Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma ne vredi, radila i cucnjeve i setala ko ludak i umesto da ubrzam ono se umiri :D

A jel tebe ništa ne boli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ležim na 7-8 minuta, a kad ustanem čini mi se češće. Merim na hronometar na mobilnom dok ležim, a kad ustanem ne znam tačno, ali češće. Sada ću ponovo u bolnicu, jer ja ovako oka neću sklopiti ove noći a od 5 sam budna.

Idi obavezno, meni to lici na porodjaj u toku! Javi se, navijamo!!! 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ležim na 7-8 minuta, a kad ustanem čini mi se češće. Merim na hronometar na mobilnom dok ležim, a kad ustanem ne znam tačno, ali češće. Sada ću ponovo u bolnicu, jer ja ovako oka neću sklopiti ove noći a od 5 sam budna.

bolje idi, nego da nam se porodis negde na putu po ovoj hladnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zamislite tek- mojoj mami sa prvim detetom- mojom sestrom porodjaj dugo trajao, nije htela napolje i doktor lepo stavio NOGU!!!! I gurnuo i ona izasla...jbt ja bih ne znam- iskocila kroz prozor...pitam je da li je vikala i vristala- kaze stvarno nije samo skrgutala zubima i stenjala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf mojoj je bila masnica na stomaku jer ja nisam htela bapolje nisam se spustila uopste,knda je dr pritiskao i gurao napolje toliko da je ostalo modro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zamislite tek- mojoj mami sa prvim detetom- mojom sestrom porodjaj dugo trajao, nije htela napolje i doktor lepo stavio NOGU!!!! I gurnuo i ona izasla...jbt ja bih ne znam- iskocila kroz prozor...pitam je da li je vikala i vristala- kaze stvarno nije samo skrgutala zubima i stenjala...

Nogu??? Kako? Gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama kad se poradjala sa sestrom, dobila bolove, spremila se, tata je odvezao u bolnicu i kad su došli dr je pregleda i kaze "Ja ne znam sto ste vi došli, vama je dete mrtvo" i izašao napolje... Sreća pa je tu bila normalna babica i rekla mami da se smiri, porodila je u narednih 20min, bez problema, a sestra živa i zdrava... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bolje idi, nego da nam se porodis negde na putu po ovoj hladnoci...

Hahaha, e dobro me nasmeja. Kod mene je neviđeno toplo, preko dana i do 20 stepeni, ali u plusu. 

sakovac, merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel tebe ništa ne boli?

Boli svaka kontrakcija, a ledja nne prestaju od juce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, zene moje, ja pojma nemam kako se dise, ni sad posle tri porodjaja hahaha al dobro, nije lise to znati, mada tu je i babica u slucaju da zaboravite. Meni su ukljucili indukciju priikom prvog porodjaja i kontrakcije koje su bile jako bolne prije nje postadose jos paklenije, razmak bio minimalan...tako da su porodjaj a posle i epiz. bili pjesma spram njih.

E, al sad,prilikon porodjaja No3, billo je ono pravo, bez indukcije, kontrakcija skoro da nije bilo, mogla sam da disem i ovako i onako:-) slusala sam babicu al ljudi moji izgurah ovog momcinu od 4 kg jedva. Zanimljivo je da nisam imala napone uopste(a oni su mi bili tokom drugog porodjaja bas intezivni i olaksali porodjaj u smislu da kad osjetis napon lakse i guras)...

U svakom slucaju, zelim vam da sve dobro prodjete, i ne zaboravite da vam i u ovome treba sreca;-)

Vidjeh li ja da je Cipelicka ponovo aktivna? :-) Koji mjesec?

E da, pominjete kontrakcije, prave, lazne....ja sam ujutru imala lazne(posla oko 6u bolnicu i to mi rekli i vratili me kuci) a uvece u 21.35. rodila svoju prvu djevojcicu.

