Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam bas jako dugo trazila polozaj za spavanje, pa sam menjala i dusek i stranu kreveta...a da, stuckaju one sad..kod nas nema nista, nazalost, sve moras da nosis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ovo pisete moja beba upravo stuca! :) Ono sto me bas raduje, vec danima osecam kako ritmicno pulsira sa leve strane dole, sto mi je znak da se okrenula. Knjige kazu da bebama to nista ne smeta...

Ragdoll jel i tvoja beba i dalje lepo okrenuta? Ja idem na kontrolu sledecu sredu, pa cu nadam se dobiti potvrdu svojih teorija. :)

bepce, merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma bitno da je njima super, jer samo cekamo da se bilo kako oglase, znamo da su dobro:D:D:D

Da li se neka od vas poradja u Visegradskoj? 

Meni jos niko nije rekao u kom polozaju mi je bebac, a 37.sam nedelja, imam u petak ctg, pitala sam dr kaze nema potrebe za ultrazvukom jer radimo ctg, a mene bas interesuje i u kom je polozaju i koliko je tezak. Kakvo vi iskustvo imate sa ovim, i da li je to sugestija da ipak idem privatno na uz?

 

Izmenjeno od strane Vanjita
Ehinacea i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ne,stucanje je zdravo za bebu. Jaca dijafragmu . Mnogo ce joj znaciti kod disanjakad se rodi

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ovo pisete moja beba upravo stuca! :) Ono sto me bas raduje, vec danima osecam kako ritmicno pulsira sa leve strane dole, sto mi je znak da se okrenula. Knjige kazu da bebama to nista ne smeta...

Ragdoll jel i tvoja beba i dalje lepo okrenuta? Ja idem na kontrolu sledecu sredu, pa cu nadam se dobiti potvrdu svojih teorija. :)

a moja dole desno.. Inace je tako i namestena..a volim stojos uvk ume da izbaci budzicu sa leve strane pa je mazim...a uvek se pitam sta je? Nogica,rucica?

Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja napipam glavu pa guzu pa onda nagadjam sta je xD

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi tako sam i ja tacno znala kad se okrenula i bila sam u pravu verovatno se i decko okrenuo videces na kontroli. I moja stuca cesto meni zao zna dugo da traje ja sad vec polako ne mogu da je docekam sta ce biti tek blize terminu hehe, inace stomak mi je u sedmom bio bas velik sad nije uopste jedno duze vreme nije rastao a juce i danas me bas svrbi izgleda opet raste a i malase bas jako gura ima manjak mesta.

Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja napipam glavu pa guzu pa onda nagadjam sta je xD

ja tacno osetim i glavu i ledjasca pa guzu...ali za ovu budzicu nikad ne znam sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ovo pisete moja beba upravo stuca! :) Ono sto me bas raduje, vec danima osecam kako ritmicno pulsira sa leve strane dole, sto mi je znak da se okrenula. Knjige kazu da bebama to nista ne smeta...

Ragdoll jel i tvoja beba i dalje lepo okrenuta? Ja idem na kontrolu sledecu sredu, pa cu nadam se dobiti potvrdu svojih teorija. :)

Ehi, meni ovih dana izglda kao da je okrenuta kako treba. Nesto je mirna, vise se proteze i izbacuje guzu negde oko sredne stomaka, pa je tesko oceniti. Dole i kad osetim, izgleda kao nezno caprkanje rucicama i to sa desne strane, a gore vise gurka, pa mislim da je ok. U petak uz pa cemo videti...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zadnji uz radila u 37+3 sad cu opet kad odem na kontrolu na dan termina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

