Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kakva je procedura ovde kad se predhe termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad pomenu bolove u krstima ja juce 'ajde lepo vreme kaze M da prosetamo od dz do kuce,usput mu zamenili dzemper sto je dobio za rodj jer mu ne stoji,i dok sam se dovula do kuce tako me uhvatilo u levom delu krsta kao isijas,vukla sam nogu celo poslepodne.srecom danas je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh,ja jedva hodam od bola u krstima i grceva u stomaku. Boli i kad stojim i kad sedim. A apetit nula. Evo sad jedem na silu dorucak. A od sest sam budna

Ja konstantno gladna, a nista mi se ne jede. Jedem suvog leba i jogurta drugi put od jutros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina cestitam draga, sad tek iscitah sve, bas su te namucili, ali vazno je da je na kraju sve super proslo :wub: ti si se bas brinula, a vidis da si na kraju bila prava hrabrica ;)

@Bepce, @Tackica, koja li ce biti sledeca :baby:

Ja sam juce setala 2 puta po 2 sata, jednostavno ne mogu da sedim u kuci, pa sta mi Bog da, danas sam punih 37 nedelja, priblizava mi se i malo me hvata trema. Jedva cekam da u utorak idem na kontrolu.

Nira, Tackicca, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam da cu ja bepce ima jos par dana do termina :p meninje termin sutra

bepce i pipi duga čarapa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim sa ce Tackicca 16og, ne znam nesto mi govori!!

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je procedura ovde kad se predhe termin?

Prate te na ctg-u, pregledaju da vide da li i koliko si otvorena pa procenjuju sta dalje. Ako procene da treba da ostanes, zadrze te na patologiji trudnoce, pa te onda stalno prate dok ti porodjaj sam ne krene ili dok ne zakljuce da ima potrebe za indukcijom. Ono sto je vazno, a ja recimo nisam znala, obavezno ponesi papire sa dabl testa, jer na njemu pise koliko nedelja ti je tada bio star plod, moguce je da ti je termin lose sracunat i da ga i nisi prebacila... Tako je meni rekla dr, da je po dabl testu najpreciznije...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A posto ja nisam iz Bg. Nego iz Barajeva,to pracenje na ctg i ostavljanje na patologiji je pretpostavljam verovatniji scenario nego da me vrate kuci?po dabl testu mi je 17.01. Termin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Aaaaaaaaaaaaa pa draga moja onda je tebi termin posle mene! :P Moj je i po dablu i po zadnjoj menstruaciji 16! Ali hajmo mi @Tackicca obe danas, da se ne guramo!

 

Nira, Tackicca, Kikiriki i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A posto ja nisam iz Bg. Nego iz Barajeva,to pracenje na ctg i ostavljanje na patologiji je pretpostavljam verovatniji scenario nego da me vrate kuci?po dabl testu mi je 17.01. Termin

 

Pa, verovatnije je... Vidis, po dabl testu jos nisi presla termin, to ce i oni gledati. Jesu li ti mozda zakazali sledeci ctg? Ako si ok i redovno osecas bebicu, mozda da im se sama javis u ponedeljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sutra imam kontrolu u porodilistu. Rekose da dodjem na dan termina,pa cu kad zavrsi mm sa poslom da odemo da vidimo sta ce mi reci. Ako se ovi grcevi ne pretvore u kontrakcije. Krsta me otkidaju bukvalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno ce te onda sutra zadrzati, ako se u medjuvremenu ne porodis. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a bebac se slabo jako javlja vec dva dana. Javi se. Ali bas minimalno. Kapiram nema mesta. Meni bitno da se javi kako god. Ctg je bio uredan bez kontrakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackica i Bebce ce uskoro, mozda i bude isti dan, pa ce zajedno i da se muce i da se raduju :)

Debelica i ja bile uz. Ona je super, a ja sam ipak kilava:) Gospodjic ima 2040g, a danas smo 32+5. Kaze dr bice krupna beba, a vec je skoro sasvim zrela, jos 2 nedelje, pa je spremna i za radjanje. A dusa zeva u stomku, probudili smo je, bas smo se slatko smejali i dr i ja.

@Ehinacea glavica ipak prednjaci, definitivno nije karlicno. Samo je malo koso postavljena, glavica dole levo, a nogice gore desno, pa zbog toga nisam bila sigurna gde sta tacno osecam. Jesi ti bila na kontroli, je l' se bebac okrenuo?

@merima kad ponavljas laboratoriju?

I da, pipkao mi stomak, radila sam tano trbusnjake na stolu :) Te podigni se, te spusti se, pa priitisce, opipava... Kaze da ipak jeste "kilica", tj. da su mi se misici blago razdvjili, ali da nije nist strasno, redovni treninzii jacanje trbusnog zida posle porodjaja i sve ce se vratiti na mesto.

