Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Loveyou, dobrodosla... Slazem se sa savetima ostalih cura.

Neno, super ti je kilaza (7kg), obzirom na blizance, a vec 30.nedeja!

Mmmoj, pojma nemam da li mi je frka? :unsure: I jeste i nije... Vise me ubi neizvesnost i ova moja ukocenost ruku :blink: ... A, SanjaRuska, preskoci me. Stvarno nema smisla da se trudnice guraju, mislim ima valjda neki red... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla Loveyou ,i Sanjaruska cestitam :) !!!

Ja sam danas radila laboratoriju ,krv i urin.Kada sam predavala bocice sa urinom primetila sam unutra bele mrvice,od utrogestana.Valjda nece uticati na rezultat :unsure:

Posle sam prosetala i kupila bebcu 2 bodica na snizenju ;) ,i odmah zaboravila na brigicu oko urina.

Ne bi trebalo.

Nego sta! Gde ces vece srece nego kad mi nesto ponovimo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko zna sta nam je sa MarijaVladom, nema je da se javi?? Ona bese u bolnici zadrzana.

Dobro jutro devojke!

Marija se javila da je u bolnici i bilo joj je bolje i od tada nista.Bas brinem,ne znam sta se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste, devojke? :unsure: Nema vas... Ja sam nocas nagrabusila - proliv i povracanje! :blink: Poludela sam! A sama sam kriva, jela sam takve gluposti i toj kolicini, kao da nisam normalna (dinju, zeca, pasilj i dva parceta torte!). Samo sam molila Boga da ne trebam da se poradjam jer nisam bila ni zasta, a i danas sam polomnjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste, devojke? :unsure: Nema vas... Ja sam nocas nagrabusila - proliv i povracanje! :blink: Poludela sam! A sama sam kriva, jela sam takve gluposti i toj kolicini, kao da nisam normalna (dinju, zeca, pasilj i dva parceta torte!). Samo sam molila Boga da ne trebam da se poradjam jer nisam bila ni zasta, a i danas sam polomnjena.

Joj pa ti si bas pomesala svasta nesto.Nadoknadi sada izgubljene elektrolite,pijuckaj koka kolu po malo,ona je dobra za te stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste, devojke? :unsure: Nema vas... Ja sam nocas nagrabusila - proliv i povracanje! :blink: Poludela sam! A sama sam kriva, jela sam takve gluposti i toj kolicini, kao da nisam normalna (dinju, zeca, pasilj i dva parceta torte!). Samo sam molila Boga da ne trebam da se poradjam jer nisam bila ni zasta, a i danas sam polomnjena.

mmmmmmmmmm, sve mi se jede sem pasulja. joj kad se porodimmm ala cu da klopam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne ynam koji je meni djavo....kako odmice trudnoca meni sve manji apetit...jedem manje nego pre trudnoce...a juce me uhvatili neki talasi vrucine ko da sam u klimaksu...svasta cu jos da doyivim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mamice!

Juče smo bili opet na CTG i vratili se ovako nešto :wacko::blink:

Pitam ja moju babicu :"vidim imam malene kontrakcije, koje inače ne osećam, a uzgred sam i 39 nedelja i 5 dana, šta se dešava ako se ne porodim za 2 dana?" Kaže ona meni koja dva dana, vama je termin do 11. avgusta!!! Samo sam zinula. Kaže ako je datum začeća 11. novembar, onda je 9 meseci 11 avgust. Samo što nisam počela da plačem, jer sam računala da u sad do 04. avgusta uveliko držati bebu u rukama, kako mi je ranije i rečeno. Ništa mi nije bilo jasno: 39+5 a imam još nedelju i dva dana!!! Onda skontam da verovatno računaju probijanje termina nedelju do 10 dana. Više nemam pojma, samo znam da jedva čekam da se porodim i da vidim moju princezu jer usput imam ogromnih problema sa hodanjem, ustajanjem iz kreveta i sl, jer su bolovi u vaginalnom delu i donjem stomaku nemogući!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mamice!