atine nema,izgleda da su je napokon porodili :o

o daj Boze napati se zena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da vam kazem da se malo brinem za Attinu, posto se ne javlja. Da nije prosla scenario da su pustili da se namuce i ona i beba i na kraju hitan carski. Nadam se da nije tako. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je moguce. Nadajmo se da nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i oni su bas krelci, ja to ne kapiram.vide da se zena tesko otvara i onda daj da je drzimo sto duze.kao da im je prva porodilja.daj Boze da bude sve brzo i lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znas sta. Onibpustaju do dve nedelje da se predhe termin ako joj je ctg uredan oni svibpotenciraju u tim malim porodilistima da to krene prirodno . Da je u narodnom frontu ili visegradskoj krknuli bi joj indukciju odavno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su one stvari koje mene plase na porodjaju... Ne brinem ja za bol, hemoroide, secenje... Ali, to njihovo odugovlacenje je ono sto me plasi... Izmucis se i na kraju i ako krene prirodni porodjaj ajde ti imaj snage da izdrzis to do kraja... 

Nadam se da je Atina zavrsila, i da se samo uspavala, da odmara od svega toga... 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini @Nira u Betaniji te nece pustiti da se izmucis nego ce ti ukljuciti indukciju i cao zdravo. Kod njih je ko na traci. Ne zna se sta je gore od ta dva.

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini @Nira u Betaniji te nece pustiti da se izmucis nego ce ti ukljuciti indukciju i cao zdravo. Kod njih je ko na traci. Ne zna se sta je gore od ta dva.

Odlicno... :) Od dva zla, izabrati manje... :) Ma, ja nekako imam osecaj da ce sve to brzo da se desi (ili preveliku zelju pretvaram u predvidjanje :) )... 

Inace, mislim da je krajnje vreme da me neko zakljuca u stan, bez mogucnosti izlaska napolje... Ili da me puste iz kuce sa maksimum 500dinara... :) Svaki izlazak napolje se zavrsi kupovinom neke stvarcice za bebu... :)

Tackicca, Zoe86, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira ides li u skolicu u ZOV? Nama su tamo 1000 puta ponovili da ne zurimo i da sto kasnije idemo u Betaniju da bi izbegli to dugotrajno lezanje i indukciju.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xnam Nira kakonje. Meni juce stigla jos iedna zekica. Ovo mora da prestane xD

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da.i kod nas doktorka kaze sto kasnije da se ide,prijatnije je i mami i bebi u poznatom okruzenju...a kad krene,pukne vodenjak i to,valjda cemo znati....ja se uvek smejem kad se setim da moja mama pojma nije imala kad joj je pukao vodenjak.  Da li dok je piskila ili se tusirala...u svakom slucaju sestru je rodila za devet sati a mene za ekspresnih dva i po sata...obe karlicno sto najgore..ali tad su to ukapirali pet minuta pred izlazak bebe -kao ono "majko,ne panicite beba izlazi guzom" sta da ne panicis bog teeeeee!!!!!

Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira ides li u skolicu u ZOV? Nama su tamo 1000 puta ponovili da ne zurimo i da sto kasnije idemo u Betaniju da bi izbegli to dugotrajno lezanje i indukciju.

Idem u skolicu... Zapamtila sam da ne treba da zurimo... :) Kaze bukvalno da cekamo kontrakcije na 5minuta, mozda cak i manje, jer njima tako govore sa Betanije da nas savetuju... Verovatno da im se ne gomilamo tamo... :) A i nama je svakako bolje sto duze kuci, nego tamo... Samo pretpostavljam, jer iskustva nemam... :)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini @Nira u Betaniji te nece pustiti da se izmucis nego ce ti ukljuciti indukciju i cao zdravo. Kod njih je ko na traci. Ne zna se sta je gore od ta dva.

pa ko zna mozda je i bolje tako nego da te dave tri dana...a to da puste prirodno,moju sveki su pustili prirodno dva dana je davili kao zmija zabu.kad su ukapirali da M nema sile da krene-carski...ali to je bilo pre 30 godina a i on je bio lencov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xnam Nira kakonje. Meni juce stigla jos iedna zekica. Ovo mora da prestane xD

Kaze meni mama, polako sa kupovinom, brzo prerastu, neces stici da mu obuces sve... A ja joj kazem, nista ti ne brini, presvlacicu ga tri puta dnevno... :) 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.