Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@merima, draga, ziva sam, ne brini :)

Prvo da cestitam mamicama koje su se porodile ovih dana, zelim im brz oporavak i dobre i mirne bebice :wub:

@ma.za.m ja sam 33. nedelja i nikada do sada nisam osetila kontrakciju. Na uz ih po nekad vide (cak sam u ranijoj trudnoci imala jednu toliko jaku da sam prokrvarila i da su mi pojacali dozu utrogestana), ali ni to nisam osetila. Zao mi je zbog tvojih saka, imam prijateljicu koja se jako namucila sa tim u trudnoci, jednostavno nema pomoci.

@Talestrida samo polako i disciplinovano, bice ok. Kao sto vec rekose, ima zena koje su po pola trudnoce otvorene, pa izguraju sve normalno.

@Attina drzi se, sta drugo da ti kazem... uskoro ce i to biti gotovo.

Mene ovih dana uhvatila neka postpraznicno-trudnicko-ludacka depresija, pa nisam imala zivaca ni za razgovor ni za pisanje. Muci me nesanica, pa u toku noci 1000 misli i automatski se budim nervozna. A ovoj maloj naletio njen cuveni interval od par dana mirovanja, pa koliko god da znam da joj je takav karakter, uvek mi pravi nervozu kada je previse mirna. Navikla sam da mnogo setam i da se krecem, a ne usudjujem se jer kod nas na periferiji bas i ne ciste, mnogo je klizavo, pa se plasim padova. Kao tigar u kavezu sam. Trebaju mi obavezeeee!!!!

 

merima, Ehinacea i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce doci doktorka da me pogleda pa cemo videti koliko sam otvorena, jutros je bilo 4cm. Htela sam ja epidural ali mislim da od toga nema nista, pitacu i to sad jbg nemam pojma vise. Indukciju nisu spominjali, mada ja radije ne bih da mi je daju. 

Bilo kako bilo samo zelim da se sto pre zavrsi kako god, ne mogu vise vec gubim i energiju i volju, sve se ovo do sad kao dobro drzim ali polako cu da pocnem da pizdim i da se predajem majke mi, bas dugo traje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce doci doktorka da me pogleda pa cemo videti koliko sam otvorena, jutros je bilo 4cm. Htela sam ja epidural ali mislim da od toga nema nista, pitacu i to sad jbg nemam pojma vise. Indukciju nisu spominjali, mada ja radije ne bih da mi je daju. 

Bilo kako bilo samo zelim da se sto pre zavrsi kako god, ne mogu vise vec gubim i energiju i volju, sve se ovo do sad kao dobro drzim ali polako cu da pocnem da pizdim i da se predajem majke mi, bas dugo traje :(

Atina, izdrzi jos malo, verujemo da imas snage... Misli na to da je kraj vrlo blizu, uskoro ces videti svoju bebicu... Evo svi ti saljemo po malcice svoje snage, pa da nam uskoro javis da je gotovo... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na podrsci. Nadam se da cu vam se uskoro javiti sa lepim vestima. Ako ovo potraje jos malo onda vam se definitivno javljam sa psihijatrije :D

Ehinacea, merima, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, draga, ziva sam, ne brini :)

Prvo da cestitam mamicama koje su se porodile ovih dana, zelim im brz oporavak i dobre i mirne bebice :wub:

@ma.za.m ja sam 33. nedelja i nikada do sada nisam osetila kontrakciju. Na uz ih po nekad vide (cak sam u ranijoj trudnoci imala jednu toliko jaku da sam prokrvarila i da su mi pojacali dozu utrogestana), ali ni to nisam osetila. Zao mi je zbog tvojih saka, imam prijateljicu koja se jako namucila sa tim u trudnoci, jednostavno nema pomoci.

@Talestrida samo polako i disciplinovano, bice ok. Kao sto vec rekose, ima zena koje su po pola trudnoce otvorene, pa izguraju sve normalno.

@Attina drzi se, sta drugo da ti kazem... uskoro ce i to biti gotovo.

