Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

zovi ti ipak doktora...mala je to trudnoca za tako ceste kontrakcije...ti si koja nedelja?

7-og sam usla u 8-mi mesec, to je 32-33 nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... Ja sam 31.nedelja, ne stizem nikada pisati... U prvoj trudnoci sam stalno bila na forumu, i bas smo se druzile...sada mali nestasko ima 16.mj. i bas ne stizem uci na forum...

Kod mene se beba spustila nisko, grlic nije skracen (bar nije bio prije 10 dana)... ovih dana sam preforsirala se oko priprema za praznike i sada bas osjecam posljedice... :-( Bas me pritiska nisko, a beba suta toliko nisko da me brine... Nogice su dolje, glava gore, pa mozda i zato to sutanje osjetim tako nisko... Ima li ijedna zenica ovakvih problema?

Pozdrav!

moj je nisko ali prednjaci glavom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I 28+3 sam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, i ova malena je bila okrenuta glavom 26.12. A 05.01. su nogice bile dolje... valjda jos ima prostora, pa pravi salte... :lol: Samo se nadam da ce se okrenuti na vrijeme... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... Ja sam 31.nedelja, ne stizem nikada pisati... U prvoj trudnoci sam stalno bila na forumu, i bas smo se druzile...sada mali nestasko ima 16.mj. i bas ne stizem uci na forum...

Kod mene se beba spustila nisko, grlic nije skracen (bar nije bio prije 10 dana)... ovih dana sam preforsirala se oko priprema za praznike i sada bas osjecam posljedice... :-( Bas me pritiska nisko, a beba suta toliko nisko da me brine... Nogice su dolje, glava gore, pa mozda i zato to sutanje osjetim tako nisko... Ima li ijedna zenica ovakvih problema?

Pozdrav!

Moje bepce se tako spustilo pre nekih mesec dana i doktor ni j rekaorekao da izbegavam sepenice, psacenje uzbrdo nikako i nosim pojas obavezno svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7-og sam usla u 8-mi mesec, to je 32-33 nedelja?

Nista,isprati situaciju,ali je malko rano za tako ucestale kontracijice...sto se tice mens.bola on se polako javlja u osmom mesecu,vrlo blag,tako je meni objasnila doktorka.prati i da bude sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej, zenice... Ja sam 31.nedelja, ne stizem nikada pisati... U prvoj trudnoci sam stalno bila na forumu, i bas smo se druzile...sada mali nestasko ima 16.mj. i bas ne stizem uci na forum...

Kod mene se beba spustila nisko, grlic nije skracen (bar nije bio prije 10 dana)... ovih dana sam preforsirala se oko priprema za praznike i sada bas osjecam posljedice... :-( Bas me pritiska nisko, a beba suta toliko nisko da me brine... Nogice su dolje, glava gore, pa mozda i zato to sutanje osjetim tako nisko... Ima li ijedna zenica ovakvih problema?

Pozdrav!

koliko nisko?i ja moju osecam nisko,ali glavicu,a ja sam 34.nedelja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prestalo sve... Samo mi se strasno prispavalo kad su prestale pa sam i zadremala malo. Prpbudio me je bol u zubu osecam da mi puca vilica. A dr ne sme nista da radi valjda jer je velika trudnoca a mora pod anestezijom.... Ja stvarno ne zbam da li je moguce da ja moram ovako bol da trpim zato sto sam trudna

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mamice na bebama ♡ cekamo vas na caskanju :)

Tackice bila sam u istoj situaciji kao ti. Imala jedan dan kontrakcije tako na pet minuta pa sedam pa opet pet al nisu pravilne bas bile a bas bas bolne mislila sam to je to krenulo je. Medjutim smirile se skroz. Onda me je dva dana boleo zub i porodila se brzinski. Sigurno si se sad otvarala i pripremala ti se karlica za porodjaj. Ocekuj ti uskoro jedan mirisljavi smotuljak :)

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj zabac bas se razigrao... proteze se - sta li al sad osecam da bolucka kad gura nogu pod rebarca ili zagrebe dole... bas je ojacao :P

A guza me ubi... ko da me je neko prebio ili da su me njih petorica... :lol:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, ima li promena draga? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene da ispričam svoje iskustvo. 