Juče smo bili opet na CTG i vratili se ovako nešto :wacko::blink:

Pitam ja moju babicu :"vidim imam malene kontrakcije, koje inače ne osećam, a uzgred sam i 39 nedelja i 5 dana, šta se dešava ako se ne porodim za 2 dana?" Kaže ona meni koja dva dana, vama je termin do 11. avgusta!!! Samo sam zinula. Kaže ako je datum začeća 11. novembar, onda je 9 meseci 11 avgust. Samo što nisam počela da plačem, jer sam računala da u sad do 04. avgusta uveliko držati bebu u rukama, kako mi je ranije i rečeno. Ništa mi nije bilo jasno: 39+5 a imam još nedelju i dva dana!!! Onda skontam da verovatno računaju probijanje termina nedelju do 10 dana. Više nemam pojma, samo znam da jedva čekam da se porodim i da vidim moju princezu jer usput imam ogromnih problema sa hodanjem, ustajanjem iz kreveta i sl, jer su bolovi u vaginalnom delu i donjem stomaku nemogući!

Razumem da si nestrpljiva. Mozda se porodis pre jedanestog i opet isto. Jos malo, jeeeeeeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podršci neno. Ma taman sam pomislila da sam super informisana o svemu vezanom za trudnoću i sad me zapetljaše sa tim opet da li trudnoća traje 40 nedelja ili punih devet meseci. Kažu da kraj najsporije prolazi i to je tačno, ne zbog nestrpljenja, nego zbog toga što se žena zaista teško oseća.

Ti imaš dva anđelčića koliko vidim, ma sigurno ti je sve jasno. Mora da je divan osećaj kad ti dva zvrčka naprave igranku u stomaku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podršci neno. Ma taman sam pomislila da sam super informisana o svemu vezanom za trudnoću i sad me zapetljaše sa tim opet da li trudnoća traje 40 nedelja ili punih devet meseci. Kažu da kraj najsporije prolazi i to je tačno, ne zbog nestrpljenja, nego zbog toga što se žena zaista teško oseća.

Ti imaš dva anđelčića koliko vidim, ma sigurno ti je sve jasno. Mora da je divan osećaj kad ti dva zvrčka naprave igranku u stomaku. :)

Jeste, divno je kad imas dva misica u stomaku. :D jos ne mogu da zamislim kako je kad se rode pa zajedno leze, zajedno ruckaju, zajedno se igraju, pa skola... Pa problemcici... Sve mi je to jos nezamislivo, jedva cekam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne ynam koji je meni djavo....kako odmice trudnoca meni sve manji apetit...jedem manje nego pre trudnoce...a juce me uhvatili neki talasi vrucine ko da sam u klimaksu...svasta cu jos da doyivim...

I ja isto tako nemam apetit,jedino sto mi prija je mleko i jogurt.A i od samog pocetka nisam imala povecan apetit,jela sam kao i pre,niti sam imala zelju za nekom posebnom hranom.Mama mi je cak govorila"Boze dete,jesi li ti sigurno trudna" :P ,po onom starom sada treba da jedes za dvoje...

Znate li koji vam je stepen zrelosti posteljice?Meni je 2/3,u 32 nedelji.Dr mi nista nije rekla,nego sam videla u knjizici da je napisala.E sad posto posteljica valjda ima 3 stepena zrelosti,a 3-ci stepen je pred porodjaj,da li je ovo moje ok? Naravno pitacu je na sledecoj kontroli,ali do onda,da li neka nesto zna o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Loveyou, koliko sam citala na netu posteljica ima 4 stepena zrelosti...

Mene je danas dr potpuno zbunila...

