Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joooj ženo, ma to se ne oseti. Ja bih sad odmah uzela epidural da mogu. Svaka čast onima koje se porode "na suvo", ali vidi mene, ja već zelenim. Epidural je zlata vredan.

Nira i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M'idi begaj. Ja se jos nerviram sto u Dr Misovic je obavezan epidural. Moram da odem sto kasnije moguce da bude kasno da mi ga daju haha .

Bojim se igle u kicmi sta da radim. To mi ko horor film.

ja jos nisam pametna po tom pitanju...ali 'ajde bar ne vidis kad ti to rade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M'idi begaj. Ja se jos nerviram sto u Dr Misovic je obavezan epidural. Moram da odem sto kasnije moguce da bude kasno da mi ga daju haha .

Bojim se igle u kicmi sta da radim. To mi ko horor film.

a u Frontu gde mi se kuma poradjala nije stigao(kao)anesteziolog na vreme...a ona je lepo stigla na vreme...ovde kod nas je zvanicno dzabe,nezvanicno plati pa se klati...i to svi znaju ali kao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mene sveki ubedila da.potpisem onu saglasnost za svaki slucaj. Ko veli mozda se predomislim u medjuvremenu. Ali sumnjam. Trip je to u glavi. Nije problem bola. Nego same pomisli. Ko bi rekao, kao klinka sam imala pet pirsinga samo u glavi ostalo da ne spominjem. Puna tetovaza. A frka mi epidural igle hahaha. Uzas.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M'idi begaj. Ja se jos nerviram sto u Dr Misovic je obavezan epidural. Moram da odem sto kasnije moguce da bude kasno da mi ga daju haha .

Bojim se igle u kicmi sta da radim. To mi ko horor film.

Tackice, pridruzujem se tom strahu... :-) Imam zeta koji je medicinski radnik i ubedjivao me da je epidural manje invazivna metoda od uvodjenja u opštu anesteziju, ali ja i dalje nisam sigurna šta bih za epidural u slucaju da ipak bude prirodni porođaj... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa norveski i francuski su isti. Mi imamo u sobi norveski posle kupili francuski za dnevnu. Al to je to u principu.

 

Joj Cintia. Ja zato nisam nigfe sinoc otisla. Cekam da bude bas kriticno. Mada rto vidis ti se namuci a vratili te. Najlakse bi mi bilo da pukne vodenjak inkazem sebi eeee to je to!

e jesu po izgledu,ali koliko sam cula norveski trose vise. A mislim da su jeftiniji u prodaji. Al ti opet imas oba pa znas jel ima razlike. Al kum je kupio naizgled isti kao nas,al nema eko program i on je osetio razliku u racunu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ma nama rade non stop 2 komada, pritom dile na spratu se dogreva sa ta peci. Imamo dvospratnu kucu, i racun je oko 6000-8000 . Ali u kuci svasta nesto radi kao i oko kuce. U stanu u Beogradu mi je normalno struja oko 3-4000,a ima centralno grejanje.. Tako da je ovo smesno

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nama rade non stop 2 komada, pritom dile na spratu se dogreva sa ta peci. Imamo dvospratnu kucu, i racun je oko 6000-8000 . Ali u kuci svasta nesto radi kao i oko kuce. U stanu u Beogradu mi je normalno struja oko 3-4000.. Tako da je ovo smesno

uh masala...a mi se hvatamo za glavu kad dostigne 3000...doduse jedino ko nas trose mali bojler u kuhiji,zamrzivac -sanducar i frizider...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačkice, daj molim te reci mi kako su ti rekli da treba da dises. Jel da udahnes lagano kroz nos a izdahnes na usta ili nešto drugo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da udahnem jednom duboko na nos i da izdisem na usta sedam puta sitno. Ima i drugih tehnika ali to su mi rekli da ce babica po potrebi skrenuti paznju i pokazati

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam svima preporučujem da imate epidural kao opciju za svaki slučaj. A ako posle nećete ok, nema problema. Ali nije isto razmišljati sada hladne glave i kada te strefe kontrakcije, pogotovo ako indukuju porodjaj.

Nira i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene taj indukovani brine. Jer je neprirodno i nasilno. I koliko sam se raspitala mnogo bolnije nego prirodne kontrakcije. Pa se zato nadam da me nece u subotu zadrzati u porodilistu da to urade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačkice, daj molim te reci mi kako su ti rekli da treba da dises. Jel da udahnes lagano kroz nos a izdahnes na usta ili nešto drugo? 

Kad sam se poradjala sa prvim detetom(indukovan porodjaj) nisam znala kako da disem pa sam udisala jako na nos i izdisala na usta, duboki udisaji, kontrakcije su bile jos bolnije. Onda mi je babica rekla da kad krene bol brzo udisem i izdisem na usta, kratki i brzi udisaji i izdisaji i onda je bilo mnogo lakse. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja vam svima preporučujem da imate epidural kao opciju za svaki slučaj. A ako posle nećete ok, nema problema. Ali nije isto razmišljati sada hladne glave i kada te strefe kontrakcije, pogotovo ako indukuju porodjaj.

