Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma 'ajde sto sam ga tadabpritegla,nego sto sada ne mogu da izdrzim :D

Samo da skinem jos jedan konac i pitam dr-a za dozvolu,i nema mu spasa!

 

 

blago tebi!!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ups, ima ova tema na bebcu i cak sam i ja pisala tamo- ali nesto se zene uspavale il' im nije do sesa.. a moj M svaki drugi dan kad dodje sa posla peva:" ako lazem ti me seci...nisam ### sest meseci" :D

Izmenjeno od strane merima
Vanjita i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

smrzle mi se noge :o a mogu da setam jos tri sata. Da se zagrejem pa cu opet :P a ses nema sanse. Nece covek pa to ti je

Vuciguraj, Zoe86, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikakav ja pritisak ne osecam na grlic kao sto obicno bude kad setam. Mene ovo dete zaj. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tackice, valjda neces prebaciti... Kako zub, je l' se bar to smirilo? Koristila si utrogestan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila utrogestan do devetog. Cima sam usla u deveti prestala. Izgleda da hocu prebaciti -.- mada... U subotu je termin. Ima jos dan dva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN je l' se smirilo malo? Koja si ti bese nedelja?

29+0. Stanje isto, nekad 3-4 puta se stomak stegne, nekad preko 10 puta... sutra na kontrolu... nema bolova i to sto je grlic zatvoren tesi me. E sad one koske na guzi, kukovi to cas otkida cas ne boli, verujem da je ulezanosti... malog osecam bas nisko, ponekad kao da sedi mi na deb. crevu, nekad sutne u besiku... a nogicama je standard oko rebara... i svakim danom su udarci jaci i jaci...  

Malo sam se iscimala oko te zrelosti posteljice, da li je to rano, pa trazim po netu i standardno se nasekiram jer su sve neke lose stvari... vise nista necu da guglam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da skolioza, samo ja jos uvek imam sipke.

da... jesu li ti rekli nesto za porodjaj? Ja moram na CR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zub nista. Jedan dan miruje drugi boli. Dosada

missN ne sekiraj se oko posteljice ok je to. Nije ti uopste losa posteljica mora biti zrelija kako odnice trudnoca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drz' se Tackice jos malo. I ja sam tako utrogestan do 9.mes i porodila sam se u 41.ned, punih 41. I da prebacis par dana nije strasno sad ce to. Joj kad sr setim koliko sam se ja setala, sta se radila ali nije hteo napolje. Nije ni tad hteo ali doktori rekli da nece da cekaju vise. Jel batu nosis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je do šetnje, ja ću se poroditi čim udjem u deveti mesec, posto i dalje setam bar dva sata dnevno... :-) Sad vec mnoooogo sporije, ali i dalje setam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,decak. Ali je vecito kasnio pet dana tako da je moguce da oni nisu dobro termin izracunali :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam morala da lezim Nira dva meseca .. Kondicija otisla u persun i nisko nosim. Krsta otkidaju. Ma da izadje mora. Nego ja nisam iz Bg i postoji sanse da me stave na patologiju jer ja ne mogu svaki dan kod njih na ctg. A ja bih da krenem od kuce ba porodjaj a ne da lezim tsmo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh ti lenji decaci. :D

Nesto ne verujem da setnja moze porodjaj da izazove ali svakako je zdravo setati mozda ima uticaja da porodjaj prodje lakse :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam morala da lezim Nira dva meseca .. Kondicija otisla u persun i nisko nosim. Krsta otkidaju. Ma da izadje mora. Nego ja nisam iz Bg i postoji sanse da me stave na patologiju jer ja ne mogu svaki dan kod njih na ctg. A ja bih da krenem od kuce ba porodjaj a ne da lezim tsmo :(

Jeste bolje kad si kući, ali s obzirom da kažeš da nisi iz Bg, mozda bolje da budes kod njih, da se ne cimas po ovom vremenu. Danas je toplije,ali već opet najavljuju jako niske temperature i sneg... A kondiciju ces vratiti čim beba dodje... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako si?Jel se smanjile kontrakcije od kad lezis?

Preko dana ih nema, ali ih je nocas sam ih ponovo imala na svakih 10 min jedno sat vremena. Samo su manje bolele i tajale oko 1 min :( nisam pametna, pijem i utrogestan na 6 sati i mg ce muz sad da donese, ne ide mi se bas u bolnicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da... jesu li ti rekli nesto za porodjaj? Ja moram na CR

meni doktor nista jos nije rekao, ali plasim se da ce da kaze da moram i ja pa ne pitam nista. Cula sam da zbog operacije ni epidural ne mogu da dobijem, ali posto nisam potvrdila kod doktora nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su tako drugu trudnocu nakrkali hormonima, malu sam 3 dana prenela a serklaz imala i bila otvorena od 6. meseca, mozda nema veze ali mi doktorica rekla da moze ako se dugo pije i velike doze da dodje do problema prilikom otvaranja. Ne znam stvarno sad ne pijem nista popila kutiju posle AC bas cu da vidim kako ce ovaj put biti hehe. Setnja pomaze beba se spusta u kanal kao i stepenice uostalom fizicka aktivnost potpomaze porodjaju. Nema nam bebce mozda su je zadrzali da se porodi.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na poliklinici zbog secera.
Uradili ctg koji je bio ok.

