Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kad ti Bepce ides na kontrolu? Isto na dan termina kao ja ? Ili je kod vas drugacije nesto?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazim na forum, vidim pisale i Tačkica i Bepce i pomislim evo ih obe su golove... :-) 

Ja opet loše spavala, standardno... Nesto me malo boluckao stomak, pa onda utrnula ruka, ne mogu nikako da je namestim... Sad evo čekam da bude bar sedam sati, pa da ustajem... :-) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja citam kako da podstaknem porodjaj :P Ne prelazi mi se termin. I citam sta se desava kad predjes termin i tako to....Posto do sada nisam imala u vidu tu mogucnost. Reko' da se raspitam da vidim kako to izgleda

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ti Bepce ides na kontrolu? Isto na dan termina kao ja ? Ili je kod vas drugacije nesto?

Meni je danas ctg. I to nece biti moja dr nego zamena. bas me zanima iskustvo, jer ona moja mi se nekad cini totalno nepouzdana, a nekad sasvim suprotno. Pa ce mi verovatno zakazati kontrolu i na dan termina sto je u pon.

Ako nadjes sta pametno za podsticanje porodjaja javi. Setnje i stepenice ne pomazu. Kako stojis sa sexom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene najavljuju opasan sneg od veceras. a ja otkad sam trudna prognoziram da ce mi se dete roditi po najvecem kijametu. Bas me zanima jesam li u pravu! Pitanje je samo da li su pogodili prognozu ovaj put.:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja rekla i nista od toga... :(

Kijamet nije upalio . Seksa nema, ne moze puzic jos od sedmog. Neprijatno mu je zbog bebe a ja nemam srca da ga teram da radi nesto sto ne zeli. Stepenice i setnju cu da probam. Ne zbam koliko sam sad otvorena dva prsta sam bila... Tako da mozda uspem malonda ubrzam proces. Ipak sam ja lezala do ulaska u deveti mOzda kod mene ta aktivnost bude efektnija. Mada od jutros me boli stomak ko da sam dobila i mnoooogo mi se spava. Mozda se i desi :o

Ehinacea, missN, Zoe86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doduse i kazu kad si vec otvorena da setnja po stepenicama ubrzava otvaranje a i pomaze bebi da se spusti u kanal, tako da u tvom slucaju mzda stvarno pomogne. Ja ne znam ni da li sam otvorena. ;)

Drzim palceve da bude danas!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Atina cestitam, bitno da je sve gotovo sad uzivajte. Secam se da su nam u skolici rekli da porodjaj kod prvorotke moze da traje i do 48 sati ti jadna bas do krajnje granice. Ja sam sinoc morala da popijem paracetamol pluca me bolela haos desavalo mi se vec dva,tri puta ali sinoc bas jako i na kraju prelomim i uzmem rekoh od jedne tablete nista nece biti, prestalo me i komiram se od spavanja evo do pre 10 minuta sam spavala. Kaze meni mm nemoj se poradjati cekaj da otopli nemoj po ovoj hladnoci ja reko haha da cekacu april jer tebi vise odgovara.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Atina, sve čestitke, da maksimalno uzivate zajedno...:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa paracetamol sme u trudnoci, to svi lekari kazu.on jedini i sme protiv bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja rekla i nista od toga... :(

Kijamet nije upalio . Seksa nema, ne moze puzic jos od sedmog. Neprijatno mu je zbog bebe a ja nemam srca da ga teram da radi nesto sto ne zeli. Stepenice i setnju cu da probam. Ne zbam koliko sam sad otvorena dva prsta sam bila... Tako da mozda uspem malonda ubrzam proces. Ipak sam ja lezala do ulaska u deveti mOzda kod mene ta aktivnost bude efektnija. Mada od jutros me boli stomak ko da sam dobila i mnoooogo mi se spava. Mozda se i desi :o

znaci nece bude Toza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da sme zato sam ga i popila nego sam dosad uspela bez leka da se izborim ali sinoc ipak uzmem, dobro da jesam bas sam se fino naspavala. Ja danas punih 36 nedelja od sutra sam terminski hehe jos nedelju dana da izguram pa ako bas zeli moze da izlazi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod lekova, ja sam na pocetku trudnoce popila nimulid. Nisam ni znala da sam trudna i negde tu u terminu kad sam trebala da dobijem, mozda je kasnilo dan-dva, probude me u sred noci uzasno jaki menstrualni bolovi i ja lepo kljoknem nimulid. Kad sam saznala da sam trudna, ziva sam se pojela zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozes u kesicama i u kapsulama, bolji su od sumeceg, jer sumeci kao nije toliko dobar za zeludac

i da, mozes da ga uzimas kad ti odgovara bitno je da ga pijes.

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN je l' se smirilo malo? Koja si ti bese nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jetrva vozila na pregled da se ne truckam busom i dok sam se ja spremala da sidjem ispred zgrade, ona me zove da je vec stigla i u silnoj zurbi zaboravim zdr.karticu i ceo novcanik kod kuce. Sreca pa sam uzela trudnicku knjizicu. sad nemam ni para kod sebe ni karticu od banke...sva sam neka izgubljena danas. Telefon sam zaboravila napuniti...Nista cudno ako se i porodjaj pocne. :D

Hahahahah, nadam se ja tome svaki dan. 

Zoe86 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odo da setam dok mi noge ne otpadnu

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bese skolioza? Ili sam pobrkala nesto?

Da skolioza, samo ja jos uvek imam sipke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odo da setam dok mi noge ne otpadnu

 

polako po snegu i neka krene danas !! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da skolioza, samo ja jos uvek imam sipke.

kako si?Jel se smanjile kontrakcije od kad lezis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za ses za pokretanje porodjaja :)

Mm i ja se dohvatili na brzaka vece pred porodjaj,jes' da je bio indukovan,ali rekoh,nece da skodi ;)

 

 

 

Ragdoll85, Nira, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta cemo sa M- ovima koji imaju trip? :D Izgleda i mog strefilo isto...ima covek trip u glavi i sad nece...dzabe ga ubedjujem, nece..tako da...nacekacemo se...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh sto su ove pripremne odvratne tacno mi idu na zivce...tacno mogu da je opipam gde je 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mada kad smo vec kod sesa, iskreno i meni to u glavi izgleda blesavo: meni je trip od pomeranja tela, jer meni se stvrdne stomak kad naglo promenim polozaj...onda mi je trip ako bih bila u polozaju " macke"..i na kraju u polozaju " kasike" pozdravljam se sa preponama, jer sam kao slonica...pa sam odustala posle jednog pokusaja i ja...

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma 'ajde sto sam ga tadabpritegla,nego sto sada ne mogu da izdrzim :D

Samo da skinem jos jedan konac i pitam dr-a za dozvolu,i nema mu spasa!

 

 

Tackicca, bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.