Kod nas u provinciji nema epidurala :(

Izmenjeno od strane MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas ali ne bih ni uzela i da ima. Vala niko u kicmu da me ne bocka :D izdrzi se sve pa i sa indukcijom :) 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se smirise kontrakcije, jedva jedna od 50 sad na ctg-u. Ala je ovo moje dete tvrdoglavo i lenjo :D

bepce, missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina navijamo! Uzmi malo uradi neki cucanj da pozuris bebu. :)

Cintia znam tako zene koje su vracali ujutru, kao nece jos, pa su se do uvece porodile. Pravila nema. U principu prave porodjajne kontrakcije su bas bas bolne, razlikuju se od pripremnih i pocetnih porodjajnih. Znaces i sama. Sto se disanja tice, nas su ucili da dok traje kontrakcija udise se i izdise na usta i to kratki, plitki uzdasi, a posle dok je pauza udise se duboko na nos, izdah kroz usta, da do tela dodje sto vise kiseonika i da se telo odmori. Mene je to spaslo oba puta.

Jooj i mene brine da me neko bode u kicmu, dva puta sam bez epidurala, pa cu i treci, osim ako se bata ne okrene i mora cr, onda bih trazila... 

Izdrzi se indukcija, ali treba sve pokusati da do nje ne dodje... 

Attina, Nira i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina navijamo! Uzmi malo uradi neki cucanj da pozuris bebu. :)

Cintia znam tako zene koje su vracali ujutru, kao nece jos, pa su se do uvece porodile. Pravila nema. U principu prave porodjajne kontrakcije su bas bas bolne, razlikuju se od pripremnih i pocetnih porodjajnih. Znaces i sama. Sto se disanja tice, nas su ucili da dok traje kontrakcija udise se i izdise na usta i to kratki, plitki uzdasi, a posle dok je pauza udise se duboko na nos, izdah kroz usta, da do tela dodje sto vise kiseonika i da se telo odmori. Mene je to spaslo oba puta.

Jooj i mene brine da me neko bode u kicmu, dva puta sam bez epidurala, pa cu i treci, osim ako se bata ne okrene i mora cr, onda bih trazila... 

Izdrzi se indukcija, ali treba sve pokusati da do nje ne dodje... 

E bas sam na takvo disanje mislila. :) 

Joj kod nas uvek daju indukciju pa cak i prirodno da krene jer tako kao ubrzaju proces, izgleda im se uvek zuri. To mi je bas bezveze <_<

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve mogu da razumem ali indukciju kod prvorotki ne. Evo moja sveki se istraumirala i nije vise htela da radja decu,malo je i razmazena da se razumemo ne trpi ona nista. Pa sam i fazonu kad se ona porodila vala i ja cu :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se ubacujem sa temom koja nema veze sa epiduralom i kontrakcijama, ali moze nekome biti od koristi... Na akciji je vitapur dusek za krevetac, 4995dinara, a redovna cena je 9990dinara... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sad kontrakcije jače nego jutros. Opet kažem da ne znam kakve treba da budu jer mi je prvi porodjaj indukovan i bile su jako bolne do 3cm kad sam primila epidural, mada ove nisu mnogo bolje osim što su ređe. Kad mi naiđe kontrakcija ne mogu ni da govorim, samo se skoncentrisem na disanje i čekam da što pre prodje tih 30-40 sekundi. Ja inače nemam menstrualne bolove, ali ovo bih opisala kao baš jak menstrualni bol koji raste do jedne tačke pa onda krene da opada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sad kontrakcije jače nego jutros. Opet kažem da ne znam kakve treba da budu jer mi je prvi porodjaj indukovan i bile su jako bolne do 3cm kad sam primila epidural, mada ove nisu mnogo bolje osim što su ređe. Kad mi naiđe kontrakcija ne mogu ni da govorim, samo se skoncentrisem na disanje i čekam da što pre prodje tih 30-40 sekundi. Ja inače nemam menstrualne bolove, ali ovo bih opisala kao baš jak menstrualni bol koji raste do jedne tačke pa onda krene da opada.

Na koliko su ti kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina navijamo! Uzmi malo uradi neki cucanj da pozuris bebu. 

 

 

Ma ne vredi, radila i cucnjeve i setala ko ludak i umesto da ubrzam ono se umiri :D

Ehinacea, Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, tvoja beba ne zeli na ovaj minus, ceka da malo otopli... :) 

Attina i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ležim na 7-8 minuta, a kad ustanem čini mi se češće. Merim na hronometar na mobilnom dok ležim, a kad ustanem ne znam tačno, ali češće. Sada ću ponovo u bolnicu, jer ja ovako oka neću sklopiti ove noći a od 5 sam budna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.