I na kraj, a trebalo je na pocetku, srecni vam praznici, da vam porodjaji budu laki i sto manje bolni, i da uzivate sa svojim bebicama!;-)

bepce, Cintia, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, baš sam mislila na vas, pogotovo na devojke/žene koje žive u nekim manjim gradovima gde je možda mnogo snega a nema adekvatnih mašina za čišćenje. Redovno čitam naše novine i nadam se da će se brzo sve to srediti i da nijedna neće imati problem da stigne do bolnice kad bude trebalo.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,javljaj se :)

Hvala svim dr-ima sto mi gurase bebu,nosila sam oba puta visoko,da nije bilo tog stiskanja...

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nogu??? Kako? Gde?

na stomak!!majke mi moje!!

Moja mama kad se poradjala sa sestrom, dobila bolove, spremila se, tata je odvezao u bolnicu i kad su došli dr je pregleda i kaze "Ja ne znam sto ste vi došli, vama je dete mrtvo" i izašao napolje... Sreća pa je tu bila normalna babica i rekla mami da se smiri, porodila je u narednih 20min, bez problema, a sestra živa i zdrava... 

ju gospode boze!!!! Daleko bilo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M'idi begaj. Ja se jos nerviram sto u Dr Misovic je obavezan epidural. Moram da odem sto kasnije moguce da bude kasno da mi ga daju haha .

Bojim se igle u kicmi sta da radim. To mi ko horor film.

I ja sam imala tako pozitivan stav i nisam htela epidural, za prvorotku brzo se porodila od dolazka na pregled do porodjaja 4 sata ukupno,  kao sto kazes disanje je jako bitno, nego htedoh reci ako neko pocne povracati to je isto normalno desava se kad beba udje u porodjajni kanal, a mene je to tako uplasilo.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na stomak!!majke mi moje!!

ju gospode boze!!!! Daleko bilo!!!!

I ju to je strasno, nadam se da se to vise nigde ne radi, jer cesto su se tako unutarnji organi povredjivali sa teskim posledicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, e dobro me nasmeja. Kod mene je neviđeno toplo, preko dana i do 20 stepeni, ali u plusu. 

a joj blago vama... kod nas minus pingvin :lol: 

Al ipak idi i drzim fige...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet ovi bolovi u vaginalnom delu. Jedan dr mi je rekao da to moze da znaci da se otvaram polako... Kao da me probada... Sinoc je bilo haos. Nadam se da veceras nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, evo me :wub:. Usla u cetvrti mesec,al evo ubacujem se i ovde. 

Meni je pukao vodenjak kod kuce, malo posle kad sam stigla mi prikacili indukciju, tako da sam lipsala od bolova. Disanje mi je babica objasnila, dubok uzdah pa sitno na usta, kroz zube s s s s s. Jesam bila skoncentrisana zbog bebe,al na kraju je bilo s s s aaaaaaaaa. Brate mili boli uzas! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, nema me jedan dan i jedva iscitah sve. Kupili kolica danas jeeee konacno i dusek za krevetic, uzela bambino memo 3030 dinara tanji je ali cerka od 35 kila legla na njega i uopste se nije udubio kaze da je udoban super. Uzela i pelene 2 jedan paket sad imam i 1 i 2. Spremih sve i sad cu da uzivam. Attina nadam se da ces se uskoro poroditi mogu misliti kako ti je. Mene ledja ubijaju i noge od tih vena.

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim ja, kako ste krenule sa predznacima, da ce vodeca petorka sa spiska da se isporadja u jednom danu. ;)Pa da zaposednem na tron :D

Zoe86, Attina, Nira i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako cek da sedbem ja prvo malo! C c c otimacina za prvo mesto :D

 

bepce, sakovac, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Serpa je vruća, ulje cvrči a i kukuruz je tu kanda je pop pop pop krenuo. Jedva čekam sutra da vidim ko se sve porodio :) a ko će da sačeka još malo.

bepce, merima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MamaMima Srecno, zelim ti brz i lak porodjaj! :wub:

Ja opet nocas jedva zaspala od kontrakcija i bolova i evo jutros skoro nista na ctgu, jedna velika kontrakcija. Ispratih vec drugu turu iz sobe, sad sam ostala sama. :(

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno Mima! Javljaj kako je proslo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.