Ehinacea, Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackica i Bebce ce uskoro, mozda i bude isti dan, pa ce zajedno i da se muce i da se raduju :)

Debelica i ja bile uz. Ona je super, a ja sam ipak kilava:) Gospodjic ima 2040g, a danas smo 32+5. Kaze dr bice krupna beba, a vec je skoro sasvim zrela, jos 2 nedelje, pa je spremna i za radjanje. A dusa zeva u stomku, probudili smo je, bas smo se slatko smejali i dr i ja.

@Ehinacea glavica ipak prednjaci, definitivno nije karlicno. Samo je malo koso postavljena, glavica dole levo, a nogice gore desno, pa zbog toga nisam bila sigurna gde sta tacno osecam. Jesi ti bila na kontroli, je l' se bebac okrenuo?

@merima kad ponavljas laboratoriju?

I da, pipkao mi stomak, radila sam tano trbusnjake na stolu :) Te podigni se, te spusti se, pa priitisce, opipava... Kaze da ipak jeste "kilica", tj. da su mi se misici blago razdvjili, ali da nije nist strasno, redovni treninzii jacanje trbusnog zida posle porodjaja i sve ce se vratiti na mesto.

Rag, danas zakazujem sledece vadjenje krvi,pa ce biti sledec nedelje...kod nas se to zakazuje, cekas tri- cetiri dana...bas razmisljam od cega mogu biti poviseni...nisu punoali opet ne daj Boze da porastu...vidm doktorka nije puno odreagovala, ali meni nije svejedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa rag bas lepe vesti! Bravo za veliku bebicu, i ti i tm ste bese visoki? To ima i smisla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada i ne mora genski da znaci...znam zenicu skoro se porodila jos je mrsavija nego ja, a bebac 4450g!! kao panjic!!a nije mu ni tata nesto krupan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima mislim da nema potrebe da brines ako dr nije zabrinuta i ako nije neko veliko odstupanje. Pogotovo sto laboratorije znaju pogresiti. Kuma je medicinski radnik i radi na klinici za dijabetes, kaze da uopste nije retkost da nesto bude lose izmereno.

@Tackicca jesmo oboje visoki. Osim toga, moja mama je rodila mene od 3600 i brata od okruglo 5kg, pa verujem da imam i genetsku predispoziciju za krupnu bebu.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne mora kilaza da znaci da je krupan. Moze biti mala beba a debela. Ali ako kazu da je napredna oni to kazu na osnovu duzine femura i obima glave. Kasnije je vec bitan i obim stomaka tu se gleda kolko je buckasta beba

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš o tome mi mama danas govori. Kažem joj da sam od sutra 35.nedelja, a beba ima 2250grama i da mi se cini da ce biti baš mali... I tu pričamo nešto o veličinama koje sam uzimala, kaže ona možda bude mršav, a dugačak ili deblji, a kraći (čudno mi zvuci ovo "kraći" :-))... A kod nas svi mali, osim dede što su bile visoki... 

Naravno, opet se šetnja završila kupovinom, ovaj put samo dva kompletica... :-) Koga zanima, u h&m-u je sniženje,dosta stvari ima do 1000dinara... ja pre par dana gledala neki kompletic, bio 2000, danas pogledam ono 1000. I ja sta cu, moram uzeti... :-) 

 

cojecoje, sakovac, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umeju bas da pogrese na uz ne mora to nista da znaci kada se rodi sigurno cemo znati. Mene pomalo brine sto mi stomak slabo raste uopste nije velik mada bebu mnogo jace osecam pa mislim da lepo raste. Cudno mi da stomak tako stagnira, u 34 nedelji je izmerila doktorica da ima 2450 e sad nemam pojma mislim da mi vise ni nece raditi uz na ctg idem u dz ne u porodiliste.

Ragdoll85, Tackicca, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ih bre moj je u 36oj imao 2100 cini mi se. Pa poske u 38oj 2800. Mi smo maaaaajiiii

Ragdoll85, merima, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pogledakte koliko su meni pogresili...Na uz-u tri nedelje pred porodjaj bebac bio 3050...Pa nije mogao ni u ludilu da doda 1400 za to vreme...A 56 mu je mala...

merima, Tackicca i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve većinom 62, za svaki slučaj... :-) Lako ćemo uzeti još par komada 56, ako bude trebalo... A i takve savete dobih od drugarica i vas ovde... :-) Verujem u vaša iskustva... :-) 

Tackicca i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe i meni izgleda kao da mi stomak slabo raste, a ko god me gleda sa strane kaze da je bas porastao.

Gledam ovde parametre sa treceg expertskog gde je vec bila za nedelju dana naprednija i svi parametri su za par dana napredniji (duzina butne kosti, obim glave itd). Mi nismo debeji, mi smo vejikiiii :D

Ma ne mora to nista da znaci, nikada te mere ne mogu precizne i ne osvrcem se previse na to. Meni je bitno da je ona zdrava, vitalna i da napreduje :wub:

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.