, ako, ako. Maki25 i ja ti cestitam od srca na Dunjici.. Nale, Biksna Majo....sad vi. :rolleyes: Princezice polako, samo odmaraj. SanjaRuska pa ti si super, procitala sam tok porodjaja.

Ja sam jos kao opustena, ima vremena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske! Pa ovde poceli i cepovi da ispadaju, ako, ako. Maki25 i ja ti cestitam od srca na Dunjici.. Nale, Biksna Majo....sad vi. :rolleyes: Princezice polako, samo odmaraj. SanjaRuska pa ti si super, procitala sam tok porodjaja.

Ja sam jos kao opustena, ima vremena. ;)

:lol::lol::lol: Sta da ti pricam... Nadam se ko ozeblo Sunce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joka, nale hvala! Kontam da je to to... Ali ajde videcemo... Nale, deveti mesec mi traje duze nego prethodnih osam...nikad kraja.... Sve jedva cekam, a sad kad kontam da se priblizilo malo mi frka, al dobro, prevazicicu ja to nekako...

Jao wida, blago tebi... Ja ih jos nisam jela, cekam mamu da donese, a nje nema pa nema... :rolleyes:

Ma, ne razmisljaj kako ce biti. Moguc je 1001 scenario i sta ti vredi da kontas?! Polako i to ce proci, svako ima svoje iskustvo i tako cemo i mi! ;) Bice sve ok!!! Samo pozitivno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo NS,kako si jel izlazio cep tj sluz jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmm... knedle sa šljivama! :P Odlična ideja.

Jupi za ispadanje čepova!!! :D :D :D

Da se pohvalim i meni danas ispade nešto što liči na opis čepa: kao obilan sekret, belo, bez krvi i prilično obilno. Sreća to mi se desilo upravo u bolnici pre CTG :D i babica reče da je izgleda počelo otvaranje, čudno je samo što me niko ne pregleda, samo CTG. Konačno su i registorvane prve ozbiljnije kontrakcije koje, ne znam kako, ja nisam osetila :blink: Devojke, više nisam sigurna šta su kontrakcije a šta je onaj nezgodan osećaj kad beba gura guzom ili nogicama pa ceo stomak ode u jednu stranu i stvori neprijatan osećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmm... knedle sa šljivama! :P Odlična ideja.

Jupi za ispadanje čepova!!! :D :D :D

Da se pohvalim i meni danas ispade nešto što liči na opis čepa: kao obilan sekret, belo, bez krvi i prilično obilno. Sreća to mi se desilo upravo u bolnici pre CTG :D i babica reče da je izgleda počelo otvaranje, čudno je samo što me niko ne pregleda, samo CTG. Konačno su i registorvane prve ozbiljnije kontrakcije koje, ne znam kako, ja nisam osetila :blink: Devojke, više nisam sigurna šta su kontrakcije a šta je onaj nezgodan osećaj kad beba gura guzom ili nogicama pa ceo stomak ode u jednu stranu i stvori neprijatan osećaj.

Superiska, blizi se... :lol: I mene vise niko ne pregleda vec 2-3 nedelje, pojma nemam koliko... More, znas , znas sta je sta... :lol: Lepo si opisala sta je beba, ostalo su kontrakcije. Sto se tice ctg, meni tu nije bas sve jasno jer dok sam isla na isti, ponekada su mi se belezile kontarkcije, a da ja to nisam osetila. Sta znam, oslanjam se na to sto kazu da NEMA sanse da prave kontrakcije-bolove ne prepoznamo! ;)

Ja se bas nadam...i nadam...pomalo me i ledja bole, pa se nadam da je i to dobar znak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pozelela svima, dobro jutro!!! :wub:

Ustala sam bas rano... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.