Kad sam bila na UZ u 37-oj nedelji, napisala mi je da je posteljica III stepen zrelosti. Danas sam isla na UZ, bila je druga dr, rekla je da je dorbo, da posteljica nije prezrela, a napisala je da je II stepen zrelosti, a ja sutra ulazim u 40-u nedelju.... Ko je lud, a ko zbunjen tu nisam bas sigurna... I gde je tu onda IV stepen?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, ovde Marijin muz, ona je jos u bolnici, ispituju na koju ce terapiju dobro odreagovati. Mi ocekujemo da ce sve biti dobro i da ce uskoro kuci. Toliko od mene, javice vam se ona kad izadje. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mamice!

Juče smo bili opet na CTG i vratili se ovako nešto :wacko::blink:

Pitam ja moju babicu :"vidim imam malene kontrakcije, koje inače ne osećam, a uzgred sam i 39 nedelja i 5 dana, šta se dešava ako se ne porodim za 2 dana?" Kaže ona meni koja dva dana, vama je termin do 11. avgusta!!! Samo sam zinula. Kaže ako je datum začeća 11. novembar, onda je 9 meseci 11 avgust. Samo što nisam počela da plačem, jer sam računala da u sad do 04. avgusta uveliko držati bebu u rukama, kako mi je ranije i rečeno. Ništa mi nije bilo jasno: 39+5 a imam još nedelju i dva dana!!! Onda skontam da verovatno računaju probijanje termina nedelju do 10 dana. Više nemam pojma, samo znam da jedva čekam da se porodim i da vidim moju princezu jer usput imam ogromnih problema sa hodanjem, ustajanjem iz kreveta i sl, jer su bolovi u vaginalnom delu i donjem stomaku nemogući!

Ej, pa mi smo u dan iste! I ja sam 39+5 i termin mi je 11.8.! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se ponadala da se to ona javlja od kuce. Ali ok, valjda ce brzo kuci. Poz za Mariju pa da nam se brzo javi sa lepim novostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da vam pojasnim to oko posteljice, jer ja evo vec u 29 nedelji imam problem sa njom. Moja posteljica je II stepena, od ukupno III. To ynaci da posteljica stari pre vremena. Doktor mi je ybog toga prepisao aspirin koji pijem jednom dnevno i tako ce biti do ulaska u 9ti mesec. Kada mi je to rekao sva sam se bila izbezumila jer pojma nisam imala o cemu se radi. U principu prevremeno starenje posteljice nije bas sala, mada se doktori previse ne uzbudjuju oko toga. Cula sam da se u Beogradu tome pridaje velika vaznost i da zene zbog toga cesce idu na kontrolu, ovaj moj u Kraljevu mi je rekao pij aspirin, vise lezi i to na levom boku da bi dete dobijalo kiseonika i hrane i pij dosta tecnosti, nikako slana ishrana.

Kako trudnoca odmice normalno je da posteljica stari, ocu reci prirodno je i onda ona prelazi iz II u III.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, pa mi smo u dan iste! I ja sam 39+5 i termin mi je 11.8.! :lol:

:lol: :lol: Jupi !!!! Rešena misterija oko razlike u vremenskim zonama. :D Sad još da vidimo čiji je bebac brži ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja mogu da kazem da mi ovde nikad ni jedan dr nije rekao neki stepen za posteljicu. Samo da je dobro prokrvljena a nikakvi stepeni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe, ni ovde ne pričaju o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, ovde Marijin muz, ona je jos u bolnici, ispituju na koju ce terapiju dobro odreagovati. Mi ocekujemo da ce sve biti dobro i da ce uskoro kuci. Toliko od mene, javice vam se ona kad izadje. Pozdrav

Puno je pozdravi od nas i reci joj da puno mislimo na nju i vašu bebu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da vam pojasnim to oko posteljice, jer ja evo vec u 29 nedelji imam problem sa njom. Moja posteljica je II stepena, od ukupno III. To ynaci da posteljica stari pre vremena. Doktor mi je ybog toga prepisao aspirin koji pijem jednom dnevno i tako ce biti do ulaska u 9ti mesec. Kada mi je to rekao sva sam se bila izbezumila jer pojma nisam imala o cemu se radi. U principu prevremeno starenje posteljice nije bas sala, mada se doktori previse ne uzbudjuju oko toga. Cula sam da se u Beogradu tome pridaje velika vaznost i da zene zbog toga cesce idu na kontrolu, ovaj moj u Kraljevu mi je rekao pij aspirin, vise lezi i to na levom boku da bi dete dobijalo kiseonika i hrane i pij dosta tecnosti, nikako slana ishrana.

