Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

eto sad me i miz zeza, da sam imala gasove na 20 minuta juce a ne kpntrakcije i da cu da budem Georgina.

hahahaahhaahhaah koji car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skracen grlic, beba jako nisko, utrogestan na svakih 6 sati, strogo mirovanje, pojas skidam samo kad spavam i da se potrudim da ostane unutra sto vise mogu... Beba je srecom super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kontrakcije odavno prestala da brojim, imam ih skoro svakodnevno, zadnjih nekoliko dana ih imam bas redje, valjda zato sto ne izlazim nigde vec uglavnom lezim. Dr mi je rekao da mi je grlic kao da nosim jednu bebu a ne dve :baby: ipak, poceo je da se menja, mek je i uloziv za vrh prsta ali i dalje visoko. Inace sam sada 32.nedelja

sakovac, milica * i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo,ja sam u 32 nedelji dobila utrogestan,imala omeksao grlic i 2cm dug.

 

Nakon paf nedelja je uprkos mirovanju na pregledu lekar video da sam otvorena 2 prsta . Tek u devetom sam prestala da pijem Utrogestan i evo za par dana termin nece ovo dete nidje. A nosila sam nisko celu trudnocu,pojas nisam koristila nisu mi ga ni spominjali.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skracen grlic, beba jako nisko, utrogestan na svakih 6 sati, strogo mirovanje, pojas skidam samo kad spavam i da se potrudim da ostane unutra sto vise mogu... Beba je srecom super...

eto dobro da si otisla...sad lezi i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@pipi duga čarapa tu smo nas dve negde :) i sa terminima i sa neprepoznavanjem ili nemanjem kontrakcija :)

Super mi je bila cela trudnoca i sva sreca samo ovo sa sakama da me strefi i ono sa secerom. Izdrzacu :)

@milica * žiga me iznad rebara, bukvalno islod grudi. Nisam dobro napisala... sada cu ispraviti tamo :) tako da mislim da nije zuc.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Skracen grlic, beba jako nisko, utrogestan na svakih 6 sati, strogo mirovanje, pojas skidam samo kad spavam i da se potrudim da ostane unutra sto vise mogu... Beba je srecom super...

bice to super. I ja strogo mirujem grlic mek, zatvoren, duzina kao pre mesec dana.  Malo samo izdrzi i eto ga termin.

pijes mg?

Izmenjeno od strane missN
Izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice to super. I ja strogo mirujem grlic mek, zatvoren, duzina kao pre mesec dana.  Malo samo izdrzi i eto ga termin.

pijes mg?

magnezijum mi nikako ne pominje, sipke na ledjima me muce od lezanja, ali to je jos malo, samo neku zanimaciju da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida dobro je da si bila kod lekara... Miruj i izdrzi jos malo.

Pipi i Mazo ja u prvoj trudnoci skoro uopste nisam imala pripremne kontrakcije, u drugoj vise, a sad najvise... Ima i do toga...

Nema nam Attine, cekamo da se javi...

Tackice ne bih da te sekiram pred porodjaj, ali kada nadodje mleko nema spavanja na stomaku! :D

Nira, ma.za.m, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

magnezijum mi nikako ne pominje, sipke na ledjima me muce od lezanja, ali to je jos malo, samo neku zanimaciju da nadjem.

magnezijum mozes, on smiruje kontrakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta tacno znaci to sto mi je skracen grlic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlic se prvo skracuje, pa onda otvara... Beba ti je nisko, vrsi pritisak na grlic sto dovodi do skracivanja i otvaranja... Naravno, ovo ništa ne znaci, ima zena koje su otvorene po 2-3 cm u 5-6 mj.pa znaju i preci termin... Tako da samo malo miruj i bice to dobro... Sjedenje izbjegavaj pod obavezno, i saginjanje, kao i cucanje... 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, a imas i na sajtu demetra.rs objasnjeno o grlicu materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skracen grlic, beba jako nisko, utrogestan na svakih 6 sati, strogo mirovanje, pojas skidam samo kad spavam i da se potrudim da ostane unutra sto vise mogu... Beba je srecom super...