Mene ovih dana uhvatila neka postpraznicno-trudnicko-ludacka depresija, pa nisam imala zivaca ni za razgovor ni za pisanje. Muci me nesanica, pa u toku noci 1000 misli i automatski se budim nervozna. A ovoj maloj naletio njen cuveni interval od par dana mirovanja, pa koliko god da znam da joj je takav karakter, uvek mi pravi nervozu kada je previse mirna. Navikla sam da mnogo setam i da se krecem, a ne usudjujem se jer kod nas na periferiji bas i ne ciste, mnogo je klizavo, pa se plasim padova. Kao tigar u kavezu sam. Trebaju mi obavezeeee!!!!

 

uh i mojoj naletio taj interval razmrda se samo na jako slatko ili kiskasto...vlkda i vreme deluje,a mozda i raste pa bas i nema mesta za akrobacije

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, draga, ziva sam, ne brini :)

Prvo da cestitam mamicama koje su se porodile ovih dana, zelim im brz oporavak i dobre i mirne bebice :wub:

@ma.za.m ja sam 33. nedelja i nikada do sada nisam osetila kontrakciju. Na uz ih po nekad vide (cak sam u ranijoj trudnoci imala jednu toliko jaku da sam prokrvarila i da su mi pojacali dozu utrogestana), ali ni to nisam osetila. Zao mi je zbog tvojih saka, imam prijateljicu koja se jako namucila sa tim u trudnoci, jednostavno nema pomoci.

@Talestrida samo polako i disciplinovano, bice ok. Kao sto vec rekose, ima zena koje su po pola trudnoce otvorene, pa izguraju sve normalno.

@Attina drzi se, sta drugo da ti kazem... uskoro ce i to biti gotovo.

Mene ovih dana uhvatila neka postpraznicno-trudnicko-ludacka depresija, pa nisam imala zivaca ni za razgovor ni za pisanje. Muci me nesanica, pa u toku noci 1000 misli i automatski se budim nervozna. A ovoj maloj naletio njen cuveni interval od par dana mirovanja, pa koliko god da znam da joj je takav karakter, uvek mi pravi nervozu kada je previse mirna. Navikla sam da mnogo setam i da se krecem, a ne usudjujem se jer kod nas na periferiji bas i ne ciste, mnogo je klizavo, pa se plasim padova. Kao tigar u kavezu sam. Trebaju mi obavezeeee!!!!

 

i da,ne mrdaj ti i ja izlazim samo ako se drzim za nekoga a taj neko za ogradu,stepenice su mi klizave ne usudjujem se niz njih sama...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila doktorka, pregledala me, otvorena isto kao jutros samo su kontrakcije na 5min. Sad mi koknuse inekciju za omeksavanje grlica, a ja posto imam fobiju od igle naravno da nisam zapamtila sta mi je rekla kako se zove. Jedva sam dosla sebi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila doktorka, pregledala me, otvorena isto kao jutros samo su kontrakcije na 5min. Sad mi koknuse inekciju za omeksavanje grlica, a ja posto imam fobiju od igle naravno da nisam zapamtila sta mi je rekla kako se zove. Jedva sam dosla sebi :(

Verovatno Buskopan. A indukciju nece? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije to, neki kraci naziv je bio. Indukciju nece za sad...videcemo sta ce se desavati u toku noci, pokusacu malo da odspavam mada mislim da necu uspeti od bolova 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti čast! Ja sam od bolova plakala bukvalno i molila da me spuste u porodilište i daju epidural. Tresla sam se cela i nisam imala snage ni da stojim ni da sedim, a trajalo je od 5 ujutro do 12-1 noću, a tebi traje danima... tako da... baš si jaka. Držim fige i želim da se što pre završi i da ugledas svoju bebicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam iznenadjena kako sam ovoliko izdrzala, ali vec sam na ivici da puknem, mislim da cu se do ujutru i ja rasplakati pa ili neka mi daju epidural ili neka mi rade carski ne mogu vise...dajem sebi a i bebi fore do ujutru, vise od toga ne mogu da izdrzim stvarno :(

cojecoje, kaficica i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene a sta znaci to posteljica I stepen? Meni to pise na otpusnoj listi a 29. nedelja s?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina drzim fige da nam do jutra javis lepe vesti :) vidis da si ipak jaca nego sto si mislila :) 