I neka dr plavusa me gledala na UZ da bi na pola pitala: A zasto ja vas gledam!? Bebu nije ni pogledala, samo je konstatovala da imam normalnu kolicinu plodove vode.


Izvozali me, svadjali se u mom prisustvu, nisu znali ko treba da me gleda. Rezultate krvi je gledala kao neki laik - kao ja npr. Pa je opet krenula do glavne dr da se svadja i na kraju sam joj rekla dajte da zavrsimo s ovim.
Rekla je da je sve ok i da dodjem za dve nedelje na ctg i proverim secer. Usmeno. Nista na pismeno. I ne planiram da idem.

U ponedeljak idem kod mog dr, tako da se ne stresiram puno.

Ali ruke danas rasturajuuu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preko dana ih nema, ali ih je nocas sam ih ponovo imala na svakih 10 min jedno sat vremena. Samo su manje bolele i tajale oko 1 min :( nisam pametna, pijem i utrogestan na 6 sati i mg ce muz sad da donese, ne ide mi se bas u bolnicu :(

pijes utrogestan? Joj draga, verujem da ti se ne ide, al bolje da prate jer su meni rekli da od tih kontrakcija moze zena da se otvori. I bolje mi je da lezim i tamo nego da ga rodim u 30. nedelji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na poliklinici zbog secera.
Uradili ctg koji je bio ok.

I neka dr plavusa me gledala na UZ da bi na pola pitala: A zasto ja vas gledam!? Bebu nije ni pogledala, samo je konstatovala da imam normalnu kolicinu plodove vode.


Izvozali me, svadjali se u mom prisustvu, nisu znali ko treba da me gleda. Rezultate krvi je gledala kao neki laik - kao ja npr. Pa je opet krenula do glavne dr da se svadja i na kraju sam joj rekla dajte da zavrsimo s ovim.
Rekla je da je sve ok i da dodjem za dve nedelje na ctg i proverim secer. Usmeno. Nista na pismeno. I ne planiram da idem.

U ponedeljak idem kod mog dr, tako da se ne stresiram puno.

Ali ruke danas rasturajuuu :(

Oni definitivno nisu normalni... Svakako ides kod svog dr, tako da zaboravi na njih...

A ruke... Meni su pre par dana pocele da trnu u toku noci, medjutim evo od juce i u toku dana... Danas desnu ne osecam, poruku ne mogu da otkucam... A nocas sam skoro plakala koliko su bolele... Sve se nadam kako dan prolazi bice bolje, ali nista... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje, sta ja preziveh! prikopcase me na ctg i kazu vidimi se za 20 min. niko se nije pojavio 40 i onda sam im zvonila. videla sam ja da tamo kao otkucaji setaju od 60-140. dosla sestra gleda onaj papir, pa kaze-sta cete vi kod nas, vi ste za porodiliste, a jel vi nista ne osecate....? sace vas dr pogledati ali ja mislim da ce vas poslati u porodiloste. mere pritisak a on ne valja, skocio na ne znam kolko. a ja se sve vreme smejem jer ne verujem. Kad sam se umirila pocela normalno dosati pritisak se unormalio. pogleda me dr, kaze za ctg da se neba ritnula i pomerila ono pa zato izgleda kao da imam kontrakcije. pa opet na ctg....pa kod dr, pa na ctg. otvorena 1prst, beba skroz nisko dole, plodova voda 2. kazu sretno mozda bude danas. 

Kikiriki, Ehinacea, Zoe86 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje, sta ja preziveh! prikopcase me na ctg i kazu vidimi se za 20 min. niko se nije pojavio 40 i onda sam im zvonila. videla sam ja da tamo kao otkucaji setaju od 60-140. dosla sestra gleda onaj papir, pa kaze-sta cete vi kod nas, vi ste za porodiliste, a jel vi nista ne osecate....? sace vas dr pogledati ali ja mislim da ce vas poslati u porodiloste. mere pritisak a on ne valja, skocio na ne znam kolko. a ja se sve vreme smejem jer ne verujem. Kad sam se umirila pocela normalno dosati pritisak se unormalio. pogleda me dr, kaze za ctg da se neba ritnula i pomerila ono pa zato izgleda kao da imam kontrakcije. pa opet na ctg....pa kod dr, pa na ctg. otvorena 1prst, beba skroz nisko dole, plodova voda 2. kazu sretno mozda bude danas. 

Pa, jesu li te zadrzali ili si kuci? Sad zamisljam njih tako sa izjavama, a ti sa visokim pritiskom lezis i smejes se... :) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, ne stresiraj se oko posteljice, to je normalno za tu starost trudnoce.

Tackice, koliko su nas ucili u skolici, setnja pomaze da se beba spusti, a svakako je za sam porodjaj dobro da imas sto vise kondicije, pa ne moze da skodi. Ako ne pomaze samo setnja probak kucni poslovi (usisavanje obavezno)+ciscenje snega sa auta+setnja. Ja sam malopre mislila da cu se poroditi usput koliko mi je zajahala na grlic :D

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj @Nira i ja sam imala mnogo takvih noci i jedva cekala jutro da se pokrenem i da radim nesto. Kao malo mi je bilo bolje danju. Ali ovo danas bas jaaako rastura i u toku dana. A vidim da su mi i stopala natekla, mada nista ne boli.

Pritisak mi je ok. A tebi?

@bepce drzi se i javljaj!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.