Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Joj @Nira i ja sam imala mnogo takvih noci i jedva cekala jutro da se pokrenem i da radim nesto. Kao malo mi je bilo bolje danju. Ali ovo danas bas jaaako rastura i u toku dana. A vidim da su mi i stopala natekla, mada nista ne boli.

Pritisak mi je ok. A tebi?

@bepce drzi se i javljaj!

Pritisak normalan... A noge, oteceni tabani, i to ujutru kad ustanem i kad spustim noge na pod, kao da imam jastucice ispod... I to uglavnom, u poslednje vreme, ostane tako tokom celog dana... 

Izmenjeno od strane Nira
Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja...haha..uradila krvnu sliku zbog jedne stvari ispade druga...enzimi jetre u normali,gvozdje hemoglobin sve odlicno,proteini super ali trombociti malo poviseni..ne mnogo,ali trazi da ponovim za svaki slucaj...ne kapiram od cega bi mogli trombociti da budu poviseni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni doktor nista jos nije rekao, ali plasim se da ce da kaze da moram i ja pa ne pitam nista. Cula sam da zbog operacije ni epidural ne mogu da dobijem, ali posto nisam potvrdila kod doktora nisam sigurna.

Talestrida nemoj da zezas ako treba da lezis lezaces samo da bebac bude ok!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bepce srecno pa se javljaj sta se desava. Jedva vas iscitah. Joj danas sammi setala incistila sneg oko kuce i usisavala i rucak kuvala i igrala se sa kucetom u dvoristu. Samo samo sam se umorila na kraju i evo zabrsila u jednosatnoj komi u krevetu :D

A to za homrone sam se najvise plasila, da se necu otvarati posle ja sam dva vec otvorena od sredine sedmog. Videcemonu subotu sta ce mi reci...

Izmenjeno od strane Tackicca
Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' bila kuca srecna? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pijes utrogestan? Joj draga, verujem da ti se ne ide, al bolje da prate jer su meni rekli da od tih kontrakcija moze zena da se otvori. I bolje mi je da lezim i tamo nego da ga rodim u 30. nedelji... 

Pijem ga 4 puta dnevno, skroz sam nadrogirana :( ako se i veceras ponovi, sutra opet zovm doktora, pa ako moram sta cu, ne zna samo kakva je bolnica ovde :(  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida nemoj da zezas ako treba da lezis lezaces samo da bebac bude ok!!

Bebac je na prvom mestu, ako treba lezacu i do porodjaja, nego mi je doktor rekao da cekam krajnji slucaj sa javljanjem u bolnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem ga 4 puta dnevno, skroz sam nadrogirana :( ako se i veceras ponovi, sutra opet zovm doktora, pa ako moram sta cu, ne zna samo kakva je bolnica ovde :(  

javi nam! i da bude sve dobro da se to smiri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ih bre,ja ga gadjam grudvama a on pokusava da uhvati. Jes tupav xD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ih bre,ja ga gadjam grudvama a on pokusava da uhvati. Jes tupav xD

 

aaaa dusaaa..a ovi moji nece na sneg nikako..samo promole njuske da vide da li je klopa tu negde...posle ce M da ih seta..a kad je Cvrle bio mali voleo je sneg, a sad ne..valjda se i on nahvatao zime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vucjaci vole i sneg i kisu. Ovo moje magare samo ne voli nase macke. Morali smo da im podelimo teritoriju :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... Kako ste? Nadam se da vas nije puno zavejalo... 

Nego, ne znam da li ima ta tema na forumu, pa da vas pitam ovdje... Ima li ijedna zenica da joj je beba okrenuta na zadak i kakva su iskustva? Mi smo 32.nedelja.. Beba nisko i na zadak... malo me to brine... bojim se da se ne uspije okrenuti na glavicu, jer je nusko... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... Kako ste? Nadam se da vas nije puno zavejalo... 