Sad mirovanje i bice sve ok... Bitno je da je beba dobro... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nasetah, skoro sat vremena u jednom pravcu, pa isto toliko nazad... Sneg bas jaaaaako pada, bas mi je prijala setnja... Na kontroli sve odlicno... Beba se vec namestila kako treba, kaze spreman je za porodjaj... :) Ima 2250grama, zrelost posteljice 1/2 (to cu sad malo da citam, nisam bas upucena :) ) ... Kontrola 30.januara, kaze da to privodimo kraju... :)

Ehinacea, ma.za.m, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira meni je posteljica pre dve nedelje bila prvi stepen, kod tebe vec I/II to je sve dobro ne mora da znaci da ce porodjaj poraniti. Danas sam zvala uciteljicu da cujem malu i toliko je zena nahvalila kaze da je najbolja za 5+ sve poslusa iz prve ma divota. :) 

Mene danas jajnik jako boleo sve sam se valjala po krevetu sad malo bolucka, beba se samo rasteze uziva.

Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira meni je posteljica pre dve nedelje bila prvi stepen, kod tebe vec I/II to je sve dobro ne mora da znaci da ce porodjaj poraniti. Danas sam zvala uciteljicu da cujem malu i toliko je zena nahvalila kaze da je najbolja za 5+ sve poslusa iz prve ma divota. :) 

Mene danas jajnik jako boleo sve sam se valjala po krevetu sad malo bolucka, beba se samo rasteze uziva.

Dusa mala... Mogu da zamislim kakav je osecaj kad slusas da ti tako hvale dete... Milina... :)

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam, tu sam...nego se smorih od ovih bolova. Sad je tacno 24h kako bolovi i kontrakcije ne prestaju, cini mi se da se intenzitet bola malo pojacao. Malo pre na ctgu kontrakcije oko 75, cekam vizitu da me pregledaju...valjda ce doci uskoro.

Najvise mi smeta bol u cmaru, sve sam ocekivala ali to ne, imam utisak da cu da se porodim na guzu, odvratan bol i odvratan osecaj...podnosljivo jeste ali 24h toga mi je vec preko glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam, tu sam...nego se smorih od ovih bolova. Sad je tacno 24h kako bolovi i kontrakcije ne prestaju, cini mi se da se intenzitet bola malo pojacao. Malo pre na ctgu kontrakcije oko 75, cekam vizitu da me pregledaju...valjda ce doci uskoro.

Najvise mi smeta bol u cmaru, sve sam ocekivala ali to ne, imam utisak da cu da se porodim na guzu, odvratan bol i odvratan osecaj...podnosljivo jeste ali 24h toga mi je vec preko glave.

Juuuuu,  pa što te ne šalju u porodilište? Koliko si otvorena? Jel ti hoćeš epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina mi se ovde vec polako spremali da ti cestitamo a ti jos u celo! daj zeno, napusti taj tron, ima nas jos koji jedva cekamo da ga se docepamo! :D

Salu na stranu, iskreno ti zelim da se cim pre porodis i mazuljkas sa svojom bebicom. sto ti ne daju indukciju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad htedoh da pitam sta li Atina radi. Svasta bas, namuci te to dete

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Atina, to tvoje potraja... ne znam koliko su jaki bolovi, ali opet ja sam nekako pristalica prirodnih bolova... puno su bolji od onih pod indukcijom... Jer, neke se zene brzo otvore pod indukcijom, a neke i 15-16 h.. Ja sam za 2 h se otvorila od 2,5 cm na 10cm.. ali sam u sobi prehodala od 4h pa do 23:30h... bili su neuporedivi sa onim pod indukcijom... jos sam mogla hodati, a u radjaoni lezis, puno vise boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Attina bas si se namucila... Javljaj kako si, nadam se da se uskoro javljas sa bebicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina drzi se,sto rekose zene,bolje nego indukcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.