MissN to pokazuje koja je zrelost posteljice, kada je I stepen to je super i normalno u toj nedelji, kako se priblizavas terminu bice II pa na kraju i III stepen, kada je beba zrela za napolje vec, odnosno sto je zrelija posteljica to je njena funkcija slabija i porodjaj se priblizava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo Attina sad ce bebica. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina drzim fige da nam do jutra javis lepe vesti :) vidis da si ipak jaca nego sto si mislila :) 

MissN to pokazuje koja je zrelost posteljice, kada je I stepen to je super i normalno u toj nedelji, kako se priblizavas terminu bice II pa na kraju i III stepen, kada je beba zrela za napolje vec, odnosno sto je zrelija posteljica to je njena funkcija slabija i porodjaj se priblizava.

hvala coje. Uplasih se da nije rano za ovu nedelju... inace pise da je beba vitalna i da po merama odgovara +7 

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da sam mladja ne bih ovoliki brinula... za svako slovo, rec koja se odnosi na bebu ja strepim... lepo ja kazem posle porodjaja da idem na psihijatriju...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako nam je Atina od jutros ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno se nadam da se @Attina porodila, pa to su muke nevidjene. 

Ja sam se tako fno naspavala, da prosto ne mogu da verujem. Pre 23h sam legla, brzo zaspala, samo jednom ustajala za wc i sve do 7 hrkala. Kakav divan osecaj. Bilo bi super kad bih se danas poradjala-bas sam odmorna. :D

Ali izlgeda da se doktoricina prognoza nece ostvariti-sutra kontrola ctg, mada ona je rekla da se necemo videti, mozda je vec tad znala da nje nece biti ovaj cetvrtak,:D juce su me zvali da mi kazu da mi je promenjen termin pregleda i da ce me pregledati dr na zameni. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce tako meni bilo sa sinom, komirala se od spavanja u subotu ujutru se probudila kasno sva obeznanjena od spavanja i otekla u licu svekrva kad me videla rekla da cu se tu noc poroditi i tako i bilo, nikakve druge simptome nisam imala sve normalno i u ponoc mi pukne vodenjak odjednom samo lezala u krevetu gledali film za 3 sata se porodila. Mozda ces danas i ti tako, attina joj ti se bas namuci kao Rejcel u prijateljima haha kad nije dala da uvedu novu zenu u sobu jer ce i ona pre nje da se porodi. Stvarno se nadam da si vec obavila ili da si odspavala nocas fino i napunila baterije pa da ta inekcija deluje i sve brzo zavrsis.

bepce, Tackicca, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf dala sam krv..sneg pada jedva sam iz kola izasla..a od tri ne spavam- spopala me muka, i lepo sam celu boraniju od juce ispeglala..verovatno mi luk nije odgovarao..uzas, skoro nisam toliko puta se namucila a sve po malo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicca ili se vratila u krevet ili je pocelooo..

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tackica se odrala od spavanja :D jela i vratila se u krevet. Razmisljam da skuvam caj i opet ostanem u krevetu

missN, Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Tackica ima da se porodi za cas, ona je pola posla sa otvaranjem vec obavila :) Nadam se da je kod Atine bilo napretka...

Ja sam nocas konacno odspavala. Jeste da mi je trebalo vremena da zaspim, imala sam neke uzasne gasove, citava utroba me bolela (mislim da sam preterala sa kikirikijem), ali cim se to smirilo kao top do 5:30, tacnije muzevog prvog alarma. Onda  poceo da kuka na sneg i kako ce da se seli u toplije krajeve i to je bio kraji mog spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah iz tvojih usta u Bozije usi sto bi se reklo . Kod mene je bilo slicno s tim sto sam se ja smejala pokvareno ispod pokrivaca dok se mm svadjao sa dugackim gacama i ko izmisli zimu pa oj mora da nosi to i da se oseca neprijatno 'Osecam se neprijatno,zarozaju mi se gace' ja reko pa ti navuci njih preko ovih dugackih . Hahah joj... Mukica... Ja se ne osecam da cu skoro,kaze sveki da cu posle 12og januara jer se tad 'menja mesec'? Juce imala jednu kontrakciju,i to je to. Samo me jajnici boluckaju i imam dijareju od sinoc... Mali nije bog zna kako aktivan vec par dana,javi se tu i tamo ali nista agresivno kako inace ume... Jedva cekam samo na kontrolu da odem da cujem sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.