Nego, ne znam da li ima ta tema na forumu, pa da vas pitam ovdje... Ima li ijedna zenica da joj je beba okrenuta na zadak i kakva su iskustva? Mi smo 32.nedelja.. Beba nisko i na zadak... malo me to brine... bojim se da se ne uspije okrenuti na glavicu, jer je nusko... 

pa ako se ne okrene ici ces na carski..ali mislim da moze da se jos okrene..nista,cekaj i videces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo kod kuce. kontrakcije su neko vreme bile bas jake i onda se opet sve prilicno umirilo. Od pregleda imam krvav sekret, i sad mi na svakih par minuta curne neka tecnost, ne kontam jel sekret ili vodenjak pusta pomalo. Sad cu da legnem i umirim se. pa cemo videti ili cu zaspati ili se poroditi. :D

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa valjda kad pukne vodenjak krecu intenzivnije kontrakcije . Nadam se da ces veceras vec postati mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekoliko dana imala roze sekret i kao curkanje pre nego sto mi je pukao vodenjak. A i kad je pukao nisam imala nikakve kontrakcije. Pukao je u 5 ujutru, porodila sam se u 8 uvece, ali prve kontrakcije sam dobila tek oko podne. I to na drugom porodjaju. To su samo znaci da se porodjaj priblizava, ali polako..bice to ovih dana. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce pa ti samo sto nisi! Javljaj se, navijamo! :)

Sve sto ste nabrojale pomaze za pokretanje porodjaja, ali kad nece onda nece, i ja sam svasta pokusavala kad sam drugi put prenela, i stariju ceru sam nosila na dan termina, ali nista... Svaki dan posle termina je kao godina...

MissN zrelost posteljice odgovara tvojoj starosti trudnoce, nista ne brini.

Talestrida, nemoj mnogo da cekas, ako treba lezi u bolnici do kraja, bolje nego da se bebica ranije rodi...

Milice imas jos vremena da se beba okrene, mada kako vreme ide mesta je sve manje...  U principu karlicno retko puste prirodno, uglavnom zbog sigurnosti majke i bebe salju na cr. Imas i temu na forumu negde. Ako te zanima iskustvo sa pirordnog karlicnog salji mi pp da ne gusim zene ovde.

Mazo bas si se namucila sa rukama, verujem da jedva cekas da se porodis...

Nira svaka ti cast sto toliko setas, to je super...

ma.za.m i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nastao je totalni mir. Nema vise ni kontrakcija ni sekreta, nista! opet lazna uzbuna. totalno razocarana odoh spavati! 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, odmaraj, mozda ce ti bas sutra trebati mnoooogo snage... :-) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepce uz tebe sam, drzi se. Ja nocas par kontrakcija u nepravilnom razmaku. Obe me probudile i samo posle nisam mogla da spavam.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicceeeeeeeeeeeee.....kako ide? Kod mene isto 2 kontrakcije oko 1, prilicnoooo bolne. I posle nista. Drago mi je samo da uspevam normalno spavati. Sad osecam samo blag menstrualni bol, isto kao juce ujutro.....Od snega i kijameta nista, kisa pada od sinoc. 

Jos jedan duuuuuuug dan je pred nama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi. Ja neke grceve u stomaku od jutros. Ne bih rekla da su kontrakcije jos je i dete nemirno... Kisa i ovde padala. Ja se nadam da ce danas da krene :)

 

bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce i ti si u fotofinišu :) supeeer sad će to. Menstrualni bolovi su dobar znak. Eee a kad se setim da smo saznale da smo trudne, pa smo polako uz pa dabl pa mučnine pa sve tako redom a sad mameee ili još mrvicu pa mame :) bogami prođe i trudnoća. Nekom prva nekom poslednja.

merima, Nira, milica * i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh,ja jedva hodam od bola u krstima i grceva u stomaku. Boli i kad stojim i kad sedim. A apetit nula. Evo sad jedem na silu dorucak. A od sest sam budna

Kikiriki, bepce i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce i ti si u fotofinišu :) supeeer sad će to. Menstrualni bolovi su dobar znak. Eee a kad se setim da smo saznale da smo trudne, pa smo polako uz pa dabl pa mučnine pa sve tako redom a sad mameee ili još mrvicu pa mame :) bogami prođe i trudnoća. Nekom prva nekom poslednja.

I ja bas danas se setih nesto tih pocetaka, bas mi je zao da je forum pukao i izbrisao neke nase stare postove. Pa sam nesto posle razmisljala, da li je moguce da se nisam jos ni porodila, a da me vec hvata nostalgija za ovim danima!?

sakovac i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.