Kako trudnoca odmice normalno je da posteljica stari, ocu reci prirodno je i onda ona prelazi iz II u III.

meni moja ama bas nista nije rekla.Da nisam pogledala sta je napisala,ne bih ni znala.jeedino sto mi je posle uzv rekla da lezim na desnoj strani,obavezno.Koliko sam cula ,a evo i ti pises da treba na levoj da lezis,pa sad pojma nemam.Ja cu malo leva,malo desna strana i onako nemogu dugo na istoj strani da lezim,ukocim se.Citala sam na netu da je u ovakvim slucajevima dobro da se pveca unos vitamina c,pa cu to da praktikujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Loveyou, koliko sam citala na netu posteljica ima 4 stepena zrelosti...

Mene je danas dr potpuno zbunila...

Kad sam bila na UZ u 37-oj nedelji, napisala mi je da je posteljica III stepen zrelosti. Danas sam isla na UZ, bila je druga dr, rekla je da je dorbo, da posteljica nije prezrela, a napisala je da je II stepen zrelosti, a ja sutra ulazim u 40-u nedelju.... Ko je lud, a ko zbunjen tu nisam bas sigurna... I gde je tu onda IV stepen?!

Kako sad jednom 3,jednom 2? :huh: pa mislim stvarno,izgleda sve zavisi od doktora koji vrsi pregled.Zbog takvih stvari se zapitam koliko je onda sve ostalo tacno...

Jos nesto,meni su cetiri razlicita dr.rekla razlicito za pol bebe :P svaki put drugo,pa sam se nakraju iscimala da nije mozda ...Nedaj Boze,nesmem ni da napisem sta :o

a svaki od njih sa sigurnoscu tvrdi da je upravu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni moja ama bas nista nije rekla.Da nisam pogledala sta je napisala,ne bih ni znala.jeedino sto mi je posle uzv rekla da lezim na desnoj strani,obavezno.Koliko sam cula ,a evo i ti pises da treba na levoj da lezis,pa sad pojma nemam.Ja cu malo leva,malo desna strana i onako nemogu dugo na istoj strani da lezim,ukocim se.Citala sam na netu da je u ovakvim slucajevima dobro da se pveca unos vitamina c,pa cu to da praktikujem.

Meni su njih nekoliko rekli da lezim na levoj strani, jer su na desnoj strani neke arterije ili tako nesto, pa je veci pritisak. A bila je i studija da se procita na Bebcu gde kazu da su istrazivaci dosli do zakljucka da razlog zbog kojih se radjaju mrtva deca upravo spavanje na ledjima ili na desnoj strani. Kao jos nisu to 100% potvrdili, ali rezultati istrazivanja idu ka tome :(

Bilo kako bilo, evo ja lezim na levoj strani vec 7 meseci vec dobro znam sta cu da psujem mom detetu kad se rodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, ovde Marijin muz, ona je jos u bolnici, ispituju na koju ce terapiju dobro odreagovati. Mi ocekujemo da ce sve biti dobro i da ce uskoro kuci. Toliko od mene, javice vam se ona kad izadje. Pozdrav

EEEE,super sto si se javio.Pozdravi Mariju puno i saljem joj puno,puno poljubaca i pozitivnih nisli za nju i vasu devojcicu.Bice sve dobro,sigurno,samo neka odmara i pozitivno razmislja.Neka se javi neko od vas kada sttignete.Cmokili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.