Juče uveče sam ponovo došla u bolnicu jer sam imala užasno bolne kontrakcije. Otvorena 1prst samo, ali srećom ctg je konstatovao jake kontrakcije i odlučili su da me zadrže. Nakon nekih sat ipo do dva sam molila babicu da me ponovo vaginalno pregleda i tu se ispostavilo da sam otvorena 3 prsta i poslaše me u porodjajnu salu. Tamo su me pripremili i ubrzo sam dobila epidural i tad sam se malo smirila. Međutim, desilo se isto što i sa mojom ćerkom, bebanu se kontrakcije nisu svidjale i patio je pa su mi saopštili da ne žele da rizikuju jer se nisam baš brzo otvarala i da ćemo da odradimo carski. Pojačali mi epidural i odveli u salu, rodio se bebac (još nemamo ime) u 3:25h jutros. 

Još nemam mleka, sisa kolostrum, ume lepo da uhvati bradavicu i to je za sada to. Nevidjeno liči na sestru kad se rodila, preslikani su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma samo da prestane ovaj zub da boli. Ne mogu da mislim uopste... Ne znam kako da ublazim malo sta da mu radim koji djavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smes li paracetamol? Propolis na njega malo sa se umanji bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moja lupkala danas sad se nesto umirila...mozda je i njoj hladnoo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice toga koliko nisko, osjetim pokrete u predjelu stidnih dlacica, tj. onog naseg trokutica... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma da li smem. Kad sam bila kod zubara on mi je bukvalno napravio rupu u zubu kao da ga otvori (sav sam jezik iskasapila na njega) i dao mi antibiotik(penicilin sme u trudnoci valjda) ali mi nije pomoglo. Ne znam sto nije mogao da mi stavi anesteziju i ocisti to krkne lek i cao. U trudnoci zub samo ne sme da se snima.........

Razmisljam da odem do muzeve doktorke sutra kad se vratim sa ctg da i ona to pogleda, cisto da cujem misljenje jos jedno.

uminuo je bol,ispirala sam Listerinom malo..... Gde me ovo snadje sad imam superiska zube,o oralnoj higijeni da ne pricam,posle svakog jela zube perem , a sta je ovo odjednom ne kapiram. Da li je moguce da je zbog toga sto sam od osmog imala potrebu za slatkisima i pocela da ih jedem. Inace nisam neki slatkaros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da hoce, nije mi jasno sta mu je, sad me tesi sto stalno skakuce, pa kontam da mu je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da definitivno vreme utice na bebe... neka ih nek su nam zivahni, al ovaj moj je bas ojacao... 

Tackice, bolje idi da pogleda jos neko nego da te bas stisne pa da ne znas sta ces sa sobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Vec ne znam. Bas me nervira. Sad je proslo,ok. Ali necu da mi prvi dani uzivanja sa bebicom propadnu zbog glupavog zuba

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali definitivno ne razumem zasto nije mogao da ti sredi zub. Najbolje da trpis, pa to zna da boli do ludila! idi ti to negde da ti srede. mozda posle popravke zuba krene i porodjaj.:D

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,ja sam kod zubara bila u sedmlm mesecu,pisala sam ovde,doktorka mi je stavila lek,ali stvarno ne znam da li sme nesto da se radi pred porodjaj.

Jwdan savet za mame koje ce se poroditi prirodno-obavezno proverite da li imate hemoroide posle porodjaja,oni bole kao djavo,mene cak vise od same epiziotomije,pa ponesite Faktu mast i supozitorije da odmah krenute sa saniranjem.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice toga koliko nisko, osjetim pokrete u predjelu stidnih dlacica, tj. onog naseg trokutica... :rolleyes:

ok, i meni nekad zna tu da se meskolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.